میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 می 2014 ساعت 1:24 ب.ظ سرویس:مطلب شما 21 دیدگاه 2,985 بازدید

مُرده ي سياسي!

مُرده ي سياسي!

sabooriمحمد حسين صبوري: فرض کنید لاشه ی مرده ای را روبرویتان قرار دهند .فرض کردید؟!
حال سوال من این است که اگر این مرده را به زیر لگد بگیرید، چیزی از او کم می شود؟ اصلا حس می کند؟زخمی شدن یک جسد بی جان، یک جسم بی روح را می توان فخر نامید؟! حال از این صحبت ها که بگذریم، به بحث اصلی مان خواهیم پرداخت.
در نهم دی ماه ۱۳۸۸، اتفاق مهمی رخ داد؛ تا جایی که نسخه ی یک تفکر و جریان افراطی و رادیکال پیچیده شد و پایان زندگانی نوعی تفکر خاص سیاسی فرا رسید.اهمیت این فوت سیاسی در این بس که توسط خیل عظیمی از مردم کلید خورد ؛ نه یک جریان خاص یا رقیب.از آن روز به بعد، جریانی که با هوچی گری و «فریب فتنه» قصد ادامه حیات را داشت، به کُمای طولانی مدت وارد شد ،طوری که اطرافیان و یاران آن نیز امیدی به بازگشت آن نداشته باشند.و چنین شد؛ جریانی که در کشور ایران مرگ را به خود دید و به جریان های مرده ی دیگر نظیر مجاهدین! (منافقین) خلق افزوده شد.
سران این حزب خود می دانستند که دیگر بازگشتی در کار نخواهد بود . ورود به برزخی که دم مسیحا هم نمی تواند خلاصی بخش این قتل مقدس باشد.اما در رویارویی مردم ایران اسلامی – که افتخار فنای یک تفکر رادیکال را به دوش می کشیدند– معدود اشخاص انگشت شمار و انگشت نمایی هم، تصمیم بر شوک و تنفس مصنوعی بر پیکر این جریان گرفتند ، تا شاید برنامه ریزی چندین و چند ساله ی آنها اندک امیدی را دارا باشد.
از ربع پهلوی ها گرفته تا شیمون پرزها، کلینتون ها و جرج سوروس ها ، دست به دامن تنفس مصنوعی شده تا شاید جای خالی سکوت ناشی از شکست برخی شیوخی که توهم «آیت الله»! نامیدنشان را جدی گرفنه بودند، اندکی پُر بماند.
روی صحبت من با برندگان و سربلندان (۹ دی ۸۸) و (۲۴ خرداد ۹۲) می باشد .آنها که در برهوت ادعا، سربلندی شان را به رخ سرشکستگان فتنه ی آمریکایی – صهیونیستی می کِشند. حال بعد از گذشت تقریبا ۵ سال، در به در و سردرگم به دنبال یک معجزه می باشند تا لاشه ی بی روح خود را، بازیافت کنند! حال با حضور های سرزده در دانشگاه های پایتخت، شانس نداشته ی خود را در محرض امتحان قرار می دهند.
حال «عبا شکلاتی ها» می خواهند خود را در نمایشگاه کتاب به مردم نشان دهند تا وجود بی ارزش خود را بر مردمی اثبات کنند که از آنها زخم خورده اند! حال با سخنرانی ها و پیام های مملو از پارادوکسشان ، آن هم در میان عده ای قلیل ، می خواهند بر مرگ سیاسی شان سرپوش گذارند.و …
اما؛ درود بر غیرتتان دانشجویان، درود بر غیرتتان مردان، زنان و جوانان پرورش یافته ی انقلاب. درود بر شما که امید معجزه و دم مسیحایی را در حد و اندازه ی همان توهم همیشگی نگه داشتید.
افتخار آفرینان ۹ دی و ۲۴ خرداد همچنان روی صحبتم با شماست؛ خود را خسته نکنید. لگد زدن به یک مُرده سودی ندارد. شناسنامه ی اعتماد ملت به این جماعت، مدت هاست مُهر « فوت شد » خورده است.
هیچگاه حاظر نشوید ارزشتان آنقدر نازل شود که مُهره های سوخته ی جریان براندازی، بشود رقیب پیش رویتان!
بگذراید در دنیای خیالی خودشان، در لاک های خود پنهان شده و به جلسات خصوصی خود ادامه دهند


21 نظر

 1. عبدالرضامفتوحي گفت:

  0

  0

  سلام به نويسنده ي اين مطلب
  اگر كمي واضح تر بنويسيد بهتر است .فكر كنم با اين عكسي كه از شما گذاشته اند بيشتر از سي سال نداشته باشيد اما به عقيده ي من جوري نصيحت كرده ايد كه گويا يك پير پخته ي نود ساله نصيحت مي كند . دوست خوب من هيچ علاقه اي به سياست يا مسايل سياسي و يا حزب و گروهي ندارم .منتها مطالب دوستان را مي خوانم و احساس و نظرم را از مطلب شما بيان كردم . دست شما درد نكند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ۱۸ سالشه شاه پسر. می خاد آینده خودشو تضمین کنه

 3. محمد گفت:

  0

  0

  اگر نامزد مورد علاقه من هم در انتخابات ۲۴ خرداد فقط ۴ ميليون راي مي آورد و مردم با رايشان مشت محكمي به دهانم مي زدند همچين مطلبي مي نوشتم تا كمي عقده هايم تخليه شود!!!! برو بچه، آنكه مرده نه اصلاح طلبان كه […] است. مرده كسي است كه تلاش مي كند ديگران را […]. برو كه […]!!

 4. محمد حسین صبوری گفت:

  0

  0

  ضمن عرض سلام خدمت برادر بزرگوارم ،جناب آقای مفتوحی
  بنده در هر سن و سالی ، خود را در جایگاهی نمی بینم که بخواهم نصیحت گر باشم .
  اگر به نگارش فوق هم بازبینی دقیق تری داشته باشید ، قسمتی که رفتار نصیحت گونه یا متن غیر واضحی داشته باشد را نخواهید یافت .
  ممکن است سوء برداشتی شده باشد
  بنده نیز نوشته هایم صرفا نظر شخصی و اعتقاد خودم است.
  ضمن قدردانی از توجه و حسن نیت شما شاعر عزیز شهرستان نسبت به بنده و یادداشت پیش رو ، لازم می دانم خود را تنها یک شهروند ایرانی معرفی کنم .
  با تشکر

  • عبدالرضامفتوحي گفت:

   0

   0

   سلام دوست خوب ممنون از پاسخ شما
   بنده چنين برداشت كردم كه انشاالله چنين نباشد و حق با شما دوست جوان ايراني و هموطنم باشد.
   يا حق

 5. صابر گفت:

  0

  0

  نه آقای ناشناس از شما بهتره که حتی حاظر به نوشتن اسمت نیستی

  آینده ی هر انسشانی در گرو توان و ظرفیت وجودی اوست که رقم می خورد نه علل دیگر ، قلم زدن در زمانی که قلم ها زیادی شکسته می شود خودش اصل هنر و پختگی است

 6. آفرين گفت:

  0

  0

  گمان مبر كه به پايان رسيده فصل مغان
  هزار باده ي ناخورده در رگ تاك است

 7. لاري گفت:

  0

  0

  والا من يكي كه به اين دليل به روحاني راي دادم چون امثال شماها از او بدتان مي آمد! من به اين دليل به روحاني راي دادم چون سيد بزرگوار سيد محمد خاتمي از او حمايت مي كرد. حالا شما با عقل بزرگ خودت بگو اونها مرده اند!!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ظاهرا از حال سیدت خبر نداری؟ از مرده هم بدتر شده وضعش !!!!
   مرده ها رو یه سر میزنن بهشون ،این سید جانتون که کسی از دوستانش هم بهش اهمیت نمیده … جاش خودش هی سر میزنه اینور و اونور (با ترس و لرز از مردم) .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  نمیخوای که بگی روحانی کاندیدای مورد نظر خاتمی بود؟؟!!
  اون بیچاره که از رو ناچاری از دکتر روحانی دفاع کرد . کاچی به از هیچی
  وقتی خودشون میدونن که عارف حداکثر رای ک داره ۴ درصده

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  اصلاحات و اصلاح طلبي و شخصيت هاي تاريخ ساز آن زنده هستند و زنده مي مانند چون مردمي اند و با مردم. تا كور شود هرانكه نتواند ديد

 10. ...!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  0

  0

  دوست عزیز این بحث ها برا مردم و مملکتمون تکراریه، درد مردم اینا نیست، حیف فکر و وقتتون که بزارید رو نوشتن مطالب سیاسی که هیچ سودی به حال جوانان و مردم نداره،این قبیل مواردی که ذکر نمودید همیشه بوده و خواهد بود،پس فکرتون رو مباحث دیگه پیر کنید

 11. لاري گفت:

  0

  0

  به اين مطالب تهوع آور مي گويند نشخوار ضعيف و داغون مقالات چرت حسين شريعتمداري در كيهان!! دوست همشهري دقت كن كه حمايت از […] هيچ هنري نيست. اگر راست ميگي از كسي حمايت كن كه مظلوم است نه […]. فكر كنم دين ما هم به ما ياد داده بين ظالم و مظلوم طرف مظلوم رو بگيريم.

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  دین ما قبل از هر چیزی بهمون یاد داده ادب داشته باشیم آقای مثلا لاری !

  البته اینجور صحبت کردن ها خودش بیانگر عصبانیت بعد از شکست هستش.

  آقایون ‘ زنده باد مخالف من ‘ وقتی اون مرادتون ذره ای شخصیت و تربیت خانوادگی نداره،ازشما بیشتر از این انتظار نمیره

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  برندگان و سربلندان (۹ دی ۸۸) و (۲۴ خرداد ۹۲)!
  الان چطوری جمع بستین شما؟

 14. محسن گفت:

  0

  0

  موندم چرا اینقد بدشون اومده بعضی دوستان !
  مطلب بالا که جز حقیقت چیزی نیست .
  ینی میخواین بگین اینقدر حقیقت تلخ و زجرآوره؟

 15. محسن گفت:

  0

  0

  زیبا بود
  احسنت

 16. لاري قديمي گفت:

  0

  0

  زيبا بود اما ول كن مطالب سياسي بچسب به هنر ……..

 17. محسن گفت:

  0

  0

  یه سوال !!!!!
  آقایون مدعی آزادی بیان ؛ چرا مثبت و منفی نظرات برای این مطلب بسته شده ولی برای تمام مطالب دیگر است؟؟؟؟
  خوش باشین
  ————–
  مديريت: امكان لايك كردن نظرات هيچگاه بسته نيست. شايد سرعت اينترنت شما پايين است كه ثبت نمي شود يا اينكه قبلا لايك كرده ايد.

 18. حسین گفت:

  0

  0

  خواندنی بود و شیوا بیان شده بود
  شیر مادرت حلالت جوان .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان