میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 نوامبر 2020 ساعت 6:50 ق.ظ سرویس:مطلب شما 3 دیدگاه 452 بازدید

«مطالبه گري» رسالت گم شده مردم لارستان

«مطالبه گري» رسالت گم شده مردم لارستان

مجتبی اسمایی: ‌لارستان، شهرستانی در جنوب کشور که با وجود پتانسیل و ظرفیت‌هایی که دارد، آنطور که باید و شاید توسعه و پیشرفت نداشته است. این عدم توسعه و پیشرفت دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، اما یکی از دلایلی که شاید نقش پر رنگی هم دارد؛ نبود روحیه مطالبه‌گری در بین عامه مردم این منطقه است.

متاسفانه این بی‌تفاوتی و نداشتن روحیه مطالبه‌گری، نتوانسته این خطه از جنوب که هم قدمت دیرینه دارد و هم منطقه‌ای استراتژیک است را بر روی ریل توسعه و پیشرفتی چشمگیر قرار دهد.

این ضعف مطالبه‌گری مردم لارستان، ریشه در خوشبینی ذاتی، عدم آگاهی از حقوق شهروندی، بی‌تفاوتی و عدم حس مسئولیت‌پذیری در قبال توسعه و پیشرفت شهرستان دارد.

اکثریت مردم لارستان، تنها عادت دارند نارضایتی‌های خود را در محافل دوستانه بیان کنند و هیچگاه پا را فراتر نمی‌نهند تا شاید همین مطالبات به‌حق و منصفانه به گوش مسئولین شهرستان برسد و به نوبه خود حرکتی در جهت توسعه و پیشرفت منطقه بردارند.

متاسفانه فرهنگ غلط «خودت را بد نکن» یا «دنبال دردسر نگرد» در بین مردم نهادینه شده و همین فرهنگ غلط عملا زمینه بی‌تفاوتی را فراهم می‌کند.

بنابراین اگر روحیه مطالبه‌گری در مردم منطقه تقویت و همچنین زمینه‌ای فراهم شود که مسئولین در قبال عملکرد خود نسبت به مردم پاسخگو شوند و گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند، شک نداشته باشید که لارستان با سرعت بیشتری بر روی ریل توسعه و پیشرفت قرار خواهد گرفت.

امیدوارم روزی رسد که این خطه کهن بتواند از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایش استفاده کند و مانند نگینی خوشرنگ در جنوب کشور بدرخشد.

از این نویسنده بخوانید:

پاسخ به پرسش هایی تکراری درباره عنوان زبان مردم منطقه

لزوم ورود نیک‌اندیشان لارستان به حوزه اشتغال‌زایی


3 نظر

 1. لاری معلم گفت:

  0

  0

  درست است مطالبه گری در لار چندان وجود ندارد اما همینکه در جهرم ویا لامرد امکاناتی بوجود امد در لار عده ای به حالت حسرت وحسادت بزرگی وتاریخی بودن لار را مطرح میکنند ویا همیشه دنبال چندتا اداره کل هستند که با این کار بزرگی وتسلط خود را نشان دهند در حالیکه توسعه وپیشرفت در عرصه صنعت وکشاورزی ومرکزیت برای بهداشت ودرمان منطقه و……..می باشد

 2. نایید نظر اقا معلم گفت:

  0

  0

  ما لاریها از جملات وکلماتی مانند لارستان بزرگ ولارستان کهن و…..به عنوان ابزاری برای مقابله با پیشرفت های لامرد وجهرم ودیگر مناطق استفاده می کنیم در صورتیکه انها روز بروز درحال تحرک وفاصله گرفتن از ما هستند وبه توسعه خود ادامه می دهند وما دلخوش گذشته وتاریخ لارستان بزرگ هستیم

  • لار گفت:

   1

   0

   جهت اطلاع جهرم یه نیروگاه برق داره یه علوم پزشکی و باغ—نیروگاه یه پروژه کشوری است
   لامرد هم یه صنعت انرژی بر داره

   لار علوم پزشکی یه پله پایین تر داره
   باغ ها و محصولات سازماندهی نشده داره
   صنایع و معدن کوچک زیاد داره
   تاریخ و قدمت داره
   اما ورود خروج مسافر برابر ارز چندین کارخانه
   فرهنگ و زبان جدا داره
   توجه داشته باش هر چیزی که اونا دارن ما نباید داشته باشیم .و صنایع لامرد در دنیا میدن به کشورهای جهان سوم و کارگری
   صنایع روز دنیا گردشگری (لار می تواند) – آی تی – بورس – ۱۰ شرکت اول دنیا شرکتهای تکنولوژی هستند حتی صنایع خودرو هم داره به مراحل پایین تر سقوط میکنه
   هدف کار و تولید ثروت است حالا چه در یک اتاق ۱۲ متری چه کارخانه ۱۰ هکتاری

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان