میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 فوریه 2020 ساعت 12:20 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 9 دیدگاه 431 بازدید

ملاحظات پسا پیروزی

ملاحظات پسا پیروزی

راهکارهایی برای تداوم و تکمیل موفقیت ها

دکتر امیرحمزه مهرابی/ گراش: با تبریک پیروزی و آرزوی موفقیت برای برادر عزیز و جوانی ولایی و انقلابی جناب آقای دکتر حسین حسین زاده، در جلب اعتماد مردم منطقه و راه یابی به مجلس، لازم دیدم نکاتی را در این زمینه بیان کنم:

۱)این پیروزی شیرین و با ارزش با عنایت و لطف خداوند حاصل شده و باید شکرگزار خدای قادر متعال باشیم.

۲) این پیروزی، موفقیت یک شهر، گروه یا جریان خاص نیست بلکه برآمده از توانایی و همت جوانان، دانایی و همدلی بزرگان و معتمدین، گذشت و ایثار سایر نامزدها، همراهی نخبگان شهر و حضور پرشور مردم منطقه است.

۳) این پیروزی، تجلی غلبه صداقت بر سیاست بازی، عدالت محوری برتمرکزگرایی، همه جانبه گرایی بر یک جانبه گرایی، ولایت مداری بر ولایت نمایی، پاکدستی بر رانت خواری، مردم محوری بر مردم سواری، سادگی بر عوام فریبی و… بود.

۴) تنها با حفظ و تقویت عوامل پیروزی (عوامل فوق الذکر) است که می توان به عنایت خداوند، تداوم این موفقیت و همراهی مردم گراش و منطقه امیدوار بود.

۵) نماینده منتخب مردم، نماینده همه شهرها و روستاهای منطقه است. چه آنهایی که به ایشان رای داده اند و چه کسانی که به نامزد های دیگر رای داده اند. جناب دکتر حسین زاده همچنان که تاکنون همه مردم گراش چنین بوده اند، باید همه منطقه را زادگاه خود بداند و صمیمانه و برادرانه حامی و پشتیبان همه مردم منطقه باشد.

۶) جلب آرای مردم آغاز راه است، یادمان باشد در جنگ احد سپاه اسلام پیروز شد اما غفلت برخی مومنان و تصور اینکه نبرد پایان یافته! جنگ پیروز را به شکست تبدیل کرد و شد آنچه نباید می شد.

۷) بدیهی است این پیروزی همچون نهالی نو پا، به مراقبت و محافظت نیازمند است، برنامه ریزی و پیگیری نیاز دارد؛ از همین امروز باید برای فردا برنامه ریزی کرد. قبل از شروع بکار مجلس جدید، فرصت خوبی برای مطالعه و برنامه ریزی است.

۸) هرچند وظیفه اصلی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت است ولی می تواند به عنوان منتخب مردم،  نقش مهمی را در هماهنگی، جهت دهی، تحرک و پویایی دستگاه های اجرایی و جابجایی مسئولین ناکارآمد، ایفا کند.

۹) تشکیل کمیسیون های تخصصی برای آمایش سرزمینی و شناسایی ظرفیت های منطقه و هدایت سرمایه های سرگردان مبتنی بر نتایج این مطالعات، می تواند تحولی بنیادی در منطقه ایجاد نماید.

۱۰) طراحی ساز و کاری برای ارتباط مستمر نماینده با نخبگان بومی ساکن در منطقه، مرکز استان و سایر شهرها بویژه پایتخت، می تواند تاثیر شگرفی بر موفقیت نماینده داشته باشد.

۱۱) ائتلاف و رفاقت با نمایندگان مرکز استان بویژه شهرستان های استان فارس و حتی سایر شهرستان ها، فرصت بی بدیلی است که می توان در بزنگاه ها از آن بهره جست.

۱۲) توجه به همه ابعاد پیشرفت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و محدوده جغرافیایی و محدود نشدن به حوزه نفت و انرژی، نکته ای است که غفلت از آن موجب حسرت و پشیمانی می گردد.


9 نظر

 1. ناظر گفت:

  0

  0

  امید است که لحاظ شود

 2. لاری گفت:

  0

  0

  فعلا که همه حرفها خوب است امیدواریم که در عمل ودر طول زمان نماینده واطرافیانشان انرا ثابت نمایند وگرنه بسیار اعلام برنامه کردند وبعدها فراموش شد

 3. انصاف گفت:

  0

  0

  جملاتتان را کلی نوشته اید باید می نوشتید بعضی افراد ولایت نما نه همه از شما که تحصیلکرده هستید و خود را فرهیخته میدانید کلی گویی بعید است

 4. بیژنی گفت:

  1

  0

  احسنت. نکات خوب و کاربردی است. به شرط اینکه گوش شنوا باشد و مثل نمایندگان گذشته و فعلی لارستان نباشد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدوارم تعصب بی مورد برخی از به اصطلاح تحصیل کنندگان را نداشته باشند
  امیدپاریم امیدوار
  هررچند که حسنی هم اومد لار و بیت آغا و بعد شمشیر از رو بست…

 6. ناشناس گفت:

  0

  1

  بنظر بنده حقير مردم شهر لار يك خود زني تاريخي انجام داد و از خط وحدت و انسجام گذشتن و عدم گرايش به كانديد اصلح بازي خيلي ساده باختند تا چهار سال اين درد خودزني تحمل نمايند تا شايد در آينده قدر كانديد اصلح و دلسوز و متدين و پاكدست بدانند هرچند در اين زمانه انسانهاي با تقوا مظلوم هستنند.

 7. لاری. گله مند. ودلخور گفت:

  0

  0

  واقعا. ازین. فعالان. لاری. که. صرفا. دنبال. منافع. گروهی. خودشان. بودند. وبک. نفر. اصلح. برای. حمایت. عمومی. نرسیدند. وباعث. شکست. وسرگشتگی. مردم. لار. شدند دلخور. ومنزجر شدیم. فعلا. بسیاری. از. ارزوهای مردم. لار. برای. ۴. سال. اینده. بایگانی. میشود.

 8. لاری از بازار گفت:

  0

  0

  گراشی جان تجزیه وتحلیل ندارد لاریها خود خواهی کردند وهیچ کس کنار نرفت اما در گراش همه بکی شدند ورایها به یک نفر دادند این کل مساله وماجراست

 9. محمدی گفت:

  0

  0

  چه اشکالی داره به منظور چرخش نخبگانی از شهرهای دیگر غیر لار هم گاهگاهی به مجلس بروند و مسئولیت بگیرند . ۷۰- ۸۰ ساله فقط از لار نماینده رفته فقط یک دوره از گراش رفته
  خود برتر بینی نتیجه خوبی نداره برادران عزیر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان