میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 524 بازدید

ممنوعیت استفاده از نماهای پرده‌ای در ساختمان‌های شهر لار

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان تأکید کرد

ممنوعیت استفاده از نماهای پرده‌ای در ساختمان‌های شهر لار

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان: دومین جلسه کمیته «ارتقا کیفی سیما و منظر شهری» با حضور نمایندگان شهرداری، نظام مهندسی، میراث فرهنگی و دانشگاه های دولتی و آزاد در محل اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.

سلمان مهرابی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی لارستان پس از پایان این جلسه اظهار داشت: احیای فرهنگ معماری و شهرسازی غنی گذشته‌ی شهرهای ایران و جلوگیری از بروز ناهماهنگی های بصری و کارکردی در فضاها و فعالیت های شهری از جمله اهداف این سلسله نشست هاست و اجرای این اصول طبیعتاً نیازمند مدیریت صحیح و هوشمندانه و به دور از هرگونه افراط و تفریط است.

وی در ادامه افزود: در دومین نشست که اختصاصی شهر لار برگزار شد، بر اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص ساماندهی سیما و منظر تأکید و مقرر شد شهرداری در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشد.

مهرابی یکی از معضلات گریبانگیر شهر لار را استفاده بی رویه از نماهای پرده ای از جمله «کامپوزیت» عنوان و خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ی شورای عالی شهرسازی و معماری استفاده از نماهای پرده ای (نماهای آلومینیومی، شیشه ای، کامپوزیت و شیشه های جیوه ای) در جداره های بیرون و قابل مشاهده از عرصه های عمومی ضمن رعایت مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان برای کلیه ی بناهای دولتی و عمومی ممنوع بوده و استفاده از این مصالح صرفاً درون بناها مجاز است.

مهرابی با تاکید بر اینکه بر اساس ضوابط و مقررات (جلد شماره ۳) طرح جامع شهر لار مصوب سال ۹۴ استفاده از مصالح فوق در نما برای همه بناها ممنوع بوده و صرفاً استفاده از آن را درون بنا مجاز شمرده است، افزود: استفاده از مصالح مذکور در نمای کلیه ساختمان های شهر لار که پروانه ساخت آن ها پس از تصویب طرح جامع صادر شده ممنوع و خلاف ضوابط و مقررات طرح جامع بوده و لازم است مراجع صدور پروانه در این خصوص نظارت لازم را اعمال و از تخلفات احتمالی جلوگیری نمایند.

دبیر کمیته سیما و منظر شهری در پایان بیان کرد: در مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری به مالکین ابنیه موجود ۳ سال فرصت داده شده که با اولویت بناهای دولتی و عمومی، اقدامات اصلاح نمای این ابنیه با مصالح جایگزین را که توسط کمیته تعیین شده است صورت دهند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان