میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 مارس 2017 ساعت 12:11 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 4 دیدگاه 1,388 بازدید

موحدی: زنگ پایان کار شوراهای اسلامی به صدا درآمده است

آخرین جلسه شورای اسلامی شهرستان لارستان در سال ۹۵ برگزار شد

موحدی: زنگ پایان کار شوراهای اسلامی به صدا درآمده است

روابط عمومی شورای شهرستان: چهل و دومین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان (دوره چهارم) به عنوان آخرین جلسه در سال ۹۵ با حضور ده نفر از ۱۴ عضو این شورا صبح پنج‌شنبه برگزار شد. این جلسه، که با محوریت ارائه گزارش، بحث و کنکاش پیرامون اقدامات این شورای اسلامی و مشکلات و تنگناها، و نیز تصویب بودجه سال ۹۶ تشکیل شد، ۴ غایب داشت؛ محمدی نماینده شورای اسلامی شهر جویم، خانم نامی نماینده شورای اسلامی شهر اوز، رام برزین نماینده شورای اسلامی بخش بنارویه و دیانت نماینده شورای اسلامی بخش مرکزی لارستان در این نشست حاضر نبودند.

یعقوب موحدی رییس شورای اسلامی شهرستان در آغاز جلسه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از جلسات برگزار شده و پیگیری‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف، به پایان یافتن دوره چهارم شوراها در ماه‌های آینده اشاره و در عین حال تأکید کرد: با وجود همه سختی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها باید تا روز آخر حضور در شوراهای شهرها و بخش‌ها و همچنین شورای شهرستان، برای خدمت به اسلام، نظام مقدس اسلامی و مردم عزیز لارستان تلاش کنیم.

وی مرور قول و وعده‌های داده شده به مردم در آغاز دوره را برای همه اعضای شوراهای اسلامی لازم دانست و افزود: البته ما وظیفه داریم طبق قوانین و مقررات و بر اساس تکلیف اسلامی و انسانی که بر دوش داریم عمل کنیم، و نتیجه کار به دست خداست.

موحدی با بیان اینکه «صدای زنگ پایان شوراهای اسلامی به صدا درآمده»، خاطرنشان کرد: خوب است در این روزهای پایانی اقدامات انجام شده را از طریق رسانه‌ها و مطبوعات به اطلاع مردم رسانده و البته کارهای انجام نشده یا نیمه تمام را به شیوه خوبی به پایان برسانیم.

رییس دوره چهارم شورای اسلامی شهرستان لارستان در سال پایانی، به مشکلات، سنگ‌اندازی‌ها و برخوردهای نامناسب بعضی مسئولان اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: اگر بخواهید در برابر خلاف‌ها و کج‌روی‌ها بایستید، متأسفانه عده‌ای شما را تخریب می‌کنند؛ اما باید ایمان داشته باشید که خداوند کسی را که با اخلاص در راه او و خدمت به مردم تلاش می‌کند یاری می‌رساند.

موحدی ضمن تقدیر از برخی مسئولان ادارات شهرستان به‌ویژه فرماندار جدید لارستان به‌خاطر تلاش و پیگیری مستمر، تصریح کرد: با همه این‌ها بسیاری از کمبودها و معضلات از جمله در بخش گازرسانی، آب آشامیدنی، راه، اشتغال جوانان، مسکن و … باقی مانده است. همچنین در حادثه سیل اواخر بهمن‌ماه، خسارات زیادی به‌ویژه برای عشایر عزیز و خانه‌های روستایی داشتیم که تلاش و اقدامِ بیشترِ مسئولان را می‌طلبد.

وی در پایان نطق پیش از دستور خود، ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای عزیز انقلاب و دفاع مقدس، و دعوت از همه اعضا برای حضور در یادواره سرداران و ۳۰۵ شهید لارستان، گفت: اعتقاد دارم همان‌طور که همسنگرانم در دوران دفاع مقدس جان خود را فداکارانه دادند، بنده هم باید عمر خود را بدهم تا بتوانم به اسلام، مملکت و مردم شریف شهرستانم خدمت کنم.

تقدیر از خدمات در کنار دیدن کمبودها و مشکلات

در ادامه جلسه، اعضای شورای اسلامی لارستان به بیان نظرات خود و همچنین ارائه گزارش از شهرها و بخش‌های مختلف پرداختند. موسی پرورش یکی از اعضا ضمن تأیید سخنان رییس شورا در مورد وجود مشکلات و کمبودها، تأکید کرد: باید نیمه پر لیوان را هم ببینیم و از کارهای مثبتی که انجام شده تقدیر کنیم. نماینده شورای شهر لطیفی همچنین خواستار تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات بعضی مسئولان شهرستان شد. صیادفر عضو دیگر شورای شهرستان هم با ابراز تأسف از حضور نیافتن نماینده مردم و دیگر مسئولان شهرستان در روستاهای دورافتاده‌ی بخش جویم، تصریح کرد: در بعضی مناطق همچون بخش جویم اگر خیرین نبودند، هیچ کاری از پیش نمی‌رفت؛ چرا که مسئولان لارستان کار خاصی انجام نداده‌اند!

منصوری و باقرزاده دو عضو دیگر شورای شهرستان به برخی مشکلات در حوزه راه اشاره کرده و خواستار توجه ویژه مسئولان به دو مسیر ارتباطی یعنی بیرم به لامرد و لار به بستک شدند؛ مورد نخست به گفته نماینده شورای شهر بیرم می‌تواند موجب رونق تجارت و اقتصاد منطقه بیرم خواهد شد و مسیر دوم هم نیاز به ترمیم و روکش آسفالت دارد که به گفته نماینده شورای شهر خور قول انجام از مدت‌ها پیش داده شده است.

در چهل و دومین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان همچنین بودجه این شورا در سال ۱۳۹۶ با مبلغی حدود ۹۴۰ میلیون ریال به تصویب اعضای حاضر رسید. البته رییس و اعضای شورا هم بر تأمین این بودجه و تلاش برای جذب منابع مالی قانونی برای این هدف تأکید کردند. همچنین در این نشست، درگذشت خیّر بزرگ شهر عمادده، شادروان شیخ عبدالرزاق انصاری را به خانواده وی و مردم این شهر و بخش صحرای باغ تسلیت گفتند و از اقدامات گسترده و خداپسندانه آن مرد بزرگ تجلیل کردند.

در پایان طبق برنامه مصوب، اعلام شد نخستین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان در سال ۹۶، ۱۷ فروردین‌ماه برگزار می‌شود.

 


4 نظر

 1. اوزی گفت:

  0

  0

  جناب موحدی به مردم شهر اوز قول داده اند که در طی این دوره شورا برای تاسیس. دادگاه عمومی. واداره ثبت اسناد با شورای اوز همکاری وحتی گفته اند که اقدام شده وبه زودی این ادارات دایر میشوند برین اساس مردم منتظر هستند که اقای موحدی به عنوان ریس شورای. لارستان این مژده را به مردم اوز بدهند. ونام نیکی از خود وشورای شهرستان به یادگار گذارند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب اوزی موحدی قول داده ولی شورای بخش اوز وشهر اوز هم قول همکاری جهت برق رسانی وجاده سازی زندان را دادند که عمل نکردند .

 3. اوزی گفت:

  0

  0

  جناب ناشناس در همه مناطق کوچکتر از اوز این ادارات سالهاست که تاسیس شده اند وبه مردم خدمت رسانیمی کنند شهرهای کوچکتر از اوز مثل خفر زاهدشهر فسابیضا. بیرم. جویم. وغیره. این چه پیشنهاد ودر خواستی از مردم وشورای اوز می باشد که باید برای زندان. جاده. وبرق بیاورند. تا مردم بیچاره. دارای. ادارات مورد نیاز خودشان. داشته باشند. ایا این عدالت ومساوات بین مردم شهرهاست

 4. علی گفت:

  0

  0

  برید به سلامت. خدا یار و نگهدارتان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان