میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 ژانویه 2014 ساعت 11:43 ب.ظ سرویس:مطلب شما یک دیدگاه 1,233 بازدید

مطلب شما/ نقش بخش خصوصی در توسعه شهرستان

نقش بخش خصوصی در توسعه شهرستان

جواد سیلانی نظافت: برای توسعه و رونق شهرستان غیر از حسن نظر و همکاری دولتیان و برنامه ریزان کشوری همت و تلاش داخلی هم مورد نیاز است. بخش خصوصی در شهرستان باید خود را در مجموعه شناخته شده ای مثل اتاق بازرگانی متشکل و منسجم نماید و با کارکردی که اصطلاحاً در سطح کشوری این اتاق به آن شناخته شده یعنی پارلمان بخش خصوصی در سطح شهرستان هم معرفی و شناسایی و البته لزوماً از سوی متولیان رده شهرستان به رسمیت شناخته شود.

در حال حاضر بخش خصوصی منطقه ما پراکنده و با تصمیمات کاملاً فردی فعال است در حالی که اگر منسجم و طی برنامه عمل نماید ان شاء الله می تواند در دو بخش مورد نیاز اساسی برای توسعه شهرستان یعنی صنایع سبک و تبدیلی و بخش تجارت نقش درست ایفا نماید. الحمدلله توان مالی این بخش به دلیل تزریق درآمدهای ارزی از سواحل جنوبی خلیج فارس به منطقه در طول بیش از پنج دهه هم توانمند است هم  با توجه به تجربه کاری اکثریت این بخش در بازارهای مدرن منطقه مورد اشاره به مقتضیات و الزامات جدید و غیر سنتی سرمایه گذاری کاملاً آشناست.

پیشنهاد مشخص من در این نوشتار به فرماندار محترم و سایرین در مقام مدیران شهرستان این است که این بخش خصوصی را جدی بگیرند و برای توسعه شهرستان از توانایی های آنان استفاده کنند .


1 نظر

  1. محمد اسدي گفت:

    0

    0

    مطلب مفيدي بود. قلم خوبي داريد. لطفا باز هم بنويسد اما مفصل تر و كاملتر.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان