میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۸ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 409 بازدید

مشکلات هفت روستای بخش «جویم» باحضور نماینده و فرماندار بررسی شد+ گزارش تصویری

مشکلات هفت روستای بخش «جویم» باحضور نماینده و فرماندار بررسی شد+ گزارش تصویری

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش، مسائل و مشکلات هفت روستای بخش جویم از نزدیک بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، به اتفاق دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، داود شفیعی بخشدار جویم و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان و بخش، از روستاهای خرده دره، هرم، کاریان، بلغان، احمد محمودی، منصور آباد، جهاد آباد و شهر جویم  بازدید کردند.

در این بازدید ها مردم این روستاها مشکلات خود را بیان و مسئولین نیز به بررسی این مشکلات پرداختند و قول حل و پیگیری آنها را دادند.

در روستای خرده دره مسلم صیاد فر رییس شورای اسلامی، مشکلات این روستا را ضعیف بودن تلفن همراه و اینترنت، بهسازی و آسفالت ورودی روستا، نبود زمین ورزشی و پارک و عدم زیرساخت های لازم در شهرک خرده دره را بیان کرد.

در روستای هرم نیز علی اصغر خادمی رییس شورای اسلامی روستا اهم موارد و مشکلات روستا را برای مسئولین تشریح کرد.

اهم این مشکلات بهسازی و آسفالت شهرک، آبرسانی، گاز رسانی، اجرای طرح هادی، افزایش تعرفه برق، احداث پارک کوهپایه ای، احداث زمین چمن مصنوعی، بهسازی و تعریض جاده ورودی روستا و تسریع در اجرای فیبر نوری بود.

در روستای کاریان هم که کمبود آب شرب، آبرسانی، گازرسانی، اجرای بند خاکی نجم الدینی، خشک شدن چاه های آب کشاورزی، تجهیز و تکمیل مجموعه ورزشی، تامین اعتبار جهت اتمام ساختمان پاسگاه کاریان، ارتقاء جاده ها، بهسازی جاده منتهی به آتشکده آذرفرنبغ و اتمام و تجهیز سالن ورزشی نوسازی مدارس، از مشکلات مردم بود، توسط صدیقی از معتمدین این روستا عنوان گردید.

مسئولین سپس به روستای بلغان رفتند و در محل دارالقران این روستا نشستی را با مردم ترتیب دادند. در این نشست جلیل رجایی عضو شورای اسلامی بلغان مشکلات و در خواست های اهالی  را کمبود آب شرب، فرسوده بودن شبکه داخلی آب، اصلاح ابنیه ها در جاده، روکش آسفالت جاده اصلی، ایجاد اشتغال و مسکن جوانان، ضعیف بودن آنتن تلفن همراه، اجای فیبر نوری و اتمام سالن ورزشی خیر سازحسن پور عنوان کرد.

در روستای احمد محمودی نیز عبیداله قاسمی دهیار روستا، مهمترین موارد و درخواست های مردم این روستا را ایجاد زیرساخت های لازم در شهرک، کمبود آب، آسیب رساندن عشایر به مراتع و محیط زیست روستا، عدم شبکه های دیجیتال تلویزیونی ، ضعیف بودن تلفن همراه و اینترنت و نصب آب شیرین کن بیان نمود.

اسحاق محمودی دهیار جهاد آباد هم مشکلات روستای جهاد آباد را زیرسازی و آسفالت ورودی روستا، کمبود آب شرب، عدم تلفن ثابت، قیر رایگان، اتمام  ساختمان دهیاری و اجرای طرح هادی دانست.

ایمان حاتمی از اهالی روستای منصور آباد هم مشکلات و درخواست ها و نیازهای روستا را کمبود آب، نبود فضای ورزشی و ایجاد مراکز فرهنگی و هنری در روستا را بیان کرد.

در شهر جویم هم یحیی عبداله زاده رییس شورای اسلامی شهر مواردی را مطرح نمود که مهمترین آن استقرار ادارات امور مالاتی و پلیس راهور، واگذاری زمین به جوانان فاقد مسکن، تسریع در صدور اسناد منازل، باغ ها و زمین ها ، احداث شهرک جدید، حذف نقاط حادثه خیز در ورودی جویم به فرشته جان، مرمت گوراب کلون، اجرای بند خاکی مخ سوخته بهمنی، آبرسانی، گاز رسانی، روشنایی بولوار خلیج فارس و ایجاد ردیف استخدامی برای ورزش و جوانان جویم، است.

فرماندار ویژه لارستان در این بازدیدها و در جمع مردم روستاهای بخش جویم در سخنانی خاطر نشان کرد: مسئولین باید نسبت به نیازها و درخواست های مردم پیگیر و پاسخگو باشند و در جهت توسعه روستاها حرکت کنند.

حسنی سرکشی مسئولان از روستاها و مناطق دوردست را یک وظیفه دانست و افزود: مسئولان نباید حتی یک لحظه از فکر روستائیان عزیز و زحمت کش بخصوص مناطق محروم و مستضعف غافل شوند.

وی تصریح کرد: سرکشی به روستاها و آشنایی نزدیک با معضلات و مشکلات روستاها در دستور کار قرار دارد و امیدوار هستیم با تلاش دسته‌جمعی و با همراهی ادارات شهرستان شاهد عمران و آبادانی بیشتر در روستاها باشیم.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه اعتبارات فقط برای طرح ها و پروژه های نیمه تمام کددار اختصاص می یابد؛ گفت: البته در منطقه لارستان طرح های نیمه تمامی است که دارای کد نیستند که بایستی پیگیری و تلاش شود که این طرح ها کددار شوند تا اعتبار لازم جهت اتمام آنها اخذ گردد.

حسنی ادامه داد: حضور مسئولین در بین مردم، نشان از مردمی بودن جمهوری اسلامی و همچنین دستاورد عظیم و ارزنده انقلاب و از برکات نظام است.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: احقاق حقوق و پيگيري مطالبات روستاييان عزیز از نکات مهمی است که با همکاري دستگاه‌هاي مرتبط بايد مورد پیگیری و بررسي قرار گيرد.

همچنین در این نشست ها و بازدیدها دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، محمد مظفری رییس دفتر نماینده، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، بخشدار جویم  و مسئولین ادارات نیز پاسخ های مقتضی را ارائه کردند.


1 نظر

  1. اوزی گفت:

    0

    0

    مسولین. ونمایند مجلس. چرا برای. سرکش. وتوجه به مشکلات. مردم. به بخش. بزرگ. اوز نمی ایند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان