میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 499 بازدید

موحدی: برای تقویت شورای شهرستان باید همه شوراها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها مشارکت کنند/ فرماندار: هم‌اندیشیِ همه شوراها، راه توسعه شهرستان را هموارتر می‌کند

پنجمین دوره شورای اسلامی لارستان به ریاست «عبدالرحیم مقیمی» آغاز به کار کرد

موحدی: برای تقویت شورای شهرستان باید همه شوراها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها مشارکت کنند/ فرماندار: هم‌اندیشیِ همه شوراها، راه توسعه شهرستان را هموارتر می‌کند

روابط عمومی شورای شهرستان: حدود ۲ ماه پس از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، طبق قانون و با محوریت فرمانداری ویژه لارستان نشست تحویل و تحول شورای اسلامی شهرستان لارستان صبح یکشنبه در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

  ■ از ارائه گزارش تا گلایه از شوراها و مسئولان

در این نشست که فرماندار ویژه لارستان به همراه معاون عمرانی فرمانداری، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار و نیز تعدادی از اعضای دوره چهارمِ شورای اسلامی شهرستان حضور داشتند، موحدی رییس پیشین این شورا ضمن تبریک به اعضای منتخب دوره پنجم، گزارشی از اقدامات خود و مجموعه شورای اسلامی شهرستان لارستان در مدت ۳ سال حضورش در مسئولیت شورا را تشریح کرد. (نمایندگان پیشین شوراهای شهر اوز، شهر بیرم، شهر عمادده، شهر لطیفی و بخش بیرم غایب بودند)

وی با تقدیر از فرماندار و معاون عمرانی‌اش برای تشکیل به موقع این جلسه، خدمات و تلاش‌های اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهرستان لارستان را ستود و خاطرنشان کرد: تا آنجا که در توان داشتیم با همکاری دوستان برای پیشرفت و ارتقای لارستان و پیگیری کارها انجام دادیم.

موحدی با اشاره به برنامه‌ها و وعده‌های خود در آغاز دوره‎ی ریاست بر شورای شهرستان، مهم‌ترین آن‌ها را پیگیریِ ساخت ساختمانی درخور برای این شورا عنوان کرد و گفت: پس از گذشت ۱۸ سال از تأسیس شوراهای اسلامی، دیدیم شورای اسلامی شهرستان لارستان با داشتن ۱۴ عضو که نمایندگان ۶ بخش، ۸ شهر و ۲۳۸ روستا هستند، مکان و امکانات مناسبی ندارد و به همین خاطر برای ساخت این ساختمان اقدام و پیگیری کردیم.

رییس سابق شورای شهرستان با تشکر از همکاری برخی خیران، شهردای و شورای شهر لار، و نیز مهندس «عبادتکار» که نقشه و جدول محاسباتی ساختمان را فراهم نموده، افزود: بنده تلاش کردم که همه مسئولان لارستان را متقاعد کنم که برای ارتقای وضعیت شورای اسلامی شهرستان مساعدت کنند اما تنها شورای شهر و شهرداری لار با ما همکاری کردند که این ساختمان تا این مرحله (حدود ۹۰ درصد پیشرفت) ساخته شود.

وی تأمین بودجه شورای شهرستان از سهم دو درصد شورای اسلامی شهرها را موضوعی قانونی خواند و با گلایه از اکثر شورای شهرها که در این امر کوتاهی کردند، اظهار داشت: البته شورای اسلامی شهر لار در هر ۴ سال سهم خود را کامل پرداخت کرد؛ اما شورای شهرهای خور، لطیفی، عمادده و اوز در یک سال و آن هم بخشی از ۲ درصد بودجه‌هاشان را به شورای شهرستان دادند که همین امر سبب ناتمام ماندن بعضی کارها و پیگیری‌ها به دلیل کمبود بودجه می‌شد.

عضو دوره‌های سوم و چهارم شورای شهر لار، شورای اسلامی شهرستان لارستان را پارلمان محلیِ کل شهرستان دانست و تأکید کرد: برای پیشرفت امور و تحقق پیگیری‌های شورایی، باید همه شوراها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها مشارکت کنند و هر یک گوشه‌ای از کار را بگیرند.

موحدی با اشاره به نظم و انضباط شورای شهرستان از جهات مختلف از جمله برگزاری جلسات و مسائل مالی، تهیه دفتر مالی و ثبت همه درآمدها و هزینه‌ها را یکی از جنبه‌های این انضباط عنوان کرد و ادامه داد: علی‌رغم مشکلات و کمبودها، بسیاری از لوازم و تجهیزات برای دفتر شورای شهرستان تهیه شد که تا قبل از الان کسی برای آنها اقدام نکرده بود.

وی در پایان خطاب به فرماندار لارستان تصریح کرد: ما توقع داشتیم با شورای اسلامی شهرستان تعامل بیشتری داشته باشید و در جلسات بیشتر حضور یابید، هرچند می‌دانیم شما هم مشغله‌های زیادی دارید؛ اما تا زمانی که همه مسئولان در کنار شوراها به عنوان نمایندگان واقعی مردم نباشند و دست به دست هم ندهند، پیشرفت واقعی حاصل نمی‌شود.

  ■ تجلیل حسنی از موحدی

در ادامه نشست، حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای دوره چهارم شورای شهرستان، جدیت، سختکوشی و انضباط کاریِ موحدی را تحسین کرد و گفت: بنده در مدت حضورم در فرمانداری لارستان شاهد تلاش‌های خستگی‌ناپذیر ایشان بودم و اگرچه کم‌کاری‌هایی از طرف ما بوده اما سعی می‌کنیم در دوره‌ی جدید به‌طور منظم با شورای شهرستان به عنوان عصاره‌ی نظرات مردم همه بخش‌ها و شهرها، در ارتباط باشیم و شوراها بتوانند در بسیاری از امور کلان شهرستان دخیل باشند.

معاون استاندار فارس از اعضای دوره جدید خواست تا با همدلی، وفاق و وحدت امور محوله را در سطح شهرستان و استان پیش ببرند. وی ادامه داد: هر چه هم‌اندیشی و خرد جمعی اعضای شوراهای اسلامی شهرستان، شهرها، بخش‌ها و روستاهای منطقه بیشتر باشد، زمینه توسعه همه جانبه شهرستان مهیاتر و هموارتر می‌شود.

در پایان نشست فرماندار با اعضای قدیم و جدید، از اعضای دوره‌ی چهارم به‌ویژه یعقوب موحدی تقدیر شد. شهردار و شورای اسلامی شهر لار نیز با اهدای لوح سپاسی از خدمات رییس دوره‌ی چهارم شورای اسلامی لارستان (سال‌های دوم، سوم و چهارم) قدردانی کردند.

  ■ انتخاب هیئت رئیسه و نماینده در استان

در بخش دوم نشست شورای اسلامی شهرستان لارستان، اعضای دوره‌ی پنجم- که ۵ عضو آن از دوره‌ی چهارم باقی مانده‌اند- به ریاست ابوطالب محبی نماینده شورای اسلامی بخش مرکزی (به عنوان رییس سِنی) تشکیل جلسه دادند. در این جلسه موقت، اعضا با رأی مخفی هیئت رئیسه سال نخست را انتخاب کردند. در این رأی‌گیری عبدالرحیم مقیمی نماینده شورای شهر لار به عنوان رییس، محمد نوروزی نماینده شورای اسلامی بخش بیرم به عنوان نایب رییس و احمد خرمی از شورای شهر خور به عنوان منشی نخستین سال از دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهرستان لارستان برگزیده شدند. همچنین اعضای دوره‌ی پنجم از میان خود یک نفر را به عنوان نماینده‌ لارستان در شورای اسلامی استان فارس (با ۲۹ عضو) انتخاب کردند؛ که در اینجا هم پس از دو دور رأی‌گیری، جعفر راستگو نماینده شورای شهر اوز برگزیده شد.

لازم به یادآوری است شورای اسلامی شهرستان از نمایندگان شورای اسلامی ۸ شهر و ۶ بخش لارستان شکل می‌گیرد و معمولاً هر ماه یک جلسه برگزار می‌کند؛ که از وظایف آن طبق قانون می‌توان به ارائه پیشنهادهای لازم در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی شهرستان به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و نظارت بر عملکرد و فعالیت‌های شوراهای بخش و شهر اشاره کرد.


2 نظر

 1. اوزی گفت:

  0

  0

  جناب موحدی دراین مدت ۳ سال چندین بار قول دادند که برای استقرار. دادگاه. وثبت اسناد در اوز اقدام خواهند کرد که متاسفانه ایشان هیچ کاری برای اوز به عنوان بزرگترین بخس لارستان انجام. ندادند

 2. اوزی گفت:

  0

  0

  اقای موحدی هر جا هستی خوش وخرم باشی. ولی قولی که به شورای قبلی در اوز دادید راجع به تاسیس. ادارات ثبت ودادگاه. عملی نکردید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان