میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 659 بازدید

معرفی شهرداران جدید لارستان در جلسه شورای اداری/ دو شهردار ابقا و بقیه تغییر کردند

بیات پور: شهرداری‌ها سالم‌ترین دستگاه خدمت‌رسان در کشور هستند

معرفی شهرداران جدید لارستان در جلسه شورای اداری/ دو شهردار ابقا و بقیه تغییر کردند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: شهرداران باید به سمت جذب سرمایه گذار و درآمد پایدار حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و به منظور معارفه شهرداران جدید منطقه لارستان برگزار شد؛ در سخنانی اظهار داشت: شهرداران وظایف تخصصی متنوع، تأثیرگذار و بسیار مهمی با جامعه مخاطبی که در سطح شهر حوزه استحفاظی خود متمرکز هستند، بر عهده دارند و ما همیشه تأکید می کنیم که روستاهای کم جمعیت بایستی متمرکز بشوند تا بتوان خدمت رسانی بیشتری را از نظر امکانات رفاهی و زیر ساختی فراهم آورد و خدا را شکر در شهرها چنین وضعیتی ایجاد شده است.

وی وظایف شهرداران را  ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی و خدماتی، افزایش و ارتقای سطح رفاهی مردم، توجه به وضعیت ترافیکی و موارد متعددی که برای شهرداران تعریف شده است، بیان کرد و افزود: در کنار این موضوعات شهرداران با حمایت شوراهای اسلامی یکی از موضوعات اساسی را که  بحث آسیب های اجتماعی است، را باید مدنظر قرار دهند. چرا که  همه خدماتی که شهرداران و مسئولین اداری در حوزه های عمرانی، اقتصادی، سیاسی و غیره ارائه می دهند برای این است که انسان و آن افراد و آن جامعه مخاطبی که ما برایشان خدمات ارائه می دهیم از نظر روحی و روانی و مادی و معنوی در درجه مطلوب قرار بگیرند.

حسنی ادامه داد: اگر امکانات، زیر ساخت ها و اقدامات را فراهم نماییم و از نظر سخت افزاری همه چیز را آماده کنیم ولی در حوزه آسیب های اجتماعی همت جدی نداشته باشیم، یقیناً این امکانات به هدر رفته است. چون هدف ما این است که انسان توانمند شود و تعقل و تفکر و ابعاد اجتماعی روحی و مادی و معنوی انسان پرورش یابد.

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: اگر از آسیبهای اجتماعی که در مناطق شهری و روستایی است غفلت نماییم، عملاً از هدف خودمان غافل شده ایم. لذا همه شهرداران و شوراهای اسلامی در کنار آن وظایف تخصصی، سخت افزاری، عمرانی، اجرایی و  رفاهی که بر عهده دارند. بحث آسیب های اجتماعی را جدّی بگیرید.

حسنی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداران بایستی نصب سامانه پایش تصویری را در سطح شهر جدّی بگیرند و نسبت به تهیه و نصب دوربین های مدار بسته برای کنترل ترافیک اقدام و آنرا عملیاتی کنند و در راستای برقراری نظم و امنیت و آرامش مردم و ارائه خدمات گسترده و بهتر قدم بردارند.

وی با بیان اینکه در این دولت اکثر پروژه هایی که کلنگ زنی گردیده است ۷ یا ۸ ماهه به بهره برداری رسیده است؛ گفت: پروژه هایی در حوزه های بهداشتی و درمانی و آموزشی و آب و برق و غیره داشته ایم که دهه فجر سال قبل کلنگ زنی گردیده است که امسال در هفته دولت با توجه به کمبود اعتبارات به بهره برداری رسید، که این از افتخارات این دولت محسوب می شود.

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرداران بایستی به فکر درآمد زایی پایدار باشند و بخش خصوصی را نادیده نگیرند و با هماهنگی بخشداران و مسئولین مربوطه سرمایه گذاران را تشویق و ترغیب کنند تا در پروژه های عمرانی و شهری و زیر ساخت هایی که در شهر نیاز به حرکت و تحول دارد از توان بخش خصوصی استفاده کنند تا بتوانند در کنار اعتباراتی که هم از طرف دولت تخصیص داده می شود و هم از سوی منابع درآمدی مردم بتوان بخش خصوصی را در سطح شهرستان فعال تر کنیم.

وی به شهرداران جدید تأکید کرد: منابع درآمدی خود و منابع هزینه ایی خود را شفاف سازی کنید و تعامل خوب و سازنده ای با شوراهای اسلامی که یار و همگام شهرداران هستند داشته باشید و با شیوه های تعارضی وقت خود را هدر ندهید تا بتوان با هماهنگی و تعامل هر چه بیشتر رونق هر چه بیشتر کار و تولید در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و اجرایی در سطح شهرها شاهد باشیم.

نماینده عالی دولت در لارستان خاطر نشان کرد: امیدواریم شهرداران با مسئولین، شوراهای اسلامی، معتمدین و مردم تعامل بیشتری داشته باشند تا ضریب خدماتی خود به مردم بالا رود و شاهد آبادانی شهرهای منطقه لارستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه بستر همه فعالیت ها قانون است؛ اظهار داشت: درست است شهرداران گرایش ها و توانمندی های مختلف دارند اما قانون برای ما مشخص ومحدودیت ایجاد کرده است و تأکید بر این است که تا آنجا که می توانید ملاک و معیار خود را قانون قرار بدهید و لازمه این کار هم همان آموزش و اشرافیت و آگاهی به قانون است که مطمئناً دفتر امور شهری استانداری فارس آموزش های لازم را به شهرداران و شوراها ارائه نموده و یا می نماید.

حسنی با بیان اینکه فرماندار و بخشداران بر کار شهرداران نظارت کامل خواهند داشت؛ گفت: این موضوع به جهت این است که  خدمات بهتر ارائه شود و  فهم مشترک ما از قانون هم این است که اگر این فهم مشترک انجام شود یقیناً در جهت جلوگیری از آسیب رساندن به شهرداران و شوراها است و در ادامه بحث قانونمند کردن و قاعده مند کردن فعالیت های خودمان بعنوان متولیان امور مردم در شهر چه به عنوان نمایندگان مردم و چه به عنوان نمایندگان در دولت در شهرستان هست.

فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: امیدواریم همه با توجه به قانون زمینه ای را فراهم کنیم که قانونمند و قاعده مند شدن فعالیت ها، بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.

وی در پایان سخنانش از کلیه رؤسای ادارات خواست که اگر پروژه نیمه تمامی دارند هر چه سریعتر در راستای به بهره برداری رساندن آنها تلاش مضاعفی داشته باشند، تا انشاء الله در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

بیش از این نیز مهندس بیات پور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در سخنانی ضمن تأکید بر لزوم قانونمندی و شفاف سازی کارها در شهرداری‌ها، تصریح کرد: در مجموع شهرداری‌ها سالم‌ترین و پاک‌ترین دستگاه خدمت رسان در کشور هستند.

حجت الاسلام دکتر محمد رمضانی امام جمعه موقت لار نیز در سخنانی با گرامیداشت ایام حماسه حسینی (ع)، یکی از اهداف نهضت بزرگ عاشورا را حفظ گوهر جان انسانها عنوان کرد و در ادامه، به تشریح مؤلفه‌های اخلاق اداری و اهمیت آن در جلب اعتماد مردم به حاکمیت پرداخت.

در ادامه محمدرضا قنبرنژاد به عنوان شهردار لار و علی اسکندری به عنوان شهردار عمادده در سمت خود ابقا شدند و حسین نجفی زاده به عنوان شهردار جدید شهر جویم، مهدی حیدری شهردار جدید لطیفی، علی رضایی شهردار جدید بیرم، محمد حسن صداقت شهردار جدید بنارویه و مهدی حلیمی نیز به عنوان شهردار جدید خور معرفی شدند و از خدمات شهرداران سابق این مناطق نیز تجلیل شد. نکته قابل توجه مراسم، عدم معرفی شهردار اوز با وجود گذشت نزدیک به یک ماه و نیم از شروع کار شوراهای اسلامی است؛ البته رییس و اعضای شورای شهر اوز نیز در جلسه حضور نداشتند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    پس کو امام جمعه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان