میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳ ب.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 404 بازدید

مصائب مسلمانان «روهینگیا» و استانداردهای دوگانه حقوق بشری

مصائب مسلمانان «روهینگیا» و استانداردهای دوگانه حقوق بشری

کرامت الله بلوچی: هرچند سایه جنگ و خون ریزی و کشتار بی‌رحمانه مدتهاست همه دنیا و به ویژه مرکز ثقل مسلمانان خاورمیانه را درگیر خود نموده و روزانه انسان های بی گناه زیادی به خاک و خون ناشی از افراطی گری گروههایی همچون داعش و غیره می گردند اما جهان در سه هفته اخیر شاهد نوعی کشتار جمعی و قتل عامی است که با قطعیت ویقین می‌توان آن را نسل کشی نام نهاد…!

متاسفانه و در کمال تاثر در سه هفته ای که گذشت جهان بشریت و مجموعه انسانیت در پیکره و پهنه ی این گیتی پهناور شاهد نوعی از جنایات و نسل کشی در شرق آسیا بوده که هیچ وجدانی یارای تحمل و تقبل آن نمی باشد و بهیچ عنوان نمی توان آن را در قالب تفکرات انسانی و اندیشه بشری تحلیل و تفسیر و  هضم و حل نمود جنایتی بی نظیر که هر روح انسانی و هر وجدان بشری شرمنده و شرمسار از بیان و گفتار آن گردیده است. جنایت جمعی افراطی وبدور از خلق و خوی انسانی و منش بشری بدست دولت ارتش و عموم مردم یک کشور (بوداییان افراطی میانمار) علیه اقلیتی بی گناه وبی‌پناه جنایتی که زبان از گفتار و قلم از بیان آن قاصر و چشم از دیدن و روح از احساس و ادراک آن درخجلت قرارخواهد گرفت، بیرحمی وحشیانه علیه مسلمانان بی دفاع روهینگیا جمعیتی که مصداق این جمله کوتاهندکه: رنگ رخسار حکایت کند از درد درون!

مردمانی ریزنقش و سیه چرده که وضع جسمانی شان نشانگر زندگی متلاشی و متلاطم آنان و ظاهر تک تک شان نیز نشانگر زندگی فلاکت بار آنان است. از فقر غذایی، تا نداشتن کمترین رفاه نسبی و نبود سرپناه مناسب و در شان انسانی شان.
مردمی پابرهنه و رنجور که اینک رنج آوارگی و اندوه قتل عام فرزندان و بستگان شان نیز مضاعف گردیده و مضافا بی خواب و خوراکی را نیز در این روزها تحمل می نماین. و اضافه بر همه این مصايب اینکه: خانه های چوبی شان (که طعمه آتش لجاجت و قهر جمعی بودائی افراطی و بی خبر از انسانیت شده) نیز بر سرشان آوار و آتش شده است. مظلومانی که روز هاست در آتش حقارت انسانی و فقدان اخلاقی بودائیان گرفتار آمده و از حداقل امکانات زیست و زندگی در خاک خود نیز محروم و دست خالی آواره دیگر کشورها و مناطق گردیده اند و در این فاجعه عظیم  انسانی نیز متاسفانه جهان بحران‌زده و دور گشته از اخلاق و هویت انسانی امروز (که جهالت مدرن بهترین تعبیر و تفسیر آن است) نیز براحتی شاهد چنین نسل کشی تلخ در مقطعی از این کره ی پهناور است.
از مدعیان حقوق بشر و از سران مبارزه با ظلم (که تنها نامی عاریتی از این مقوله یدک می کشند) تا دریافت کننده جایزه صلح! نوبل به عنوان موید و حامی این افراطیون تا کشورهای باصطلاح آزاد و آزادی خواه جهان که هم چنان در برابر این فاجعه بزرگ سکوت مطلق و مسلم نموده اند. و همچنین بسیاری از کشورها و دول اسلامی که آنان نیز خود را در برابر این حملات وحشیانه بخواب غفلت زده  و کمترین اقدام و اهتمام  تاکنون معمول ننموده اند که تاسف در این بخش بیش از سایر دولتها و ملتهاست چرا که مسلمانان خود را پیرو رهبری می دانند، که توصیه نموده هرجا ندای یاللمسلمین…! بلند شد بی درنگ لازم است بدانجا شتافته وکمک نمود و در جایی دیگراینکه: من اصبح و لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم…
و این کلام پیامبریست که تمامی مسلمانان جهان بلا استثناء به وی ایمان و اعتقاد راسخ دارند.

پس چه نیازی است که نشسته و مذاکرات باصطلاح  حقوق بشری سازمان ملل را نگاه کنند؟
و چرا تا این حد مسلمانان که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر از جمعیت جهان را شامل می شوند دچار این مظلومیت آشکار گردیده اند؟

و چه دستی پشت این ماجرای شوم و نمونه‌های دیگر است تا مسلمانان را اینچنین ضعیف و ذلیل و زبون نمایند که اقلیتی افراطی از جامعه بودا ییان بمدت سه هفته قریب نیم میلیون نفر مسلمان را بدین روز انداخته و بخاک سیاه مذلت نشانند. و کدامین جنایت بالاتر از قطعه قطعه کردن زنان و مردان و کودکان؟ و کدامین ددمنشی بیشتر از سوزاندن انسانها (آنهم انسان های بیگناه در آتش) وچه جرمی عظیم تر از این که خانه و کاشانه ی شان را بر سرشان آوار و آتش نمایند؟
هیهات که نام انسان و انسانیت براینها گذاشته شود. افراطیونی که جان انسانها تا بدین حد برایشان بی اهمیت و بسیار بی ارزش و اندک است و افسوس که مدتهاست جامعه مسلمین گرفتار این رنج و پریشانی است.
وچه کسی پاسخگوی این فجایع است؟ و چرا مسلمانان در اقصا نقاط جهان نتوانند یا نخواهند بیش از پیش بهم نزدیک و مرتبط گردند تا هیچگاه هیچ افراطی (با دین و یا بی دینی!) نتواند اینگونه آنان را موردظلم فاحش قراردهند و دهها سوال که چرا تا این حد مسلمانان از یکدیگر دور و متفرق شده اند که امروز چنین پریشان حال ودرمانده ازظلم دیگران گردیده اند…
شکی نیست اگر امروز جهان اسلام در برابر این خشونت غیر انسانی قاطعانه نایستاده و قدعلم ننماید و از حداکثر ظرفیت های خود در ابعاد منطقه ای و بین المللی بهره نگیرد در آینده ای نه چندان دور در دیگر کشورها نیز چنین کشتار غیرانسانی علیه مسلمانان انجام و اعمال خواهد گردید. که مایه تاسف وشرمساری خواهد بود…! و بنظر و دیدگاه نگارنده یکی از اصلی ‌ترین علل چنین اقدامات وحشیانه علیه مسلمانان بدون شک نبود هم زیستی مسالمت آمیز فی مابین خودشان (و دور شدن از کرامتهای اخلاقی رحمه للعالمین!) در بسیاری ازمناطق جهان می باشد.

به امید آن روز که شاهد طلوع خورشید رحمانی اسلام و تجمیع مسلمین حول محور پیامبر اعظم و شکوه دوباره مسلمانان در اقصی نقاط عالم باشیم.

محمدرسول الله والذین معه اشداءعلی الکفاررحماءبینهم !(قران کریم ۲۹فتح)


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان