میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 250 بازدید

معاون شهردار شیراز و ۴۵ راهنمای تورهای گردشگری فارس به لارستان آمدند

معاون شهردار شیراز و ۴۵ راهنمای تورهای گردشگری فارس به لارستان آمدند

دكتر حكمت نيا معاون گردشگري شهرداري شيراز و ٤٥ نفر از مديران و تور ليدرهاي باسابقه و شناخته شده فارس به همت و حمایت مدیریت هتل رستوران نریمان به تماشای جاذبه های گردشگری لارستان، گراش و اوز آمدند.

هتل رستوران سنتي نريمان اوز یکی از مراکز مورد بازدید این گروه بود. در شب بازدید این گروه نمايشگاه زنده مواد غذايي و صنايع دستي، آيين ها و سرودهاي كودكانه توسط نونهالان موسسه خلاقيت به مديريت الهام صمداني، كاته گويي اوزي با اجراي پوران نجم ديني و سخنرانی بهرام رفيعي درباره تاريخچه اوز تدارک دیده شده بود.

این گروه همچنین از قنات ها و سد ساساني عنوه، موزه باغ زيباي آقاي عادل جعفرپور، دوازده بركه، موزه مردم شناسي، سراي زرنگار، مسجد جامع قديم و بافت تاريخي اوز، قلعه اژدها پيكر، برج ننه نادر و بازار قيصریه لار، بركه كل، خانه فضل الله خاني، هفت بركه، حسينيه اعظم و باغ وحشِ گراش ديدن كردند.

در ادامه چند عکس از حضور این گردشگران در هتل رستوران نریمان در اوز را ببینید:


1 نظر

 1. ابوذر سوری گفت:

  3

  0

  با سلام. باتوجه به اینکه بنده لیدر شهر لار این گروه بودم، ذکر چند نکته در رابطه با این خبر رو لازم دونستم:
  ۱. توی خبر اومده که ۴۵ لیدر باتجربه و شناخته شده که اصلا این قضیه صحت نداره، احتمالا به جز دکتر حکمت نیا و دو، سه نفر دیگه؛ باقی حاضران توی این تور، افرادی بودند که در شرف گرفتن کارت لیدریشون بودن در واقع هنوز کارت لیدریشون رو نگرفته بودن، چه برسه که بخوان لیدر باشن اونم با تجربه و شناخته شده و تعدادشون هم نهایتا به گفته خود دکتر حکمت نیا ۴۰ نفر بود.
  ۲. مکان های تاریخی بازدید شده در خود شهر لار: مجموعه باغ نشاط شامل باغ، موزه و حمام؛ قلعه اژدها پیکر و برج ننه نادر؛ و فقط مسجد چهاربرکه بود، به دلیل تعطیل بودن روز ۲۸ صفر، بازدید از قیصریه میسر نشد.
  ۳. متاسفانه این گروه بدترین زمان ممکن رو برای بازدید از آثار تاریخی لار در نظر گرفته بودن، یعنی بلافاصله پس از ورودشون به لار و طی یک سفر ۵ الی ۶ ساعته خسته کننده و بدون هیچ گونه استراحتی و صرفا بعد از صرف غذا.
  ۴. با اینکه از نظر کمیت و پیشینه تاریخی آثار خود شهر لار نسبت به شهرهای گراش و اوز از وضعیت بهتری برخوردار است، اما متاسفانه این گروه برای بازدید از خود لار، فقط یک برنامه نیم روزه( ۳ الی ۴ ساعته) داشتن که اصلا مناسب نبود.
  ۵. و نکته آخر و مهم اینکه خدمت تدارک دیدگان این سفر یادآور میشم که برای برنامه ریزی ورود گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه باید کلیت منطقه لارستان رو به چشم یک مجموعه دید نه اینکه به دلیل تعصب های قومی و شهری فقط روی منطقه مورد نظرمان مانور دهیم و باقی رو مسکوت بگذاریم چرا که در غیر این صورت هیچ کدام از برنامه های گردشگری تان به ثمره نمینشید؛ هتل سنتی که بماند حتی اگر هتل پنج ستاره هم داشته باشید، نمی شود که نمی شود که نمی شود…..!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان