میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 جولای 2020 ساعت 11:05 ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده 3 دیدگاه 205 بازدید

معرفی کتاب نوجوان/ «رویای دویدن»

معرفی کتاب نوجوان/ «رویای دویدن»

ترنم صادقی*: من تصمیم گرفتم به صورت هفتگی یکی از کتاب هایی را که مطالعه می کنم در حوزه نوجوان با دوستان خود به اشتراک بگذارم.

کتاب «رویای دویدن» یکی از زیباترین رمان های نوشته «وندلین ون درانن» که اولین بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. من روزی که شروع به خواندن این کتاب کردم گذر زمان را فراموش کردم .

داستان در مورد دختری ۱۶ ساله به نام جیسیکا ست که عاشق دویدن است اما در یک سانحه رانندگی یکی از پاهایش را از دست می دهد؛ حتی باور اینکه بتواند لحظه‌ای بدون پا زندگی کند برایش سخت و غیرقابل باور است.

اما زندگی بازیهای عجیب و غریب کم ندارد و دیدن تکه ای از یک فیلم باعث می شود جیسکا امید از دست رفته را دوباره به دست بیاورد.

در این داستان روایت را همانگونه که هست توسط نویسنده روایت می شود بدون هیچ گونه اغراقی در نوشتن.

اتفاقی که برای جسیکا می افتد می تواند برای هر کدام از ما رخ دهد ولی ما از طریق این کتاب می توانیم با مفاهیمی چون ناامیدی، عصبانیت، تحقیر، امید، پشتکار و رویاهای جیسکا همسفر شویم.

هر محدودیتی در زندگی می تواند دریچه ای برای شروع فعالیتی تازه باشد.

نکته دیگری که من دوست دارم در مورد آن صحبت کنم، که چگونه جیسیکا با کمک بسیاری از افراد به انتهای کتاب می‌رسد. من باورم بر این است که کمک این افراد فقط از سر ترحم نبوده است.

در قسمتهایی از داستان دختری به نام «رزا» وارد داستان می‌شود و داستان را به سمت رابطه پرفراز و نشیب اما صمیمانه می برد.

شما هم می توانید مانند من ساعت های خوشی را با این کتاب به سر کنید.

برای تهیه این کتاب شما می‌توانید از نشر پرتقال که یکی از بهترین نشریات در حوزه کتاب نوجوان می باشد این کتاب را تهیه نمایید.


3 نظر

 1. گراش گفت:

  0

  0

  ممنون خانم صادقی برای این معرفی زیبا
  ترغیب شدم به مطالعه این کتاب

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسیار عااالی✌️ حتما معرفی کتاب رو ادامه بدین علاوه بر انتخاب کتاب در تحلیل و نگرش درست به محتوا خیلی کمک کننده است موفق باشی🌺

 3. ص- ک گفت:

  0

  0

  اینقدر که کتاب ارزشمند وقدرتمند در عرصه فرهنگ عمل می کند زبان و فضای مجازی نتوانسته است. از اینکه مردم را به ترغیب خواندن کتاب خواندن کرده اید کار شایسته ای است. یکی از معجزات پیامبر خاتم هم قران ویا همان کتاب است. خودخداوند به قلم قسم خورده است. موفق باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان