میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 265 بازدید

موسوی: جلسات «ستاد تنظیم بازار»، در حد نشست و مصوبه نماند/ ابراهیمی زاده: در این مدت کمترین تنش را در بازار لارستان داشتیم

متولیان بازار و تجارت به امام جمعه لار گزارش کار دادند

موسوی: جلسات ستاد تنظیم بازار، در حد نشست و مصوبه نماند/ ابراهیمی زاده: در این مدت کمترین تنش را در بازار لارستان داشتیم

روز گذشته رییس اداره صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی دولتی بازار به همراه رییس و نایب رییس اتاق اصناف لارستان به دیدار امام جمعه لار رفتند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ در این دیدار که هدف آن ارائه گزارشی از وضعیت بازار و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در شرایط اقتصادی و ارزی کنونی اعلام شد، مهندس ابراهیمی زاده ضمن تشریح فعالیت‌های نظارتی و پایش بازار در سطح شهرستان، تأکید کرد: خوشبختانه در لارستان با ویژگی‌های مذهبی و فرهنگی خاص خود، شاهد کمترین تنش در بازار و خرید و فروش کالا و خدمات بودیم.

رییس اداره صنعت و معدن و تجارت با برشمردن اهمیت کنترل و تنظیم بازار، از همکاری خوب نهادهای مختلف همچون فرمانداری، سپاه، بسیج و نیروهای امنیتی در حفظ آرامش و برخورد با اندک تخلفاتِ رخ داده تقدیر کرد و اظهار داشت: ما البته هیچ‌گاه به دنبال فشار یا مچ‌گیری اصناف و واحدهای تولیدی نبوده‌ایم چرا که می‌تواند تنش را در وضعیت سخت اقتصادی افزایش دهد.

وی ضمن تشریح فعالیت‌های این اداره در راستای حمایت از کالاهای بومی، از برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی تنظیم بازار در فرماندار خبر داد و تأکید کرد: با هماهنگی‌ها و همکاری بیشتر نهادهای عضو این شورا و همچنین تلاش و همت ناظران در بازار، قطعاً شاهد حفظ آرامش در جامعه خواهیم بود.

پس از ابراهیمی زاده، نراقی رییس اتاق اصناف لارستان هم ضمن ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت این نهاد غیر دولتی در جهت تأمین کالاهای اساسی مردم، تصریح کرد: ما از دشمنان نظام و ملت که هدفی جز نابودی کشور ندارد، توقعی نداریم بلکه گله ما از برخی دوستان و داخلی‌هاست؛ کسانی که در اقتصاد به مردم ظلم می‌کنند. وی وجود رانت و فساد را یکی از علت‌های مشکلات اقتصادی کنونی دانست و افزود: ما بطور مداوم بازار را بررسی می‌کنیم و وضعیت قیمت‌ها را می‌دانیم؛ خوشبختانه قیمت بیشتر کالاها در لارستان نسبت به شهرهای دیگر کمتر است.

در ادامه این نشست صمیمانه، حجت الاسلام دکتر موسوی خرم با ابراز خرسندی از این دیدار و ارائه گزارش حاضران، به تشریح تلاش‌ها و نقشه‌های دشمنان برای نابودی کشور به‌ویژه در عرصه اقتصادی پرداخت و بیان کرد: مسئولان و مدیران کشور و شهرستان باید در این وضعیت، آرایش جنگی به خود بگیرند. امام جمعه لار اکثریت بازاریان و کسبه لارستان را انسان‌های متدین و اخلاق‌محور خواند و در عین حال تأکید کرد: در صورت بروز تخلفات اندک احتمالی باید با قاطعیت برخورد کنید تا اعتماد و آرامش مردم در جامعه حفظ شود.

وی با بیان اینکه «اکثر مطالبات اقتصادی قشرهای مختلف مردم بحق و قابل رسیدگی است»، به اعتراضاتِ چندی پیشِ برخی کامیون‌داران اشاره کرد و گفت: اگر به چنین مطالباتی به‌موقع و منطقی رسیدگی شود، کار به جاهای باریک کشیده نخواهد شد.

امام جمعه لار با تأکید بر اهمیت کار مجامعی همچون شورای کنترل بازار و اتاق اصناف، از همه اعضای آن خواست با جدیت در جلسات حضور داشته باشند و وضعیت بازار را رصد کنند. وی در همین زمینه تصریح کرد: البته جلسات تنظیم بازار و تهیه کالاهای اساسی نباید در حد نشست و مصوبه بماند بلکه عملیاتی شدن جلسات و تأثیر ملموس آن در زندگی اقتصادی مردم ضروری است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان