میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 آوریل 2015 ساعت 4:30 ب.ظ سرویس:اجتماعی 15 دیدگاه 2,665 بازدید

موضع جعفرپور درباره توافق هسته اي «لوزان» چيست؟/ حمايت با پسوند «اما»!

Untitled-1موضع جعفرپور درباره توافق هسته اي «لوزان» چيست؟/ حمايت با پسوند «اما»!

آفتاب لارستان: موضع جعفرپور درباره توافق يا تفاهم نامه «لوزان» چيست؟ اين پرسشي است كه شايد خيلي از موكلان او در حوزه انتخابيه لارستان، خنج و گراش مطرح مي كنند. اگر بپذيريم كه وكلاي ملت در مجلس شوراي اسلامي وظيفه دارند نظر و خواسته عمومي مردم را در تصميم گيري ها و مصوبات مهم و سرنوشت ساز دنبال كنند و اگر بپذيريم بخشي از بازكردن گره پرونده هسته اي ايران در مجلس شوراي اسلامي اتفاق خواهد افتاد و همچنين بپذيريم گشودگي يا توقف اين پرونده مي تواند در سفره مردم نيز تاثير بگذارد آنگاه دانستن موضع و نگاه نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس اهميت زيادي پيدا مي كند.

براي اطلاع از موضع نماينده مردم لارستان، خنج و گراش درباره توافقنامه هسته اي موسوم به «لوزان»، پرسشي را از او مطرح كرديم. اينكه تحليل شما از تفاهم نامه هسته اي ايران و كشورهاي ۵+۱ چيست و نقش توافق نهايي را در توسعه منطقه لارستان چقدر ارزيابي مي كنيد؟

دكتر جمشيد جعفرپور اين پرسش «آفتاب» را در قالب يك يادداشت كوتاه پاسخ داد كه در ادامه مي آيد:

***

تفاهم نامه هسته اي منعقده بين ايران و كشورهاي ۵+۱ به صورت كلي و اصولي حركتي مثبت و قابل تقدير از آن جهت مي باشد كه پاسخ عملي است به تبليغات دروغين و پرحجم دشمنان ايران مبني بر اينكه نظام جمهوري اسلامي يك نظام ناهماهنگ با هنجارهاي بين المللي و ايران يك كشور ستيزه جو و دردسرساز در جهان مي باشد.

از ديگر سو اميد است اين تفاهم نامه منجر به نگاشت متني شود كه ضمن حفظ و حراست از دستاوردهاي صلح آميز هسته اي كشور، كه با مجاهدت دانشمندان جوان ايراني و حمايتهاي بي دريغ رهبري و ملت حاصل شده، موجب برطرف شدن تضييقاتي شود كه در سه سال اخير در اقتصاد و كسب و كار كشور تاثير سوء گذاشته و ملت ايران را در صحنه اقتصادي از آنچه حق و ظرفيت اوست بازداشته است.

مهمترين نكته درخصوص بيانيه (ضمن حمايت از تيم مذاكره كننده) دست يابي به معاني شفاف و خالي از ابهام در احقاق حق ايران براي هرگونه فعاليت تحقيقي و توسعه اي و نه ويتريني در فن آوري هاي هسته اي صلح آميز مي باشد و مسلما با توجه به نياز كشورهاي غربي به اين توافق نامه (همچنان كه رئيس جمهور آمريكا علنا به آن اعتراف نمود و راه هاي ديگر را غير ممكن دانست) و با ملاحظه نرمش هايي كه براي گرفتن بهانه از سوي جمهوري اسلامي ايران صورت گرفته انتظار از تيم مذاكره كننده آن است كه با توكل بر خدا و مستظهر به پشتيباني رهبري و ملت، در دفاع از حقوق حقه كشور بكوشند و اجازه هيچ گونه باج خواهي و زياده طلبي به دشمنان ندهند.

ان شالله درصورت دستيابي به يك نگارش متين و روشن كه تمامي تحريم ها را در روز توافقنامه لغو مي سازد همچنان كه شاهد تغييرات و تسهيلاتي در امور اقتصادي و بازرگاني كشور خواهيم بود، مردم لارستان بزرگ نيز بطور ويژه تر اين رونق را احساس خواهند كرد چراكه ميزان مراودات اين منطقه با كشورهاي حاشيه خليج فارس چه از لحاظ آمد و شد و چه تعاملات بازرگاني بيشتر از ساير نقاط كشور است. 

جمشيد جعفرپور/ نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس

 


15 نظر

 1. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  آقای جعفرپور عزیر شما که طرفدار جریانی هستید که تحریمها را کاغذپاره می داند پس چطور باز هم از توافق حرف می زنید.نکند قطعنامه دانها هنوز پاره نشده اند؟
  یا شاید تحریم کنندگان به گفته بنده خدایی که شما از او حمایت می کردید دارند آب را می ریزند همانحائیشان که می سوزد.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  هرگونه فعاليت تحقيقي و توسعه اي و نه ويتريني

 3. منصفانه گفت:

  0

  0

  با وجودی که بسیاری از مواضع و رفتارهای نماینده را نمی پسندم ولی این حرفها معتدل و درست است.

 4. محمد گفت:

  0

  0

  الله اعلم بالصواب

 5. رحمانی گفت:

  0

  0

  این که انصافا موضع منطقی بود.خانم دشتی بی انصافی هم حدودی داره.من تا حالا از نماینده لار موضع غیر معقولی ندیدم.اخااق هم خوب چیزیه.

 6. حق گو گفت:

  0

  0

  مطالعه پاسخ دکترجعفرپوربه سوال مطروحه هیچگونه اما واگری ندارد وموضع تمام مردم ایران است که مذاکره وتوافق باحفظ احترام وحقوق مردم ایران بنابه دلایل گفته شده درپاسخ نماینده لازم وبلکه واجب است.حال اگرنویسنده مطلب نظردیگری مبنی برمذاکره وتوافق به هرقیمتی حتی ذلت وحقارت این کشورومردم رادارند امردیگری است؟

 7. لاری گفت:

  0

  0

  فقط جعفر پور

 8. رحمانی گفت:

  0

  0

  احسنت به نماینده حقوقدان لارستان

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتى فيصله انتخابى قضيه اش سالبه چوبينه بوده و تازه بعد شکر ايزد و…
  ببم جان اين اما و اگر ,جاى خود ,چراکه ,, توبهتر ميدونى يا نماينده ,, نه تو به تر تر ميدوني يا نماينده
  تازه شکر کن انتراکت هم داره

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببم جان منظورت از انتراکت کاندا است؟ تو دیگه کی هستی؟

 11. ماشال گفت:

  0

  0

  جناب جعفر پور شما که گفتید یارانه های قطع شده پیگیری کرده ام.ولی یارانه های قطع شده وصل که نشد هیچ دور جدید در فروردین قطع شد.چرا محکم پیگیری نمیکنی.چرا به داد مظلوم وفقیر ومحروم نمیرسی؟چرا؟چرا؟خدایا!!!خدا دردم ربه کی بگم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دردت رو به همون کسی بگو که برای فریب مردم وبرا اینکه بهش رای بدن یارانه داد

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببم جان منظورت کا نا دادرای هس دیگه نه پپسی

 13. ماشال گفت:

  0

  0

  ناشناس عزیز اونی که تو میگی برای منطقه خودمون مسکن مهر و…کاردیگه هم ببین بعد تهمت بزن.اون یارانه داد ولی این دولت یارانه گرفت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان