میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 سپتامبر 2019 ساعت 12:08 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 719 بازدید

معاون وزیر کشور از کارخانه های «ویتانا» و «سیمان» لارستان بازدید کرد+ عکس

معاون وزیر کشور از کارخانه های «ویتانا» و «سیمان» لارستان بازدید کرد+ عکس

معاون هماهنگی امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير كشور، براي بررسي مشكلات واحدهاي توليدي و بنگاه هاي اقتصادي، وارد لارستان شد و از چند واحد صنعتی و تولیدی  و طرح های زیربنایی و زیرساختی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ دکتر بابك دين پرست معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير كشور به اتفاق مهندس رحمانی معاون هاهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و جمعی از مدیران کل استانی و مسئولان و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به منظور اطلاع از آخرين وضعيت اقتصادي، عمرانی، زیربنایی و زیر ساختی و بررسي مشكلات واحدهاي توليدي و بنگاههاي اقتصادي این شهرستان وارد لارستان شد و از چند واحد صنعتی و تولیدی  و طرح های زیربنایی و زیرساختی این شهرستان بازدید کرد.

آقای دين پرست، به نمایندگی از وزیر کشور و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق تولید شهرستان، ابتدا از کارخانه ویتانا واقع در شهرک صنعتی لار بازدید و از نزدیک در جریان روند تولید و مسائل و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت.

شرکت ویتانا در زیربنایی به مساحت ۲۵۱۴ متر مربع و با سرمایه گذاری بیش از ۷۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی لارستان واقع شده و در زمینه تولید بیسکویت مادر فعالیت می کند.

این شرکت ظرفیت تولید سالانه ۸ هزار تن تولید بیسکویت را دارد که زمینه اشتغال ۶۰  نفر را فراهم نموده است.

دین پرست در ادامه سفرش به لارستان به شرکت سیمان لارستان هم رفت و به بررسی مسائل و مشکلات این کارخانه پرداخت. همچنین در خصوص طرح توسعه شرکت سیمان لارستان نیز با مدیر عامل آن به بحث و گفتگو نشست.

شرکت سیمان لارستان هم در زیربنایی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و با سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال در حوالی روستای کورده لارستان واقع شده و در زمینه تولید سیمان سفید و کلینکر فعالیت می کند.

این شرکت ظرفیت تولید سالانه ۲۷۵ هزار و ۴۰۰ تن تولید سیمان سفید را دارد که زمینه اشتغال ۱۸۵ نفر را فراهم نموده است و اگر طرح توسعه آن اجرایی شود، این شرکت، سیمان خاکستری را هم تولید خواهد کرد  و برای ۳۰۰ نفر دیگر شغل ایجاد می شود.

در این بازدید همچنین جمعی از تولید کنندگان اهم مسائل و مشکلات و درخواست های خود را از جمله، بخشش جرائم مالیاتی و بانکی، تأمین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، مشکلات مالیاتی و هزینه های جانبی را مطرح و خواستار پیگیری و رفع این موارد شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير كشور همچنین از جاده جهرم- لارستان-بندرعباس و لار- بیرم هم بازدید نمود و در جریان مشکلات این جاده ها هم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ همچنین در جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد شهرستان لارستان که فردا پنجشنبه در شیراز برگزار خواهد شد، شرکت و موضوعاتی همچون راه اندازی کارگو در فرودگاه بین المللی لارستان، خط دوم انتقال آب از سد سلمان فارسی، منطقه ویژه اقتصادی، راه آهن، بندر خشک، معدن کنستانتره آهن و غیره را مورد بررسی قرار خواهد داد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان