میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 می 2015 ساعت 6:45 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 8 دیدگاه 2,008 بازدید

مطلب شما/ چرا شهرداري، بولوار ۳۰ متري مسجد نبي را موزاييك مي كند؟!

چرا شهرداري، بولوار ۳۰ متري مسجد نبي را موزاييك مي كند؟!

آفتاب لارستان: مطلب حاضر را يكي از كاربران اين سايت با امضاي «شهروند» ارسال كرده و در آن از موزاييك كردن بولوار سي متري مسجدالنبي لار با ذكر دلايلي انتقاد كرده است. متن ارسالي در پي مي آيد:

***

قبل از هر چيز زحمات شهردار محترم را در مدت كوتاه شهرداري شان ارج مي نهم و به ايشان دست مريزاد ي جانانه مي گويم. اما انتقادي نيز داشتم و آن موزاييك كردن بولوار مسجد نبي است. به نظر مي رسد، اين كار چندان با اصول شهرسازي بخصوص در منطقه اي با آب و هواي لار، ساز گار نباشد.

چمن علاوه بر زيبايي، باعث خنكي هوا نيز مي شود در حالي كه سيمان و شن جز گرمي و حرارت سود ديگري ندارد. تصور كنيد رهگذر خسته اي بخواهد در گرماي تير ماه لار لحظه اي براي رفع خستگي  روي بولوار استراحت كند. اصلا شدني نيست.

در مورد سراميك كردن بولوار هلال احمر كه چندين سال پيش انجام شد خود من از تلويزيون، انتقاد آقاي پرويز كردواني را از زبان خودشان شنيدم كه مي گفتند من به شهري به نام لار سفر كردم ديدم كه بولوار را سراميك كرده اند. ومنظور شان اين بود كه كار درستي نيست. اگر چمن پرخرج است، شكل طبيعي خودش كه خاك است هزار مرتبه شرف دارد بر موزاييك و سيمان .
توفيق رفيق راهتان

_متري-مسجد-نبي

 


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  من خودم صحبتهای آقای کردوانی را شنیدم.اتفاقا ایشان از موزاییک کردن بلوار در منطقه گرم و خشک لار که باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود حمایت کردند.و به نظر بنده کار درست و بجاییست.

 2. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  خوب لار با کمبود آب مواجه است.پس بهتر که موزاییک یا سرامیک شود

 3. دلسوز لار گفت:

  0

  0

  چمن بسیار بسیار آب مصرف میکند .اصلا کاشت چمن در بسیاری از نقاط ایران اشتباه است و حوی شهری مثل تهران نیز چمن کاری را محدود تر ساخته چون مصرف آب بالایی دارد .من هم مثل شما به موزایک کردن بلوار اعتراض دارم .مگر ۵۰سال این بلوار خاکی بود اشکالی ایجاد کرد که حارا تصمیم موزاییک کردن گرفته اید ؟ با شن های رنگی هم میتوان طرح های زیبایی اجرا کرد که نه هزینه بر است و نه گرد سیمان که برای درخت خطرناک است را دارد .
  زیباسازی شهر ما با درخت است نه موزاییک کردن بلوار !
  شهرداری خواهش میکنم این هزینه هنگفت را جای دیگری خرج کن

 4. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  به نظر من بهترین کار شناسایی گونه های گیاهی سازگار با کم آبی و در عین حال زیبا است برای پوشاندن سطوح بین درختهای بلوار.
  قطعا گونه هایی وجود دارند.حتی اگر از نوع خار و خاشاکی باشد که در بیابانها می رویند باز بهتر از موزائیک یا سرامیک یا سیمان است.
  (پیشاپیش عرض می کنم این یک نظر است و الزاما هم نمی تواند نظر درستی باشد.باز اشخاصی که می آیند و منتقد بنده به دلیل اظهار نظر کردنم در موضوعی هستند نیایند انگ وابستگی به جرایاناتی خاص یا انگ بی نزاکتی و غیره بزنند ! )

 5. شهروند گفت:

  0

  0

  دوست نا شناسي كه مدعي شده اند آقاي كردواني از موزاييك كردن در منطقه ي گرم وخشك حمايت كرده اند ، اشتباه متوجه شده اند . زيرا اولا حتي اگر منظور استاد صرفه جويي درمصرف آب بوده باشد هيچ ارتباطي بين موزاييك كردن و كمتر مصرف شدن آب وجود ندارد و حداكثر اين بود كه مي گفتند چمن نكاريد نه اين كه براي صرفه جويي در مصرف آب بولوار را موزاييك كنيد .
  نانيا ايشان عنوان كرده اند منطقه ي گرم وخشك ونگفته اند كم آب و همين مويد اين نظر است كه منطقه ي گرم وخشك براي تلطيف هوا نياز به فضاي سبز دارد نه سنگ وسيمان كه از آن اتش مي بارد . شما تصور كنيد فلكه امام خميني وپارك حاشيه را هم به جاي چمن كاري موزاييك كنند آن وقت متوجه خواهيد شد كه هيچ كس حتي از آن جا رد نيز نخواهد شد چه رسد كه بخواهد اسباب واثاثيه را بردارد و در آنجا براي استفاده از هواي مطبوعش ( كه حاصل چمن كاري است) لحظه اي وساعتي از هواي دم كرده ي خانه كه حاصل آميزش سنگ وسيمان است ، آسوده شود.
  ثالثا براي صرفه جويي درمصرف آب راههاي بهتري هم وجود دارد ازجمله استفاده از آب هايي كه روانه فاضلاب مي شود ف آبياري به شيوه ي قطره اي و…..
  باري دوست وهمشهري عزيز شهر گرم ما هرچه بيشتر نياز به فضاي سبز دارد وبس . اگر به مقياسي كه به ساختمان ها افزوده مي شود به فضاي سبز نيفزاييم ف روزي خواهد رسيد كه در اين شهر امكان نفس كشيدن نيز سخت ودشوار مي شود ومطمئنا شما نمي خواهيد كه شهرمان به اينچنين روزي گرفتار شود.
  به دبي والعين نمي رويم كه نه خاك دارند ونه آب اما بسيار سرسبز تر از شهر ما هستند كه هم آب داريم وهم خاك حاصل خيز . به كيش همين بغل گوش خودمان سري مي زنيم ونگاه مي كنيم كه چگونه با افزايش فضاي سبز هم به زيبايي آن افزوده اند وهم به خنك شدن آن كمك كرده اند.

 6. 0

  0

  اینکه بجای چمن ودرخت بکارند هدفی جز کاهش هزینه نگهداری و… ندارد،غافل از اینکه ایجاد فضای سبز شهری هزینه نیست سرمایه است، با توجه به هجم زیاد آبی که از طریق فاضلاب شهری به زمین نفوذ میکند سطح آب زیرزمینی داخل محدوده مورد نظر (اطراف فلکه طاووس) بالاتر است و میشود از آن لااقل برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد، بجز این میشود از آب حوض. فلکه نیز استفاده کرد و یا از گیاهان. مناسب. بهره برد

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  اخه پروژه اي از اين مهمتر و واجبتر درشهرداري لارتعريف نشده؟واقعا كه!!!!!!

 8. روزگار گفت:

  0

  0

  آقا این شهردار رو بیارید تا بگوید چه طرح های عمرانی عمده دارد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان