میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۴:۵۵ ب.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 350 بازدید

موضع فرماندار لارستان نسبت به اعتراضات اخیر در کشور/ لزوم رعایت قانون در اعتراضات و سعه صدر بیشتر مسئولان

موضع فرماندار لارستان نسبت به اعتراضات اخیر در کشور/ لزوم رعایت قانون در اعتراضات و سعه صدر بیشتر مسئولان

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: دهة فجر فرصتی برای تمام مسئولین است که بتوانند  با تدبیر، جوانان را  با ارزشهای انقلاب آشنا کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در اولین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان در سخنانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با مجاهدت و جانفشانی های شهیدان والا مقام و با رهبری های حکیمانه حضرت امام (ره) بدست آمده است و با هماهنگی و وحدت مردم و با ایمان به خدا انقلاب اسلامی تثبیت شد و در کنار این ثبات، ایران اسلامی توانست یک پویایی در جهان ایجاد نماید که بسیاری از مردم و کشورها را به نوعی تأثیرپذیر از آرمانهای خودش  کند.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: امروز اگر در فعالیت های میدانی، تبلیغی و فعالیت های فرهنگی خود کوچک ترین اشتباهی را در راستای گسترش و نشر ارزشهای انقلاب به پیش ببریم، سریعاً عکس العمل های متعددی از طریق دشمنان ما در سریع ترین زمان ممکن به بدنه جامعه القاء می شود و این بد است، به طوری که ممکن است عکس  العمل منفی برای جامعه داشته باشد.

حسنی اظهار داشت: امروزه همه نگاه ها بیشتر به سمت کارآمدی نظام و بدنه مدیریتی جامعه است و این کار آمدی در همه عرصه هاست و صرفاً اینکه فقط پروژه های عمرانی افتتاح شود، نیست، بلکه بایستی در عرصه فرهنگی تأثیرات مشهود آن مشخص باشد، در عرصه اجتماعی هنجارها ارتقاء پیدا کند و آسیب های اجتماعی نیزکاهش پیدا کند.

وی بیان کرد: دهة فجر فرصتی برای تمام مسئولین است که بتوانند عاقلانه و با تدبیر فعالیت هایی را انجام دهند که نسل جدید  را  با ارزشهای انقلاب، آرمانهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری آشنا کنند.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه هر جا مردم حضور داشته اند برنامه ها بهتر و با کیفیت تر اجرا شده است، گفت: تا آنجا که می توانید فعالیت ها و برنامه ها در جهت ایجاد بستر، تبیین سیاست ها و ارزشها اجرا گردد و مهم تر از همه اینکه مردم را در اجرای برنامه ها مشارکت دهید و در راستای مردمی کردن و تنوع در برنامه ها اقدام نمایید.

حسنی خطاب به روسای ادارات شهرستان خاطر نشان کرد: عملکرد دولت در شهرستان را تشریح کنید چرا که اگر دولت برنامه های مدون، متنوع و قابل قبولی داشته باشد و عملکرد خود را مستمر بیان کنند، هم به ظرفیت نظام کمک کرده است و هم به رضایت مندی که تأثیرش بر پایداری نظام هست کمک شده است و در این راستا همه با هم می توانیم مسیری را پیش ببریم که خدای ناخواسته روزنه ای برای نفوذ دشمنان و اینکه بخواهند از نارضایتی های مردم سوء استفاده کننده جلوگیری کنیم که یقیناً با حضور مردم و آگاهی کامل مسئولین شهرستان این مهم رقم خواهد خورد.

وی در خصوص تجمعات غیر قانونی طی چند روز اخیر در کشور هم گفت: طبیعی است در همه کشورها ممکن است مردم به بخشی از فعالیت ها اعتراضاتی داشته باشند، اما مشکلی که ما در کشور داریم و از سالهای گذشته تا به الان نیز حل نشده است، این است که  نتوانسته ایم از نظر فرهنگی ظرفیتی را ایجاد کنیم که قدرت تحمل و سعه صدر را بالا ببریم.

نماینده عالی دولت در لارستان ادامه داد: معترضین، مخالفین و منتقدین از حداقلی ها تا حداکثری ها به محض اینکه در یک جمعی قرار می گیرند حرفی را که باید در آخر بزنند، اول می زنند که آن برمی گردد به ساختار فرهنگی مشترکی که ایراد دارد که نتوانسته ایم آن گفتمان فرهنگی را بین خودمان رواج دهیم که هم انتقاد کنیم و هم ساختارها را خراب نکنیم.

حسنی افزود: ما برای پایداری و تثبیت این نظام همه مان آسیب دیده ایم که هیچ نظام دیگری هم یارای جایگزین شدن آن را ندارد و این وظیفه شخصی و اداری ماست که تا آنجا که می توانیم در جهت روشنگری اقشار مختلف مردم بخصوص نوجوانان و جوانان قدم برداریم و در حوزه مدیریتی که باز هم تکلیف است و بهترین خدمت هم این است که پاسخگوی مردم باشیم و آنچنان عمل کنیم و کارآمد باشیم که با عمل و اقدام خودمان رضایت خود را در بین مردم ایجاد کنیم.

معاون استاندار فارس گفت: یقیناً ناامنی، نبود آرامش ممکن است قسمت هایی از جامعه را هدف قرار بدهد چون هر گونه ناامنی به تدریج دامن گیر همه خواهد شد و  ارزش ها، زندگی اجتماعی، شخصی و آینده فرزندان و آیندگان آسیب می بینند.

فرماندار ویژه لارستان گفت: نظام سیاسی ما یک قانون اساسی دارد که هر گونه فعالیت اعتراضی در چارچوب آن مشخص  کرده است و اکثر کسانی که می خواهند اعتراضی کنند، بایستی مجوز بگیرند و یقیناً تجمعاتی که مجوز ندارند طبق قانون بایستی با آنها برخورد گردد و در راستای روشنگری، شفافیت در جامعه و ارتباطی که با بدنة جامعه دارند این موارد ارائه شود که خدایی نکرده نوجوانان و جوانان و  کسانی که به پیامدهای خودشان آگاهی ندارند، آسیب نبینند.

وی اظهار داشت: به حمدالله شهرستان لارستان به دلیل همان غنای فرهنگی دینی و مذهبی که دارد اگر فعالیتی باشد قاعده مند و قانونی ودر چارچوب قانون و مقررات صورت می پذیرد و همیشه مشکلات ، نارضایتی ها و نارسایی ها را در یک مسیر تعاملی مدیریت می کنند و به پیش می برند.

حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: ما بیشترین برنامه های فرهنگی خود را در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی را  بایستی برای نوجوانان و جوانان  طراحی و برنامه ریزی کنیم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان