میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 مارس 2014 ساعت 12:03 ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها یک دیدگاه 4,230 بازدید

مشاور وزير صنعت و مديرعامل پتروشيمي كشور به شهرستان مُهر رفتند

12-fadaie-dowlat7براي شركت در همايش سرمايه گذاري 

مشاور وزير صنعت و مديرعامل پتروشيمي كشور به شهرستان مُهر رفتند

نشست مشترک کمیته اقتصادی شهرستان مُهر فارس ، با حضور فریدون فدایی دولت، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی کشور ، سهيلا جلودارزاده مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و همتی مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس برگزار شد.

شهرستان مهر از مستعدترین مناطق کشور جهت سرمایه گذاری در حوزه ی پائین دستی صنایع پتروشیمی است

به گزارش سایت خبری تحلیلی مهرستان؛ فریدون فدایی دولت، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی کشور با دعوت از سرمایه گذاران جهت ایجاد بنگاه های اقتصاد مشارکتی ، اظهار داشت: شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی تمایل به فعالیت در پروژه های مشارکتی با سرمایه گذاران دارد تا به این نحو بخش خصوصی در صنعت نقش پررنگ تری ایفا کنند و از درآمد های سرشار پتروشیمی کشور سهم ملموس تری داشته باشند.
فریدون فدایی دولت مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی کشور گفت:شهرستان مهر به دلیل وجود چاه های گاز فعال ، پالایشگاه گاز پارسیان ، همجواری با تاسیسات بزرگ پارس جنوبی در عسلویه و نزدیکی با دریا از مستعدترین مناطق کشور جهت سرمایه گذاری در حوزه ی پائین دستی صنایع پتروشیمی است.

وی افزود: از عموم سرمایه گذاران داخلی وخارجی دعوت می کنم ، چنانچه مایل به سرمایه گذاری به صورت مشارکتی با شرکت صنایع پتروشیمی ایران هستند با حضور در شهرستان مُهر ، اقدام به سرمایه گذاری کنند.

فدایی دولت افزود:وجود حوزه های گاز شیرین و وجود بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور در این شهرستان  ، و همچنین وجود بندر گاه واسکله های بارگیری برای صادرات محصولات تولیدی در مجاورت این شهرستان ،عامل بسیار بزرگی است که سرمایه گذاران عزیز بتوانند به عنوان یک جاذبه به شهرستان مهر نگاه کنند و و باحضور خود  پتانسیل ها  وظرفیت های منطقه را شناسایی کنند.

مهندس فریدون فدایی دولت شهرک صنعتی مُهر را دارای موقعیتی ایده آل دانست و خاطر نشان کرد: کمتر شهرک صنعتی در کشور یافت می شود که در ۲ کیلومتری یکی از بزرگترین پالایشگاه های کشور باشد و با دریا نیز فاصله ای حدود ۳۰ کیلومتر داشته باشد . شهرک صنعتی مهر بوسیله کوه از دریا جدا شده است و به همین دلیل ، امنیتی بیشتر از پارس جنوبی را داراست و از آب و هوایی مناسب تر نسبت به منطقه عسلویه برخوردار است.

وی افزود: شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی نگاه ویژه ای به این شهرک دارد و سرمایه گذاری در این مکان را برای کشور سودآور می داند.

فریدون فدایی دولت خواستار رسیدگی بیشتر به شهرک صنعتی مهر شد و تاکید کرد: مدیران شهرک صنعتی مهر نسبت به گسترش آن اقدام فوری کنند تا این شهرک هرچه سریعتر مهیای پذیرش شرکت های بزرگ صنعتی گردد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایران گفت: شهرستان مهر در جای نمایی صنایع پتروشیمی نقشی بسیار حائز اهمیت دارد و این موضوع توجه جدی مدیران استان فارس را طلب می کند. مسئولان فارس با تکمیل زیرساختها می توانند این شهرستان را به دروازه ورودی صنعت فارس به خلیج فارس تبدیل کنند.

فدایی دولت شرکت پالایش گاز پارسیان را برترین نماد حیات و پویایی استان فارس دانست و عنوان کرد: شرکت پالایش گاز پارسیان شهرستان مهر به عنوان بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور تبلور خود باوری و اراده ملی است و اقتدار و شایستگی صنعتگران جوان ایرانی را در جنوب کشور به نمایش گذارده است.

شهرستان مهر هم شرایط جهانگردی و شرایط توریسم و توسعه صنعت توریسم را دارا ست و هم با ذخایر نفت وگازی که دارد می تواند بخش زیادی از مشکلات ونیازهای کشور را برطرف کند

در اين جلسه همچنين سهيلا جلودار زاده، مشاور وزير صنعت، معدن و تجارت مواردي را بيان كرد.

وي با اشاره به خلق حماسه سیاسی در ۲۴خرداد امسال از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی به عنوان زمینه ساز شکل گیری حماسه اقتصادی نام برد.

جلودارزاده با بیان اینکه تکیه به منابع و سرمایه داخلی می تواند به اجرایی شدن سیاستهای کاری اقتصاد مقاومتی کمک کند اظهار داشت :شهرستان مهر استان فارس به عنوان یکی از این مصداقهای منابع داخلی می تواند مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی از منطقه مهر در حوزه جغرافیایی ایران اسلامی به عنوان سرزمینی یاد کرد که هر وجب آن می تواند بستری برای سرمایه گذاری خاصی باشد که در سایه آن بتوان به رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروزی دست یافت .

وی با بیان اینکه این نقطه از سرزمین بزرگ ایران آمادگی آن را دارد که فرصت های خوبی برای جوانان کشور فراهم کند اظهار داشت : مهمتر از این وجود مردم خوب،متدین وصلح جو وتحصیلکرده این منطقه به عنوان یک سرمایه عظیم انسانی می توانند زمینه ساز این جهش اقتصادی باشند.

جلو دار زاده افزود: افراد تحصیل کرده دیگر نقاط می توانند با سرمایه گذاری در این منطقه با ارائه خدمات علمی و دانش خودشان این ثروت نهفته خدادادی را تبدیل به زمینه های رشد و تعالی نمایند.

وی گفت : این شهرستان هم شرایط جهانگردی و شرایط توریسم و توسعه صنعت توریسم را دارا ست و هم با ذخایر نفت وگازی که دارد می تواند بخش زیادی از مشکلات ونیازهای کشور را برطرف کند و به طور کلی آینده خیلی خوبی را می توان در این منطقه متصور بود.

جلو دارزاده ادامه داد: امکان جغرافیایی و شرایطی که این منطقه از استان فارس با خلیج فارس به عنوان یک سکوی صادراتی دارد با اندک سرمایه گذاری و همت والایی که مردم این منطقه دارند می توان به توسعه و ابادانی در کوتاه مدت دست یافت .

جلودار زاده افزود: آرزو می کنم روزی برسد که با بهره گیری از بنادری که داریم و از اتوبانهای ایجاد شده در این شهرستان کالاهای ایرانی و فراورده های نفت و گاز به خارج از کشور صادر شود و زمینه یک زندگی خوب برای مردم مهر و دیگر نقاط ایران اسلامی رقم بخورد.

شهرستان مهر (MOHR) در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز ، ۳۰ کیلومتری شرق عسلویه واقع شده است و نقطه تلاقی سه استان فارس ، بوشهر و هرمزگان محسوب می شود.

17 12-fadaie-dowlat6 12-fadaie-dowlat5 12-fadaie-dowlat4


1 نظر

  1. salman گفت:

    0

    0

    مدیر عامل صنایع پتروشیمی کشور آقای شعری مقدم هست، شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی مهم نیست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان