میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 سپتامبر 2014 ساعت 1:57 ق.ظ سرویس:مطلب شما 6 دیدگاه 1,283 بازدید

مطلب شما/ حس مسئوليت؛ داشتني يا گرفتني؟!

حس مسئوليت؛ داشتني يا گرفتني؟!

در این سایت و سایت صحبت نيوز که این مطلب گزارش شده در قسمت نظرها حمله های بسیاری متوجه آقای کامجو شده است که شاید در بعضی موارد جانب انصاف رعایت نشده باشد.
درست است که ایشان به گونه ای مسئول هستند اما مسئولیت ایشان دارای آن قدرتي نیست که بازدارنده ی یک سری مسائل باشد که ارگان های اجرایی برای آن تصمیم می گیرند.
ما همیشه می خواهیم مسئولیت چیزی را که همه ی ما به گونه ای در آن سهیم هستیم (مثل میراث فرهنگی که متعلق به همه است) را بر دوش دیگران بگذاریم و خودمان از زیر آن شانه خالی کنیم و حالا هم دیواری کوتاهتر از آقای کامجو پیدا نکرده ایم که همه چیز را بر عهده ی ایشان بگذاریم. بیرون گود نشستن و گفتن اینکه لنگش کن کار سختی نیست.
برای اینگونه مسائل نیاز به یک اجماع همگانی است. وقتی ارزش اینگونه آثار برای عموم جامعه روشن نشده است و ندانند که با از دست دادن آنها چه چیزی را از دست می دهند مطمئن باشید که با صدای یک نفر راه به جایی نمی برد.
متاسفانه همه گیر نبودن منابع خبری و عدم استفاده ی بسیاری از مردم از این منابع، راه اطلاع رسانی را بسیار دشوار کرده و این آگاهی ها به مردم نمی رسد.
در رابطه با اجماع همگانی وجود عقاید و نظرات مختلف راجع به یک موضوع همیشه مانع اتحاد گروه های مختلف می شود و به همین خاطر اگر تلاشی هم صورت بگیرد در پایان بی نتیجه می ماند.
مورد دیگری که وجود دارد جدی نگرفتن و بها ندادن به نظرات مخالف دیگران نسبت به موضوعات اینچنینی است. حتی افرادی هم که از اینگونه اتفاقات سود شخصی هم نمی برند به حمایت از مسئولین مجری این تخریب ها می پردازند و کلا هر کاری مسئولان انجام می دهند را مصلحت خود و جامعه می دانند که متاسفانه این قشر را افرادی تشکیل می هند که اصطلاحا به آنها بزرگترهای جامعه می گویند که شامل پدر و مادرها،کسبه، مسئولین دیگر ارگان ها و مشاغل دیگر می شود که این اتفاقات برایشان دغدغه نیست و به راحتی از کنار آن رد می شوند.
همیشه در شهر ما سعی شده است که صداهای آگاهی رسان و اندیشه های مخالف یک عملکرد خفه شود به همین خاطر است که بسیاری ترجیح می دهند ساکت بمانند و دیگر نظراتشان را نگویند و کلا گوشه گیری را برگزینند.
این گونه اتفاق ها مربوط به امروز نیست. سالهاست که لار با این قضیه يعني تخریب آثار گذشته درگیر است و امروز تنها عده ی اندکی دغدغه ای برایشان وجود دارد. اینگونه آثار برگشت پذیر نیست و اگر از بین رفت بسیاری از هویت های یک قوم را با خود از بین می برد. با این شیوه ی مدیریتی سازمان مسئول اینگونه بنا ها امید چندانی به بازسازی و مرمت آنها نیست (البته منظور مرمت اساسی است نه ماله کشی!). حداقل کاری کنیم به همین صورت فعلی شان باقی بمانند.
به امید روزی که همگان به این میراث ها بها دهند و زخم کهنه ی سالیان بر پیکر آنها را ترمیم کنند نه اینکه آنها را نابود کنند.

*مطلب حاضر بدون امضا براي سايت آفتاب لارستان ارسال شده است با اين توضيح بيشتر كه تيتر مطلب را ما انتخاب كرده ايم.


6 نظر

 1. واقع بین گفت:

  0

  0

  البته بعضی انتقادات وارد است مثلا اینکه راجع به چیزی بنویسیم که مربوط به حوزه مسولیت خودمان است و برای آن اقدامی در خور نکنیم.اینکه می گویند مسولیت زحمت دارد یعنی اینکه باید خیلی از خرابیهای گذشته را هم تا حد توان اصلاح کنیم .البته از ظرفیت های مردمی استفاده نمی شود و فقط در حد شعار می گویند ما آماده شنیدنیم اما شنیدنی که در پایان منجر به نتیجه دلخواه ما شود .باید اقدام کنیم نوشتن به تنهایی کارساز نیست . معمولا در اکثر مواقع مردو منصفند و اگر فردی واقعا در میدان عمل زحمت بکشد و نتایجش هویدا شود از او اسقبال می کنند.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  کار خود […] هستش
  کاملا مشخصه

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  لایک این مقاله

 4. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  سلام به همه دوستداران میراث فرهنگی و تشکر از کسی که زحمت کشیده واین مقاله به طرفداری از بنده ی حقیر که در واقع طرفداری از اثرهای فرهنگی لارستان نوشته است.
  امید داریم با انتقاد وپیشنهادات سازنده همه دلسوزان وکارشناسان بتوانیم آثار به جا مانده از نیاکان و پدران پاسداشت وحراست نماییم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درود بر شما حاج صمد عزیز
   ای کاش شهر ما ده تا آدم معتمد و دلسوز مانند شما داشت،شاید دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نمی بودیم،همین که یک تنه در مقابل این همه آدم پر ادعا ایستاده اید جای تقدیر و تشکر دارد
   من در قسمت نظرات دیگر مقاله ها هم سعی کرده ام تا آنها را متوجه اشتباهاتشان بکنم اما آدم خواب را می توان بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده را نه
   آرزوی سرافرازی و سربلندی شما و هر کسی که عاقلانه دلش برای شهرش میسوزد را دارم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان