میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 نوامبر 2019 ساعت 2:32 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 181 بازدید

موزه داران اوزی و لاری در موزه «آسانا» گرد هم آمدند

موزه داران اوزی و لاری در موزه «آسانا» گرد هم آمدند

به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز، جمعه دهم آبان ماه تعدادی از اعضای هیئت امنا و اعضای هیئت رئیسه کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز از موزه زمین شناسی آسانا با مدیریت مینا زمانی بازدید کردند.

این افراد پس از بازدید موزه تخصصی زمین شناسی، طی نشستی مشترک بین مسئولین موزه زمین شناسی آسانا و موزه مردم شناسی اوز، به تبادل نظر در مورد نحوه تعامل دو موزه پرداختند. هر دو موزه ضمن تشریح نحوه فعالیت خود، به بررسی توانمندی‌ها و بیان مشکلات موزه های خصوصی پرداختند.

آنها ضمن بر شمردن نقاط مشترک، ابراز تمایل کردند که اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار طرف مقابل قرار داده و تصمیم گرفتند که در آینده با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند. در این بازدید دکتر رحمت الله زمانی و همسر وی به همراه زهرا تفضلی (همکار مینا زمانی در موزه آسانا) حضور داشتند.

لازم به ذکر است که موزه زمین شناسی آسانا در شهریور ۱۳۹۶ با مدیریت مینا زمانی افتتاح  و بسیاری از نمونه های این موزه توسط مهندس نعمت الله زمانی به موزه اهدا گردیده است.

این موزه کلا با هزینه شخصی خانم زمانی و والدین وی و همکاری دوستانش راه اندازی شده است. در این موزه انواع کانی ها، سنگ ها، سنگواره ها و یک کتابخانه تخصصی زمین شناسی وجود دارد.


2 نظر

 1. مسعود راسخی گفت:

  0

  0

  درود بر بانوی بااراده و مصمم سرکار خانم زمانی که الحق و والانصاف از زمان افتتاح موزه آسانا تا به امروز که اخبار مرتبط به این موزه را پیگیری می کردم نظاره گر پشتکار و خلاقیت در رابطه با کارهای این موزه هستم.
  امیدوارم همواره موفق و پیروز باشید
  موزه مردم شناسی اوز نیز به خوبی جایگاه خود را در بین مردم پیدا کرده و با برنامه های بسیار خوبی که در آنجا اجرا می شود توانسته از جایگاه خوبی در سطح استان و حتی کشور برخوردار شود.

 2. فیلی گفت:

  0

  0

  سلام خیلی خوشحالم از همراهی وهم اندیشی این دو موزه و امیدوارم که مسئولان موزه روستای گریشکی لارستان هم به این جمع بپیوند چون منطقه لارستان جهت آشنایی جوانان و مردم منطقه به این گونه پایگاههای فرهنگی بسیار نیازمندند ضمن اینکه تشکر ویژه وسپاس خود را از دوست صمیمی و ارجمند و همکار قدیمی خودم جناب دکتر زمانی که بسیار دل در گرو آب وخاک مادری دارند و همسر گرامی شأن ونیز سرکار خانم مهندس مینا زمانی مدیر موزه آسانا از میهمان نوازی گرمشان هنگام بازدید از موزه آسانا دارم وهم چنین نهایت تشکر وسپاس را دارم از بانیان موزه مردم‌شناسی اوز وسرکار خانم براهمی وسرکار خانم جعفری که اطلاعات بسیار گرانقدری را در مورد موزه در اختیار ما گذاشتند….با سپاس علی اصغر فیلی شیراز

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان