میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 فوریه 2015 ساعت 11:21 ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده یک دیدگاه 2,378 بازدید

مقاله «مسعود شجاعي» در يك كنفرانس بين المللي ارائه شد+ چكيده مقاله

مقاله «مسعود شجاعي» در يك كنفرانس بين المللي ارائه شد+ چكيده مقاله

shojaeeمقاله مسعود شجاعي دانش آموخته لاري رشته مهندسي اقتصاد كشاورزي در دومين كنفرانس بين المللي «توسعه روستايي» در مشهد ارائه شفاهي شد.

اين مقاله كه كار مشترك شجاعي و دكتر اسماعيل فلاحي استاديار دانشگاه شيراز است «تحليل اقتصادي مسيرهاي بازاريابي محصول گوجه فرنگي در لارستان» نام دارد. مقاله مذكور همچنين به عنوان اولين مقاله در كتاب اين كنفرانس چاپ شده است.

گفتني است دركنفرانس بين المللي توسعه روستايي كه ۲۹ و ۳۰ بهمن ۹۳ برگزار شد تعداد زيادي از محققان و دانش آموختگان از كشورهاي مختلف حضور داشتند.

در ادامه مي توانيد چكيده مقاله مسعود شجاعي را بخوانيد:

***

چکیده مقاله

موضوع بازاریابی محصولات کشاورزی در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران، در جریان توسعه‌ی اقتصادی این بخش، کم‌تر مورد توجه قرار گرفته است. هدف از انجام این مطالعه، شناسایی مسیرهای بازاررسانی، محاسبه‌ی حاشیه‌ی بازاریابی، تعیین سهم هر یک از عوامل بازاریابی از قیمت نهایی محصول، براورد ضریب هزینه‌ی بازاریابی و تعیین کارایی هر یک از مسیرهای بازاررسانی محصول گوجه‌فرنگی به منظور ارائه‌ی پیشنهاداتی در جهت بهبود وضعیت بازار این محصول به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات زراعی منطقه‌ی هرمود عباسی و کهنه از توابع شهرستان لارستان است. داده‌ها و اطلاعات مورد استفاده در این تحقیق مربوط به سال ۱۳۹۲ می‌باشد. مهم‌ترین نتایج مطالعه بیانگر این است که در اکثر مسیرهای تعیین شده، سهم تولیدکننده از قیمت نهایی محصول بسیار کم بوده به گونه‌ای که این سهم در همه‌ی مسیرهایی که واسطه‌ها حضور داشته‌اند کم‌تر از نصف و در برخی موارد در حدود یک سوم است. این درحالی است که سهم نسبی بالای واسطه‌ها از قیمت نهایی در برخی موارد حاکی از افزایش غیرضروری حاشیه‌ی بازاریابی بوده است. علاوه بر این، محاسبه‌ی کارایی قیمتی و کارایی فنی برای مسیرهای یادشده نشان داد که میزان کارایی قیمتی در تمام مسیرهای مورد بررسی، کم‌تر از کارایی فنی است. در نهایت، براساس نتایج حاصل از پژوهش، پیشنهاداتی به منظور بهبود وضعیت بازاررسانی محصول گوجه‌فرنگی منطقه‌ی مورد مطالعه ارائه گردید.

 


1 نظر

  1. عبدالرضامفتوحي گفت:

    0

    0

    افرين مسعود جان ارزوي موفقيت دارم براي شما دوست عزيزم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان