میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 فوریه 2021 ساعت 8:10 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 13 دیدگاه 315 بازدید

درتلاشیم رتبه شهرداری لار را از ۸ به ۱۰ برسانیم/ ثبت جهانی بازار قیصریه را پیگیری می‌کنیم

مهندس «حسین‌زاده» در گفت‌وگو با آفتاب لارستان:

مشکل اصلی شهر لار، سیستم فاضلابِ شهری است/ درتلاشیم رتبه شهرداری لار را از ۸ به ۱۰ برسانیم/ ثبت جهانی بازار قیصریه را پیگیری می‌کنیم

 

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، صبح روز سه شنبه، ۲۱ بهمن، از محلات «کوی گاله»، «پاقلعه» و «کهوویه» و بناهای تاریخی «قلعه اژدهاپیکر»، «برج ننه نادر» و «بازار قیصریه» لار بازدید کرد.

مهندس حسین حسین‌زاده در حاشیه این بازدید، در گفت‌وگوی اختصاصی با آفتاب لارستان اظهار کرد:

لار یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور است و قدمت آن حتی به قبل از اسلام برمی‌گردد، دارای محلات زیادی است و مرکزیت دارد، اولین خاستگاه تشکیل حکومت اسلامی است و بزرگان زیادی همچون آیت‌الله سیدعبدالحسین لاری، آیت‌الله آیت‌اللهی و شهید عفیفه‌ها دارد.

بناهای تاریخی، به‌ویژه تک بناهایی که وجود دارد برای احداث بوم‌گردی یا جذب توریست بسیار موثر است؛ بنابراین، در ابتدای بازدید، به سمت «قلعه اژدهاپیکر» رفتیم که بستر سنگی دارد و گروهی از باستان‌شناسان در آن مشغول به کاوش بودند، مشکل اصلی و اساسی شهر لار اما سیستم فاضلابِ شهری است که باید برای اخذ مجوز فاضلاب و بافت فرسوده پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

تلاش می‌کنیم بحث ارتقای درجه شهرداری از ۸ به ۱۰ را پیگیری کنیم، از افرادی که نهضت «مرمت آب انبارها» را به صورت خودجوش شکل دادند تشکر می‌کنیم، از بازار قیصریه هم بازدید کردیم و قرار است ثبتِ جهانی آن را پیگیری کنیم.

این هسته تاریخی که در شهر لار وجود دارد وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند، وجود این بناها ظرفیت خوبی است که بتوانیم آن را به یک منطقه ویژه گردشگری و هدف گردشگری کشور از نظر تاریخی تبدیل کنیم.

در بازدید از محله کوی گاله، احیای ورودی کوی گاله، وصل شدن به کمربندی، رودخانه فصلی، زدن پل جدید، ایجاد دیوار بتنی و واریز هزینه دکل مخابراتی این محله به دارالرحمه را بررسی کردیم؛ در واقع، محله دم گاله، از نظر اجتماعی، باید به‌صورت ویژه بررسی و پیگیری شود.

برای محله امامزاده باید مصوبه ستاد بازآفرینی را احیا کنیم، ابلاغیه بزنیم تا تخصیص بودجه آن بیشتر شود، می‌توانیم امامزاده را به‌عنوان چشمِ شهر در نظر بگیریم تا برازنده این محله باشد.

هدف از این بازدید این بود که هم با مردم دیدار داشته باشیم و مسائل و مشکلات بازاریان، کسبه و اهالی را از نزدیک بررسی کنیم و هم رضایت مردم را جلب و مسئولان را دلگرم‌تر کنیم؛ ما نیز برای جذب بودجه و پیگیری مشکلات در مرکز همراه هستیم که امیدوارم تاثیرگذار باشد.

موضوعی که در این بازدید بسیار ناراحت کننده بود مربوط به خانه یکی از اهالی کوی گاله بود که زمینی را در اختیار ارگان‌های دولتی قرار داده بود اما مشکل انشعاب آب داشت، ما باید کاری کنیم که مشکل رفع شود نه اینکه برای مردم مشکل بتراشیم…


13 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  از این وعده وعیدها نماینده قبل هم به مردم کی داد. این صحبت شما ستاره دار شد. تا بعد از چهار سال چقدرش عملیاتی می شود؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  مگر رتبه شهرداری ها دست نماینده است؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  طی این یک سال فقط دیدار داشته ای و قول و وعده ها با همان فرمان پوپولیستی برو جلو

 4. اوزی وارتقای شهرداری گفت:

  0

  0

  شهرداری اوز بعد از لار در منطقه با قدمت ۶۵ سال باید ارتقا درجه یابد وقانونا بعد از شهرستان شدن اوز استحقاق ارتقا را دارد وباید به درجه ۷ برسد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  بیاییم فرهنگ تقدیر و تشکر از مسئولین تغییر دهیم
  بیاییم به مسئولین بفهمانیم که دیدار و پای دردل مردم نشستن اولین وظیفه اخلاقی، شرعی وقانونی شما است. این دید وبازدید ها جز بیلان کار خود تلقی نکنید. زمانی که مشکلات وکمبودهای مردم حل کردید آنگاه جز بیلان کار خود بحساب آورید و ما هم وظیفه خود می دانیم که تقدیر وتشکر از شما نماییم.
  تا مسئولین و نماینده متوجه شوند که مردم لارستان از قول و وعده ها که نتیجه ای در برندارد خسته شدند.

 6. کارمند شهرداری گفت:

  0

  0

  ارتقای درجه شهرداریها به ترتیب است واز درجه ۸ فعلی میشود به درجه ۹ رفت وامکان ندارد دو درجه ارتقا پیدا کرد خلاصه سنگ بزرگ نشانه نزدن است

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  بس کنید.خواستگاه حکومت اسلامی.سید عبدالحسین لاری. آیت اللهی.نسابه و….چه دردی از ما دوا میکنه؟اقتصاد شهر پکیده. بافت لار فرسوده است.بیکاری و اعتیاد و سرقت منازل فراگیر شده.اینهایی که دم به دقیقه دکر مصیبت میکنید چه گره ای از کار ما باز کردن؟

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  ارتقای درچه شهرداری ها به جمعیت است و تخصیص بودجه
  چگونه جناب نماینده می خواهد جمعیت افزایش دهد؟

 9. کارمند دولت در لارستان گفت:

  0

  0

  ایا نمایندگان مجلس در همه کارهای مربوط به دولت وشهرداری ها می توانند دخالت کنند ایا اگر شهرداری لار مستحق ارتقای درجه است خود دولت نباید اقدام کند باید همه کارها با زور صورت گیرد ایا این روال قانونی است

 10. ناشناس گفت:

  2

  0

  شهرداری لار همین که سنگ فرش خیابان معلم و آسفالت کوچه های اطراف رو بعد سالها بتونه انجام بده کلاهمون رو میندازیم آسمون هفتم.ارتقا رتبه پیشکش

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  این نماینده هم وظایف اصلیش گم کرده، بکسال با دید وبازدید گذشت جناب نماینده این مشکلات کوچک به عهده شهرداری است. برو دنبال کار بزرگتر مثل بندر خشک، منطقه ویژه اقتصادی، جاده ریلی همان وعده ها که نماینده سابق طی هشت سال نتوانست انجام دهد.

 12. ناشناس گفت:

  1

  0

  جالبه هر کس پست ومقامی می گیرد به دنبال ثبت قیصریه به یونسکو است.
  اگر می خواهی به ثبت برسانی با شعار وتبلیغات نیست.
  با گرفتن بودجه است. می توانی بودجه بگیری یا علی. چهارسال فرصت دارید یکسالش که گذشت، ببینیم طی سه سال چکار می کنی؟

 13. لار شناس گفت:

  0

  0

  چقدر حسادت و ادم حسود در لار هست .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان