میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 نوامبر 2019 ساعت 6:43 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 143 بازدید

موزه «آسانا» با بازیافت زباله های شهری «شادی» آفرید

موزه «آسانا» با بازیافت زباله های شهری «شادی» آفرید

منیره جهان بین: موزه زمین شناسی آسانا مصادف با ۱۳ آبان روز دانش آموز از محل درآمد بازیافت های شهری همراهان موزه یک روز شاد را در «مجتمع شادی نگین» برای ۱۲ نفر از دانش آموزان نیازمند رقم زد.

خنکای پاییز که آهنگ وزیدن می کند، نسیم گوارایش دلهای آسمانیان را چونان زنجیر درهم می پیچد و این چنین است که پیوندی ناگسستنی میان روح و دل برقرار می گردد از برای نزدیک کردن آدمیان، از برای صلح و آشتی میان اشرف مخلوقات و مادر زمین.

روح که به پرواز در آید سیطره اش عالمی را در می نورد،آن هنگام است که مام زمین نیز خان نعمتش را می گستراند تا آنچه را که سهم زمینیان است از آن روزی گیرند و اکنون بر ماست که در گسترده بیکران گیتی  با حفاظت و حمایت از آنچه که حق تعالی آفریده شکرگزار رحمت فراوانش و کرنش گوی ذات اقدسش باشیم.

موزه زمین شناسی آسانا، قریب دو سال است که استوار و پر تلاش فعالیت خود راشروع کرده که یاد زمین زیبا را با نمونه های بی نظیر از سنگها و کانی ها و… در دل نوجوانان و جوانان ما زنده نگه دارد. نمایشگاه گل و گیاه، بادید دانش آموزان از موزه، کتابخوانی با موضوع محیط زیست برای دانش آموزان و… تنها گوشه ای از رزومه کاری موزه است. اما آنچه که دغدغه این روزهای اهالی موزه آساناست فرهنگ سازی و آگاهی در زمینه بازیافت به دانش آموزان و خانواده هاست تا بتوانند اینگونه دینمان را به مهر و هستی ادا کنند.

دوستانی که در موزه آسانا به فعالیت مشغول هستند معتقدند: زمین که بیشتر از هر چیز در جهان شایسته ستایش و تکریم آدمی است گمنام و ناشناخته و بی سپاس ماند. حال زمین خوب نیست، زباله های رها شده در طبیعت زخم های جبران ناپذیری بر پیکر این کره خاکی وارد آورده اندهر چند دست های خالی و اندیشه های کوچک ما قدرت ترمیم این زخم ها را ندارد اما می توانیم از سرعت ویرانی زمین بکاهیم.

با این هدف «موزه آسانا» قدم در راهی نهاده که سزاوار تقدیر است. آسانا با دریافت پسماندها و بازگردانی آنها به چرخه طبیعت درآمدی که از این راه بدست می آید را برای کودکان نیازمند این شهر هزینه می کند. تا این گونه بار دیگر همان پیوند دلچسپ روح و دل را به منصه ظهور رساند.

نیک اندیشان موزه آسانا بر این باور قلبی هستند که کودکان سرمایه آینده اند و چشم های نگران زمین بدست و اندیشه آنهاست از این رو با این اقدام زیبا که اولین بار در شهریور ماه ۹۸ با تهیه بسته های نوشت افزار برای ۱۲ نفر از این کودکان رقم خورد صلح و مودت را بین زمین و کودکان نیازمند ما ایجاد کرده اند.

و اینک در روز ۱۳ آبان که با نام دانش آموز مزین شده  بار دیگر اندیشه های نیک و دست های سخاوتمند شان را بهم گره زده اند تا بار دیگر اتفاق زیبایی را در ضمیر این کودکان به یادگار گذارند.

مصادف با ۱۳ آبان اهالی نیک سرشت آسانا ۱۲ نفر از کودکان نیازمند شهر را به مجتمع نگین لارستان بردند تا یک روز شاد را از محل در آمد پسماندهای شهری برای آنها رقم بزنند. باشد که این پیوند مبارک میان انسان و زمین سر منشا تمام خوبی ها باشد.

از همه همشهریان لاری و لارستانی دعوت می شود در این پاییز هزار رنگ و هزارنقش که زمین نفس پاکش را در وجودمان نهادینه می کند در این کار خیر با جداسازی پسماندهای خود و تحویل آن به موزه شریک شوند باشد که بتوان کودکان نیازمند بیشتری را حمایت کرد.

موزه زمین شناسی آسانا مراتب سپاس و قدر دانی خود را از تمام کسانی که به هر نحوی در اجرای این برنامه مشارکت داشتند از جمله مدیریت مجتمع تفریحی نگین اعلام می دارد.

زمان کار موزه: بعد از ظهر روزهای یکشنبه و چهارشنبه

شماره تماس: ۰۹۱۷۱۸۵۸۵۲۳


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان