میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 جولای 2014 ساعت 11:06 ق.ظ سرویس:مطلب شما 2 دیدگاه 1,087 بازدید

مطلب شما/ يك روز فوتبالي در دوران كودكي

يك روز فوتبالي در دوران كودكي

imagesمجتبي دارشي: تو اوج تابستون و گرمای شهر، شدت گرما طوری بود که حرارت گرمای آسفالت داشت از زمین بلند می شد.
آسفالت آنقدر داغ می شد که پای بچه ها تاول می زد. برامون مهم نبود که الان صبح یا کله ي ظهر!! هدفمون بازی فوتبال بود و لاغیر. یکی با پای لخت، یکی با دمپایی دیگری هم با کفش، کم کم تعداد بچه ها به حد نصاب برای بازی می رسید و از بین بچه ها ۲یا ۳ نفر که بازیشون بهتر بود به عنوان کاپیتان انتخاب می کردیم برای یارگیری. شماره می انداختیم و شروع می کردیم به انتخاب بازیکن و معمولا اونهایی که بازیشون ضعیف تر بود آخر انتخاب می شدن گاهی هم به عنوان تعویضی!
خورشید هم داشت به بالاترین ارتفاع خودش می رسید، شاید خورشید هم داشت بازی ما رو تماشا می کرد.
دوتا سنگ یا آجر یک طرف کوچه به عنوان تیرهای دروازه می ذاشتیم، دوتا سنگ هم طرف دیگه ی کوچه.
خبری از تیر افقی دروازه نبود و این مسئله هم گاهی باعث بحث و جدل (اعتراض) می شد. البته دیگه به توافق رسیده بودیم تیر افقی دروازه تا جایی است که دست دروازه بان می رسید!
خُب توپ پلاستیکی دوپوسته هم آماده بود که بازی رو شروع کنیم. آن قدر هم بازی و برد و باختش برایمان مهم بود که می شد اسم بازیمون رو جنگ گلادیاتورها گذاشت یا شاید هم ال کلاسیکوی کوچه ها!
از جمله اتفاق هایی هم که تو بازی می افتاد این بود که توپ بره پشت بام یا حیاط خونه همسایه و بازی برای چند دقیقه متوقف بشه، یا یکی از بدترین چیزها هم این بود که یکی که پاش لخت بود وقتی می خواست شوت بزنه شست پاش می خورد به زمین و پوست و گوشت انگشت شستش کنده می شد!
اینقدر بازی می کردیم که دیگه نایی برای بازی کردن نمونده بود، بعد تمام شدن بازی معمولا کل بچه ها زیر سایه درخت جمع می شدیم تا استراحت بکنیم .
ساختمانی که تو کوچه بود و کارگرا داشتن کار بنایی می کردن، کلمن آبی رنگ با لیوان پلاستیکی نارنجی رنگی که رو سر کلمن گذاشته بودن با یخ بزرگی که تو کلمن انداخته بودن و کل بچه ها اطراف کلمن جمع می شدیم تا آب خنک بخوریم. با آب خنک تقریبا کل خستگی مون در می رفت، بعد هم هر کدوم از بچه ها مي رفتن به سمت خونه خودشون.
يادش به خير؛ کودکی، فوتبال، کوچه، توپ دوپوسته، گرما، آب خنک…


2 نظر

 1. كودك ديروز گفت:

  0

  0

  احسنت ……
  واقعا يادش بخير ….
  چه روزهاي بود…..دوران كودكي…

 2. من ن منم گفت:

  0

  0

  ایول
جالب و زیبا
واقعا یادش بخیر فوتبال و آب خنک
مرسی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان