میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 فوریه 2020 ساعت 11:36 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 12 دیدگاه 535 بازدید

«منطقه ویژه اقتصادی»، «اداره کل راهداری» و «آبرسانی» اولویت های من است/ نگاه دولت در اجرای برجام، انقلابی نبود

نشست داغِ پرسش و پاسخ «جعفرپور» در دهکویه:

«منطقه ویژه اقتصادی»، «اداره کل راهداری» و «آبرسانی» اولویت های من است/ نگاه دولت در اجرای برجام، انقلابی نبود

به گزارش «آفتاب لارستان»، همایش «انتخاب اصلح، تکلیف الهی» همراه با جلسه ی پرسش و پاسخ جمعه شب، ۲۵ بهمن، با حضور طرفداران، اعضای ستاد آقای جعفرپور و قشرهای مختلف مردم در سالن «شادروان حاج اله یار بستگان» دهکویه برگزار شد.

در این مراسم، پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد ملاک ها و معیارهای انتخاب نمایندگان و مسئولان آینده پخش شد.

زین العابدین رنجبری که اجرای این برنامه را بر عهده داشت گفت که برای هر یک از نامزدهای انتخاباتی مدت زمان پنج دقیقه برای معرفی خود و ارائه سوابق کاری و سه دقیقه نیز برای پاسخ به هر سوال، اختصاص داده شده است و پس از پایان وقت قانونی، نامزد مورد نظر نمی تواند صحبتش را در مورد آن سوال ادامه دهد.

مطالبه گری، پاسخگویی و شفاف سازی نیاز امروز است

جمشید جعفرپور در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) و امام خمینی(ره) و تشکر از دست اندرکاران مراسم اظهار کرد: مطالبه گری، پاسخگویی و شفاف سازی نیاز امروز است؛ اگر این موضوع به عنوان یک فرآیند در همه ی امور پیگیری شود می توانیم اشخاصی متخصص تر را در کارها بگماریم و از بسیاری از مفاسد پیشگیری کنیم و امیدواریم که سررشته مطالبه گری تداوم داشته باشد.

انتخاب اولم، «کمیسیون فرهنگی» است

وی ضمن معرفی خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت ورود به مجلس کدام کمیسیون تخصصی را انتخاب می کنید گفت: همیشه نخستین انتخابم، کمیسیون فرهنگی بوده است؛ به دلیل درس هایی که در حوزه ی علوم انسانی، هم دروس فقهی و هم حقوقی، را خوانده ام و تا سال ۶۹ که فوق لیسانس را گرفتم تمام درس های حوزوی را گذرانده ام؛ بنابراین بهترین و مناسب ترین جا، کمیسیون فرهنگی خواهد بود.

«کمیسیون آموزش» و «کمیسیون قضایی» در اولویت های بعدی

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز افزود: اما به دلیل اینکه عضو هیئت علمی دانشگاه هستم، کمیسیون دومم می تواند کمیسیون آموزش باشد و به اعتبار اینکه وکیل پایه یک هستم می توانم کمیسیون قضایی هم بروم.

مهم ترین اولویت فرهنگی کشور، «امر به معروف و نهی از منکر» است

جعفرپور در مورد اولویت های فرهنگی کشور تصریح کرد: مهم ترین نکاتی که در حوزه فرهنگ لازم داریم بحث «امر به معروف و نهی از منکر» و حمایت از آمران و ناهیان از منکر است.

شفاف سازی باعث جلوگیری از فساد می شود

وی اضافه کرد: موضوع دوم، «شفاف سازی» است که خیلی به آن اعتقاد دارم؛ اگر فرهنگ شفاف سازی و مطالبه گری در جامعه رواج پیدا کند حتما می تواند به بهبود فرآیند کارها و جلوگیری از مفاسد بیانجامد.

«ارزش های بنیادین انقلابی و اسلامی» را فرهنگ سازی کنیم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سومین موضوعی که خیلی برایم اهمیت دارد توجه به «ارزش های بنیادین انقلابی و اسلامی» یعنی چیزهایی که نظام بر مبنای دین درست شده است می باشد و سعی کنیم که آن ها را فرهنگ سازی کنیم.

به دلیل سوابق و تجربه ای که در حوزه فرهنگ داشتم می توانم موثر باشم

جمشید جعفرپور در مورد دلایل موثر بودن حضورش در مجلس گفت: تشخیص نهایی را مردم می دهند و ما خودمان را عرضه می کنیم. اما یکی از مواردی که باعث شد خود را در معرض مردم قرار دهیم به دلیل سوابقی است که داریم چون مسئله ی فرهنگ از نظر من بسیار مهم است، تجربه ای طولانی در این زمینه داشتم و بیش از ربع قرن در کارهای کلان و راهبردی فرهنگ مداخله و مشارکت داشتم.

وی افزود: این موضوع زمینه را فراهم می کند تا بتوانم در حوزه فرهنگ، در سطح کلان کشوری و در قالب قانون گذاری دخالت کنم.

به دنبال تصویب قانون شفافیت مالی مسئولان هستم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد سه قانونی که به محض ورود به مجلس آن ها را تصویب و پیگیری می کند اظهار کرد: یکی از آن ها، بحث «شفافیت» است و منظور از آن وضع مالی مسئولان می باشد.

جعفرپور اضافه کرد: قانونی را در مجلس دهم دنبال می کردیم و من هم جزو طرفدارانش بودم و خیلی برای آن تلاش کردیم، در قالب طرح به صحن مجلس آوردیم، امضا کردیم اما در مجلس رای کافی نیاورد و آن بدین صورت بود که پس از انقلاب هر مسئولی که آمد و مال غیرحقی را گرفتند باید به بیت المال برگشت بخورد.

ذهنیت جامعه این است که هر یک از مسئولان از موقعیت خود به نفع خانواده و اقوامش سوء استفاده می کند

وی با اشاره به اینکه شکاف و بدبینی بین مردم و مسئولان رخ داده که بخش زیادی از آن به دلیل تبلیغات است گفت: اگر مردم مطمئن شوند که انسان های پاک دستی در عرصه ی مدیریت هستند، با خیال راحت تری سختی ها را تحمل می کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر مسئولان کشور فاسد نیستند اما ذهنیت جامعه این است که هر یک از مسئولان از موقعیت خود به نفع خانواده و اقوامش سوء استفاده می کند.

جمشید جعفرپور تصریح کرد: «امر به معروف و نهی از منکر» می تواند فضای پیشگیرانه ای را در جامعه حاکم کند که انسان ها در معرض امر، نهی و خطاب دیگران قرار گیرند.

باید دست مسئولان را از هر تصمیمی که ممکن است نفعی برای خود یا بستگان شان داشته باشد کوتاه کنیم

وی اضافه کرد: موضوع سوم، بحث «تعارض منافع» است به این معنا که باید دست مسئولان را از هر تصمیمی که ممکن است نفعی برای خود یا بستگان شان داشته باشد کوتاه کنیم. این لایحه در صحن مجلس در نوبت انتظار مطرح شدن است.

اعتماد به جوانان و منابع انسانی را باید از طریق لوایح و طرح ها تقویت کنیم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد مهم ترین راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: بنابر اقتصاد مقاومتی، باید نگاهمان را از خارج قطع کنیم، اینکه همه چیز را از خارج وارد کنیم و به توانمندی های داخلی تکیه نکنیم و این همه نیروی انسانی فرهیخته را ندید بگیریم جفایی به کشور است؛ بنابراین، گام اول، تغییر یک رویکرد است، باید برای خروج از تنگنایی که به صورت غیر قانونی و ظالمانه بر ما تحمیل شده بر توانمندی های خودمان اتکا کنیم.

جعفرپور خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان، دانشمندان و اساتید وجود دارند که می توانند راه حل ما برای برون رفت از مشکلات پیش آمده باشند.

وی افزود: اعتماد به جوانان و منابع انسانی را باید از طریق لوایح و طرح ها تقویت کنیم، البته کما بیش این کار انجام شده و در همین مجلس مصوب کردیم که تا جایی که امکانات و ابزار داریم هیچ شرکت و موسسه ی دولتی حق خرید مشابه خارجی آن را ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید ذهنیت جامعه را عوض کنیم، شعار «ما می توانیم» را ثبت و اعتماد جامعه را تقویت کنیم و با نگاهی انقلابی مصوبات و طرح لوایح انقلابی گره گشا را هم تصویب کنیم.

«ابراهیم رئیسی»، «حاج قاسم سلیمانی» و «علی لاریجانی» شخصیت های تاثیرگذار سیاسی در کشور هستند

جمشید جعفرپور در مورد سه نفر از فعالان و شخصیت های سیاسی کشور که آن ها را تایید می کند یا خط مشی شان را قبول دارد گفت: جز مقام معظم رهبری کسی که بخواهیم به طور کامل به آن قسم بخوریم سراغ ندارم البته آقای رئیسی به دلیل عملکرد مثبتی که در این مدت از خودشان بروز دادند می تواند به عنوان یک شخص تاثیرگذار باشد.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی نیز یکی از شخصیت های مهم و تاثیر گذار بودند و ممکن است این سوال برای شما پیش آید که ایشان یک شخصیت سیاسی نبودند اما باید گفت که سردار سلیمانی در عمر پربرکت شان بیش از وزیر امور خارجه در مسائل سیاسی کشور نقش آفرینی می کرد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: شخصیت سیاسی ای که در اولویت سوم قرار می گیرد، دکتر لاریجانی است که شخص موثری در مسائل کشور است.

«دژپسند»، «نادران» و «احمد توکلی» را می توان در زمینه اقتصادی قبول داشت

جعفرپور در مورد سه نفر از کارشناسان اقتصادی کشور که مشی شان بیش از دیگران مورد تایید اوست اظهار کرد: در بخش اقتصادی، دکتر دژپسند که نسبتا می شود او را قبول کرد، دکتر نادران که از نمایندگان اصول گرای مجلس نهم بود، اقتصاد دان هستند و نظرات خوبی دارند و همچنین دکتر احمد توکلی را می توان نام برد.

«دکتر فرهنگی» نماینده ی موفق مجلس دهم بودند

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه کدام یکی از نمایندگان مجلس دهم را موفق تر از دیگران می دانید گفت: دکتر فرهنگی، نماینده ی تبریز که شخص متین، بی سر و صدا و کارشناس خوبی است و نظراتش نیز معمولا مقبول می افتد را شخص موفقی می دانم.

اولویت اول برنامه هایم، ایجاد «منطقه ویژه اقتصادی» در لار است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد سه مسئله مهم حوزه انتخابیه که در مجلس قابلیت پیگیری دارد تصریح کرد: بحث «منطقه ویژه اقتصادی» را پس از پیگیری های پنج ساله وارد مجلس کرده ایم و مجلس نیز به آن رای داده است و به نظر من این مهم ترین مصوبه ای است که می توانیم برای منطقه مان پیگیری کنیم چون پس از پیگیری های زیاد توانستیم به دولت اثبات کنیم که ۱۳ شهر قابلیت داشتن منطقه ویژه اقتصادی را دارند که یکی از آن ها لار است.

جمشید جعفرپور با اشاره به اینکه اولویت اول اشتغال و مسائل اقتصادی است افزود: پس از طی مراحل فراوان کارشناسی و پیگیری های مختلف به دولت رسیدیم، دولت هم قبول کرده و به مجلس فرستاده است، مجلس هم بالاخره با فراز و فرود بسیار تصویب کرده و به شورای نگهبان رفته است که اگر شورای نگهبان نظر مثبت دهد بزرگ ترین پروژه ای است که می توان در منطقه اجرا کرد چون بحث اشتغال زایی و نشاط اقتصادی است.

به دنبال امن کردن جاده ها و بهبود وضعیت رفت و آمد ترافیکی هستیم

وی خاطرنشان کرد: دومین کاری که به دنبال آن هستم بحث «اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» است که قصه ی تاسف برانگیز و پر غصه ای دارد که به خاطر خودخواهی ها، زورگویی ها و فرصت طلبی هایی که برخی به خرج دادند هنوز به گیر افتاده است اما امیدواریم که پس از انتخابات بتوانیم این مشکل را حل کنیم و این کار بزرگ را که می تواند جاده ها را امن کند و وضعیت رفت و آمد ترافیکی را بهبود ببخشد سر و سامان دهیم.

به دنبال «آب رسانی» به چهار بخش مرکزی هستیم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز افزود: نکته ی سومی که خودم به دنبالش هستم، بحث «آب رسانی» است. الآن خط اول سد سلمان اجرا شده، از تصفیه خانه سد به خنج، اوز، گراش و لار آمده است اما بخش های جویم، بنارویه، صحرای باغ و بیرم بی آب هستند.

جعفرپور تصریح کرد: در حال پیگیری هستیم که خط دومی را از پای سد ایجاد کنیم که این بخش ها را پوشش دهد، تا به حال نیز، برای مطالعه و اجرای تصفیه خانه تکمیلی ۶۰ میلیارد تومان پول گذاشته شده است.

باید روی هر موضوعی که به شفاف سازی کمک کند تحقیق و تفحص کنیم

وی در مورد موضوعاتی که باید در مجلس درباره ی آن ها تحقیق و تفحص صورت گیرد اظهار کرد: تحقیق و تفحص با سوال تعدادی از نمایندگان به جریان می افتد، باید به تایید صحن مجلس برسد و به کمیسیون تخصصی برود تا کار در مدت شش ماه و نهایتا یک سال انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: باید روی هر موضوعی که به شفاف سازی کمک کند تحقیق و تفحص کنیم به عنوان نمونه الآن در کمیسیون فرهنگی مجلس طرح تحقیق و تفحص از عملکرد ده ساله ی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را که مورد توجه جوانان و ورزشکاران است و چهل میلیون هوادار دارند انجام دادیم و گزارشش هم آماده است.

جمشید جعفرپور خاطرنشان کرد: هر مسئله ای که بتواند به نحوی به مسائل ضروری مردم مربوط شود ظرفیت و قابلیت تحقیق و تفحص را دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا متعهد به تامین فضایی برای استقرار تیم نظارت و مشارکت مردمی در امر دفتر نمایندگی هستید گفت: شما دفتر را برای من تهیه کنید ما آنجا حتما به شما اتاق می دهیم چون در دفترمان اجاره نشین هستیم.

هزینه های تبلیغات انتخاباتی را از اموال شخصی خودم پرداخت می کنم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد هزینه، شکل و محل تامین تبلیغات انتخاباتی اش اظهار کرد: هزینه تبلیغات هنوز تمام نشده و در کوران مخارج هستیم و محل تامین هزینه ها کاملا شخصی و از اموال شخصی خودم پرداخت می کنم و هیچ کس به ما کمکی نکرده است.

به دلیل مشکل اقتصادی جامعه، از پوسترهای تبلیغاتی سیاه و سفید استفاده کرده ایم

جعفرپور خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که کمتر از آن چیزی که متداول است خرج می کنیم و اگر به پوسترهای تبلیغاتی نگاه کنید، به دلیل مشکل اقتصادی ای که در جامعه وجود دارد و کمتر هزینه شود، همه ی آن ها را سیاه و سفید زده ایم.

وی افزود: اگر به دفتر بیایید متوجه می شوید که در جای محقری است، امکانات آن بسیار اندک است اما به لطف خداوند و نگاه عمیق مردم دل بسته ایم که ظواهر را در نظر نمی گیرند و به محتوا و عملکردمان نگاه می کنند که آیا کارهایی که گفته ایم را می توانیم انجام دهیم یا خیر.

«گام دوم انقلاب» باید مانیفست همه ی نظام شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد جوان گرایی در گام دوم انقلاب اظهار کرد: گام دوم انقلاب باید مانیفست رفتار همه نظام از جمله مجلس باشد، طبیعی است که باید از فکر جوانان که بسیاری از آن ها متخصص هستند به عنوان مشاور یا مسئول در مجموعه ها استفاده کنیم چون تخصص های متنوع در کار نماینده که همه ی تخصص ها را با هم ندارد تاثیرگذار است.

نماینده ی مجلس، نماینده ی خدا روی زمین نیست

جمشید جعفرپور در مورد تعهد دادن برای عملی کردن شعارها تصریح کرد: تعهدی که می توانم بدهم این است که همه ی چیزهایی که گفتم را پیگیری کنم و تمام توانم را نیز در این مسیر به کار ببرم اما تعهد به نتیجه را هیچ وقت نمی شود گرفت.

وی افزود: نگاه شایعی که در جامعه وجود دارد این است که نماینده مجلس نماینده ی خدا روی زمین است، یعنی هر چه اراده کند می شود انجام داد، اگر هم کاری انجام نداده یعنی نخواسته است؛ اما اینگونه نیست چون نماینده هم محدودیت های خودش را دارد.

مشکل اساسی امر به معروف و نهی از منکر این است که آمران و ناهیان مورد حمایت قانون قرار نمی گیرند

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در بخش «سوالات مردمی» مراسم در مورد تاثیر امر به معروف و نهی از منکر گفت: راه برون رفت از این مشکلات عمومی باید نظارت عمومی باشد اما اینکه چرا نظارت عمومی به عنوان یک واجب فراموش شده است و خیلی مورد اقبال قرار نمی گیرد بخشی از آن به بعد فرهنگی برمی گردد که باید دوباره ترویج و ترغیب کنیم اما مشکل اساسی امر به معروف و نهی از منکر این است که آمران و ناهیان مورد حمایت قانون قرار نمی گیرند.

جمشید جعفرپور افزود: الآن فضا به گونه ای است که اگر کسی متوجه اشکالی شد و آن اشکال هم صرفا بحث تار موی یک خانم نیست بلکه در اداره ای متوجه کم کاری یا فساد مالی و اداری شد و خواست تذکری دهد خودش محکوم می شود و کسی از وی حمایت نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر کمک می کرد که روحیه امر به معروف مردم دستخوش ضررهای احتمالی نشود خاطرنشان کرد: در قانونی که تصویب کردیم قرار شد آموزش ها را در جامعه فراگیر کنیم، سپس بسیجی ها را پس از آموزش دادن به عنوان ضابطان اصلی امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم و اگر یک فرد عادی در جامعه با ناهنجاری های اجتماعی مواجه شد و اقدام کرد حتما باید مورد عنایت قانون قرار گیرد و الآن کسانی را داریم که شهید نهی از منکر هستند.

اگر از آمر و ناهی حمایت نکنیم، از خیر این کار می گذرد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر بخواهد در جامعه فراگیر شود باید از آمر و ناهی حمایت کنیم، اگر این کارها را نکنیم دچار دردسر می شود و از خیرش می گذرد.

به دنبال ایجاد یک «بندر خشک تجاری» برای لار هستیم

جعفرپور در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا با وجود نزدیکی لار به هرمزگان، بندر خشک را به جهرم داده اند اظهار کرد: بندر خشک انواع و اقسام دارد و الآن به آن «دهکده (منطقه) لجستیک» می گویند.

وی افزود: ممکن است به عنوان نمونه به جایی دهکده ی لجستیک دارویی بدهند که به شکل تخصصی کار دارویی از بسته بندی و تولید را انجام می دهد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: دهکده ی لجستیکی که به جهرم دادند کشاورزی بود که آن هم به خاطر شرایط خاص کشاورزی و باغداری ای که در جهرم وجود دارد است. بنابراین، منافاتی ندارد که در لار هم دنبال این کار باشیم که این کار را هم شروع کرده ایم اما بعد از اینکه کارهای «منطقه ویژه لار» را پیش بردیم ۷۰ درصد کار ایجاد یک بندر خشک تجاری برای لار هم انجام شده است.

در کنکور سال آینده، برای دانشگاه فرهنگیان لارستان دانشجو می گیریم

جمشید جعفرپور در مورد دانشگاه فرهنگیان لار گفت: دانشگاه فرهنگیان نیاز به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد که در نوشتن اساس نامه اش نقش زیادی داشته ام و آن چیزی که مصوب است این است که در هر مرکز استان یک واحد دانشگاه فرهنگیان دخترانه و یک واحد پسرانه راه اندازی شود اما اگر امکانات مرکز استان کافی نباشد ناچارند پردیس هایی از آن را در جاهایی که امکانات وجود دارد مستقر کنند.

وی اضافه کرد: چیزی که برای لار گرفتیم پردیسی از دانشگاه فرهنگیان شیراز است که در استان فارس این امتیاز را هیچ کسی نگرفته و مصوبه شورای عالی گسترش را داریم که در کنکور سال آینده به هر تعداد که می توانیم برای دانشگاه فرهنگیان لارستان دانشجو بگیریم و قرار است در دفترچه کنکور کد رشته محل به آن داده شود.

به برجامی که در آن نظرات رهبری و شورای امنیت ملی اضافه شده بود بله گفتیم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به برجام رای مثبت دادید اظهار کرد: بررسی برجام در مجلس دو روز داشت؛ برجامی که به صحن مجلس آمد ساخته ی کمیسیون امنیت ملی بود که با آن موافق نبودیم و اصول گرایان مجلس نهم در روز اول به کلیات آن رای منفی دادند چون با شرایط و ضوابطی که مدنظر رهبری بود فاصله داشت اما تعداد کسانی که به آن رای مثبت داده بودند بیشتر بود بنابراین به روز دوم کشید.

جعفرپور افزود: روز دوم، قبل از اینکه جلسه ی رسمی شروع شود، در جلسه ی غیرعلنی، رئیس مجلس توضیح داد که دیشب با نماینده ای از شورای عالی امنیت ملی و نماینده ای از بیت رهبری جلسه داشتیم و سه نفری ملاحظات رهبری را اضافه کردیم یا به صورت تبصره درآوردیم یا به آخر بند اضافه کردیم. یعنی آن چیزی که در روز دوم آمد نسبت به چیزی که در روز اول به صحن مجلس آمده بود تغییر کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: برجامی که ما به آن رای دادیم همانی بود که نماینده ی رهبری به آن رضایت داده بود؛ بنابراین باید گفت ما به برجامی که از کمیسیون تخصصی آمده بود، نه گفتیم اما به برجامی که در آن نظرات رهبری و شورای امنیت ملی اضافه شده بود بله گفتیم.

نگاه دولت در اجرای برجام، انقلابی نبود

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: چیزی که بعد از آن پیش آمد مکر و حیله ی دشمن بود که به تعهدش پایبند نماند دوم نگاهی بود که دولت در اجرای برجام داشت.

جمشید جعفرپور با تاکید بر اینکه نگاه دولت، انقلابی نبود افزود: نگاه انقلابی ای که ما می پسندیم در اجرای برجام وجود نداشت نمونه آن هم این بود که در ۱۸ اردیبهشت سال ۹۷ ترامپ رسما از برجام خارج شد، توقع بود که همان موقع عکس العمل نشان دهیم اما یک سال تمام ترامپ هر بلایی سر ما آورد و ما هیچ عکس العملی نشان ندادیم و از اردیبهشت امسال تازه شروع کردیم مرحله به مرحله جواب دادن.

وی خاطرنشان کرد: البته رهبری تاکید کردند که برجام این خوبی را داشت که به ملت تجربه داد که دیگر به دشمن اعتماد نکنند و ما پای هیچ میز مذاکره ی جدیدی نه در مباحث هسته ای و نه در مباحث موشکی و حقوق بشری نخواهیم رفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا رای خود مبنی بر سوال از رئیس جمهور را پس گرفتید گفت: در این مورد، در فراکسیون اصول گرایان اختلاف نظر وجود داشت و بسیاری از شخصیت های مطرح اصول گرا با توجه به شرایط خاصی که در کشور بود تصمیم گرفتند سوال شان را پس بگیرند.

در حوزه ی اخلاقی جامعه، عقب گرد داشته ایم

جعفرپور در مورد شرایط فرهنگی جامعه اظهار کرد: در حوزه ی فرهنگ، عقب گرد داشتیم و معتقدم در حوزه ی اخلاقی جامعه نه تنها پیشرفت نداشته بلکه عقب گردهایی نیز داشته ایم اما در حوزه های معرفت و اطلاعات دینی به شدت پیشرفت کرده ایم.

ریشه ی حل مشکلات فرهنگی در «آموزش و پرورش» و «تربیت معلمان خوب» است

وی خاطرنشان کرد: علت این موضوع نیز این است که کمتر روی بحث آموزش و پرورش تکیه کردیم، ریشه ی حل مشکلات فرهنگی در آموزش و پرورش و تربیت معلمان خوب است.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: با معلم خوب می توانیم زیر کپر دانش آموز خوب تربیت کنیم اما با شیک ترین مکان ها با معلم ضعیف نمی توانیم دانش آموز خوب تربیت کنیم بنابراین نقش معلم محوری است.

جمشید جعفرپور افزود: راه برون رفت از این قضیه هم بازگشت به شعارهای انقلاب ۵۷ و نگاه به آن چیزی که مقام معظم رهبری می گوید و همچنین انتخاب های درست در مجلس، شورای اسلامی شهر و روستا و …  است که بتوانیم تحول ایجاد کنیم.

وی نظر خود را در مورد هر یک از موضوعات زیر نیز بیان کرد:

برجام: نافرجام

FATF: ابزار سلطه

گرانی بنزین: تصمیم نابجا

لایحه بودجه ۹۹: متورم و توخالی

شفافیت آرای نمایندگان: امر لازم


12 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  0

  به عشق هر چی مرده جعفر پور بر میگرده

 2. ناشناس گفت:

  2

  0

  واقعا انسان شریفی هست.بخاطر پاکی و شرافت به ایشان رای خواهیم داد.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  بنده به عنوان کسی که احتمالا به دکتر جعفرپور رای نمیدهم یاید اذعان کنم که سخنان دکتر جعفرپور در این جلسه کاملا منصفانه و به حق بود.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب جعفر پور من که مطمئنم شما آنقدر توانمند هستی که می تونی پیاز رو کیلویی هزار تومن بکنی من حتما بهت رای می دم

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  خدا حافظ جعفرپور و وعده های تو خالی مرد خوبی هستی ولی قدرت اجرایی و عملیاتی نداری

 6. عصر بیداری گفت:

  1

  1

  سلام به عنوان کسی که ده ها بار جعفر پور را آزموده به مردم اعلام میکنم که ایشان پاسخگو نیستند و قدرت اجرایی حرفها را ندارند و با وجود اینکه از فرهنگ دم می زند توهین می کند و در فرصت سوزی و نیروسوزی رودست ندارد کسی که به جای ارائه عملکرد و روش اجرایی کردن و تیم مورد استفاده دست به تخریب می زند شایسته نمایندگی نیست

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   دقیقاً…
   اتفاقا رفتارهای اخیر ایشون و تیم همراهشون کاملا نشان دهنده فرهنگی نبودن ایشان است.

 7. امین گفت:

  0

  0

  آقای جعفر پور شما میخواستی اداره کل راه رو بدی و اداره راهداری رو بگبری خیلی جالبه

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  بزن داغون کن اطرافیان ََشم قبلا شهر را از افرادی که با شما نیستند پاک کرده اند. حذف کردند رد صلاحیت کردند حالا هم پاپی در مساجد است. شما هم بیاه بیاه می کنید براش چخش کردند مردما

 9. لار گفت:

  0

  0

  سلام راستی دیشب بعضی ها میگفتن تو گراش هنوز کنار نرفتن و اجماع نشده ….. خیر اجماع شده تبلیغ یک نفر هم می شود اما جهت جلوگیری از اجماع در لار وانمود می کنند هنوز اجماع نشده

 10. روشنگر گفت:

  0

  0

  جناب جعفرپور بهتره دیگه شعارهای الکی ندی
  اداره کل راهداری اگه در توان جنابعالی بود تا حالا گرفته بودی
  آبرسانی هم تا سال ۱۴۰۵ دولت قول داده به شرط تامین اعتبار
  یعنی چه شما بری مجلس چه نری چون جزو مصوبات دولت هست انجام میشه
  واقعا خجالت هم چیز خوبیه[…]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان