میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۶ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 64 دیدگاه 2,040 بازدید

مشکل موسیقی در «عمادده» اعمال سلیقه بجای قانون است/ کیفیت اثر هنری یعنی احترام به شعور مخاطب/ با موسیقی خوب، زبان و فرهنگ لارستانی جهانی می شود

گفت و گو با «یوسف فاتحی» خواننده پاپ اهل عمادده:

مشکل موسیقی در «عمادده» اعمال سلیقه بجای قانون است/ کیفیت اثر هنری یعنی احترام به شعور مخاطب/ با موسیقی خوب، زبان و فرهنگ لارستانی جهانی می شود 

یوسف فاتحی موزیسین و خواننده پاپ اهل عمادده در بخش صحرای باغ لارستان است. وی به تازگی برای آهنگی با نام «شیرینُم» موزیک ویدئویی تهیه کرده که مورد توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. موزیک ویدئوی شیرینُم را از (اینجا) دانلود کنید.

به همین بهانه گفت و گویی با او ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید:

***

جناب آقای فاتحی لطفا برای شروع گفت و گو از خودتان بگویید. سن و سال، تحصیلات، زادگاه و سوابق هنری تان؟

یوسف فاتحی هستم. متولد دوم فرودین ماه ۱۳۷۳ در لارستان و ساکن عمادشهر یا «مَیده» سابق، تحصیلات بنده لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی است و موسیقی را هم از حدود پنج سال پیش شروع کردم و دو سال اخیر را خیلی جدی تر و تاحدودی حرفه ای دنبال کرده ام.

فعالیت موسیقایی خصوصا در مناطق سنتی باید خیلی سخت باشد! درست است؟

بله دشواری های خاص خودش را دارد. ما در منطقه ای زندگی می کنیم که غالب تفکرات سنتی و مذهبی است و معمولا دید مثبتی نسبت به موسیقی وجود ندارد اما تلاش زیادی انجام دادم تا نشان دهم برخلاف این ذهنیت ها موسیقی اجرا شده توسط بنده تضادی با دین و سنت ندارد. همواره سعی می کنم با اجرای برنامه های هنری و حضور در محافل و مجالس عمومی سبک موسیقی خود را ارائه نمایم تا این ذهنیت های بعضا بدبینانه را تلطیف نمایم.

با این وضعیت صعب و سخت چطور همچنان در این عرصه انگیزه فعالیت دارید؟!

بالاخره هر کاری سختی های خاص خودش را دارد و هیچ کاری بدون سعی و تلاش و تحمل سختی ها به نتیجه دلخواه نمی رسد. انگیزه اصلی من برای فعالیت در زمینه موسیقی همین مردم هستند، به خصوص همشهری های عزیز و دوست داشتنی ام که همیشه هوادار بنده بوده و با نظرات و انتقادات خود باعث پیشرفتم شده اند. لازم است تاکید کنم تمام هزینه های تهیه و تولید آهنگ ها تا الان بر عهده خودم بوده و تاکنون اسپانسر و حامی مالی نداشته م و فقط علاقه خودم و اظهار لطف مردم باعث شده ادامه دهم.

گویا چند وقت پیش کنسرت شما در عمادده را لغو کردند! در این مورد قدری توضیح دهید.

بله این ماجرا قدری مفصل است اما خلاصه توضیح می دهم. موضوع از جایی شروع شد که درخواست های متعددی از همشهریانم برای اجرا در عمادده داشتم و از جایی که بهمن ماه و ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک بود تصمیم گرفتم در ایام شادی و جشن انقلاب برای مردم برنامه اجرا کنم. تمام مجوزهای لازم از نهادهایی مثل شورای شهر، شهرداری، بخشداری و اداره فرهنگ ارشاد اسلامی لارستان نیز با پیگیری زیاد اخذ شد اما با سد بزرگی به نام «هیئت امنای سالن» رو برو شدم که متشکل از چندین معتمد شهر و امام جمعه محترم جناب آقای سید احمد قتالی بود. در هیئت امنای سالن هم البته همه می دانند که فقط یک نفر یعنی امام جمعه محترم تصمیم می گیرند و رای بقیه اعضا اساسا اهمیتی ندارد! خلاصه اینکه برنامه به دستور ایشان لغو شد، به همین راحتی!

دلیل مخالفت خود را هم بیان کردند؟

گفتند بروید جای دیگری اجرا کنید. در واقع ایشان هیچ توجهی به نظر موافق و مجوزهای نهادهای متولی امر نکردند. توقع من این بود حداقل برای جشن پیروزی انقلاب هم که شده ایشان همراهی خواهند کرد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد!

کلا موانع پیشرفت موسیقی پاپ در منطقه لارستان را چه می دانید؟

همانطور که از اسم موسیقی پاپ پیداست ازpopular  می آید و به معنی موسیقی مردمی و پرطرفدار است اما ظاهرا در بین برخی مسئولان جایگاهی ندارد. این سختگیری ها در محیط های سنتی مثل منطقه ما قدری بیشتر نیز مشاهده می شود درصورتی که معتقدم اگر اگر مدیران و مسئولان مربوطه با هنرمندان همکاری بیشتری کنند و مجوز ها و امکانات برگزاری اجرای کنسرت را فراهم کنند قطعا موسیقی پاپ در لارستان بسیار رشد می کند به جایگاه واقعی خود می رسد. از سوی دیگر به نظر می رسد مشکل بزرگتر دخالت بیجای مسئولان در امور یکدیگر است و همچنان از برخی قوانین و اختیارات تفسیرهای متفاوت و سلیقه ای می شود.

با تمام این اوصاف کی می شود شما را روی استیج در یک کنسرت مستقل دید؟

به امید خدا خیلی زود. به شدت سعی می کنم با تهیه آثار قوی و باکیفیت سبکم را به مردم معرفی کنم تا آهنگ ها بیشتر شنیده شوند. تهیه موزیک ویدئوهای باکیفیت و جذاب هم در این امر می تواند خیلی موثر باشد.

در موسیقی تان بیشتر تحت تاثیر کدام موزیسین یا خواننده هستید؟

نمی شود گفت کاملا تحت تاثیرم اما آثار مرحوم ناصر عبداللهی را خیلی دوست دارم و حتی یکی از آهنگ های او را بازخوانی کرده ام. آثار تعدادی از خواننده های داخلی را خیلی جدی و مداوم دنبال می کنم ازجمله: مهدی یراحی، محمد علیزاده، سیروان خسروی و جدیدا حامد همایون که به نظرم پدیده سال ۹۵ بود.

در چند اثر به گویش یا زبان لارستانی خوانده اید، چقدر فکر می کنید بتوانید با گویش لارستانی و بومی خود مشهور شوید؟ بالاخره در کشور اقلیتی به این گویش مکالمه می کنند!

احتمال مشهور شدن با این زبان کم است اما غیرممکن هم نیست. مثلا موسیقی جنوبی از جمله بستکی و بندری که موسیقی اصیل و جذابی است و جای خود را کاملا باز کرده است. در مورد زبان لارستانی که نزدیک به زبان و موسیقی بستکی است نیز این امید وجود دارد و خیلی ها حتی از شمال ایران برای بنده پیام می گذارند که با این آهنگ ها ارتباط برقرار کرده و لذت برده اند.

برویم سراغ موزیک ویدئوی اخیرتان که با کیفیت قابل قبول و احتمالا با هزینه زیادی تهیه کرده اید. اصلا چرا اینقدر استاندارد را بالا گرفتیه اید؟ نمی شد کلیپ ساده تر و کم خرج تری بسازید؟

بله ساخت اینگونه موزیک ویدئوها هزینه بر است اما شخصا معتقدم باید به مردم و مخاطبان احترام گذاشت. تهیه آثار با زحمت و تلاش و هزینه زیاد و رعایت کیفیت حتما به معنی محترم شمردن مخاطب و شعور اوست. از طرفی مردم هم همگام با دنیا در حال ترقی و پیشرفت هستند و اینطور نیست که کسی تصور کند با کیفیت نازلی آهنگ اجرا کند و مردم هم از آن استقبال کنند! آن دوران تمام شد! الان با این رقابت شدید در دنیای موسیقی کسی موفق تر است که کارهای متفاوت تر و باکیفیت تری ارائه کند.

چقدر برای ساخت این کلیپ هزینه شد؟

برای ساخت موزیک ویدئو حدود ۷ میلیون و برای پخش آن حدود ۴ میلیون تومان.

گویا تم اصلی این آهنگ و کلیپ، همزیستی اقوام ایرانی کنار یکدیگر است. درست است؟

بله مهم ترین هدف این موزیک ویدئو نمایش اتحاد و همدلی فرهنگ منطقه لارستان بزرگ و فرهنگ اصیل لُر بود. استفاده از لوکیشن های دو منطقه همچنین اجرای آهنگ با زبان لارستانی و گویش و لهجه لری هم در متن ترانه رعایت شده است. سعی کردیم قالب موزیک ویدئو را به صورت داستانی طراحی کنیم که مردم از دیدن ویدئو خسته نشوند و جذاب باشد.

تجربه همکاری با آقای محسن نصری چطور بود؟

همکاری با دوست عزیزم محسن نصری یکی از شیرین ترین و خاص ترین تجارب هنری من بود. محسن یکی از ترانه سرا و آهنگسازان خوب منطقه یاسوج است که با خواننده های زیادی نیز همکاری کرده است.

دیگر عوامل تهیه این کلیپ چه افرادی بودند؟

ترانه سرای بخش بستکی آهنگ «شیرینُم» ادریس میری هستند که اهل دشتی صحرای باغ هستند. ترانه و ملودی لری هم کار محسن نصری است و فتاح فتحی هم میکس و مسترینگ این کار را بر عهده داشتند. همچنین برادران پارسی (آرش و آریا) نیز زحمت ساخت موزیک ویدیو را کشیدن و همین جا از تک تک این دوستان عزیز تشکر می کنم.

این موزیک ویدئو را برای پخش به کجاها ارایه کرده اید؟ امکان پخش تلویزیونی یا ماهواره ای اش فراهم است؟

از آنجا که علاقه زیادی به کار کردن با صدا و سیما ندارم چراکه معتقدم چارچوب های بسیار محدودی دارد و عملا هنرمند نیز به تبع آن بسیار محدود می شود لذا تلاش کرده ام این موزیک ویدئو از یکی از شبکه های ماهواره ای پخش شود. مثلا در کلیپی که ساخته ایم از مدل های خانم با پوشش زیبای محلی استفاده شده یا رقص محلی که جزوی از فرهنگ اصیل اقوام ایرانی است اما تمام اینها برای پخش از صدا و سیما مانع محسوب می شود.

در پایان گفت و گو از برنامه های آتی خود بگویید؟

برنامه های زیادی در ذهن داریم. چند آهنگ آماده کرده ام که به احتمال زیاد بعد از ماه محرم پخش خواهیم کرد. یکی از این آهنگ ها با شعر محلی و به زبان لارستانی و عمادشهری یا مَیده ای است که ملودی اش را خودم ساخته ام و برادران پاکروان تنظیم آن را برعهده دارند. در کل آهنگی احساسی و آرام است.

اثر بعدی هم که قصد دارم ان شالله بهمن ماه پخش کنم مجموعه ای از آهنگ های فولکلور بستکی و بندری مخصوص جشن ها و مجالس عروسی معروف به «حفله» است که زحمت تنظیم آنها را ایوب بزم از بستک بر عهده دارند. بعد از آن هم اثری دیگر که قرار است با موزیک ویدئو پخش کنیم برای سال ۹۷ انشاالله. در پایان امیدوارم که بتوانم به پیشرفت خود در عرصه موسیقی ادامه دهم و مردم عزیز خطه بزرگ لارستان و تمام همشهریان هم مثل همیشه من را همچنان حمایت کنند تا موسیقی محلی و لارستانی بیش از گذشته شنیده شود. همچنین لازم می دانم از سایت آفتاب لارستان برای حمایت از هنرمندان این منطقه قدردانی کنم.

در ادامه تعدادی از عکس های پشت صحنه تهیه موزیک ویدئوی «شیرینُم» را ببینید:


64 نظر

 1. Mohsen movafegh گفت:

  2

  2

  یوسف فاتحی یکی از محبوب ترین افراد عماد شهره……امیدوارم این محبوبیتش همیشه در شهرمون وجود داشته باشه……آرزوی خوشبختی و موفقیت دارم برای ایشون در همه ادوار زندگی…???

 2. mohammad falahat گفت:

  1

  2

  یوسف فاتحی همانطور که دوست عزیزمون محسن موافق هم اشاره کرده بود یوسف فاتحی یکی از محبوبترین افراد شهرمون است(عمادشهر)و با اهنگ های خوب و ناب ایشان مارا خوشحال میکنم و ما هم در ادامه راه ایشان او را همکاری و همیاری میکنیم تا در درجات بالا تر باشد خلاصه دمت گرم داداش برات ارزوی موفقیت میکنم.
  و برای اون افراد که جلوی موفقیت های شما میگیرد متاسفم همین.
  دمت گرم موفق باشی???❤❤❤❤

 3. mohammad falahat گفت:

  1

  2

  یوسف فاتحی همانطور که دوست عزیزمون اشاره کرد یکی از محبوب ترین افراد شهرمون هستش(عمادشهر) و با اهنگ های خوب و قشنگش ما را خوشحال میکنه ایشالله در تمام زندگی و در ارثه خواندگی و در تمام ‌دوران زندگی خود موفق و سربلند باشه.
  دمت گرم??❤❤❤❤❤

 4. a.k گفت:

  1

  3

  به امید پیشرفت روز افزون خواننده خوب ما که با مشکلات زیادی روبرو هست امیدوارم مثل همیشه حوصله کنه و بدون توجه به مسائل حاشیه ای به کار خودش ادامه بده

 5. abood taghipoor گفت:

  2

  2

  به نظرمن یوسف فاتحی استعدادخوبی برای خوانندگی والبته صدای خوب دارن انشاالله که توکارشون موفق باشن

 6. ایوب گفت:

  1

  2

  لباسهایی که در این عکسها دیده میشه مخصوصا پوشش خانومها ، مخصوص ترکها و لرها هست

 7. لاری گفت:

  1

  3

  متاسفم براي اين افكار بسته كه تعصبات بي مورد دارند… اونا كه خيلي اهل دين هستند بريد ببينيد معجزه حضرت داوود چی بود؟ متاسفانه اصلا به فکر شادی نسل جوان نیستند این متعصبان… به همین جهت مشکلات عمده ی اعصاب و افسردگی در منطقه لارستان رو به گسترش است

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   من هم با نظر شما موافقم هرجا بی دینی زیاد شد مشکلات عمده ی اعصاب و افسردگی زیاد می شود لذا به مسکن موسیقی پناه می برند. به همین خاطر بعضی روانشناس ها به افسرده ها میگن برید موسیقی گوش کنید تا این مسکن شما را شاد کند. غافل از اینکه این مسکن اوضاع او را بدتر می کند.

 8. Mohammad گفت:

  0

  2

  اقایوسف یکی ازافرادمحبوب عمادشهرهستندوماپشتیبان اوهستیم وهرجالازم باشه حمایت میکنیم .اهنگ هایی که خونده واقعاعالی هست??تمام صحبت هایش هم به حق وباقانون هس.

 9. Taha گفت:

  0

  3

  سلام خدمت همه دوستان. با حرف دوست بسيار خوبم “يوسف فاتحى” عزيز موافقم.
  كاش كمى به هنر بها داده شود.
  يوسف جان، تو راهتو محكم برو. همه ما پشتتيم??
  و
  كاش كمى به ما دست قلم ها نيز بها داده شود و در مراسمات مختف، از نوشته هاى ما دست به قلم ها استفاده شود.??

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   اقای طاها رحیمیان شما هنوز سنت به جایی نرسیده که بخوای مردم و شهر رو قضاوت کنی پس برو همون دلنوشته های عاشقانت رو بنویس جایزت رو بگیر وارد این بحث ها هم نشو

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   در جریان پارسال هم شما حضور داشتید و در کمال بی ادبی نظر خودتون رو بیان کردید

 10. علي عمادشهر گفت:

  0

  3

  با سلام. با ارزوي موفقيت براي خواننده خوب شهرمون جناب فاتحي عزيز. ما مردم عمادشهر هم از مسئولين شهر و منطقه تقاضاي همكاري با خواننده محبوب شهرمون داريم بدون شك اگر اين استعداد در هر كجاي كشور بود الان خيلي بيشتر پيشرفت كرده بود و اميدوارم كه در اينده از همه لحاظ بخصوص مادي ازشون حمايت بشه و از افتاب لارستان هم بخاطر مصاحبه و حمايتشون سپاسگزاريم و در آخر ديجي يوسف ما مردم عمادشهر تا دوستت داريم وتا اخرش كنارت هستيم با تشكر

 11. اسي ميدينيا گفت:

  0

  4

  باسلام خدمت مديريت و سايت آفتاب لارستان كه همچين مطالبي رو در سايت ميذارن و سلام ميكنم به دي جي عمادشهر خواننده و موزسين و ملودي ساز دوست داشتني…
  متاسفانه در شهر ما مجوز گرفتن از شوراي شهر و شهرداري و بخشداري و اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي براي شادي وخوشحالي مردم شهرم آن هم در ايام فجر (ايام جشن) به گونه اي بي فايده ميباشد و بايستي مجوز اصلي براي اجراي چنين مراسمي را افراد خاص كه آقاي يوسف فاتحي نام بردند صادر كنند…به همين مقدار اكتفا ميكنيم و آرزو داريم كه موزيك پاپ لار و منطقه ي لارستان به جايگاهي كه شايسته هست برسد.

 12. ارش پارسی گفت:

  0

  2

  با درود خدمت شما دوست عزیز که این وقت رو گذاشتین تا با دوست خوب وهنرمندم مصاحبه کنید

  جا داره خسته نباشی بگم به یوسف فاتحی عزیزم که واقعا تلاش بسیار کرد تا این ویدیو ساخته بشه
  دوست خوب من لطفا از یوسف عزیز و دوستان دیگر هنرمند حمایت کنید چون هنرمندان با کار کردن هزینه ساخت موزیک و حتی ویدیو رو در میارن البته باسختی
  کمک کنید تا دوستان هنرمند به اون پیشرفتی که لیاقت دارن برسند
  شاد باشید

 13. Subzero گفت:

  7

  0

  با سلام خدمت شما…چقدر خوبه اگه یه شخصی به جایی میرسه و اسم خودشو فرهنگی بزاره لااقل یکم شعور هم داشته باشه…من از هیشکی دفاع نمیکنم ولی بردن نام کسی بیشتر باعث نفرت میشه از طرف دیگران نسبت به آن شخص…ما فرهنگ مختلت بودنو تویه شهرمون نداریم.شمام اگه واقعا میخوای کنسرت اجرا کنی برو تویه سالم فوتسال هم جا هست هم نیاز نداری منت شخاص دیگه رو بکشی…حالا نیاز نیست فضای کنسرت مجلل باشه واسه جلب توجه…پارسال شخص آروین بستکی رفته تویه آب گرم تدرویه کنسرت برگزار کرده خیلی ها هم اومده بودن..شما که جایگاهت از اقای بستکی بالاتر که نیست به قول معروف ایشون دو سه تا شلوار بیشتر از شما پاره کرده…خلاصه کلام اینه معمولا فرهنگیان سطح شعورشون بالاست و اینا باید در نظر گرفت…پس لطفا […] نباشیم تویه تمام زندگی…

 14. naser گفت:

  0

  1

  سلام . من هم با بقیه افراد موافقم

  • علی عمادی گفت:

   0

   3

   اقای باشعور که ادعای فهم شعورت میشه کنسرت رو تو سالن ورزشی اجرا نمی کنند .همشهری مو با صدتا خواننده دیگه عوض نمیکنم تو برو همون آروین بستکی تو گوش بده .

 15. ناشناس گفت:

  3

  0

  درود بر امام جمعه شهرمون که همیشه باعث افتخارن
  حرکت زشت یوسف فاتحی در توهین به امام جمعه را محکوم میکنیم و پشتیبان امام جمعه هستیم

 16. ناشناس گفت:

  5

  0

  سلام خدمت همه دوستان
  ببخشید بنده سید محمد قتالی هستم این مصاحبه با آقای یوسف فاتحی حالا دیدم حالا خوندم من خیلی متآسفم برای همه شماهایی که اصلآ بدون آگاهی خصوصآ برای اون اسی مدینیا که خیلی اتی
  ش بیار معرکه شده برادر عزیز کسی باهنر مخالف نیست اما اینو بدونیم که خیر سالن با چنین برنامه ای مخالفه و نمیشه همچی را ذکر کرد ایشون از چنین مراسماتی که برادرمون فاتحی قرار بوده برگزار کنه نگران میشه وهر صندلی که در اون سالن وجود داره
  هزینه خیلی زیادی برده چنانچه مشکلی پیش بیاد کی باید جوابگو بشه اون سالن فقط برای جلسه هایی ساخته شده که مسولانی از شهرستانها تشریف بیارند که جاهی زیبا و سالنی در خور میده پاک و منظم داشته باشیم نه برای هر مراسمی
  ببخشید وقتتون گرفتم خدا نگهدار
  پس هر وقت هر مطلبی خواستید بنوسید یا هر شخصیتی را زیر سوال ببرید اول اطلاع کافی داشته باشید بعدش با رعایت احترام درج نمایید

  • اسي ميدينيا گفت:

   0

   1

   سلام خدمت شما، در كانال عماد آزاد جواب شما داده شده است و گفته هاي شما در مورد خير سالن كاملا اشتباه هست و كسي قصد پاره كردن صندلي ها رو هم نداره، پس خواهشا در اين مورد اطلاع خودتونو بالا ببريد و بعد با رعايت احترام درج نماييد، مچكرم.

 17. میده ای گفت:

  7

  0

  با سلام خدمت همه بازدید کنندگان
  لطفا آقای فاتحی که پیگیر این مساله هستین درست حسابی پیگیری کنید این سالن یک سالن خصوصی هست و خود بانی اصلا راضی به این کار نبوده حتی پیشنهاد مراسم عروسی هم در اون مکان رد کردن .پس از پیش خودتون اسم شخصی رو نبرید با این کارتون قدرت سایر اعضای هیات امنا زیر سوال برده شده و در ضمن شما اصالتا اهل روستای دشتی هستین میتونین اونجا هم کنسرتتون رو اجرا کنید .و خود اقای طاها رحیمیان که مصاحبه کننده هستن ، با پخش این مصاحبه توهین به شخص امام جمعه و حتی عموی ایشان که عضو هیات امناست کرده اند.

 18. مهندس گفت:

  1

  2

  سلام خسته نباشید خدمت مدیریت سایت آفتاب لارستان. یوسف فاتحی عزیز کمی صبر کن سحر نزدیک است الا کل حال مردم عمادشهر طرفتدار شما بودند و خواهند بود.

 19. Sikaro گفت:

  6

  0

  سلام خدمت همه.به قول دوستمون متاسفانه افرادی هستند که اسم خودشون رو فرهنگی میزارن ولی بویی از ادب و معرفت نبردند.این سالنی که هیئت امناء از برگزاری مراسم در اون مانع شدند در واقع به هیچ کسی بخصوص افرادی حتی ادب کلامی ندارند ربطی ندارند چون این سالن دولتی نبوده و شخصی بوده که خود خیر آن شروطی برای استفاده از این سالن گذاشته و هیئت امناء هم به دستور خود این شخص اجازه نداده و فکر کنم کلا در اخلاق بشریت این شرط وجود داره که هر کسی اختیار مال خودش رو داره.پس لطفا ادب و احترام خودتون رو نگه دارید.ادبتون نشانه شخصیتتون هستش.ما هم از مسولین درخواست کردیم که سالن برای مراسم عروسی حتی مولودی هم بود ولی مخالفت کردند.پس ربطی به این حرفها نداره

 20. بوعبدالله گفت:

  0

  1

  واقعا عالى بود كارش ان شاء الله هميشه موفق باشه.

 21. S.M.Q گفت:

  6

  0

  ✍ متاسفانه این روزها چقدر آسان بدون درنظر گرفتن جایگاه و شان افراد به آنها اتهام زده میشود و شوربختانه که در مقام قضاوت هم مینشینیم و به راحتی آب خوردن محکوم می کنیم آن هم در یک سایت رسمی در گستره حداقل شهرستان!!!!
  محکوم چه کسی است؟
  امام جمعه
  وای بر ما! به کجا می رویم؟
  در زمستان سال گذشته هیاهویی برپا شد به خاطر عدم اجازه برگزاری یک کنسرت که قرار بود مختلط برگزار شود که هیات امنا اجازه اجرای آن را در سالن تحت امر خود ندادند و چه هجمه ها شد و توهین ها صورت گرفت.
  مطالبی احساسی نوشته شد و دلهایی آزرده شد و الفاظی ناشایست رد و بدل شد.
  و باز در این چند روز که گمان می رود حرکتی کاملا سنجیده جهت تخریب این مقام و شاید مطرح نمودن نامی به بهای تخریب نامی دیگر و چه راحت چشم ها بر همه حرمتها بسته می شود.

  قطعا هیچ فرد منصفی این گونه حرکات را تایید نمی کند آن هم نسبت به فردی که در جایگاه بالاترین مرجع فقهی شهر نشسته است.
  امام جمعه‌ای که اجتماع و مردم دغدغه‌های اصلی اوست. پابه پای مسوولین که حتی جلوتر از آنها در حال رتق و فتق امور است.
  تا به حال کدام امام جمعه را دیده‌اید که در اداره ورزش و جوانان برای امور ورزشی شهر در حال چانه زنی باشد؟
  کدام امام جمعه را دیده‌اید در اداره آموزش و پرورش به دنبال حل مسایل آموزشی شهر باشد و مرتبا با مسوولین امر در ارتباط باشد؟
  کدام امام جمعه را دیده‌اید که برای جاده نه یک جلسه بلکه دهها جلسه با مسوولین شهرستان و اداره کل در حال رایزنی باشد؟
  کدام امام جمعه را دیده‌اید که چند سال است درگیر مساله گازرسانی به بخش باشد؟
  کدام امام جمعه را دیده‌اید که به جد عملا وارد مسایل محیط زیست و میراث فرهنگی بشود و روزانه پیگیر این امور باشد و دهها دغدغه دیگر که ذکر آن خارج از حوصله این نوشتار است.
  و تازه این خارج از وظیفه اصلی ایشان که امامت جمعه و مدیریت مجتمع دینی است.
  این فقط سخن نگارنده نیست که سخنان فرماندار محترم و مدیر عامل شرکت گاز استان در خصوص ایشان بهترین گواه بر سخنان نگارنده است.

  هر چند که غالب شهروندان قدرشناسند اما روی سخن با افرادی است که به آسانی این چنین سرمایه ای گرانبها را آگاهانه آزرده‌دل می کنند.
  افرادی که به آسانی چوب حراج بر داشته های شهر می زنند و هر از چند گاهی به نیتی نیش سخن و قلم را متوجه آبرو و حیثیت این گونه افراد.

  به راستی ساحت هنر و هنرمند از این گونه اعمال مبراست چرا که هنرمند جایگاه خود را می شناسد و هنر خود را نه در آزردن و دفع افراد که در جذب آنان به کار می گیرد که اگر غیر از این باشد از هنر و هنرمند فقط نامی را یدک می کشد.

  اندکی به خود بیاییم و داشته های خود را قدر بدانیم که بعضی اوقات زود دیر می شود.

  خلاصه کلام اینکه:
  بزرگش نخوانند اهل خرد
  که نام بزرگان به زشتی برد

  محمد سعید دانشور

  با تشکر از آقای دانشور که واقعا کلامشون زیبا و بجا بود…
  کاش بتونیم جایگاه خودمون رو بفهمیم و شعور خودمون رو حفظ کنیم…
  و فقط یدک کش نام هنرمند نباشیم.

 22. محمد گفت:

  3

  0

  …..
  از كوزه همان تراود كه در اوست
  شما واقعا چه انتظاري داريد از كسي كه عقده حقارت باعث شده تا بعضي مسائل كه واضح هست رو درك كنه. بالفرض اينكه صحبت ها درست آيا اين كينه شتري درخور يك به اصطلاح هنرمند هست؟!!!!

 23. ناشناس گفت:

  2

  1

  سلامی هم داشته باشیم خدمت مدیریت آفتاب لارستان شما سعی خودتون بکنید یک مصاحبه ای هم با رقاص مشعور جمیله خانم داشته باشین بد نمیشه شاید حرفی برای گفتن داشته باشه بهت بگم خیلی خوب راه تفرقه افکنی خوب استادی

 24. ناشناس گفت:

  4

  0

  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی کین ره که تو میروی به ترکستان است

  سنگ بی قیمت اگر کاسه زرین بشکست قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود

  به خودت بیا عزیز دل برادر

 25. ناشناس گفت:

  6

  0

  بعضیا مشکلشون اینه که فقظ میخوان مسؤلین رو بدنام کنند واقعا برای همه اونها متاسفیم.
  التماس تفکر و دعا.

 26. ناشناس گفت:

  5

  0

  با سلام.بنده در جریان اتفاقات بوده ام و میدانم که به این صورتی که این سایت بازتاب داده شده، نبوده.افتاب لارستان عهده دار صحت و سقم و دقت در بازگویی مسائل هست.هر مشکلی پیش بیاید بر عهده این سایت است و اگر بدون تحقیق مسائلی را حتی از زبان دیگر افراد بازگو کند و اشتباه باشد باید جواب گو باشد.تحقیق در دقت و صحت یک خبر از اصول اولیه خبرنگاری است و اگر خبرنگاری این اصل را رعایت نکند باید جواب گو باشد همانطوری که افتاب لارستان باید جوابگو باشد.مردم این خطه به خاطر همنوع دوستیشان بسیار تفرقه زدا هستند و به این خاطر با ارامش با مسائل کنار می آیند ولی روزی که با این عمل ننگین و تفرقه انگیز سایت شما مواجه میشوند مطمئنا شما ضرر میکنید همانطور که در گذشته نزدیک به خاطر جملات خلاف واقعی که در سایت قرار دادید برایتان مشکلاتی پیش امد.پس لطف کنید فکر این نباشید که بازدیدهای سایتتان را زیاد کنید بلکه به این فکر باشید که در ان دنیا در دادگاه الهی مسئول گفته های خودتان هستید.اگر هم با ان دنیا مشکلی ندارید حداقل در جریان باشد که قطعا من که یک شهروند عادی هستم و میبینم شهرم به خاطر تفرقه انگیزی شما دچار تشویش اذهان و افعال و کلام شده به هیچ وجه نمیتوانم کار شما را قبول کنم و شاکی خصوصی شما میشوم و بقیه مطالب ان شاءالله در دادگاه حل میشود.

 27. ناشناس گفت:

  0

  2

  متاسفانه بعضي از مسئولين بخش صحراي باغ تفكر جمودي و […] و […] دارند همانطوري كه هنرمند عزيز بخشمان فرمودند براي هنر ديد تنگ نظرانه دارند و نميگذارند كنسرت در بخش اجرا شود و سنگ اندازي هايي ميكنند و آن را به گردن خيرين منطقه مي اندازند . من در اينجا ضمن تشكر از سايت آفتاب و نيز از هنرمند عزيز و ارزشمند صحراي باغ هم تشكر ميكنم كه صداي جوانان و مردم بخش را به مسئولين و مردم لارستان رساندند و در اينجا امام جمعه را خطاب قرار مي دهم كه براي زدودن افسردگي از منطقه و شاد شدن مردم قدم بردارند . بعضي ها با اين تفكر منطقه را به سكون و خموشي و ركود رسانده اند . همش فاتحه خواني و عزاداري كه نشد زندگي ، مردم هم شادي ميخواهند . تا كي زندگي مردم در دست عده اي خاص با تفكر […] و متعصبانهء خوارجي باشد . بايد عرض كنم سالني كه خير ساخته براي همه مراسمات بوده يعني چه كه مردم صندلي پاره ميكنند يعني شما ميگوييد مردم عمادده و بخش اينقدر سطح فرهنگشان پايين است كه ميروند صندلي پاره ميكنند يعني وحشي و چيزي نديده اند . اين توهين به شعور مردم بخش نيست . يعني فقط افرادي كه از شهرستان مي آيند لياقت نشستن بر روي اين صندلي ها دارند و بقيه بلد نيستند استفاده كنند؟؟ آفرين چقدر براي مردم خود ارزش قائل شده ايد . با اين تفكرتان و حمايت از تفكر جمودانه برخي از مسئولين منطقه دهن مرا بستيد من ديگر نميتوانم چيزي بگويم .

 28. ناشناس گفت:

  1

  -1

  تو که از هیچی خبر نداری بهتره که سکوت کنید

 29. علی گفت:

  0

  1

  وای… اینجا چه خبره؟ خوشحالم که اینهمه مشتاقان به موسیقی زیاد شده. واقعا خوشحالم برای دست یافتن به این جایگاه

 30. ناشناس گفت:

  4

  0

  اخه چی میشه به این یوسف فاتحی گفت شمایی که میگی اینجوریه اونجوریه شما اصلا خودتون اهل عمادشهرم نیستین
  اولا که جناب امام جمعه به شما نگفتن کنسرت برگذار نکنین به شما گفتن تو سالن برگذار نکنین میتونین برین تو سالت مدرسه دبیرستان دلقک بازیاتونو در بیارید
  دوما شما فامیلیتونم اقای یوسف فاتحی دشتی هستش ینی شما اصلا اهل اینجا هم نیستید برید تو همون دشتی انقد دلقک بازی در بیارید تا جونتون در بیاد
  سوما شما که انقد افتاب لارستان و گویش لاری رو دوس دارید میتونید برید انقد تو لار کنسرت به زبون لاری بذارید تا بازم جونتون بالا بیاد دیگه این وز وزا مال چیه

 31. ناشناس گفت:

  1

  1

  برای ماه محرم هم قطعه ای رو اماده کنید

 32. ناشناس گفت:

  0

  0

  معرفت درّ گرانیست به هر کس ندهند
  من تا به حال اکثر هنرمندان رو شناختم با ادب و معرفت بودن این جوان به اصطلاح هنرمند که بویی هم از هنر نبردن میخواد چطور خودشو به جمع معرفی کنه ؟با ادبش؟!!!این رفتارش که مثل برخی خواننده های زیر زمینیه ما پیشرفت و عزت شهرمون از قدیم تا بحال مدیون زحمات و وجود پر برکت امام جمعه هستیم یک سالن خصوصی که بانی اون راضی نیست رو هیچکسی نمیتونه به زور بگیره آقای هنرمند کمی هنر حرف زدن بیاموز بعد بیا انتقاد بکن و هر برنامه انترنتی یا تلگرام یا واتساپ و.. که این حرفهای نسنجیده ی ایشون رو پخش میکنن بنظرم قصد بدنام کردن شخص اول عمادده دارند ایشون جایگاه پدر عمادده را برعهده دارند بجای تشکر و قدردانی یک اراجیف چندتا جوون خام رو پخش میکنید هر کدوم از شماها که این حرفهای بی ارزش ایشون رو پخش میکنید مطمئنا خواستار ایجاد تنش و نفاق در میان مردم هستین این آقای هنرمند یک جوان خام و نادان هستند و حتی اون پسر بچه ای که رفته این مصاحبه رو انجام داده چه چیزی رو میخوای بگی دوست داری تو یک سالن سربسته زن و مرد مختلط برنامتو اجرا کنی اگه قصد اجرای برنامه داری برو فضای بزرگتر پیدا کن نه این سالن اینجا مناسب خالی کردن هیجانات چندتا جوون نیست

 33. 0

  0

  دختر میده
  *roz:^,ta

  سلام خیلی دارم تعجب میکنم تو این چند روز سایت میده چخبر چرا داره چهره های فرهنگی شهرمون رو تخریب میکنه
  چند روز قبل فعالیت های فرهنگی مجتمع دینی و به باد انتقاد گرفته بود و حالا هم خواننده محبوب شهر مون رو
  ایشون دارن با جایگاه امام جمعه هم بازی میکنند

  میخوام بپرسم اقای دانشور خودشون یک شاعر هستن و چهره فرهنگی چرا با فعالین فرهنگی مخالف هستند وبازهم دارم تعجب میکنم
  بازهم شکرش باقی ه فعالیت های ورزشی بانوان رو زیر سوال نبردن ?

 34. ناشناس گفت:

  1

  0

  توی این دوره زمونه مردم اختیار مال خودشون هم ندارن اصلا این سالن شخصیه و صاحبش هر جور دوست داره ازش استفاده میکنه به بقیه چه مربوط خب اون مطربها و طرفداران بی ادب و بی سواد بگو اگه راست میگید برید واسه خودتون یه خیمه بزنید و خیمه شب بازی راه بندازید پس توی اموال مردم دخالت نکنید و بجای مردم قضاوت نکنید

 35. عمادشهر گفت:

  1

  0

  واقعا متاسفم واسه شخصي كه ادعاي فرهنگ داره اما بويي از فرهنگ اصيل إيراني اسلامي نبرده.
  امام جمعه محترم و محبوب شهرمان كاملا مورد تأييد تماميِ بلندنظران شهر و بخش و استان هست و با اين ياوه گويايِ هاي برخي أفراد رانده، ذره اي به شخصيت والاي ايشان خدشه وارد نميشود.
  شما هم بهتر بود بريد جاهاي ديگه مراسمتون برگزار كنيد.
  جالبه كه در فرهنگ إيراني و اسلامي اين چنين حركاتي جايگاه نداشته و نخواهد داشت بلكه سنگيني و كالنار وقار ، شاهده اصلي فرهنگ ايرانيست.
  همه با هم ، متحد و منسجم ، در حمايت از امام جمعه محبوب شهرمان

 36. بنوو گفت:

  1

  0

  آقاي منشي و مسئولين سايت
  اين سومين بار هست كه مطالب و كامنت هاي توهين آميز نسبت به جنابِ آقاي سيد احمد قتالي امام جمعه محترم عمادشهر منتشر ميكنيد ، و ايشان از طريق مجاري قانوني بويژه سپاه پاسداران و نماينده ولي فَقِيه در امور اهل سنت استان فارس دارن قضيه رو پيگيري ميكنن تا شما و تماميِ كساني كه قصد حرمت شكني و كوبيدن بَر طبل تفرقه و اختلاف دارن رو به مجازاتشون برسونن.
  —————————–
  مدیریت: تا جایی که میدونیم سایت تاکنون کامنتی رو که در بر دارنده‌ی توهین و افترا به افراد به ویژه افراد دارای جایگاه حقوقی هست، انتشار ندادن و همه توهین های آشکار و نامناسب، حذف شدن. اتفاقاً رویکرد «آفتاب لارستان» همواره ایجاد وحدت و همدلی در کل شهرستان بوده. لطفا در قضاوت دقیقتر باشید!

  • بنوو گفت:

   0

   0

   در خبر گاز رساني به بخش صحراي باغ
   كامنتي منتشر كردين كه قسمتي از اون رو حذف كردين و بعد از مدتي كلِ اون كامنت رو حذف كردين.
   اينم دروغه؟!؟!؟

  • علی عمادی گفت:

   0

   0

   خخخخخخخخخخخ.محبوب خنده داره بخدا

 37. توسعه گفت:

  0

  0

  امامِ جمعهِ ما ، حمايتت ميكنيم
  حضرت آغا سيد احمد محبوب دلهاست .
  محكم و استوار ، حامي شما هستيم و به ياوه گويان ، جواب محكم و دندان شكني خواهيم داد.

 38. توسعه گفت:

  0

  0

  امامِ جمعهِ ما ، حمايتت ميكنيم
  حضرت آغا سيد احمد محبوب دلهاست . تا كور شود هرانكه نتواند ديد
  محكم و استوار ، حامي شما هستيم و به ياوه گويان ، جواب محكم و دندان شكني خواهيم داد.

 39. بنوو گفت:

  0

  0

  إصلاح ميكُنٓم
  در خبر بازديد فرماندار محترم و نماينده مجلس از بخش صحراي باغ كامنتي رو منتشر كردين كه ابتدا نام جنابِ سيد احمد قتالي درج شده بود و جلو آن نقطه چين گذاشته بودين( حتما حاوي حرفهاي نازيبا بوده) اما پس از مدتي ، نام جنابِ سيد رو هم حذف كردين و بجاش نقطه چين گذاشتين.

 40. ناشناس گفت:

  1

  0

  :با عرض سلام خدمت تمامي همشهريان عزيز
  چند روزي است كه در كانال ها و سايت ها مصاحبه اي ديدم كه در ان مردي مورد انتقاد شده بود شايد نه انتقاد بود شايد فشاري بود كه بالاخره فوران شد شايد دسيسه هايي بود كه از بد جايي دوست عزيزمون خط گرفته بود

  ولي طرف صحبت من با مصاحبه همشهريمون نيست !!!!!!

  من صحبتم با تمام مسئولاني است كه بد موقعي از يار و ياور هميشه گيشون حمايت نكردن جايي كه يك مصاحبه در سطح شهرستان پخش شد و در ان يك چهره خراب شد كه كل مردم شهر چه از ترك و تاچيك و مينابي ايشون ميشناسن!!

  مسئولين عزيز بد نميشد كه شما نسبت به اين مصاحبه موضع بگيريد ايا درست بود اين مصاحبه!!!!!!!

  من همون روز اول ميخواستم به عنوان يك شهروند از امام جمعه محترم در مقابل اين مصاحبه حمايت كنم ولي گفتم منتظر مسئولين عزيز ميمونم تا اينكه اقاي دانشور دست به قلم شدن !!!

  از شما مسئولين عزيز تقاضا دارم كه در مقابل اين مصاحبه از يار و ياورتون در حمايت كنيد تا با فكر و ذهن مردم بازي نكن!!!!

 41. abood taghipoor گفت:

  1

  0

  به نظرمن یوسف فاتحی یکی شخصی پر از استعدادهای فراوان درموسیقی هسن وبرای کارشون زحمت های فراوانی کشیدن

 42. ناشناس گفت:

  0

  0

  …………………………………………………………………………. خدا بداد فرزندانمان برسد با اين افراد تنگ نظر بعدها چگونه زندگي كنند . ما در ايران زندگي ميكنيم و افكار آريايي اسلامي ناب محمدي داريم و اسلام در همه زمينه ها با ديد بلند و وسيع نظر ميكند نبايد از آن ور آب و اعراب باديه نشين و […] در خصوص زندگيمان دستور بگيريم . درست است كه هزينه زندگيمان از آن ور آب است ولي پدرانمان واقعا زجر و زحمت مي كشند و كارگري مينمايند نبايد دستورات انها در زندگيمان دخيل كنيم اين را بايد […] آويزه گوش خود قرار داده و از آنها تاسي نپذيرند.

 43. ناشناس گفت:

  0

  0

  ضمن تشكر از هنرمند خوب بخشمون و سپاس از حمايتهاي همه جانبه مردم و جوانان پرشور بخش كه خواهان اجراهاي شادي آفرين ايشان و هنرمندان ديگر در اين بخش هستند بايد تاسف خورد از برخي از مسئولين بخشمان كه با ديد تنگ نظرانه و برگرفته از تفكرات […] و […] كه براي اجراي كارهاي هنري فرهنگي در عمادده سنگ اندازي ميكنند و تحمل شنيدن انتقاد از عملكرد خود ندارند و اجازه اجراي برنامه هاي شاد در سالن خيرساز نميدهند و از شادي مردم ناراحت ميشوند متاسفم . تاسف بيشتر براي هيئت امنايي ميخورم كه با نام خيرساز هر كاري كه ميخواهند ميكنند و در اصل يك نفر تصميم گير در بخش است و آن هم امام جمعه عمادده مي باشد كه مردم را […] ميدانند و ميگويند صندلي هاي سالن را خراب ميكنند و اجازه برگزاري مراسمات شاد را در سالن نميدهند . مسئولين شهرستان بداد صحراي باغِ بي كس برسيد .

 44. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام خدمت همه همشهریای عزیز با توجه به گفته و شنیده ها .و دوست عزیزم دی جی من کاملا دی جی موافقم. ما عمادشهری ها باید به جوان هایی که استعداد های درخشان دارن حمایت کنیم

 45. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام خدمت همشهریان عزیز
  با توجه به نظر های دوستان گرامی
  به این نتیجه رسیدم که کاملا حق با یوسف فاتحی خواننده شهرمون هس
  ما عماد شهری ها باید به دوستان که استعداد های درخشان دارن فرصت بدیم تا خودشون رو نشون بدن.

  و در آخر بگم همه جوره پشت یوسف فاتحی هستم

 46. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام امیدوارم حال همگی خوش باشه
  من به خواننده محبوبمون یوسف فاتحی حق میدم

 47. 0

  0

  مطلب اقای دانشور ومیده چه خبر عمادده خوندم چه راحت یوسف فاتحی و داره تخریب میکنه
  این بنده خدا هم کم تجربه نمیدونه چکار کنه اگه یه مشاور خوب کنار خودش داشت میتونست دانشور بایکوت کنه تا هیچ وقت اسمی از فاتحی نبره ظاهرا تو میده کسی نیست جلو ایشون قدعلم کنه جامعه میده مردم ساف راستی داره از این مردم سواستفاده نکنید تا جایی که ما اطلاع داریم سید احمد محبوب مردم شهر عمادده است

 48. m. r گفت:

  0

  0

  من خبر دارم سید احمد به تنهای مخالف برگزاری کنسرت نبوده علی فلاحت و عبدالعزیز رحیمیان و عبدالرحیم عبدی هم مخالف بودن اتفاقا اینها به سید احمد گفتن قبول نکن خیلی بی انصافی سید و مقصر اصلی بدونیم بعضی ها همه […] زیر سر خودشونه ولی کنار میکشند از سید احمد سواستفاده نکنید خدا یه جای گریبان گیر شما خواهد شد سید قلبش پاک ه ازش سو استفاده نکنید یه مشت […] اطراف سیدو گرفتن

 49. سید محمد سید احمدنور قتالی گفت:

  2

  0

  آقای فاتحی بنده و امثال بنده از طرفداران شما بودیم…
  کاکا با اسم بردن و مقصر جلوه دادن عموی بزرگوار ما کار درستی نکردی.
  طفل محروم از محبت چون به جایی میرسد
  از خلایق می ستاند انتقام خویش را

 50. عرفان گفت:

  0

  0

  وای چه خبر هست اینجا؟؟؟؟؟

 51. Farzad monfared گفت:

  0

  0

  تبریک به یوسسسسسسف فاتحییییییی بخاطر پر بازدید ترین مصاحبه آفتاب لارستان

 52. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقاي فاتحي استعداد خوبي داري . آفرين صد آفرين. ماشاء الله
  دوستان و علاقمندان به موسيقي هم درود بر شما
  اي كاش آقاي فاتحي با اين لحن خوب يك برنامه اسلامي هم اجرا مي كرد تا نتيجه ي كارش را ببيند.
  يك جامعه سالم به دين نياز دارد به تفريح و موسيقي و ورزش سالم هم نياز دارد. قطعا براي اينها يك هدفي مد نظر است يا دنيوي و يا أخروي يا هر دو.

  اما سوالي كه از آقاي فاتحي است اين است كه مي توانيد متن ترانه خود را بنويسيد و هدف از آن را مشخص كنيد مثلا مي خواهيد چه به بيننده و شنونده بدهيد. مي خواهيد دنياي مردم را درست كنيد و يا آخرت ؟ ميخواهي خدا را راضي كني يا مردم؟
  از اينها گذشته : شما مي خواهي سالن مجاني بشما بدهند ولي با گرفتن پول از مردم به كاسبي خويش رونق دهي.
  در خصوص موسيقي بجاي كوبيدن فرد بدون علم و دليل بهتر نيست بپرسيد موسيقي در مذهب حكمش چيست؟ بالاخره شما مسلمانيد ترانه ات را به يك عالمي بده تا تاييد كند سپس اجرا كن .

  شما درخصوص موسيقي مي تواني حرف بزني اما در جاهاى ديگر كار را به متخصصين آن رشته بگذارين . و به كار انها احترام بگذارين ….

  شما بفرض در سالن موسيقي اجرا كردي شايد مشكلي نباشد چه كسي تعهد مي دهد سوء استفاده نشود؟ همه خوب و اين وسط اگر تنها يك نفر سوء استفاده كرد و ايجاد ناراحتي كرد چي ؟
  آقاي طه شيوه ي بيان شما در مصاحبه عالي است . قابل تحسين است … حيف است كه تنها خود را در موسيقي محصور كنيد. افق ديد خود را گسترش دهيد. بررسي كنيد چرا و چه نوع موسيقي حرام است؟ اين را به چالش بكشيد . قطعا يا قانع مي شويد يا قانع مي شوند.
  قطعا زمانيكه همه به موسيقي غربي دسترسي دارند و مي توانند استفاده كنند يا نكنند اين از ضروريات است كه موضوع موسيقي در اسلام مورد بحث جدي قرار گيرد. كما اينكه موضوع استفاده از تلويزيون براي مدتها حرام بود . استفاده ويدئو حرام بود .. اما امروز چي ؟
  يك جوان حق دارد بپرسد تا قانع شود… اما نسبت تنگ نظري و غيره به ديگري آنهم بدون دليل كار درستي نيست.
  موضوع موسيقي مربوط به عمادده نيست بلكه در شهرها نيز اختلاف نظر جدي در آن وجود دارد. اگر چيزي حرام است كم و زياد ندارد . عمادده و لار ندارد و اگر حلال است كه همه جا حلال است . بنابراين مشكل سيدأحمد و غيره نيست . مشكل اينست كه نمي رويم با كارشناسان و علماء دين صحبت كنيم . ما جلسات مختلف داريم يك جلسه هم باشد براي پاسخ به مسائل روز جوانان.

 53. ??? گفت:

  0

  0

  سلام…..اصولا در ادب و معرفت ما این گنجانده نمیشهوکه حالا بخوایم به کسی بی احترامی کنیم……من فکر میکنم بعضیا خیلی یه مسئله خیلی کوچیک رو الکی بزرگش میکنن……من نه قصد تحقیر و توهین به کسی رو داشتم نه قصد تشویق و تمجید از کسی…..ولی خواهشا بذارین این جوون تحصیل کرده که با سرمایه های خودش داره کار میکنه و دلخوشی واسه مردم میاره موفق شه……بذارین موفق شه…..و بهش امید بدین جای اینکه با گوشه مشت بهشون در همه زمینه ها تشر میزنین….ممنون

 54. محمد گفت:

  0

  0

  فقط يك سوال داشتم از اقايان هنرمند و خواهشمندم كه جواب بدهند
  كنسرت ( لب خواني) قبلي شما كه در ملك شخصي دايي شما برگزار شد را فكر كنم همه حاضرين در آن مجلس بياد دارند، جايي كه حتي شما زحمت به خودتان نداديد در قبال وجه دريافتي حتي كوچكترين تميز كاري و نظافتي انجام دهيد و كف زمين مملو از پشكل گوسفند بود.
  خواستم ياد آوري كنم فيلم تولد شما كه در صفحه شخصي به اشتراك گذاشته بوديد با آن وضع نوشيدني هاي روي ميز را خيلي ها ديده اند و اگر نديده باشند بنده آنرا اگر كانال هاي تلگرام سطح شهر قبول كنند حاضرم در اختيار آنها قراردهم تا مردم ببينند .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان