میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 ژوئن 2014 ساعت 1:47 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده 2 دیدگاه 2,612 بازدید

مستند دکتر احمد اقتداری از شبکه یک پخش می‌شود

مستند دکتر احمد اقتداری از شبکه یک پخش می‌شود

Dr-Ahmad-Eghtedariگریشنا: مستندی از زندگی دکتر احمد اقتداری پژوهش‌گر نام‌دار خلیج فارس از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیماي جمهوری اسلامی ایران مستند «به ایران، جاودانی‌ام» درباره تلاش احمد اقتداری مشهور به «پدر خلیج‌ فارس» برای تحقق نام ایرانی خلیج‌ فارس در جهان است که روز دوشنبه ۱۲ خرداد، ساعت ۲۳:۱۵، از شبکه یک پخش می‌شود.

این مستند که در ابتدا «پدر خلیج‌ فارس» نام داشت، درباره یکی از نویسندگان ایرانی ۹۰ ساله است که تمام عمرش را برای ایرانی و فارسی بودن نام خلیج‌ فارس گذاشته است. این مستند قرار بود ۱۰ اردیبهشت‌ماه روز ملی خلیج فارس پخش شود که با حدود یک ماه تاخیر به روی آنتن خواهد رفت.

 این شیرمرد ایرانی تمام سواحل خلیج‌ فارس و دریای عمان را برای کار تحقیقاتی‌اش پیاده طی کرده و از آن زمان شروع به نقشه‌‎برداری تمام این سواحل کرده است.

احمد اقتداری متولد ۱۳۰۴ در شهر لار و از خانواده خوانین گراش است. اقتداری از نخستین دانشجویان رشته حقوق دانشگاه تهران بود و از این دانشگاه دکترای افتخاری تاریخ دریافت کرده است. او بخش عمده‌ای از عمر خود را به تحقیق در تاریخ و فرهنگ خلیج فارس گذرانیده است. (وبلاگ اخبار دکتر اقتداری)

احمد اقتداری هم اکنون تمام کتاب‌های تاریخی و مقالات تحقیقاتی خودش را درباره خلیج‌ فارس به کتابخانه دایره‌المعارف بزرگ اسلامی هدیه کرده است.


2 نظر

 1. بیرمی دوستدار استاد گفت:

  0

  0

  ایشان شخصیت بزرگ و فروتنی دارند..چند ماه پیش در مراسم رونمایی کتاب ایشان پیام‌های استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی و دکتر منوچهر ستوده قرایت شد؛ و میثم کرمی، دکتر مهدی محقق، علی اشرف صادقی و ناصر تکمیل همایون درباره‌ی جایگاه والای استاد اقتداری صحبت کردند.

  استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی در پیامی به این مراسم نوشته است: «بسیار آرزومند بودم در مجلسی که برای بزرگداشت استاد عزیز و مؤلف گرانقدر، حضرت آقای دکتر احمد اقتداری فراهم آمده است به قدم خود حضور یابم و به زبان خود تشکر کنم. اما چه توان کرد: «فرشته‌ای است بر این بام لاجورداندود/ که پیش آرزوی عاشقان کشد دیوار.» یک سفر کوتاه ناگزیر مرا از حضور در این مجلس نورانی بازداشت و اینک ناچارم مراتب سپاس خود را اگر نه به زبان خویش ـ بل با زبان قلم ـ که گاهی از زبان سرخ نیز گویاتر است ـ به استاد بزرگ دکتر اقتداری مؤلف کتاب‌های گرانقدر خلیج‌فارس و بحر عمان تقدیم کنم و هم زبان با حاضران در مجلس، توفیق بیشتر او را از خداوند درخواست دارم.»

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  بدبختانه کتابهای استاد اقتداری نایاب هستند،ازکجامیتوان بدست آورد؟ رحیمی‌نژاد از،فیشور،لارستان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان