میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۰ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 291 بازدید

مشکلات بافت تاریخی و فرسوده لارستان در نشست بازآفرینی شهری بررسی شد+ گزارش تصویری

با حضور مسئولین کشوری، استانی و منطقه ای:

مشکلات بافت تاریخی و فرسوده لارستان در نشست بازآفرینی شهری بررسی شد+ گزارش تصویری

طی نشستی با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستان های جنوب فارس، جلسه بازآفرینی شهری شهرستان های حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان با محوریت موضوعات اوقافی در لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در نشستی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، دکتر مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، دکتر حاتمی معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه و رئیس کارگروه وقف بازآفرینی شهری پایدار، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، احسان طاهری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان، حجت الاسلام موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس، فرمانداران، شهرداران، روسای شوراهای اسلامی و جمعی از روسای ادارات شهرستان های لارستان، لامرد، خنج و گراش، در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.

در این نشست فرماندار ویژه لارستان در سخنانی تصریح کرد: خوشبختانه شهر تاریخی لار از سال ۱۳۹۴ بعنوان یکی از شهرهای پایلوت پروژه ی عظیم ملی بازآفرینی شهرهای کشور انتخاب شده است، که این خود امیدی برای توسعه هدفمند و احیای بافت تاریخی این شهر پویا در دل اهالی پدید آمده است.

حسنی در ادامه خواستار تخصیص اعتبارات کلان جهت طرح مطالعاتی و اجرای بهسازی محور چهار راه پیروزی تا میدان مدرس، پروژه بهسازی بافت اطراف بازار قیصریه، ساماندهی خیابان فاطمیه، تامین اعتبار پروژه مرمت و بهسازی کاروانسراهای گلشن و نو، تامین اعتبار جهت لایه روبی، مرمت و بهسازی آب انبارها، تفویض اختیار به اداره اوقاف شهرستان برای پرداخت حق السهم اراضی حاصل از تفکیک به شهرداری و  تعیین تکلیف اراضی موقوفه در مسیر پروژه‌های عمرانی شد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، فرمانداران و شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای لار، لامرد، خنج ،گراش، اوز و رئیس میراث فرهنگی لارستان هم مسایل و مشکلات بافت های فرسوده، تاریخی و اوقافی را مطرح نمودند.

همچنین دکتر مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، دکتر حاتمی معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه و رئیس کارگروه وقف بازآفرینی شهری پایدار و حجت الاسلام موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس هم به ایراد سخن پرداختند.

اضافه می گردد که در این نشست همچنین در خصوص موضوعات اوقافی فی مابین شهرداری های لار، لامرد، خنج، گراش، اوز و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس هم بحث و بررسی شد.


1 نظر

  1. رستمي گفت:

    0

    0

    چرا شهر بيرم كه داراي بافت قديمي و فرسوده زيادي هست و بدترين وضعيت را در بين اين شهرها دارد و حتي از جهت وضعيت اوقاف و ميراث فرهنگي هم از اين شهرها آثار بيشتري در بافت فرسوده دارد توجهي نمي شود و از اين نظر محروم مي باشد؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان