میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 جولای 2020 ساعت 1:47 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 54 دیدگاه 1,423 بازدید

منطقه ما به یک نفس تازه و حضور بازیگران جدید نیازمند است/ نماینده ما ضمن قاطعیت در تصمیم گیری کاملا مشورت پذیر است/ ما اعضای تیم نماینده از حاشیه بیزاریم

بخش اول گفت و گوی تفصیلی با «مصیب علیشیر» مدیر دفتر نماینده در لارستان:

منطقه ما به یک نفس تازه و حضور بازیگران جدید نیازمند است/ نماینده ما ضمن قاطعیت در تصمیم گیری کاملا مشورت پذیر است/ ما اعضای تیم نماینده از حاشیه بیزاریم

با آغاز به کار «حسین حسین زاده» به عنوان نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز، وی «مصیب علیشیر»، جوان ۳۳ ساله، نخبه، صاحب یک شرکت دانش بنیان در تهران و البته یکی از رقبای خود در انتخابات اسفند ماه ۹۸ را به عنوان رئیس دفتر خود در لارستان انتخاب کرد.

با این انتخاب البته ابهامات و پرسش هایی در فضای مجازی ایجاد شد اما در ادامه نماینده مردم در مجلس توضیحاتی را درباره چگونگی انتخاب «علیشیر» به عنوان مدیر دفتر در لارستان ارائه کرد.

چند روز قبل نیز فرصتی شد تا این ابهامات را همراه با تعداد زیادی پرسش در حوزه های مختلف در گفت و گو با «مصیب علیشیر» مطرح کنیم. وی درخواست «آفتاب لارستان» برای گفت و گو را با روی گشاده پذیرفت و در طول انجام مصاحبه نیز به دقت به پرسش های پرتعداد ما پاسخ داد.

این گفت و گوی تفصیلی در دو بخش در «آفتاب لارستان» منتشر می شود که در ادامه بخش اول را می خوانید:

***

جناب مهندس، برای شروع گفت و گو بفرمایید که فرآیند انتخاب و پذیرش شما برای مدیریت دفتر نماینده فعلی مجلس در منطقه به چه ترتیب بود؟

من از سال ۸۴ که به تهران رفتم همیشه به منطقه ام تعلق خاطر داشتم؛ با توجه به تحصیلاتم و کارهای علمی ای که انجام داده ام پتانسیلی در ما جوانان وجود دارد که ادامه تحصیل دهیم و به خارج از کشور برویم، پیشنهادات زیادی هم در این زمینه شد اما احساس تعلق نسبت به کشور و منطقه ام باعث شد که در ایران بمانم، حتی در تهران من را به عنوان یک «مصیب لاری» می شناسند.

لیاقت این منطقه خیلی بالاتر از آن چیزی است که الآن وجود دارد و شاید امروز اینجا هستم که کمک کنم این شرایط به وجود بیاید.

زمانی که مهندس حسین زاده، نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز برای انتخاب مسئولان دفتر خود تصمیم می گرفت روی این موضوع خیلی وسواس داشت، ایشان یک بار زحمت کشید و به دفتر ما در تهران آمد، البته این موضوع قبلا پیش آمده بود و با هم تماس تلفنی داشتیم اما حضورشان در دفتر بنده نشان دهنده اهمیت کارشان بود. ما ساعت ها صحبت کردیم و در فرآیند انتخاب دفتر، خود من هم وسواس داشتم و حتی یک بار هم رد کردم اما در نهایت قسمت این شد که به لار بیایم.

در دوره انتخابات، محرومیت هایی را دیدم که احساس کردم شاید رسالت من این است و اگر نیایم شاید به نوعی ناشکری باشد و ممکن است بعدا خودم را بازخواست کنم که چرا این شرایط به وجود آمد و تو نرفتی.

با توجه به اینکه من هم رشته ای مهندس حسین زاده هستم و ایشان رئیس کمیته نفت و فرآورده های نفتی مجلس شورای اسلامی است اتفاق مثبتی برای منطقه ماست که شاید خیلی ها متوجه این موضوع نباشند، یعنی اهمیت این کمیته خیلی بیشتر از یک سری از پست ها در خود کمیسیون است و چند روز پیش در «قرارداد میدان یاران شمالی» ایشان حضور داشتند و نشان دهنده این است که شخص تاثیرگذاری خواهند بود؛ برای همین، در موضوعات تخصصی هم یک سری کارها را پیش می بریم و پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

آقای مهندس، الآن شما با خانواده به لار آمده اید یا جزو مدیرانِ پروازی به حساب می آیید؟

خانواده قرار است به لار بیایند ولی هنوز مستقر نشده اند و من دوست دارم در لار حضور داشته باشم.

شرکت شما در تهران هنوز فعال است؟

بله شرکت فعال است، اتفاقا پروژه ای را هم از اواخر سال گذشته گرفته ایم که اولین پروژه یک شرکت دانش بنیان از پژوهش شرکت ملی نفت ایران بود که در حال حاضر روی آن کار می کنیم.

اما این نگرانی وجود نداشته باشد که وضعیت ما چه می شود، به عنوان نمونه دو هفته ای که لار نبودم یک سری از مسائل را پیگیری کردم که آن را رسانه ای نکردیم؛ متاسفانه یکی از ایرادات ما در گذشته ها این بوده که قبل از پایان چیزی، اطلاع رسانی می کردیم. حالا ما آمده ایم و تلاش می کنیم این کار را نکنیم، گاهی اوقات هم ممکن است اشتباه کنیم اما تمام تلاش مان این است که به نتیجه ای برسانیم و بعد اطلاع رسانی کنیم.

بعضی از کارها در حیطه ی وظایف نمایندگی نیست اما متاسفانه مشکلاتی وجود دارد و مردم هم حق دارند و این موضوع باعث می شود بخش زیادی از انرژی شما از بین برود و کارهای اولویت دار از انگیزه ی من بیرون برود. یکی از اولویت های اساسی کشور و منطقه ی ما اشتغال است، من مطمئنم که اگر ما در این حوزه فعالیت کنیم همه می گویند: «آفرین».

سوالی که مطرح می شود این است که با توجه به سکونت و شغل شما در تهران می توانستید به عنوان مدیر دفتر تهران به نماینده کمک کنید؛ آیا این پیشنهاد مطرح شد؟ یا خودتان نخواستید؟

خود آقای حسین زاده به بنده برای ریاست دفتر لار پیشنهاد داد. نکته ای در این مورد باید تاکید کنم که با توجه به اینکه من ۱۵ سال تهران بودم شاید این نعمتی برای لارستان نیز باشد که بتوانیم ترکیبی در منطقه و تهران داشته باشیم، البته ما از این هفته شروع به تشکیل کارگروه ها می کنیم که می توانند به عنوان بازوهای اجرایی بسیار تاثیرگذار باشند و خیلی علاقه مندم که جوان ها خودشان بیایند و این موضوع خیلی برای من مهم است و من در منطقه حضور حداکثری خواهم داشت و اگر هم حضور نداشته باشم پیگیر مسائل هستم ضمن اینکه باید یک سری شرایط فراهم شود که تا الآن نشده است.

استقبال مردم و مسئولان از انتصاب شما به این سمت چطور بود؟

مردم استقبال خیلی خوبی داشتند و نسبت به بنده لطف داشتند. باید بگویم که کل حوزه انتخابیه و به ویژه لار نیاز به یک نفس تازه و حضور بازیگران جدید دارد و من احساس می کنم که ما الآن در فصل شروعی تازه در منطقه هستیم. به هر حال، مردم از این قضیه خیلی استقبال کردند، ضمن اینکه همین یک ماه و نیمی که شروع به کار کردیم با توجه به نوع فعالیت و پیگیری هایی که صورت می گیرد احساس رضایت دارند، یعنی این را می دانند که وقتی یک جوان می آید چقدر می تواند شرایطش متفاوت باشد.

ظاهرا قبل از انتصاب شما نیز مهندس حسین زاده از چندین نهاد استعلام گرفته و شما مورد تایید بودید؟

بله از حاج آقا موسوی خرم امام جمعه محترم، آقای حسنی به عنوان فرماندار، آقای مهندس میرپور رئیس شورای شهر و آقای جاهدی فرمانده سپاه لارستان خیلی تشکر می کنم که در این مدت واقعا حمایت کردند.

شاید نیاز امروز لار این نباشد که یک نفر در باند و جناح سیاسی کار کند، به یک نفر نیاز دارد که مستقل باشد و در عین حال، فعال باشد، ایده و انگیزه داشته باشد و خلاق باشد و همه این ها می توانست در یک جوان نمود پیدا کند.

یک جوان در زمان انتخابات و در شرایطی که فشار و استرس زیادی وجود داشت و دو رئیس کمیسیون، سه نماینده ادوار و کل سیاسیون ما عملا در این انتخابات حضور داشتند نشان می دهد که این جوان می خواهد تفاوتی ایجاد کند و روزی که من به عنوان نامزد انتخابات مجلس وارد شدم اصلا به فکر مسئولیت دفتر نماینده هم نبودم.

اما این حمایت و استقبالی که از شما شد گویا در ماجرای اختصاص دفتر محقق نشد و شما در آن مقطع به سختی توانستید دفتر را راه اندازی کنید…

حالا که بحث دفتر پیش آمد جا دارد ابتدا تشکر ویژه ای از شورا و شهرداری لار و خصوصا آقای قنبرنژاد، شهرداری لطیفی و شهرداری خور کنم که در تجهیز دفتر به ما کمک کردند و همچنین آقای زمانی رئیس هلال احمر لارستان که دفتری که الآن در آن مستقر هستیم متعلق به هلال احمر است.

در این مدت، با کسی تقابل نداشتم، ندارم و نخواهم داشت و از همین ابتدای کار، ایده ساخت دفتری به نام «خانه ملت» یا «خانه لارستان» را دادیم که درخواست آن را به شهردار لار دادم و ایشان به شورا بردند و در آنجا تصویب شد، فرمانداری هم مصوبه شورا را تایید کرد و چند روز پیش تایید نهایی شد. طرح آن نیز مشخص است، از فضای نمای سنتی شهر قدیم استفاده کردیم و قرار است به زودی ساخته شود و مکان آن پارک بانوان قدیم (کنار فلکه آب) است.

راه اندازی «خانه لارستان» یک اتفاق ویژه است که با کمک خیران و کسانی که به آینده شهر علاقه مندند می تواند بسیاری از هزینه ها را کاهش دهد و اقدامی تاریخی و ویژه باشد. اگر هم مجهز باشد می توانیم جلسات مان را در آنجا برگزار کنیم تا در شان مردم منطقه مان باشد.

پس از ماجرای دفتر نماینده، در یک مورد نیز مهندس حسین زاده از دکتر جعفرپور گله کردند؛ در این مورد توضیحی دارید؟

این مسائل دیگر گذشت و الان درگیری و دغدغه های ما مسائل مهمتری است.

شما چه ضمانت هایی را از مهندس حسین زاده گرفتید که در منطقه لارستان اختیارات مناسبی داشته باشید و اساسا اختیارات شما در جایگاه دفتر نماینده مجلس در لارستان چقدر است؟

ما درباره این موضوع خیلی با مهندس حسین زاده صحبت کردیم و مدل کاری مان در این مدت کاملا مشورتی بوده و ایشان هم خیلی مشورت می گیرند. هرچند در تصمیم گیری نیز قاطعیت دارند.

کلا تیم مشورتی مهندس حسین زاده چه کسانی هستند؟

کار مثبتی که آقای حسین زاده کرد این بود که آمدند برای دفاتر چیزی تدوین کردند و به دلیل شرایط کرونا نشد که این جلسات ادامه پیدا کند و ان شاا… از این هفته یک سری بازوهای اجرایی (کارگروه) در حوزه های مختلف درست می کنیم و در هر حوزه یک یا دو نفر می توانند به عنوان بازوهای مشورتی تیم اصلی باشند و در کل تیم مشورتی ایشان برای منطقه می تواند خروجی این تیم ها باشد.

نه منظور من چیز دیگری است! اتاق فکر و سیاست گذاران اصلی برای مهندس حسین زاده چه افرادی هستند و شما در آن اتاق فکر هستید؟

تمام مسائلی که مرتبط با حوزه لارستان باشد ما با آقای حسین زاده از نظر مشورتی صحبت می کنیم.

یعنی می توان گفت حداقل هیچ تصمیمی در مورد شهرستان لارستان اخذ نمی شود یا اظهار نظری مطرح نمی شود مگر آنکه قبل از آن با مصیب علیشیر وارد گفت و گو شوند؟

ما در مورد تمام مسائل با هم صحبت می کنیم.

در مورد بقیه مسائل چطور؟ مثلا می دانیم که مهندس حسین زاده طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؛ آیا قبل از اینکه ایشان این طرح را امضا کنند شما مطلع بودید؟

با توجه به اینکه حجم مسائل، مشکلات و اولویت ها در بخش سیاسی زیاد است ریز به ریز مسائل را با هم صحبت نمی کنیم اما در حوزه مسائل شهری قطعا من طرف مشورت هستم.

در مناسبات شهرستان شما در کجای معادلات قرار دارید؛ به عنوان نمونه دیگر مهندس حسین زاده در بیرم از استاندار خواستند تا بیرم را شهرستان کند؛ برای مطرح کردن این مورد با شما هماهنگی شده بود؟

باید بپذیریم که آقای حسین زاده به عنوان یک نیروی جوان، بسیار با انگیزه و سخت کوش است و بسیار پشتکار دارد و به نظر من این نکته مثبت نماینده فعلی است. طبیعتا، هر چه جلوتر برویم، بیشتر همدیگر را می شناسیم و قطعا می توانیم مشورت های بهتری به یکدیگر بدهیم و باز هم تاکید می کنم که آقای حسین زاده بسیار اهل مشورت اند و بسیاری از مسائل را با برنامه جلو می برند.

در همین یک ماه گذشته، حضور ایشان در هیئت رئیسه ویژگی خاصی برایشان ایجاد کرد و همین که رئیس کمیته نفت شده اند اتفاق بسیار مثبتی است و خواهش من از شما به عنوان رسانه این است که این ها را برجسته کنید، ایشان به عنوان یک نماینده جوان برای اولین بار به مجلس رفته است، در ساختار سیاسی قبلی شاید چهره چندان سرشناسی نبوده، در شهرستان گراش به عنوان عضو شورا بوده و در صنعت نفت فعالیت خیلی خوبی داشته اما در فضای سیاسی کشور نیروی تازه کاری محسوب می شود اما در این یک ماه طوری خودش را نشان داده که من به شما قول می دهم در دو سه سال آینده جزو یکی از افراد شناخته شده و برجسته سیاسی کشور خواهند بود.

آقای مهندس حسین زاده گویا خیلی به شما اعتقاد دارند، تعریف کردن های مداوم و همیشگی ایشان در تمام مجالس و محافل و اذعان به نخبه بودن شما را همگی شنیده ایم. نظر شما در مورد ویژگی های فردی و اجرایی ایشان چیست؟

باانگیزه بودن، پشتکار بسیار زیاد و تلاش مداوم…

من خودم سال ها مدیر یک مجموعه دانش بنیان بودم، وقتی در جایی قرار می گیری که تلاش مدیرت زیاد است برای تو الهام بخش می شود. تلاش زیاد ایشان برای من بسیار قابل ستایش است؛ ضمن اینکه ایشان بسیار اهل مشورت اند؛ چیزی که من در این مدت متوجه شدم این بود که درست است که تصمیمات قاطع می گیرند اما در عین حالی که مشورت می گیرند به شدت جدی هستند و این را بگویم که اگر کسی می خواهد کاری انجام دهد و پای کار بیاید آقای حسین زاده از وی حمایت می کند یعنی اگر ببیند شما تلاش می کنید از شما حمایت می کند.

من اساسا آدم منزوی نبودم و دوست داشتم در مسائل حضور داشته باشم، فکر می کنم که ترکیب خیلی خوبی ایجاد شده و اگر چیزهای دیگری نیز در کنار آن قرار بگیرد می تواند باعث برکت منطقه شود و ایده آل خواهد بود، ضمن اینکه ما به دنبال باندبازی و جناح بازی نیستیم، هر کسی فکر و ایده ای دارد بیاید، ما در کنارش هستیم.

ایشان هم لطف داشتند که در این مدت از من تعریف کردند و من ممنون شان هستم که مسائل را دلسوزانه دنبال می کنند. من که رئیس دفتر حوزه لارستان هستم روزی ۵۰ تماس دارم و در یک ماه گذشته نزدیک به ۵۰۰ نامه داشتیم و کلی پیام هم در واتساپ ارسال شده است، حالا شما فکر کنید تمام تلاش آقای حسین زاده در چهار شهرستان این است که بتواند این ها را ساماندهی کند و همانطور که گفتم تلاش ایشان برای من الهام بخش است.

شما مهندس حسین زاده را فاقد هر نوع تعصب و مرزبندی های رایج بین مناطق و تقسیمات مرکز پیرامون می دانید؟

یکی از چیزهایی که همیشه با مهندس حسین زاده درباره آن صحبت می کنیم این است که هر کاری می کنیم اساسش ایجاد وحدت باشد، یعنی مسائلی که وحدت منطقه را از بین می برد دنبال نکنیم و یکی از مواردی که آقای حسین زاده به شدت روی آن تاکید دارند این است که یکپارچگی مان حفظ شود و عملا وارد مسائل حاشیه ای نشویم و کلا از حاشیه بیزاریم.

از نظر شما این رویکرد تاکتیکی است یا یک اعتقاد قلبی و استراتژیک؟

بله، به نظرم ایشان مسئله اش این است که هر کسی پای کار بیاید ما هستیم، لاری باشی گراشی باشی، عمادشهری یا جویمی و از هر جایی باشی.

پس شما هم هیچ اثری از تعصب و مرزبندی های قومی ندارید؟

نه، واقعیت این است که به این موضوع فکر هم نمی کنم، وقتی دو نفری باهم صحبت می کنیم به گویش محلی حرف می زنیم و شاید جذابیت صحبت ما دو نفر با همدیگر همین باشد و این خیلی قشنگ تر است که همه مردم منطقه با هم متحد باشند و در آینده هم این اتفاق می افتد.

ادامه دارد…


54 نظر

 1. لارستانی گفت:

  0

  0

  مجلسی که نماینده ۱۵%مردم ایران هست از هم اکنون تکلیفش روشن است…..
  حسین زاده باشد یا حسن زاده چه فرقی میکند
  کلا شهر لار انسان شایسته و توانا در حد نماینده نداشته و ندارد والسلام

 2. منصف گفت:

  0

  0

  سلام
  خدا قوت خدمت نماینده و رییس دفتر
  پس با این اوضاع و ریاست کمیته نفت قطعا چند پروژه نفت و گاز و پالایشگاه خنج که عملا ارزش افزوده به شهرستان مجاور تعلق می گیرد و نیرگاه گازی لغو مجوز شده خنج و ….کمترین کاری است که نماینده محترم برای مردم به ارمغان می اورند
  دعا می کنیم و جوجه اخر پاییزمی شماریم و کاری کنیم که منطقه تحول عجیبی با این همه امیدواری حاصل شود

 3. لاری گفت:

  1

  0

  باسلام اقای علیشیر بهتر است از خواب بیدار شوی و بجای اینکه دست به سینه بله قربانگو باشی کمی به شهر تعصب داشته باشی پست ها سریع در گذرند همنطور که مدت هشت ساله جعفرپور تمام شد و […] نسبت به شهر در تاریخ لارستان خواهد ماند شما هم کمی با تعصب دنبال کار باش و باید در مقابل تکه تکه کردن لارستان ایستادگی کنی نه تعریف و تمجید از کارهای نماینده شما جوانی برای ادامه کارت کارنامه درخشانی بساز نه کارنامه ای که بعد از چهار سوال از چشم مردم شهر برای همیشه بیفتی پست ها نمیمانند ولی کارها در قلب مردم میمانند مانند کارهای توسعه ای مرحوم نخبه نماینده فقید لارستان پس تلاشتان بر روی توسعه باشد نه تعریف و تمجید بخاطر چند صباحی گرفتن پست که زودگذر میباشد

 4. دلسوز گفت:

  0

  0

  باسلام اقای علیشیر باید کارهای اقای […] برای شما درس عبرت باشد و در راه ایشان قدم نگذارید و واقعا از تفکر مردم استفاده کنید نه اینکه تفکر خود و دونفر را در کل کارها لحاظ کنید برای هرکاری از متخصص همان حوزه استفاده شود کاری که […] خود را عقل کل میدانست و امثال جعفرپور با مشاوره گرفتن از یک جوان بی تجربه بنام […] تیشهبه ریشه خود و لارستان زدند پس شما دنبال رو این تفکر از پیش بازنده نروید و به مردم و نظرات انان بها دهید و استفاده کنید اگر بتوانید به نظرات دلسوزانه مردم بها دهید ماندگارید در غیر اینصورت اینده ای بهتر از جعفرپور ندارید

 5. ناشناس گفت:

  0

  2

  خودت رو برای خیلی از لاری ها تمام کردی آقای علیشیر با رئیس دفتر گراشی شدن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این تفکرات پوسیده نتیجه ای نخواهد داشت.
   آقای حسین زاده نماینده کل منطقه هست و باید قدر این بلند نظری ایشون رو که یک نفر بومی هر شهر رو برای مسئولیت دفتر انتخاب کردند بدونیم.

 6. پرسش گفت:

  1

  0

  اصلا مصاحبه جالبي نيست.
  خيلي شفاف و روشن اقاي عليشير از پاسخ دادن به سوالات اصلي داره حاشيه ميره و ادعا ميكنه اينها حاشيه است!!!
  واقعا اگر اينقدر تعامل قوي بين ايشون و نماينده هست،چرا از اينكه نظر خودشو راجع به سوال از رييس جمهور و شهرستان شدن بيرم بگه، طفره ميره.
  اگر عملا يك منشي ساده است،پس چه ضرورتيه كه آفتاب لارستان داره مصاحبه ميكنه باهاش.
  اگر هم صاحب نظره،پس چرا موضعشو رو مسائل حساس مشخص نميكنه!!!!
  .
  آفتاب لارستان هم به طور مرموزي در صدد برجسته كردن ايشون حتي بيش از نماينده است.واقعا چرا؟؟؟

  • ناشناس گفت:

   1

   1

   بله خیلی واضحه بین آقای منشی سردبیر آفتاب و آقای علیشیر رفاقت ویژه برقراره. سایت آفتاب چندین هفته قبل از انتخابات هم مرتب از آقای علیشیر مطلب منتشر می کرد و اصلا آقای علیشیر از همین سایت معرفی شد. این نکته می تونه باعث ناراختی مخاطبان وفادار آفتاب باشه که چندین سال است این رسانه را دنبال می کنند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کمی هم تعصب همراه با تعقل خوب خوب چیزیه

  • حسین گفت:

   0

   0

   چطور در عرض یک ماه و نیم به این نتیجه ها رسیدن یه عده!!!واقعا جای تاسف داره برای هم شهری های عزیز.همیشه جوجه رو اخر پاییز میشمارن.انسان باید تا میتونه حق بگه.همین مدت کم اقای حسین زاده کاملا مشخصه تمام تلاششون دارن میکنن و همچنین اقای علیشیر حالا یه عده از هرجناحی هستن چرا دارن ناحق میگن و پیش داوری میکنن جای سواله!!؟؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نشریه آفتاب در زمان انتخابات در مقایسه با سایر رسانه های منطقه عملکرد خوب و منصفانه ای داشت و در کل بسیار حرفه ای عمل کرد. هرچند می توانست با جانب داری از برخی افراد حتی تغییراتی در برخی آرا بوجود آورد ولی بی طرف عمل کرد.
   شناسایی و معرفی افراد به عموم هم وظیفه رسانه ها هست. کما اینکه افراد ناشناس دیگری هم در زمان انتخابات از طریق آفتاب لارستان معرفی شدند.

 7. دلسوز گفت:

  0

  0

  به آقای حسین زاده امیدواریم نوگرایی، برش و جسارت و شجاعت ایشان قابل مشاهده هست .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای علیشیر بس کنید این همه تعریف و تمجید از نماینده مردم باید قضاوت کنند نه شما که وابسته به نماینده هستی مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید افت نماینده و مسول دفتر جوان اول از همه چیز غرورشان است که آفت بدی است فکر میکنند همه چیز خودشان میدانند و مردم نفهم در صورتی که مردم نظاره گر خوبیند و به دقت رصد میکنند کمی به مردم بها دهید اقای علیشیر شما بعنوان مسول دفتر باید پاسخگو باشی نه خود منشی به اختیار گرفتی و برای خودت تشریفاتی قرار دادی اینها در ذهن مردم خواهد مانددر حقیقت امده ای هفت خوان رستم ساخته اید برای دسترسی به نماینده اشکالی ندارد میگذرد چهار سال چیزی که بجا میماند مردمداریست اقای جعفرپور هم از اینکارا زیاد میکردو برای خود کلاس گزاشته بود دیدید مردم چگونه او را به […] فرستادن خوب است ادمها در مواقع پست دردی از مردم باز کنند نه پاسخگو نباشند به هر حال اینصحنه آزمون شماست پس مراقب باشید که در دیدگان مردم بد جلوه ندهید

 9. دیده‌بان! گفت:

  0

  0

  جناب علیشیر فقط مواظب باشید رودست نخورید و این جماعت شهر همسایه مثل زمان حسنی زیر تا زیر کاری نکنند که دقیقه نود شما با خبر شوی و آنوقت کار از کار هم گذشته باشد!… از زمان حسنی گراشی خاطره خوبی نداریم

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورای شهر لار که برای لار کاری نکرد ان شالله نماینده بتواند قدمی بزدارد .شورای شهر لار که همیشه در خواب است و بی خاصیت و نیاز به جوان گرایی دارد نه بازنشتگان بیکار که حقوق روزمرگی میگیرند .

 11. رضا گفت:

  0

  0

  حالا هی حسین پور از علیشیر تعریف میکنه و هی علیشیر از حسین زاده
  کاش حداقل اول برادری خودتون رو در حق لار ثابت می کردین بعد میگفتین منطقه به بازیگر جدید نیاز داره . سال ها هس که ما جز خیرین مث خانواده هاشمی زاده و راستی و ….. کسی رو ندیدیم که به فکر لار باشه

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظر میاد آقای علیشیر خیلی زرنگه و به پرسش های خبرنگار آفتاب با تیزهوشی جواب داده و در کل اصلا پاسخ هیچ سوالی را نداده. از طرفی نظر من اینه آقای حسین اده بهتر بود بجای کسب نظر از مسئولان بهتر بود سراغ افکار عمومی می رفتن و یک مدیر محبوب را انتخاب میکردند نه یک فرد مورد تایید مسئولان!! آقای حسین زاده شما نماینده مردم هستید نه مسئولان

 13. بی‌نام گفت:

  1

  1

  چقد بغض و کینه تو کامنت‌هاست. چقد نفرت و بدبینی. کاش یه خرده منصف باشیم و خوش‌بین

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  این فرار از حاشیه گرایی و توجه به مسائل و مشکلات مردم از طرف آقای علیشیر و حسین زاده قابل تحسین است. سیاسی کاری و دامن زدن به حاشیه ها همیشه ما را از توسعه دور کرده است. مصاحبه خوبی بود واقعا

  • بشیر خان گفت:

   0

   0

   واقعا سوالات و مصاحبه خوب بود ولی جواب ها قانع کننده نبود و در کل جواب تمام سوالات مشورت پزیری نماینده بود همین

 15. لاری کارمند وزارت کشور گفت:

  1

  0

  میخواهم بدانم که موضع اقای. علیشیر. درمورد مطرح کردن اینکه بیرم باید شهرستان شود. واز لار جدا گردد چیست. وچرا اقای حسین. زاده. این. موضوع. را به. استاندار گفته است. ایا با اقای علیشیر هم. مطرح. کرده. وکلا نظر. ایشان. چیست. ابنها مطالب مهمی. است که باید ایشان روشن. حواب بدهند. این. تازه. اول کار است اگر قرار باشد. نماینده. کارهای. تقسبمات کشوری هم. پیشنهاد. دهند. باید. مردم در جریان. باسند

 16. هیچ منطقه ای از لار جدا نخواهد شد گفت:

  0

  0

  از نماینده محترم میخواهیم که در بحث ارتقای مناطق وجدا کردن بخشهای لارستان وارد نشوند واقعا بی انصافیست که بازهم لارستان پاره پاره شود اینکار ها باعث اختلاف وخدشه به ارامش واتحاد مردم میزند وانگهی کار تقسیمات کشوری مربوط به وزارت کشور وکارشناسان استانداریست لطفا شما وارد نشوید

 17. خدمت جناب حسین زاده گفت:

  0

  0

  اگر میخواهید ارامش در منطقه برقرار باشد وارد مقوله مرزها وتقسیمات کشوری منطقه نشوید مرزها فعلی شهرستانهای موجود را به رسمیت بشناسید ودرسایه ارامش واتحاد منطقه برای مردم وتوسعه شهرستانهای چهار گانه پیگیری واقدام نمایید

 18. لاری گفت:

  0

  0

  جناب حسین زاده با دوری از اختلاف افکنی با جدیت و پر انرژی به دنبال پیشرفت کل منطقه می باشد و بسمت همگرایی منطقه پیش میرود و هر چه زمان می گذرد مردم
  لار عده بیشتری جذب عقلانیت و شخصیت خود می کند البته نمایندگان پیشین هرکدام به نوبه خود ودر حد توان خویش کارهای زیادی انجام دادند که امید داریم از کمک و انتقال تجربیات یکدیگر دریغ ننمایند موفق باشید

 19. اخطار به اقای علیشیر گفت:

  0

  0

  در مورد تقسیمات کشوری با اقای نماینده مجلس مشورت کنید شاید ایشان بخواهند بخشهای لارستان را بکی بعد از دیگری جدا کنند ولارستان را کوچک نمایند قطعا با واکنش عمومی مردم لار مواجه میشوید به هرکجا منطقه میروند نباید از جدایی وتقسیمات کشوری صحبت نمایند منطقه تازه به ارامش رسیده است باید به فکر اباد کردن منطقه باشیم نه پاره پاره کردن لارستان عزیز

 20. لارستانی. دانشجو گفت:

  0

  0

  اقای حسین زاده تازه واز راه رسیده. پیشنهاد میدهند به استاندار که بیرم شهرستان شوند اخر برادر از کیسه خلیفه میبخشید چرا از ابتدا در صدد تقسیم لارستان هستید البته بماند که شهرستان شدن یک متطقه دارای ضابطه جمعیتی وزیر ساختی و……. است

 21. هشدار به نیروهای جوان گفت:

  0

  0

  این حوزه انتخابیه با ۴ شهرستان قبل از نفس تازه وجوانگرایی احتیاج به ارامش واتحاد دارد بنابرین با طرح مسایل تفرقه انگیز ارتقای مناطق وسوا وجدایی بخششها لارستان به این ارامش خدشه وارد نکنید اقای علیشیر هم مواطب این کارها باشند

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای علیشیر چه تاکیدی دارند بر مشورت پذیر بودن نماینده!!!!

 23. لاری گفت:

  0

  0

  با اظهار نظرهایی که جناب نماینده در مورد زبان لارستانی داشتند (نام آن را زبان وحدت؟؟؟!!!!گذاشتند) ، خواستند گراش را در کشور معروف کند(سخنرانی پس از پیروزی)، بیرم را به شهرستان تبدیل کنند (پیشنهاد به استاندار) و … پی به صحت صحبت های شما بردم.

 24. دلسوز لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  امروز شهرستان شدن بیرم وفردا استان شدن لامرد دو هدف کثیف دشمنان و توطئه چینان است که در صدد عملی شدن آن هستند. آقای علیشیر متاسفانه در پاسخ به این سوال (سوال ۱۴) طفره رفتند. آقای علیشیر مراقب باشید. بهتر است موضع خود را صریح و قاطعانه به مردم و بالاخص نماینده محترم اعلام نمایید.

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  در پاسخ به سوال آخر؛ آقای علیشیر این گویش محلی تان خدای ناکرده اسم ندارد؟؟؟!!!!!

 26. بیرم گفت:

  1

  0

  یک طرفه نباید به قاضی رفت

  بعضی ها روی سخن مهندس حسین زاده در مورد بیرم حساسیت نشان دادند درسته و ما هم حق می دهیم که مردم لار به دلایل متعدد حساس باشند.

  ولی یک حق هم بدهید به مردم بیرم که با سنگ لار به سینه زدند و جلو لامرد ایستادند و گرنه لامرد تا گراش پیش آمده بود. خب مسوولین لار برای مردم بیرم چی کار کردند؟ جز این که بیرم از هم پاشید از نرم جمعیتی افتاد و محرومیت های آن بیشتر و بیشتر شد.

  ما الان آب نداریم.
  از نظر راه که لارستان دارای اداره کل هست بیشتر برای لامرد کار شد و بیرم در بن بست افتاد.

  به دلیل از هم پاشیده شدن منطقه بیرم جمیت بیرم به یک سوم کاهش یلفت و امروز همین ظلم که به ما شد و جمیت را از ما گرفتند چماق کرده و بر سر ما فرود می آورند و از خدمات محروم می کنند و…..

  اگر لار می خواهد بیرم را داشته باشد که این مسئله بسیار مهم است مردم بیرم انتظار دارند هرچه سریع تر مطالبات به حقشان از سوی نخبگان و مسولان لارستان پیگیری و اقدام عملی صورت گیرد.

  حتما نماینده محترم مهندس حسین زاده موضوع را بهتر از مسوولان لارستان نسبت به مردم بیرم درک کرده که چنین درخواستی داشته است.

 27. لاری گفت:

  0

  0

  متاسفانه تا وقتی که حس حسادت بیشتر از حس همدلی و همکاری باشه لار پیشرفتی نمیکنه همینطور که تاحالا نکرده وروز به روز کوچیکتر شده به جای اینکه باهم متحد بشیم واز آقای علیشیر حمایت کنیم مدام خاله زنک بازی درمیارم وکارشکنی میکنیم تورو خدا به خودتون بیاید

 28. لاری کارمند وزارت کشور گفت:

  0

  0

  نماینده مجلس نمی تواند در کار. ارتقای مناطق دخالت کنند زیرا تقسیمات کشوری خاص وزارت کشور. ودولت وکارشناسان فنی. استانداری. ودارای. قانون. وضوابط مخصوص است. وتازه. استان فارس. به تازگی ۷. شهرستان. دران ایجاد. شده که شهرستان اوزهم. از لار جداشده. بنابراین. فعلا دیگر دراین مناطق. شهرستانی. ایجاد نخواهد شد نماینده مجلس بجای این حرفها به مشکلات زیر ساختی. مانند اب. وبرق. وجاده. و….‌برای بخش. بیرم رسیدگی کند. بسیار مناسب تراست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   پس چرا گفته می شود که علوی لامرد را شهرستان کرد. موسوی مهر و حسنی گراش را شهرستان کرد. در گفته ها تناقض دیده می شود.

 29. لارستانی معلم سابق در بیرم گفت:

  0

  0

  الان قریب به دو سال است که دولت نمایندگان مجلس را از دخالت در امور تقسیمات کشوری منع کرده است زیرا این کار تخصصی ودر اختیار مدیر کل تقسیمات کشوری وتابع قوانین ومقررات ویژه است البته در شرایط بد اقتصادی دولت توان افزایش بار مالی جدید ندارد ولذا از نمایندگان مجلس انتظار میرود جو ارام منطقه را به نزنند کارکردن وخدمت کردن به مردم بیرم کاری به بخشداری ویا فرمانداری ندارد

 30. حقیقت گفت:

  0

  1

  اگر خودتان به شما بگویند اگر بیرم شهرستان شد مثلا اقای علیشیر فرماندار انجا می شود قبول می کنید .شاید وعده هایی بوده .تغییر فرمانداران یعنی نشاندن دوستان .اگر اقای علیشیر فرماندار جویم و یا بیرم شوند مسیر بسیار عالی برایشان در اعتلا هست و اگر بخواهد نماینده می تواند .البته فکر کنم هدف از نماینده رهایی بیرم از محرومیت باشد .ولی بیرم با صحرای باغ شاید باهم یه شهرستان شوند .

 31. جناب حقیقت توجه فرما گفت:

  0

  0

  برادرجان خودت میبافی. وخودت میدوزی هم شهرستان میسازی. وهم فرماندار براش تعیین میکنی اخه بنده خدا. نماینده مجلس یک چیزی. گفته. تا اینکارها بشه دوره ۴. ساله مجلس تمام شده. واب هم از اب تکون نمیخوره این دولت با این همه مشکلات اقتصادی. واجتماعی بودجه. واعتباری ندارد که حرکتی. ایجاد. شود

 32. لارستانی گفت:

  0

  0

  اقای علیشیر بس کنید تعریف و تمجید از نماینده کمی به قول و وعده انتخابات که میگفتی عمل کن محرومیت شهر را دریاب به دنبال همکاری در قالب تکه تکه کردن لارستان نباش به خود آی نماینده با وزیر حلسه میگیره ی کلمه از دانشگاه فرهنگیان حرف به میان نمیاره!!! با وزیر راه و شهرسازی جلسه میگیره از پیگیری اداره کل راهداری حرفی بمیان نمیاره پس چرا ای تلاش داری نماینده را پیگیر معرفی کنی اقای علیشیر کارهاییکه نماینده انجام میدهد پای شخص شما هم نوشته میشود پس کمی دقت کن که مثل زمان حسنی نشود که دیگر جایی در لار نداری به جای تعریف مسائل مهم را به نماینده گوشزد کن و همراه مردم باش نه همراه تفکر نماینده که پشیمان میشوی

  • انصاری.ابراهیم گفت:

   0

   1

   باید به نماینده آقای دکتر حسین زاده دست مریزاد گفت .دفاع ایشان از حقوق کارمندان پیمانی کشوری که در حق آنان اجحاف شده هست وهم چنین دانشگاه صنعت نفت واقعا ستودنی هست .چنان با قاطعیت و بدون لکنت زبان در مقابل زنگنه صحبت کردند که مهندسین پیمانی کشوری را امیدوار کردند و در بیشتر محافل نفتی نام این نماینده می باشد .نکات مثبت ایشان را ببینید که اهداف بلند دارند .مشکل اینجاست ایشان سطع تفکرشون بالاست و اگر چیزی در مورد بیرم گفتند جهت رفع محرومیت هایی هست که هنوز مرکز شهرستان نتوانسته برآورده کند .واقعا در این قرن ؛بی آبی که حتی در روستاهای دور افتاده خوزستان هم نمونه آن نیست .آقای مصیب علیشیر سطع تفکرات بالا دارند که ایشان را اینجوری معرفی می کنند چون می دانند که برای اولین بار چنین شخصی در لارستان نمونه هست که پا به میدان گذاشته .کدام نماینده حاضر بود در مقابل وزیر نفت یا وزیران اینجور قاطعانه صحبت کند. بعضی کامنت ها که از روی تعصب هست واقعا نشان از کوته بینی دارد . التماس تفکر

  • مطلع گفت:

   0

   0

   کارهای مهم و ضروری هم در جلسات مطرح و پیگیری می شود ولی ضرورتی ندارد رسانه ای شود که دشمنان قسم خورده منطقه مطلع بشن و کارشکنی کنند.

 33. خطاب به اقای. علیشیر گفت:

  0

  1

  صادقانه. بگو ایا با تیکه پاره شدن. لارستان. وبه نام. ارتقای بخشها وکوچک شدن. لارستان. دراین شرایط. موافق هستی. واگر. موافق. نیستید به نماینده. مشورت بده. تا. این صحبتها مطرح. نکنند. درغیر اینصورت. با. مردم. لار. همراه. وهمفکر نیستید

 34. ناشناس گفت:

  0

  0

  به عمل کار برآید به سخندانی نیست.

 35. جناب علیشیر تامل بفرمایید گفت:

  0

  0

  دوران نمایندگی مجلس ۴ سال است عجولانه با مسایل اجتماعی بر خورد نکنید در این مدت طولانی افراد ونماینده مجلس ممکن است نظرات وروشهای متفاوتی ازخود بروز دهند ما باید ظرفیت وتوان زیادی داشته باشیم دربست در اختیار دیگران قرار نگیرید وهمه نظرات ایشان را وحی منزل ندانید که عاقبت خوبی ندارد از قدیم گفته اند سیاست پدر ندارد

 36. لارستانی اصیل گفت:

  0

  0

  نماینده مجلس در ۴ شهرستان ۴ مدیر دفتر دارد در سایر شهرها مسولان دفتر ارام وحساب شده کار میکنند وزیادی تعریف وتمجید نمیکنند اقای علیشر شما هم ارام وبا حساب وکتاب کارکن تا دراینده پشیمان نشوی

 37. ناشناس گفت:

  0

  0

  ما بیرمی ها خروج از بن بست در حوزه راه و آب پایدار می خواهیم . هر مسوولی که برای محرومیت زدایی بیرم تلاش کنه مردم بیرم با او خواهند بود. چرا در این مدت مسوولین به فکر ما نبوده اند؟ ۳۰ سال ما را در بن بست و عقب ماندگی قرار دادند.

 38. لارستانی گفت:

  0

  0

  آقای ابراهیم انصاری کمی به گذشته فکر کن که برای لارستان چه کردی که الان پر مدعا حرف میزنی کمی از شهر همجوار لامرد بیاموز که وقتی پستی میگیرند بیشتر به دنبال منافع شهرشان هستن تا …..ما لارستانی ها تا زمانی که تفکر همچون شمایی داریم درجا میزنیم کاش بجای تعریف کردن کمی به خود می اندیشیدی امثال اقای علیشیر هم اگر بخواهد از بالا به پایین نگاه کند راه به جایی نمی برد باید سعی کرد در کنار مردم بود نه علیه مردم دفاع از کارکنان شرکت نفت همه میدانند برای استفاده از منافع شخصی اطرافیان وزارت نفتی است ودغدغه منطقه نیست اگر بتواند از بودجه وزارت نفت برای توسعه راهها و مناطق محروم مانند لامرد استفاده کند این برای مردم منطقه مسمر ثمر است نه دفاع از منافع شخصی افراد اقای نماینده باید اولویت بندی کند زمانی که در اختیار ایشان قرار میگیرد باید کمال استفاده را برای توسعه و پیشرفت منطقه بگیرد نه برای استفاده از حقوق کارکنان قشر خاص و…امید است نماینده در راه توسعه منطقه قدم گذارد ومردم محروم منطقه را خوشحال سازد و بدنبال خوشحال کردن عده قلیلی نباشد

  • هاشم اسدی گفت:

   0

   0

   شوراشهر لار در خواب است افراد بازنشسته و سن بالاتوانمند نیستند هم خانم هم اقایان .سرگرم فضای مجازی هستند …در اینده به بازنشستگان رای ندهید .

 39. ناشناس گفت:

  0

  0

  ما خواهان تغییر در مدیریت داخلی هستیم. فعلا در حد حرف و تهدید بوده است. هر وقت مسئولین بعضی از ادارات که توسط جناب نماینده قبلی حمایت می شدند(چون بنر برای نماینده نصب می کرد) و فرمانداری لارستان هم قصد تغییر این رییس داشت ولی می گفت نماینده طرفداری از آن مسئول می کند عوض وتغییر دادید ما به جناب نماینده جدید اعتماد پیدا می کنیم.

 40. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب علیشیر مواظب باشید بعد از هشت سال رییس دفتر نماینده سابق […] از نماینده در بین مردم شد.

 41. علی گفت:

  0

  0

  چقدر توو پیام ها حسادت و تفرقه انگیز وبدبینی موج میزنه.بس کنید این افکار پوچ و بی حساب رو ،بیایید از مهندس علیشیر حمایت کنیم .که با حمایت و همدلی و اتحاد میتوانیم اهداف شهر لار رو پیش ببریم.بس کنید مردم، به خودتون بیایید .

 42. جهان گفت:

  0

  0

  اعضا شورا شهر هر ۷نفر باید عوض بشن اینا به درد لار نمیخورن از شورا شروع کنید چون به قول خودشون دچار روزمرگی شدن .از بیکاری دور میز نشستن و

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان