میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 می 2021 ساعت 12:02 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 33 دیدگاه 1,143 بازدید

«منطقه ویژه اقتصادی لارستان» پس از یک کُمای طولانی، توسط شرکت «آتیه سامان کیش» احیا شد/ «منطقه ویژه اقتصادی» طرحی نیست که یک شخص یا مسئول ادعا کند تصویب آن تنها حاصلِ پیگیریِ او بوده


33 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  0

  جناب طاهری چرا این امتیاز منطقه ویژه اقتصادی به شرکت شما واگذار شده؟ چه مزیدی شرکت شما داشته که بقیه شرکت ها نداشته اند؟

 2. لارستان بزرگ گفت:

  3

  0

  با سلام.همه می دانند این طرح بزرگ نتیجه تلاش های نماینده سابق دکتر جعفرپور بوده است.سوال این است که نماینده فعلی که تقریبا کمترین میزان کمک به طرح را داشته چرا در جهت مصادره طرح تلاش نموده اند؟!واقعا این بی اخلاقی جای تاسف دارد.

 3. رضا محبی گفت:

  1

  0

  کی مزایده برگزار شد که این منطقه براساس اون مزایده به شما دادن
  تشریفات اداریش کی انجام شد؟
  توو کدوم روزنامه کثیرالانتسار زمان و… مزایده اعلام شد؟
  چرا هیچکس خبر نداره؟

  چرا یه بار که ۱۴شهرستان بود نماینده وقت منطقه ویزه اقتصادی لار از صحن مجلس خارج کرد و خودش به تنهایی برای تصویب برد که اینهمه سال برای تصویبش طول بکشه؟
  اصلا چرا قبل تصویب به نام شرکت شما شده بود؟
  اصلا چرا قبل از تصویب اقدام به واگزاری کرده بودید؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  تو گفتی ما باور کردیم
  اصل ماجرا بگو
  بکو
  اصلاح طلب در انتخابات حمایت از اصول گرا کردیم
  واصول گرا بعد از پیروزی پاداش به اصلاح طلبان داد.

 5. رضا محبی گفت:

  1

  0

  جناب طاهری فرد
  جسارتا فرمودین زمین اجاره میدین، سرمایه گزار بیاد توو زمین اجاره ای آبادس کنه بعدم شما بگید دستت درد نکنه اجاره ات تموم شد تمدیدم نمیکنیم؟

  ضمنا شما بجای ۱٠٠٠هکتار زمینی که مالک شدید چه زیر ساختی مهیا کردید؟

  این سرکت سامان کیش همون شرکت حمل محصولان نفتی نیست. بیشترین استفاده از این جاده خطرناک. شرکت شما نمیبره؟
  کاش بحای ۱٠٠٠هکتار زمین لااقل ساخت باند درم جاده لار بندر به عهده میگرفتید

 6. ناشناس گفت:

  1

  0

  این نوع امتیاز کرفتن بنوعی بده بستون سیاسی بوده است.
  در سال ۱۳۹۵ شما به عنوان اصلاح طلب از یک اصول گرا حمایت کردید و نماینده اصول گرا بعد از پیروز شدن پاداش اینچنی برای شما جور کرد. بدون در نظر گرفتن منافع عمومی

 7. مطلع گفت:

  1

  0

  جناب طاهری ، ملاحظه کاری و بی انصافی تا کی ؟
  چرا ملاحظه کاری ؟
  چرا ترس از یک گراشی که هیچ نقشی در طرح نداشته ؟
  کاش از کسانی که در به سرانجام رساندن این طرح تلاش مضاف داشتندو صادقانه کار کردند نام میبردید و
  لااقل تشکر میکردید ؟
  اما اما نکند چشم طمع به این منطقه داشته باشید؟؟!!
  این منطقه مطعلق به عموم مردم لارستان و کل منطقه است !!
  تصاحب و تملک اختصاصی ممنوع !!!

 8. ناشناس گفت:

  2

  1

  منطقه ویژه به خودی خود هیچ ارزشی ندارد.چون هیچ سرمایه دار عاقلی حاضر به سرمایه گزاری در شهری مثل لار که اکثر ادارات سد راه پیشرفت منطقه هستند نیست .ضمن اینکه بسیاری از مناطق ویژه اقتصادی و آزاد همین الان ورشکسته هستند.از قشم و کیش که بالاتر نداریم.از سویی در برابر شهرهایی مثل جهرم و لامرد که سالهاست صنایع پیشرفته ،تولید و منطقه آزاد دارند لار مانند تیم نپال در برابر تیم برزیل است و توان رقابت ندارد.دیگر اینکه مگر یک گروه کوچک متولی ایجاد منطقه ویژه است؟

  مردم لار به خود بیایید.تصویب این منطقه صرفا یک آب‌نبات چوبی خوش رنگ اهدایی به لار است تا پس از آن دانشکده گراش تبدیل به دانشگاه علوم پزشکی شود و احیانا چندین امتیاز به ظاهر کوچک ولی کاربردی برای گراش اخذ شود و مردم لار دلخوش به اسم منطقه ویژه باشند.مثل اصطلاح کذایی و دهن پرکن لارستان بزرگ

 9. ناشناس گفت:

  1

  0

  چرا شرکت شما؟
  چرا امتیازش نزد دولت نباشد؟

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان ودست اندرکاران که
  به هر شکل ونوعی در به ثمر رساندن این طرح مهم برای منطقه
  زحمت شبانه روزی کشیده وانشائ الله انتظارهِ روز به روز شاهد
  حرکت وپیشرفت رو به جلو باشیم. سپاس منتظر اجر و سپاس ویژه
  با به ثمر رساندن این پروژه عظیم باشید اجرتان با خدا.

 11. لاری. مهندس گفت:

  1

  0

  تازه. اول کار است ومشکلات. کم کم شروع میشود. بسیاری از مناطق در فارس دارای منطقه ویژه. هستند چندان تحرکی هم ندارند خیال نکنید. بزودی. لار گل. وبلبل میشود قبل آزما خیلی ها شروع کردند مشکل. اصلی. جایدیگرست

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  *یک پیشنهاد ویک راهکار*

  *برای اینکه همه مردم لارستان، خنج، گراش واوز از این امتیاز منطقه ویژه اقتصادی برخوردار شوند*

  *از فرمانداری محترم لارستان و نماینده مجلس درخواست نماییم که این پروژه منطقه ویژه اقتصادی لارستان به شکل بهتری مدیریت شود.

  *لذا پیشنهاد می گردد*
  *هیئتی یا شرکتی با نظارت نهادهای قانونی تشکیل شود و وضعیت مدیریت و پیشرفت و رکود مناطق ویژه دیگر بررسی نمایند و سپس در لارستان به کار گیرند.

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   ناشناس عزیز، هر چند نظری خوب دادید ولی به نظر می رسد بر مبنای اصول مدیریتی در ابتدا باید بررسی و ریشه یابی شود که آیا منطقه ویژه اقتصادی لارستان با منشا دولتی ساخته و احیا شده است و یا فقط بخش خصوصی در ایجاد و احیای آن دخالت داشته است. در این راستا این مساله مهم است که در صورتیکه منطقه ویژه اقتصادی با منشا دولتی احداث شده و احیا شده باشد؛ لاجرم تشکیل هیئت ها یا شرکت ها نیز باید با منشا دولتی باشند و در صورتی که این منطقه ویژه اقتصادی با منشا خصوصی ایجاد و احیا شده باشد آنوقت متوجه می شویم که دست بخش خصوصی در آن بازتر است و استقلال رای بخش خصوصی معادلات بخش دولتی را صد در صد تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و در نتیجه تشکیل شرکت یا هیئت مدیریت بر آن نیز تحت تاثیر صد درصدی بخش خصوصی و با اعمال نقطه نظرات بخش خصوصی انجام خواهد شد که به طور یقین مدیریت ها نیز در بخش خصوصی و در بخش دولتی بسیار متفاوت و محسوس هست. البته باید به این نتکه نیز تاکید کنم که مدیریت مشارکتی (متشکل از بخش دولتی و خصوصی ) بر منطقه ویژه اقتصادی لارستان بزرگ از پیشنهاد شما دور مانده و از قلم افتاده است؛ به هر حال با تعیین اینکه ریشه و منشا ایجاد و بستر سازی و احیای این منطقه کدام بخش است؛ راحتر می توان درباره امکان ایجاد هیئت و یا شرکت برای مدیریت بهینه آن نظر داد و تصمیم گرفت چون در ایران حداقل سه نمونه شرکت دولتی، شرکت خصوصی و شرکت مشارکتی وجود دارد و به طبع روش هر کدام از این شرکت ها نیز در پیشبرد اهداف متفاوت است. به هر حال به نظر من نظارت و عملکرد دولتی تا به حال بهتر از بخش خصوصی بر اینگونه موارد عمل کرده است و بخش خصوصی در همه حال باید و حتما مکمل باشد

 13. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  الهی شکر/منهم به نوبه خودم خوشحال هستم .این گونه احیا در بخش اقتصادی لارستان مقدمه ای خوب برای پیشرفت های بیشتر و عمیق ت برای منطقه وسیع لارستان است. از تلاش مسئولان امر ، ممنونم.

 14. ناشناس گفت:

  1

  0

  پس پیگیری وتصویبش کار حسین زاده نیست؟؟؟
  پس چرا جارمیزنن باتلاش های نماینده منطقه ویژه اقتصادی لار تصویب شد؟!؟!
  مواظب باشیم گول نخوریم…

 15. ناشناس گفت:

  1

  2

  وای عصفا بر شما مردم که با این تخریبها همیشه از قافله پیشرفت عقب می افتید . حال که شرکتی بومی به هر طریقی تشکیل شده است بگذارید تا کارش را انجام دهد . هر موقع که این شرکت نتوانست آن موقع زیرسوال بردن ها را شروع کنید ؟ چرا همیشه در حاشیه هستید ؟

 16. ناشناس گفت:

  1

  1

  تفرقه بس است خدا به همه اجر بدهد. این همه بد بین نباشید وتخم تفرقه نپاشید ما دگر از تفرقه وتفرقه گر خسته شده ایم بگذاریدکمی خوشحال باشیم ودنبال این مسایل پوچ تفرقه ای نباشید

 17. ناشناس گفت:

  1

  0

  این پروژه باید عمومی گردد از طریق شرکت سهامی خاص. نماینده سابق تلاشش اشتباه بودکه امتیاز آن به یک شرکت خاص تعلق گیرد حالا ازکرده خود پشیمان است این پشیمانی در اظهار نظر جدیش مشخص است. به هر حال این امتیاز عمومی باید گردد.

 18. ناشناس. توجه کند گفت:

  1

  0

  این آغاز سحراست هنوز به داره ونه به باره واختلاف نظرها شروع شده این پروژه زمان براست وخیلی حرف. وحدیث دارد تازه شهرهایی که ۵.سال قبل کارها شروع کردند هنوز به جایی نرسیدند این پروژه برای موفقیت احتیاج به روابط خوب با خارج. دارد وگرنه……

 19. ناشناس گفت:

  1

  0

  پروژه اگر بدست مردم مدیریت شود موفق تر وپیشرفتش بیشتر وسالم تر می شود. پروژه اگر انحصاری شد فساد آور و ور شکست می شود.

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   باید در هر گونه مدیریت از قانون جنگل و هرج و مرج در مدیریت ها ممانعت کرد.همیشه مدیریت بخش دولتی موفق تر بوده است

 20. ناشناس گفت:

  1

  0

  ۹۵۹ هکتار زمین جز اراضی ملی است حق مردمان منطقه و مردم ایران می باشد چرا امتیاز و مدیریت واداره آن دست هشت نفر باشد؟

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواب سرمایه این شرکت خاص مگر چه بوده است؟
  اینقدر که دولت هزینه کرده این شرکت چکار کرده است؟
  به قول نماینده سابق این یک ودیعه است باید به مردم باز گرداننده شود.

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  در آینده معلوم می شود که نماینده سابق چه اشتباه بزرگی انجام داده

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  یک پروژه ای که الار ادئن هم ن مثل آدم و شهریای دگه اسی
  ۱۷۶ شهرستان منطقه ویژه اقتصادی ش اسی چنتاش وضعیتش مثل لارستان اسسی؟

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  کسی است که پاسخ این سوال بداند
  چرا بعد از تصویب مجلس شورای نگهبان در سال ۱۳۹۵ هفده شهرستان را منطقه ویژه اقتصادی اعلام نمود ولی منطقه ویژه اقتصادی لارستان مغایر با قانون اعلام کرد؟

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   ناشناس عزیر، شاید زمین و وسعت ارضی لازم در آن زمان تامین نبوده است یا به واسطه ولی بودن زمین های موجود امکان تخصیص خدمات زیرساختی چون آب و برق و گاز و تلفن و .. وجود نداشته است، یا یا سرمایه گذار دولتی یا خصوصی و یا خیرین محترم در آن زمان مایل به سرمایه گذاری نبوده اند و یا مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی وجود داتشه است، یا یا نرخ هزینه خدمات گمرکی و صادرات و واردات مشکل ساز بوده، یا یا پیش بینی تولید درآمدی مشکل ساز شده ؛ به هر حال هنگام تشکیل مناطق ویژه اقتصادی باید شرایط زیر ساختی و روساختی طبق جلسات مکرری که کمسیون ها و کارگروه ها می گیرند مهیا شود که قانون تملک ارضای نیز رعایت شود که بعدا با مشکلات حاصل از ان روبرو نشویم .به هر حال حالا که مصوب شد و مقرر شد این منطقه در لارستان بزرگ همراه با ظرفیتهای عالی و مطلوب به اندازه قدوم مبارک اقتصاد رویه ، و بر مبنای حساب روسی رویه ایجاد توسعه و تعمیق یابد و تثبیت شود. دیگر همه باید مبنا اصل حسب روسی رویه در چنین اقدامی باشد نه آنچه گذشته بوده و امروز باید با دانائی از گذشته بیرون آییم و فکر آینده منطقه ویژه اقتصادی لارستان باشیم.

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   درصد اقدامات و تصمیمات و مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید لارستان نیز در امر تسریع در احداث و احیا و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لارتان موثر بوده است و قطع به یقین، مغایر با قانون بودن این احداث منطقه ویژه اقتصادی نیز در سایه عواملی چون مهیا نبودن زمین و وسعت ارضی لازم در آن زمان ، ملی یا مستثنیات بودن زمین های موجود،فقدان امکان امکان تخصیص خدمات زیرساختی چون آب و برق و گاز و تلفن و .. به واسطه نوع زمین که ملی باشد یا مستثنیات، تمایل نداشتن یا تمایل کم سرمایه گذار دولتی یا خصوصی و یا خیرین محترم در آن زمان، مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی، نرخ هزینه خدمات گمرکی و صادرات و واردات، پیش بینی تولید درآمدی یا مهیا نبودن فرصت های زیر ساختی و روساختی به همین دلایل بوده که با پیگیری ها و برگزاری جلسات مکرر و تولید مصوبه های مورد نظر همه این موانع از طریق کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری لارستان بزرگ، مرتفع شده است و به این طریق مراحل ایجاد و احیا و تثبیت چنین منطقه ای در لارستان بزرگ فراهم شده است و اینگونه همه ما را خوشحال کرده است که روند پیشرفت رشد و توسعه اقتصادی این منطقه بکر و باصفا به بهترین شکل های ممکن دارد فراهم می شود.

 25. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  کلمه اشتباه املائی در جمله آخر را تصحیح می کنم که آن اشتباه املائی اصل حسب روسی رویه نیست و کلمه درست آن ” اصل حساب رسی رویه” است و کلمه حساب روسی نیز اشتباه املائی است که درست آن” حساب رسی است/

 26. آفرین بر مدینه خانم گفت:

  0

  0

  آفرین به شما که در تمام. امورات. لارستان. نظر میدهید و چقدر هم متعصبانه از ۲ شهر جدید. وقدیم. لار تحت عنوان لارستان بزرگ. حمایت میکنید در کلام شما تمامیت خواهی. برای. لار. موج میزند

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   از قدیم گفته اند( همه جای ایران ؛ سرای من است و نصفش هم مال من است ) ؛ این یک اصل قدیمی است برای اینکه دوستدار پیشرفت لارستان بزرگ در همه ابعاد آن باشیم.

 27. مدینه خانم محترم گفت:

  0

  0

  پر واضح است که منظور شما. از لارستان بزرگ همان. شهر. لار است وافرادی مثل شماها تره هم برای. دیگر شهرها وبخشهای. اطراف خرد نمیکنید. بخاطر این طرز تفکر اینکه ماهم. لارستان. بزرگ. را جدی نمی‌گیریم. ومنفعتی. برایمان ندارد

 28. به حاجیه خانم مدینه گفت:

  0

  0

  در ایران قریب به ۱۷۰ شهرستان. دارای مناطق آزاد هستند و سالهاست که مشغول اند. ومعجزه ای هم صورت نگرفته خیال نکنیم که حالا که لار. میخواهد شروع کند اتفاق خارق العاده ای می افتند شما هم احساساتی نشو. زیرا تاایران با دنیا رابطه تجاری وبا دنیاازاد ارتباطی نداشته باشد کاری مهم صورت نمیگیرد سرمایه گذاری قانونی. فراملی دارد هرجا که سرمایه تامین. داشته باشد. سرمایه به انجا میرود. این یک اصل مهم
  سرمایه. داریست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان