میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 مارس 2014 ساعت 10:18 ق.ظ سرویس:مطلب شما 14 دیدگاه 3,299 بازدید

مطلب شما/ در نكوهش سبك شمردن نماز

در نكوهش سبك شمردن نماز

توضيح آفتاب: مطلب حاضر توسط آقاي «دادالهي» براي اين سايت ارسال شده است. وي در توضيح اين يادداشت، بهانه نقد خود را مراسم جنگ شادي اعلام كرده كه چند وقت پيش در سالن شهيد تسليم لار برگزار شد. وي البته تاكيد كرده هدفش فقط نقد اين مراسم نيست و تنها از اين مراسم به عنوان مثال استفاده كرده است. لازم به توضيح مجدداست بخش «مطلب شما» در اين سايت فقط به انعكاس مطالب ارسالي مخاطبان مي پردازد و مقالات درج شده لزوما مويد ديدگاه «آفتاب» نيستند.

dadollahiبسم رب الحسین (ع)

عليرضا دادالهي: به محض این که خبر را شنیدم یاد امام حسین (ع) در کربلا افتادم که از دشمنان خود اجازه گرفت تا نماز را… با خودم فکر می کردم از چه کسی انتفاد را شروع کنم؛ مسئولین، خود گروه یا هم مردم؟! راستش را بخواهیم همه مقصریم از مسئولین گرفته تا مردم که برای اجرا استقبال کردند و گروه هم که از خدا خواسته…

اما چه کسی می گوید «ماست من ترش است»؟!

اصلا چرا خودمان را به آن راه بزنیم؟! پول است که باعث شده مسئولین بر روی اصولی که از کودکی با آن بزرگ شده ایم پا بگذارند و بادست خودشان تیشه به ریشه حقیقی مان بزنند.

مگر برای چند دقیقه دیرتر شروع شدنش، کارتان لنگ می شد یا کمتر پول می گرفتید؟! اصلاً کسی گوشش بدهکار است یا «نماز» برای کسی اهمیت دارد؟! شاید هم بگویید دو ساعت دیرتر خواندن نماز چه فرقي دارد؟

باید بگوییم شهدایمان برای همین نماز اول وقت، خون دادند. فرمانداری ویژه محترم، شورای اسلامی شهر،  شهرداری محترم و اداره محترم فرهنگ و ارشاد؛ که متاسفانه به اشتباه اسم ارشاد را با خود یدک می کشید، به حرمت ۳۰۲ شهید شهرستانمان و به حرمت خونشان نباید نماز سبک شمرده می شد.

آنوقت نگران ماهواره شان و تاثیر آن بر مردم هستیم. ولی باید بدانیم این پایه باید از اساس درست شود. شهری که ادعای ظهور اولین حکومت اسلامی را دارد افسوس که نه مردمانش و نه مسئولانش به فکر نماز نيستند. شهری که سایه بزرگی بر سر نداشته باشد خواسته یا ناخواسته به این حال و روز می افتد.کاش حداقل امام جمعه مان حرفی می زد یا انتقادی می کرد اما افسوس…

مردم عزیز: چطور حاضر شدید رضایت خالق را به لذت هوای خود ترجیح دهید؟ اگر به این کار اعتراض می شد قطعاً به تعویق می افتاد. شعار نمی دهم دلم می سوزد برای شهری که مردمش به نماز اهمیت نمی دهند. متاسفم برای شهری که مردمش خدا را نادیده گرفتند حتی برای چند ساعت…آیا همانطور که حاضر شدید سر وقت به مکان بروید همان قدر هم به فکر خدا بودید؟

مطلبم را با حدیثی از امام صادق (ع) پایان می دهم: به ولایت ما نمی رسد کسی که نمازش را سبک بشمارد.


14 نظر

 1. میم گفت:

  0

  0

  حرفتان درست بود اما باید مودبانه تر آن را بیان میکردید .

 2. lights گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت برادر علیرضا دادالهی
  دقیقاَ با شما موافقم
  اما کجاست گوشی شنوا برای شنیدن این حرفها
  علی جان ای کاش این مطلب راهم اضافه میکردی که چرا از بین تابلوهایی که در ایام های خاص به خصوص سوگواری ها در سطح شهر نصب میشود هیچ تابلویی با آرم شورای اسلامل شهر لار دیده نمیشود یا فقط یک تابلو دیده میشود ولی برای خواننده مهدی احمد وند چهار الی پنج تابلو با آرم شورای شهر دیده میشود
  البته به نظرم فقط بخاطر این است که بعضی ها سود پولی را به سود معنوی ترجیح میدهند

 3. Mohammadhossin گفت:

  0

  0

  عالي بود

 4. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  مطلب شما نادرست نيست و مي شد با كمي عقب يا جلو انداختن برنامه، تداخلي با وقت نماز ايجاد نشود اما برادر بزرگوار؛ اگر كسي بخواهد نماز را اول وقت بخواند به راحتي مي تواند از خير اين برنامه بگذرد. يا مي توانست ۵ دقيقه نماز بخواند و مجددا به برنامه برسد. به بهانه اين مسائل نمي شود مجموعه مديريت شهرستان را زير سوال برد. اينهمه مشكلات ريز و درشت در منطقه داريم و بد نيست به آنها هم بپردازيم. مدتي است كه گويا باب شده به طور زيادي به حجاب زنان و وقت نماز و سياه نكردن شهر در محرم و مسائل اينچنيني پرداخته مي شود. بد نيست مثل شما اين انتقادات را در سايتها بنويسيم اما لحنتان انصافا لحن زيبا و مودبانه اي نبود.

 5. دلگرم.. گفت:

  0

  0

  کاملا موافقم..ما فقط ادعای مسلمان بودن را داریم..در واقع هیچ وقت یک مسلمان واقعی نیستیم..و بنظر من ربطی به مسعولین ندارد..چون اگر مردم خودشان میخواستند دیرتر حاظر میشدند..قبول کنیم همه در این موارد مقصریم..متشکرم!

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  لطفا انتقادات به مردم رو به مسولین ربط نده علی آقا بعدشم مسولین لار از آقای احمدوند دعوت نکردن توسط شخص بوده و با اجازه از اداره ارشاد استان برگزار شده قابل توجه
  ……

  • lights گفت:

   0

   0

   اگر توجه کنید ایشان کاری ندارد چه کسی توسط چه کسی دعوت شده
   موضوع سبک شمردن نماز است نماز

  • محمد گفت:

   0

   0

   شما خودتون رو ناراحت نکنین.
   اصل مطلب رو بچسب: «« ولع تبلیغات در هرچیزی غیر از معنویات و دین و مذهب از سوی مسئولین و بی توجهی و … خیلی ها!!!؟؟؟»»
   مطلب آقا علیرضا کاملا درسته.

 7. مهدی گفت:

  0

  0

  با شما موافقم.آفرین.

 8. mohammadreza thm گفت:

  0

  0

  منم با شما موافقم علی جان

 9. مهدی گفت:

  0

  0

  خیلی عالی است.من با شما موافتم علی آقا

 10. سلسبیل گفت:

  0

  0

  خوبه خواهشی دارم حتما به وبم سربزن باشه داداش

 11. saeideh گفت:

  0

  0

  تا درست بشه جامعه زمان میبره.:)

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان