میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 مارس 2014 ساعت 2:41 ب.ظ سرویس:مطلب شما 12 دیدگاه 2,570 بازدید

مطلب شما/ نوروز را فاطمي برگزار كنيم

shamohammadiدر هوای این ایام و فضای برخی گفت و شنودها

نوروز را فاطمي برگزار كنيم

مجيد شامحمدي: سلام دوستان عزیز. خداقوت.سالی فاطمی را برای همه ی شما از درگاه حضرتش آرزو می کنم.همگی خوب می دانیم که عدم توجه به نوروز بزرگ (که بهانه ای ویژه و منحصربه فرد برای احیای سنت حسنه ی صله رحم، آشتی و تقرب قلوب انسان، آمادگی برای زندگی پویاتر، عزم نونواری روح و جسم و همگام شدن با بهار  طبیعت خدادادی است)، امری ست که می تواند آثار مخربی داشته و به مرور زمان مسیر گسترش فرهنگ زیبای دینمان را به بیراهه بکشاند و یا بیراهه جلوه دهد.
قرار نیست کسی در فاطمیه «جشن» بگیرد! و تلقین این مطلب که نوروز با فاطمیه در تناقض است، خود دامن زدن به آسیب هایی ست که همه به آن واقفیم.
قرار است در فاطمیه «عید» بگیریم؛ و هنگامه ای که طبق دستور امام صادق(ع) «عید، هرآن روزی ست که در آن گناه نشود»، چه موقعیتی بهتر از این؟
تردیدی نیست کسی که عامدانه ایام سوگ آل الله را جشن بگیرد حسابش از انسان انسانی جداست.
و جان کلام اینکه: «نوروز را فاطمی برگزار کنیم»
همانی که فاطمه (س) می خواهد و همانی که اصالت حقیقی نوروز است.
نوروزتان «عید» باد، عیدتان «فاطمی»، روانتان سالم، جسمتان سلامت و عاقبت تان بخیر باد.
یا زهرا (س)


12 نظر

 1. محمد حسین گفت:

  0

  0

  بسیار زیبا بود آقا مجید
  حرفتان از دل بود و لاجرم بر دل هامان نشست

 2. ج.ن.ن گفت:

  0

  0

  عالی بود

 3. 0

  0

  درود بر شما جناب شامحمدی
  مطلب به جا و زیبایی بود . اما تا زمانی که در شهر عده ای لباس تزویر و ریا پوشیده اند و کاسه ی از آش داغ ترند متاسفانه عید را به دل مردم زهر می کنند. نوشته ی شما صحیح اما ایام فاطمیه مختص شیراز و سایر نقاط کشور هم هست حتی شهرهای مذهبی ولی هر چیز به جای خودش و هیچ کدام دیگری را زیر سوال نمی برد. نمونه اش همین پارسال که اجازه ندادند باغ نشاط لار به زیبایی میزبان مهمانان نوروزی باشد اما شیراز خیابان حافظیه به راحتی و با رعایت تمام اصول اخلاقی میزبان میهمانان بود.شما را به ..قسم لااقل کاسه ی از آش داغ تر نباشیم.
  باز هم تشکر به خاطر مطلب به جا و زیبایتان.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شفاف تر صحبت کن آقای مفتوحی
   شما که بیشتر باعث نفاق و کینه ورزی شدین با این حرفتون!!!

  • محمدرضا گفت:

   0

   0

   حرف آقاي مفتوحي، حرف حساب است. البته مي توانستند بهتر بيان كنند. بابا يه عده گويي از توجه به قشريات سود مي برند يا اساسا جزئي نگرند!! شما امسال به برنامه هاي توليدي صدا و سيما نگاه كرديد؟! واقعا دست كمي از برنامه هاي لس آنجلسي نداشت. همه مي دانيم كه تا ايام فاطميه هنوز فاصله داريم پس نمي دانم اينگونه فضاسازي به چه معني است. ضمن اينكه گويي هميشه يك اقليتي خود را قيم مردم تصور مي كنند و هي به آنها توصيه همراه با تهديد مي كنند!! باور بفرماييد مقدسات و ائمه فقط متعلق به شما نيستند و همه مردم به انها معتقدند اما مثل شما جزئي نگر و قشري گرا نيستند.

 4. لاري گفت:

  0

  0

  خيلي الكي و بي مفهوم بود متاسفيم با اين ديدگاه ….

 5. امین گفت:

  0

  0

  مجیدجان تذکر بجایی بود ولی من نمیدونم منظور آقای مفتوحی از کاسه ی داغ تراز آش چه کسایی هستند. اگر جواب بدن ممنون میشم

 6. محمدرضا گفت:

  0

  0

  اصلا شما دقت به ادبيات و نگارش اين نويسنده محترم كه بنده از ايشان شناختي ندارم بيندازيد. مطلب مورد اشاره بسيار عوامانه نوشته شده و […] . لااقل اگر قرار است از مقدسات دفاع كنيم اين كار را با فرهيختگي و با انديشه كنيم نه اينطور با قلمي الكن و خام.

  • naaser گفت:

   0

   0

   اين روزها كافيه خودتون رو به اين مسائل بچسبوني تا شغل آينده و ديگر منافعت تامين بشه . از اينها كه بگذريم وقتي در اين شهرستان […] نبايد توقع كرد!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ادبیات آقای محمد رضا ، نشانگر شخصیت ایشون هست به اندازه کافی
   واقعا که باید تاسف خورد!!!

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  من جناب آقای شامحمدی را خیلی قبول دارم هم خودش و هم قلمش
  البته نباید به شخصیت های بزرگ لارستان توهین میشود آقای مفتوحی درست است ولی اگر قرار باشد خودمان را با شیراز مقایسه کنیم کار بسیار غلطی است
  ما نباید اشتباه دیگران را تکرار کنیم تذکر امام جمعه محترم بسیار به جا بود و متاسفانه توسط عده ای تا به جا خوانده شده
  هر چند نظر ایشان درباره ی گوش دادن به موسیقی مربوط به مرجع تقلید خودشان بود ولی حرفهای ایشان در مورد ایام فاطمیه کاملا به جا بود همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند
  نکته آخر از کتاب نوروز دکتر شریعتی:در زمان نادرشاه عاشورا با نوروز در یک روز واقع شد شاه دستور داد روز اول را به عزا و روز دوم را به جشن بپردازند

 8. رضا از لار گفت:

  0

  0

  با سلام ائمه و اهل بيت خودشان مظهر ايمان و نماد همه مسلمين و همه و همه و هر دين و اييني كه باشند هستند و احتياجي انها نه به سياه پوشيدن و نه سينه زدن ما ندارند انها از ما مي خواهند راهشان و كارشان ادامه دهيم يا حسين از با حسين يك نقطه كم دارد يا حسين بودن كجا و با حسين بودن كجا ما نبايد تو كارامون نه افراط كنيم نه تفريط هر كدومش كه ازحدش بگذره بد شاد بودن و خندوندن مردم مثل روغني هست كه ميريزند براي اينكه چرخها بتواند خوب به حركت در ايد با ائمه و اهل بيت چيزي تو لباس سياه پوشيدن نيست ما بايد كارهامون اونجوري انجام بديم كه انها از ما راضي باشند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان