میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۴۲ ق.ظ سرویس:مطلب شما 11 دیدگاه 906 بازدید

مشفقانه با شورای جدید شهر لار: با تحول آفرینی در شهر ماندگار شوید

مشفقانه با شورای جدید شهر لار: با تحول آفرینی در شهر ماندگار شوید

احمد علمدار: شور و شوق انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه با اعلام نتایج ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی به پایان رسید. حضور پررنگ و حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت مهمترین دستاورد و نتیجه انتخابات بود که از آن به عنوان پیروزی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد می شود.

حضور و مشارکت مردم از همان لحظه های آغازین شروع انتخابات یعنی از زمان ثبت نام کاندیداهای شورای شهر چشمگیر بود و این مشارکت در پای صندوق های رای بیش از پیش نمایان شد.

هر چند مهمترین وظیفه مردم مشارکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای می باشد اما این به معنای پایان کار مردم نمی باشد. مردم اکنون با مطالبه گری و پرسش گری از نمایندگان خود در شورای شهر و ارائه راهکار و پیشنهاد مشارکت خود را پررنگ تر نموده اند.

مسلما اداره شهر بدون جلب مشارکت و نظر مردم امکان پذیر نمی باشد. اعضای شورای شهر که با رای مستقیم مردم انتخاب گردیده اند از یک پشتوانه و سرمایه اجتماعی ارزشمند مردمی برخوردار هستند که این امر هم موجب دلگرمی اعضا و هم افزایش و سنگینی مسئولیت آنان در قبال مردم خواهد شد. اعضا شورا برای حفظ و نگهداری این سرمایه اجتماعی و پشتوانه عظیم مردمی نیازمند توجه به نظرات آنان در انجام امور شهری و به نتیجه رساندن مطالبات و انتظارات مردم می باشند.

منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی حدود دو ماه دیگر رسما کار خود را آغاز خواهند نمود و این شروع کار با چالش هایی همراه می باشد.

مهمترین چالشی که شوراهای اسلامی در بدو کار با آن روبرو می باشند انتخاب هیئت رئیسه و شهردار می باشد. چالشی که به عنوان مهمترین و اساسی ترین وظیفه شوراهای اسلامی در قانون نیز مشخص گردیده است. مسلما یکی از مطالبات و انتظارات مردم از نمایندگان خود در شوراها همین انتخاب شهردار می باشد.

شهردار به عنوان مدیر اجرایی مدیریت شهری مهمترین عامل جهت دستیابی شورا به اهداف برنامه ریزی شده می باشد. انتخاب شهردار توانمند، متعهد و متخصص، آشنا به مسائل شهری، توان مدیرتی و سوابق اجرایی درخشان، دارای ایده – طرح و برنامه مناسب، قدرت تعامل و ارتباط قوی در سطح محلی؛ استانی و ملی به منظور رایزنی با مسئولین و تامین اعتبار، و از همه مهمتر مردم دار بودن می تواند تضمین مناسبی برای موفقیت شورا و توسعه و پیشرفت شهر لار و حتی شهرستان باشد.

اما آنچه که انتخاب شهردار را به عنوان یک چالش روبروی شوراهای اسلامی قرار داده است، مطالبه مردمی است که توقع دارند با انتخاب یک شهردار قوی از سوی اعضای شورا شاهد رونق اقتصادی؛ اجتماعی؛ فرهنگی؛ بهداشتی؛ ورزشی  و حتی سیاسی باشند.

برآورده ساختن این انتظارات که بر اساس قانون از وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی نیز می باشد نیازمند برنامه ریزی می باشد.

در این جا برخی از مطالبات و انتظارات مردمی را که نقش عمده ای در توسعه شهر لار خواهد داشت بیان خواهیم نمود:

*امروزه در تمام دنیا گردشگری از جایگاه و نقش ویژه ای در توسعه برخودار است. شهر لار نیز به عنوان یک شهر تاریخی پتانسیل بالایی جهت جذب گردشگر دارد. وجود بافت ها و اماکن تاریخی، آداب و رسوم و سنت ها، غذاهای سنتی به عنوان مهمترین ظرفیت های شهر لار در زمینه جذب گردشگر در راستای اشتغال زایی، تولید ثروت و در یک کلام توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می گردد. امید است شورای پنجم زمینه‌های لازم جهت توسعه و گسترش این صنعت و نیز توسعه زیرساخت‌های گردشگری را فراهم بیاورد.

*یکی از مشکلات شهرداری ها نبود منابع پایدار می باشد که این امر خدمات رسانی و پاسخگویی به نیازهای مردمی را با مشکل مواجه نموده است. لذا شورای شهر و شهرداری باید با شناخت منابع درآمدی پایدار مانند ایجاد بازارهای تجاری به ویژه در ورودی های شهر لار، راه اندازی کارخانجات شن و ماسه با همکاری بخش خصوصی، توجه به مدیریت پسماند و تفکیک زباله، مکانیزه کردن خدمات در راستای کسب درآمد و کاهش هزینه های پرسنلی؛ احداث کشتارگاه صنعتی به منظور درآمد زایی و بهبود وضعیت بهداشتی… زمینه را برای اجرای بهتر خدمت رسانی به شهروندان فراهم نمایند. هر چند در خصوص مدیریت پسماند اقدام های اولیه صورت گرفته است اما تا کنون نتیجه مطلوبی عاید شهر و شهرداری نگردیده است.

*پیگیری تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر لار به عنوان نقشه راه توسعه شهر لار که می تواند با حل بسیاری از مشکلات مسیر حرکت توسعه را شفاف و روشن نماید.

*ایجاد شفافیت آرای اعضا، مصوبات شورا و انتشار اطلاعات مالی به خصوص در بحث تغییر کاربری ها به منظور دسترسی شهروندان به آرا نمایندگانشان در شورای شهر می تواند موجب کاهش فساد و بهبود عملکرد شهرداری و شورا و افزایش اعتماد مردم به اعضا شورا گردد.

*ایجاد فضاهای فرهنگی؛ ورزشی؛ تفریحی و فضاهای سبز شهری به صورت متوازن در سطح شهر (شهرقدیم و شهرجدید) در راستای زیباسازی شهر که توسعه اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی شهر لار را در پی خواهد داشت. علی رغم فعالیت شورای چهارم در انجام اقدام های ذکر شده اما همچنان شهر لار نیازمند ایجاد فضاهای فرهنگی، تفریحی و فضای سبز می باشد .

امید است منتخبین پنجمین دوره شورای شهر لار با توجه به زمان باقی مانده تا آغاز به کار شورای پنجم با همگرایی و هم رایی و بر اساس منطق، عقلانیت و دور از هرگونه سیاست زدگی و گزینش سلیقه ای و همچنین توجه به نظرات معتمدین و نخبگان نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند. تا شاهد توسعه و پیشرفت شهر لار طی سال های آتی باشیم.

اعضای محترم شورای شهر بدانند که مردم نظاره گر اعمال آن ها و پیگیر مطالبات خود می باشند و این مردم چهار سال آینده در انتخابات داوری خود را به اعضای شورای شهر ثابت می نمایند.


11 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورای جدید تصمیم خود را گرفته و دعوت ازپانزده نفر برای ارایه برنامه های خود جهت تصدیسمت شهرداری لار با کمال معذرت فیلمی بیش نیست.

  اگر اعضای محترم بجز اقای […] نسبت به دیگران نظر دارند چرا عمومی دعوت به معرفی نمیکنند؟
  مثلا اگهی و اعلامیه بدهند و فراخوان کنند .
  اون شب افطار در گلزار شهدا بود اعضا محترم شورای جدید به همراه اقای […] وارد شدند این یعنی چه؟
  ضمنا هزینه تبلیغات جناب […] را چه کسی پرداخته؟
  تبلیغات جنابان […] و[…] را کدام یک از […] انجام داد؟
  نتیجه انتخابات و رشد یهویی جناب […] در دقایق اخرین شمارش امداد غیبی بود؟
  جلو اعتراض […] و تطمیع وی را چه کسی گرفت؟
  مثلا به […] گفته اند که اعنراض نکن چون […]

 2. لاري گفت:

  0

  0

  يك خواهش داريم از شهروندان به خصوص كساني كه خاص هستند …اگه دلتون براي شهر و ابادي شهر بوده از حالا تخريب را شروع نكنيد .. بزاريد با يك اعتماد كامل كار رو شروع كنند و به هركسي كه مورد اعتماد و تاييد شورا قرار گرفت حمايت كنيم ….نه از حالا تخريب شروع شده …..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نقل قولی هست که میگه وقتی در هنگامه صلح در خواب باشی در موقع رزم زیر پاهای دشمن از خواب پا میشی. این مثل کنایه از اینه که اگه در روزهایی حساس ومهم مثل امروزه که روزهای انتخاب شهرداره خواب باشیم و بی تفاوت فردا باید چهار سال یه ادم بی کفایت و باندباز و حامی ثروتمندان زمین خوار رو تحمل کنیم و فقط میتونیم بابت امروزها افسوس بخوریم. انهایی که همگان را تشویق به بی تفاوتی و نظاره گر بودن میکنند خواسته و ناخواسته به این طرز فکر شوم کمک میکنند که در خفا باندهای….. با گرفتن جلسات شبانه متعدد کار خودشان را بکنند. یکی را با عنوان دادن ریاست شورا تطمیع کنند یکی را با وعده دادن امتیازات مالی و اقتصادی یکی را برای همراهی در نمایندگی مجلس و و و و تنها این وسط مردم تنها عنصری است که فراموش میشود. پس به صراحت میگوییم ساکت نمینشینیم و فعالیت ها را با دقت پیگیری میکنیم. این حق ما مردم است. مردم شهری که داریم از صبح تا شب در فضای ازاد و گرمای ۴۰ و ۵۰ درجه کار و کاسبی میکنیم و شهرمان برایمان مهم است.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا آقاي قنبرنژاد با توجه به اينكه باتجربه و صادق هستند و كارنامه خوبي از خود نشون داده بايد براي چهار سال بعدي ايشون رو نگه دارن ولي بايستي ايشون رو بيشتر تقويت كنن و در كنار ايشون چند معاون قدر هم منصوب كنن تا باند مافیایی […] و […] كه كار نميكنن و براي مردم مانع تراشي ميكنن از درون شهرداري را بتونن تسويه حساب كنن . البته اينايي كه ميخوان فرد خاصي رو بيارن از طرف نهاد نظامي خاصي به خاطر وابسته بودن به اونجا و حتي حوزه علميه پيشنهاد و به شورا فشار ميارن . ولي خيلي خوبه كه چند نفر از منتخبين با وي مخالفن و زير بار اين فشار نميرن و حرف دل مردم ميزنن. بنازم به اون […] با اينكه از لجاظ جناحي اصولگرا هست ولي قاطعانه جلوشون وايساده چرا كه حرف دل مردم رو ميزنه و از شهردار فعلي حمايت ميكنه . اون جديدهايي كه از اون فرد خاص حمايت ميكنن دو علت داره يكي اينكه وامدار ملاكين لار هستند و اهداف تجاري دارن و نقشه ها براي زمينهاي مناطق خوب لار كشيدن و يكي اينكه ميخوان با آوردن اون بنده خدا چند پست شهر رو در دست بگيرن و براي انتخابات نمايندگي فردي كه در انتخابات نمايندگي قبل لار خودش رو كشيد كنار و …….. رو به مردم قالب كنن ولي زهي خيال باطل . چرا كه مردم منتخبين شجاع و قاطعي در شورا دارن كه جلوشون وايميستن حتي اگه خودشون تنها در شورا راي داشته باشن اين منتخب خيالش راحته كه مردم پشت سرش هستن . تازه اگه قراره فرد جديدي هم بيارن براي شهرداري بايد فردي باشه كه وامدار ملاكين نباشه و وابسته به نهاد خاصي هم نباشه و …….

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  تا حالا باند نداشتیم تو شورا و شهرداری که به حمدالله از این به بعد میخوان بیارن سر کار! کور خوندید. اگر جلوی مردم و انتخابشان بایستید حتم داشته باشید خرد میشوید. شهر رو حاشیه دار نکنید. نگذارید ارامش لار با امدن باند و ادم حاشیه دار از بین برود. مردم ریز به ریز دارند شما را رصد میکنند و از ریزترین اعمال شما غافل نیستند. صبح و ظهر و شب نیت تک تک اعضای شورا در فضای مجازی توسط مردم شهر در حال بررسی است و انها که نیت خیر دارند و انها که نیتی منفعت طلبانه و شخصی دارند از هم تمیز داده می شوند.

 5. لاری گفت:

  0

  0

  نیاز به شهرداریست که ابتدا از چهار دیواری شهر داری شروع کند به پاکسازی

 6. علی گفت:

  0

  0

  شنیدم که آقای …. هزینه تبلیغاتی آقای … رو داده و آقای …. هم که میخواد از خجالتش در بیاد و تصمیم داره ایشونو شهردار بکنه. البته هیچ چی معلوم نیست…. باید دید آینده چی میشه. اگه آقای …. شهردار شد پس معلوم میشه همه چی درست بوده

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  ان چند نفر از شورا که مدیون کسی نیستند و از مردم رای اوردند طرفدار حرف مردمند و به رای و انتخاب مجدد مردم برای شهردار احترام میزارن ولی سه نفر از شورا هر کدام به دلیلی مدافع این گزینه باندی شده اند. یکی به خاطر قبول هزینه و برنامه ریزی برای انتخابش جهت شورا یکی دیگر به خاطر کارهای مالیش و کارهای اقتصادی که انجام میدهد و متاسفانه ان اخری که برخلاف شعارهای دوره انتخاباتش دارد برخلاف رویه مردم عمل میکند به خاطر اینکه وعده رییس شورا بهش دادن. واقعا برای این سه متاسفیم. حتم داشته باشید هر جا از مردم فاصله بگیرید مردم هم شما را پس میزنن

 8. ........ گفت:

  0

  0

  با این دو گزینه مدنظر شورای جدید برای شهرداری دقیقا دو قطب و جناح پیش می اید. یکی […] و وامدار ملاکین و زمین داران ( بهتر است بگوییم زمین خواران) و ثروتمنداران و محافل خاص و دیگری گزینه که همان […] نماینده مردم و اقشار مختلف مردمی است. ان یکی صد نفر سفارش کننده و همراه و نهادهایی که فشار بیاورند دارد و این یکی فقط و فقط مردم. این چیزی است که پس از دو هفته تحقیق و بررسی راجع به شورای جدید متوجه شدم. هم حرف های مردم که هر روز در کوچه و خیابان و سرمغازه میبینمشان را شنیدم و هم حرف ان پولدارهای حامی گزینه خاص. امیدوارم در این فضای دوقطبی اعضای شورای جدید اخرتشان را به دنیایشان نفروشند و سالها خدمتشان را با انتخاب گزینه های خاص بر باد ندهند. فکر نکنند خودشان تنها هستند و در شورا به قول سایت افتاب در اتاق شیشه ای نشسته اند. امروزه دیگر مثل قدیم نیست. به مدد فضای مجازی مردم از همه چیز مطلع میشوند. منتخبین شورا سعی کنند با کسانی که بهشان رای داده اند مشورت کنند و نظر اونها را هم بگیرند. ترسی هم از فشارهای گروههای خاص و ثروتمندان صاحب نفوذ نداشته باشند.

 9. لاري گفت:

  0

  0

  ول كنيد دوباره شروع كرديد … معلومه شما دلتون براي شهر نميسوزه براي پست ومقام ديگران حسودي ميكنيد… بزاريد تا همه باهم در كنار هم كار بكنند و شما ديگه بدتر نكنيد …. فلاني با فلاني اومده گلزار و فلاني رفته … منظورتون چيه …. پيشنهد بديد كه شورا كار با برنامه اي انجام بده همش نقد…

  • شهروند ساده لاری گفت:

   0

   0

   چی میگین؟ احتمالا شما تو فضا داری زندگی میکنی؟ یا خوابین یا خودتونو به خواب زدین. ارزوی ما این بود که اینجوری باشه. همه در صلح و صفا و گل و بلبل کار کنن. همه دوست باشن. همه خوب باشن. راستی و درستی حرف اول رو بزنه. هیچ کس نخواد کلاه سر ملت بزاره. ولی اینجور که پیش میره زندگی واقعی اینجوری نیست. کسی به فکر منافع مردم نیست. باند و باندبازی هست که میخواد حرف اول رو بزنه و در همه جا رسوخ کنه. ثروتمندا هستن که با حمایت از باندها میخوان فربه تر و فربه تر بشن. مردم خوب میدونن چه خبره؟ شما هم یا خوابی یا خودتو به خواب زدی یا دل در گروی این باندها و مجموعه ها داری.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان