میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 سپتامبر 2018 ساعت 4:17 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 9 دیدگاه 728 بازدید

مطلب شما/ چرا غالب پروژه های راهسازی در لارستان تعطیل است؟!

مطلب شما/ چرا غالب پروژه های راهسازی در لارستان تعطیل است؟!

آفتاب لارستان: همزمان با ایجاد حواشی تنزل جایگاه اداری «اداره کل راه و شهرسازی لارستان» یکی از کاربران سایت نامه ای را برای این سایت ارسال کرده است که ضمن بیان برخی دستاوردهای مدیرکل این اداره از برخی کمبودها و کُندی ها نیز انتقاد کرده است.

لازم به ذکر است که حق پاسخ اداره کل مذکور به این نامه در همین سایت محفوظ است.

***

همگی می دانیم که یکی از کمبودهای اصلی منطقه لارستان در جاده های آن مشاهده می شود و جالب اینکه دو جاده لار-جهرم و لار-بندرعباس جزو محورهای شریانی کشور و ازجمله خطرناک ترین و پرحادثه ترین جاده های کشور قلمداد می شوند.

با این وصف می خواهیم کارنامه حدود سه ساله مهندس باقری فرد مدیرکل محترم اداره راه و شهرسازی را (که البته در اداره کل ماندن این اداره نیز فعلا تردید داریم) بررسی کنیم و به این نتیجه برسیم که تضعیف این اداره کل مشکلات موجود را به مراتب بیشتر از پیش می کند.

پیش از بیان کمبوها ابتدا به برخی دستاوردهای اداره کل راه و شهرسازی لارستان طی سه سال گذشته اشاره و بابت آنها از مدیرکل و و دیگر عوامل تشکر و قدردانی می کنیم.

ازجمله کارهای ارزشمند این سه سال، اتمام جاده دوبانده گراش-اوز، آب نمای درز و سایبان و اتمام آسفالت جاده لار-زرین دشت به اضافه ۳ کیلومتر از جاده لار-بستک بود.

همچنین در محور بسیار مهم لار-جهرم نیز غیر از سه کیلومتر گردنه نارنجی حدود ۸کیلومتر از این محور دوبانده شد که همگان تصدیق می کنند این مقدار در مقایسه با دیگر شهرستان ها که اتفاقا فاقد اداره کل هم هستند! بسیار کم است.

غیر از این موارد متاسفانه باید گفت دیگر پروژه های راه سازی لارستان در حالت تعطیل هستند ازجمله تونل وحدت که بیش از ۴ ماه است غیر از مقداری خاکریزی ابتدا و انتهای تونل عملا تعطیل است و در داخل تونل کاری انجام نمی شود.

گردنه بریز نیز که در اخبار از به مناقصه رفتن آن سخن آمد بیش از یک سال است که تعطیل مانده است.

تقاطع غیرهمسطح بنارویه نیز همگان می دانند که تعطیل است و جاده بندرعباس نیز از ابتدای سال ۹۶ عملا متوقف شده است.

با این اوصاف متاسفانه باید گفت پیشرفت دو محور اصلی لار-جهرم و لار-بستک اصلا مناسب نیست و با این روند کند معلوم نیست تا چند سال دیگر باید منتظر ماند و مرتب شاهد اتفاقات و تصادفات تلخ در این مسیرها باشیم.

امیدوارم اداره فعلا کل محترم راه و شهرسازی برای این روند پاسخ قانع کننده ای داشته باشد.

باسپاس/ شهروند علاقه مند به توسعه لارستان


9 نظر

 1. شايان گفت:

  1

  0

  هر کسي از جاده مرگ لار بسمت جهرم و بسمت بندر ميره مي فهمه چه خبره ،پر از تريلر و ماشين سنگين،و کم عرض ترين جاده کشور ،بنده تعجبم که مديرکل در کنار اين جاده نشسته و هر هفته و هر شب و روز بسمت شيراز ميره ولي هيچ اقدامي نميشه

 2. مرجان .... گفت:

  2

  0

  اي کاش اقاي لاريجاني بجاي بازديد از پروژههاي مزخرف بازديدي از پروژه هاي در حال احداث لار جهرم و لار بندر و وضعيت کنوني اين پروژهها و پرترافيک بودن اين محور داشتند

 3. حسن گفت:

  2

  0

  اگر در زمان جناب جعغرپور سالي ۱۰کيلومتر راهسازي در محور لار جهرم انجام ميشد ,الان بايستي حداقل ۶۰کيلومتر بزرگراه داشته باشيم حالا شصت کيلومتر نه حداقل پنجاه کيلومتر ،نه اينکه هر چند سالي سه کيلومتر يا پنج کيلومتر راه درس کنيم .و بعد از وزير و معاون وزير و….دعوت کنيم بياد واسه افتتاحيه…و تبليغات گسترده .بزرگراه جهرم شيراز بيست کيلومتر بيست کيلومتر نماينده جهرم افتتاح ميکرد

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  احسنت بر مرجان. همه می دونن میراث فرهنگی لار فاقد کارایی لازم هست و خواه و ناخواه اثار باستانی منطقه لار به مرور زمان از بین خواهد رفت.
  چرا الان که لاریجانی به منطقه لار میان ایشان را از وضعیت اسفبار جاده ای اگاه نمی کنید. ورزشگاه منیری که نیازی به بازدید نداره و خیر محترم کاراش انجام میده.
  لاریجانی مگه اومده تفریح که میخواین ببرین بازار ببینه؟؟؟ یا مسولین لار جرات انتقال مشکلات به لاریجانی ندارند یا در حفظ پست و مقام خودشون هستند.

 5. لاری گفت:

  1

  0

  خدا از سر تقصیرات مسئولینی نگذرد که در حق مردم بی تفاوت بودند. الهی که خدا نیز چون خودشان با خودشان رفتار کند

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   خدا از سر مردمی نگذره که فقط به خاطر اینکه یک لاری نماینده بشه ۲ بار […] رای دادن

 6. اسحاق گفت:

  1

  0

  درود بر افتاب لارستان،شما از لار بسمت تهران اگر برويد فقر جاده اي را در لارستان بصورت ملموس خواهيد ديد کم عرض ترين و باريکترين و پر ترافيکترين مسير از لار تا جهرم است از جهرم تا شيراز بزرگراه و از شيراز تا تهران اتوبان.

 7. همشهری گفت:

  0

  0

  چون ما مسئول کاربلد و دلسوز نداریم همه برای پول کار میکنند نه برای مردم و جامعه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان