میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 سپتامبر 2020 ساعت 5:21 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 33 دیدگاه 506 بازدید

نامه دوم و آخر هنرمندان لارستان به نماینده/ گِله داریم! از حرمتی که رعایت نشد؛ از کارهایی که انجام نشد!

نامه دوم و آخر هنرمندان لارستان به نماینده/ گِله داریم! از حرمتی که رعایت نشد؛ از کارهایی که انجام نشد!

آفتاب لارستان:‌ پیرو انتشار نامه اول هنرمندان لارستان با بیش از ۳۰۰ امضا به نماینده مردم در مجلس (اینجا) با موضوع درخواست حفظ مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، پاسخی منسوب به «علیشیر» مدیر دفتر نماینده در لارستان در فضایِ غیررسمیِ مجازی منتشر شد که واکنش این هنرمندان را برانگیخت. آنها انتقاد و گله مندی خود را درقالب نامه دوم که آن را آخرین نامه به نماینده خوانده اند تشریح کرده اند که در ادامه می خوانید:

***

آقای حسین‌زاده! ما جمعی از هنرمندان لارستان از مناطق و بخش های مختلف این شهرستان و از طیف های فکری، سیاسی و صنفی متفاوت طی نامه ای درخواست خود را بصورت محترمانه و «متواضعانه» برای شما که نماینده و وکیل ما و مردم هستید نوشتیم و در آن تلاش شما برای حفظ مدیری جوان و محبوب را طلب کردیم.

دلیل اینکه چرا این نامه را برای شما نوشتیم هم واضح است! ناامیدی از روال اداری مرسوم در استان و شهرستان و احساس نیاز به توان و نفوذی که لابد هرکدام از نمایندگان مجلس باید در تعامل با سطوح عالی حاکمیت، دولتمردان، وزرا و… داشته باشند. نفوذ و توانی که غالب و نه تمام نمایندگان از آن بهره مندند!

اما برخورد شما با امضاکنندگان این نامه محترمانه چگونه بود؟!

خطاب این نامه «شخص شما» بود اما آنچه به عنوان پاسخ منتشر شد متنی با امضای مدیر دفترتان در لارستان؛ آن هم نه در توضیح عملکرد خود که برای تشریح پیگیری شما!

آقای حسین‌زاده! شما حتی حاضر نشدید همین پاسخ را در کانال‌های رسمی اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌تان درج کنید! همین کانال‌هایی که هر مطلب و خبر ریز و درشت خود و اعضای تیم خود را فی‌الفور در آنها منتشر می کنید! همچنین بی‌توجه به قانون مطبوعات نخواستید پاسخ نامه را برای همین رسانه‌ای که نامه ما هنرمندان را منتشر کرد ارسال کنید! و انتشار جوابی با توصیفات فوق، به نامه و درخواست هنرمندان پرتعداد منطقه صرفا در گروه‌های واتساپیِ بی‌ربط، اگر بی‌احترامی به آنها نیست چیست؟!

آقای حسین‌زاده! یادتان است چند وقت قبل در شورای اداری لارستان چه حرف هایی زدید؟!

تاکید کردید که «بحث فرهنگ» برای ما «بسیار مهم» است و مسائل آن را «به جد پیگیری خواهیم کرد» همچنین به ضرورت «مطالبه‌گر بودن» پرداختید و به همین شورای اداری میزبان گفتید که «مطالبه‌گری» ندارید! همچنین اشاره کردید که «کار نماینده عزل و نصب نیست اما اگر مورد مشورت قرار گیرید و منافع مردم در کار باشد» ورود می کنید.(اینجا)

ما هنرمندان همین «حرف‌های خوشگل» را شنیدیم و نامه‌ای محترمانه برایتان نوشتیم؛ چیز زیادی هم نخواستیم! تاکید بر حفظ مدیری جوان و محبوب همچون خود شما! اصلا تصور کردیم در این موضوع مهم یک «اشاره» از ما کافی است تا نماینده جوان و محبوب در حفظ مدیری جوان و محبوب همچون دیگران به مکاتبه و تلفن و ارجاع به دستورالعمل‌های رایج و مرسوم اداری اکتفا نکند!

چه می‌شد اگر فارغ از نتیجه کار، زحمت می‌کشیدید و شخصا به دیدار وزیر برای پیگیری این موضوع می‌رفتید؟ یا چه می شد اگر درپی این درخواست هنرمندان در جمع آنها یا نمایندگان آنها حاضر می‌شدید و صادقانه از معذوریت‌ها و محذوریت‌هایتان می‌گفتید؟! چه می شد اگر برای حل این مشکل از دیگران و ازجمله نماینده سابق کمک می گرفتید؟! اصلا نه! چه می شد اگر پاسخ این نامه را شخصا می‌نوشتید و این برخورد غیرمحترمانه را با این قشر حساس جامعه انتخاب نمی‌کردید؟!

باری آقای نماینده! هنرمندان این ملک آنچه تاکنون کم ندیده‌اند «کم توجهی» است؛ اصلا همه ما می دانیم فارغ از شعارهای «گُل درشتِ» پشت تریبون‌ها «فرهنگ و هنر» امری بدون اولویت و متاخر است؛ این دیدگاه همه است؛ چه مدیران کهنه‌کار چه نمایندگان تازه‌کار!

آقای حسین‌زاده! در نامه اول، رفتار شما در موضوع مورد درخواست را «آزمونی» برای شما توصیف کردیم؛ آزمونی که آرزو کردیم در آن سربلند بیرون بیایید! آزمونی که البته هنوز وقت آن به سرنیامده؛ مهم این است که بخواهید…

مطلب مرتبط:

نامه اول بیش از ۳۰۰ هنرمند لارستانی به «حسین زاده»


33 نظر

 1. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  شاید این اولین باری است که می بینیم یک مدیر جوان و شایسته که با خلوص کامل همه توان خود را بکارگرفته اینقدر خواهان دارد از همه طیف ها هر کس خالصانه و برای رضای خدا کار کند محبوب می شود مهم نیست اهل کجا باشد …..البته در نظام تشکیلاتی کشور انتخاب بر اساس شایستگی فقط شعار است زیرا شایستگان به دنبال استیفای حقوق مردم هستند که این امر از توان و حوصله فرماندار و …..خارج است

 2. علی گفت:

  0

  0

  همه همین طور هستند.
  اولش حرفای قشنگ و به قول شما خوشگل می زنند
  بعدش رفتم که رفتم!

 3. هنرمند گفت:

  0

  0

  از دغدغه مندی همه هنرمندان قدردانی میشود. آقای حجتی هم از نیروهای خوب و متواضع هستند. ولی جا دارد هنرمندان به فکر گزینه های آلترناتیو هم باشند تا گزینه غیر بومی تحمیل نشود. مثلا مدیرانی از,جنس هنر مثل آقای عباس زاده . نادر نیرومند . علی نخبه. خانم خرم بخت و..

 4. داوود اسماعیلی گفت:

  0

  0

  مگر یک مدیر میتواند دوبار در یک مدت کوتاه مدیر شود و به سر پست خود برگردد. تا الان در ایران سابقه نداشته

 5. مهرناز موسیقی گفت:

  0

  0

  آیا بهتر نیست بصورت چرخشی از دیگر هنرمندان که شرایط آن را دارند. در مدیریت ازشاد هم استفاده کرد. در ضمن بنده متوجه نشدم آقای حجتی در چه زمینه هنری تبحر داشته اند و عملکرد ایشان در طول ریاست ارشاد در چه زمینه ای بوده است?

 6. هادی گفت:

  0

  0

  احسنت جناب حسین زاده . همین کاری که کردید درست است ، در چهار سال پیش رو لازم نیست هیچ کاری برای شهرستان لارستان انجام دهید .البته طبق شعار تبلیغاتی خودتان ” اجماع منطقه برای آبادانی گراش” در نهایت دور بعد باز خودتان رای میاورید ، چون صد نفر در لار کاندید می شوند .

 7. لاری گفت:

  0

  0

  والا تو لار همه چیز برعکس است . بجای اینکه نماینده و مسوولین پیگیر امور باشند مردم باید به فکر بدبختی های لار باشند. نه نماینده نماینده است نه رییس دفترش.

 8. ناشناس گفت:

  1

  0

  هنرمندان عزیز ،
  خب هنوز نماینده محترم ضمن اینکه در شوک و شوق انتخابشان مانده است ، هنوز جا نیفتاده !!! اجازه بدین پاشنه هایش را بِکشد و با مسئولین آشنا گردد……
  عحله نکنید……
  صبر ایوب داشته باشید…..

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  حسین زاده مردود شد

 10. دیده بان! گفت:

  2

  0

  قبلا گفتم باز هم میگم چرا برای یک مساله پیش پا افتاده اینقدر هیاهو و آسمان ریسمان میکنید؟!! به فکر برنامه های کلان و بزرگ برای شهرمان باشیم و طومار را برای اقدامات بزرگ تهیه و امضا کنیم!!

  • مهدی.م گفت:

   0

   0

   این آقای نماینده توان انجام کارهای کوچک رو هم نداره چه برسه انجام کارهای بزرگ.من بعنوان منتقد جعفرپور می گم صد رحمت به جعفرپور اشتباه کردیم اشتباااااااااه

 11. لارستانی گفت:

  0

  0

  احسنت جناب منشی

 12. امیر گفت:

  0

  0

  چرا اینقدر به اقای حسین زاده فشار وارد میکنید چرا نماینده باید در عزل و نصبها دخالت کند امثال جعفرپور بجای گرفتن بوجه و امکانات برای توسعه منطقه دنبال عزل و نصب بود ایا رواست که وقت باارزش نماینده که متعلق به مردمان حوزه انتخابیه است صرف حفظ یک مسول اداره گردد و از کارهای مهم باز ماند فرماندار شهر که بالاترین مقام اجرایی شهر میباشد وظیفه اش عزل و نصب روسای ادارات است پس لطفانماینده جوانمان را وارد حاشیه نکنید

 13. رحیم گفت:

  0

  0

  اقای ناشناس حسین زاده مردود نشد اتفاقا کار درست را ایشان کرد که مانند نماینده سابق به عزل و نصبها که کار نماینده نیست ورود نکرد جهت اطلاع فرماندار شهر به عنوان بالاترین مسول اجرایی شهرستان وظیفه اش پیگیری عزل و نصبهاست درود بر حسین زاده جوان

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  ان شاءالله
  خدا کریمه !!!!!
  همه چیز درست میشه !!!!
  اگر خدا بخواهد…….!!!!

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] تون ونماینده تون هر دو بی بخارند .

 16. لارستانی گفت:

  0

  0

  به نظر میرسد قضیه اداره ارشاد در لار زیاد بزرگنمایی میشود افراد خوب وزیادی وجود دارند که مسولیت ارشاد را تقبل کنند این همه هیاهو واستمداد از نماینده مجلس سزاوار نیست زیرا دخالت در امور اجرایی ادارات وظیفه نماینده مجلس نیست کار به این کوچکی نباید این همه بزرگ نمایی شود

 17. رضا محبی گفت:

  0

  0

  حاشیه ای بر نامه دوم

  در مورد نامه دوم هنرمندان به نماینده محترم مطالبی به ذهن بنده رسید که باید عرض کنم.

  اولا برای بنده خیلی جای تعجب دارد، جمعی از دوستان هنرمند و فرهیخته بجای اینکه ابقای رییس اداره ارشاد را از نماینده دولت در شهرستان که شخص فرماندار محترم هستند مطالبه کنند، آن را از نماینده مردم درخواست می کنند این در حالی است که اینها دو قوه کاملا جدا از هم هستند و ورود نماینده به عزل نصب روسای ادارات کاری کاملا غیرقانونی محسوب می شود و اگر در ادوار گذشته نماینده های محترم در این امور دخالت می کردند، کاری اشتباه و غیر قانونی بوده است. باید از خود پرسید چطور از نماینده مجلس و عضو قوه مقننه می توان انتظار داشت شان خود را به عنوان مرد قانون زیر پا بگذارد و خلاف قانون عمل کند؟

  ثانیا به نظر بنده این کار دوستان، بیشتر شبیه لشکرکشی و اختلاف افکنی است. این شیوه برخورد با موضوعات در شان جامعه هنرمند و فرهیخته نیست که اینچنین به منتخب مردم بتازند و مطالبه ای داشته باشند که از اساس وظیفه قوه دیگری است. اگر عزل و نصب مسولان اجرایی وظیفه ذاتی نماینده مجلس بود این برخورد قابل قبول بود اما با توجه به عدم ارتباط وظایف نماینده با این مساله نحوه برخورد اهالی فرهنگ، از صفت فرهیختگی برخوردار نیست.

  ثالثا چطور از نماینده فعلی می توان انتظار داشت از نماینده سابق که حدود ۷ سال رییس کمسیون فرهنگی مجلس بوده برای حل این مساله کمک بخواهد؟ اگر نماینده سابق راه حلی برای این مشکل و سایر مشکلات اداره ارشاد لارستان داشت در همان دوره طولانی ریاست کمیسیون فرهنگی آن را ارائه می کرد. این در حالی است که در دوره نمایندگی ایشان ریاست اداره ارشاد استان هم با یک لارستانی بوده است. اگر اراده ای برای حل مشکلات متعدد اداره ارشاد لارستان از قبیل نداشتن ساختمان مناسب مستقل، کارمند به تعداد لازم و کافی، وجود داشت حضور ایشان در منصب ریاست کمیسیون فرهنگی و سایرین در مناصب مرتبط، کافی بود.

  رابعا همانطور که در پاسخ دفتر نماینده آمده است؛ جناب آقای حجتی نیروی آموزش پرورش استهبان هستند و فقط مدت دوسال با شرط و شروطی توانسته اند بصورت مامور به خدمت، ریاست اداره ارشاد لارستان را به عهده بگیرند و طبیعی است که آموزش و پرورش بخواهد به حسب نیازهایش، ایشان را به مجموعه خود عودت دهد.

  خامسا به نظر حقیر دوستان هنرمند و فرهیخته خیلی دیر به فکر افتاده اند. در دوره نماینده قبلی که امکان سامان دادن به اوضاع بی سرو سامان اداره ارشاد لارستان بود با رضایت به حداقل ها فرصت از دست رفت لذا اکنون با فشار و جار و جنجال نمی توان آب رفته را به جوی بازگرداند. اداره ارشاد لارستان با سابقه و قدمتی که دارد و با زمینه گسترده ای که برای فعالیت آن قابل تصور است باید خیلی بیش از این ها مورد عنایت قرار می گرفت. این اداره با وضعیت فعلی و با امکانات و نیروی انسانی موجود در شان لارستان نیست.

  در پایان پیشنهاد می کنم مطالبات و پیگیری های خود را مجدانه از طریق نماینده محترم دولت در شهرستان و وزارت ارشاد و همچنین تشکل های مردم نهاد دنبال نمایید تا با توجه به همه مشکلات این اداره و نه تنها مساله مدیریت و رفع همه موانع، زمینه های لازم برای انجام وظیفه کامل و موثر این اداره در عرصه فرهنگ و هنر شهرستان فراهم گردد. البته در کنار درخواست از مراجع قانونی ذیربط از نماینده محترم مردم در مجلس نیز می توان در این راستا انتظار همکاری و مساعدت داشت.

  موفق و موید باشید

 18. علیرضا گفت:

  1

  0

  منم موتوریخچال خونمون سوخته ونه نماینده ونه رییس دفترش هیچکاری واسم نکردند.
  پس حسین زاده مردودشد.

 19. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب آقای حسین زاده بچه منم الآن چندروزه بجز تنقلات هیچ غذا نمیخوره لطفا تدبیری بیندیشید.مگه توتبلیغاتتون نگفتیدبرای تمام آحادجامعه برنامه دارید؟

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی که آقای نماینده چهره ی واقعی خودش را نشان میدهد.. پسر همسایه با سنگ شیشه ی هنر و فرهنگ شهرمان را شکست و به روی مبارک خودش هم نیاورد

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای حسین زاده شما که توان انجام این کار ساده رو نداری چرا نماینده شدی؟

 22. دلسوز گفت:

  0

  0

  رییس یک اداره ای عوض شده این همه طومار و سر صدا ؟؟؟ ادارات فرهنگ و ارشاد کشور در حاشیه ست و بود و نبودشان هیچ فرقی ندارد.
  در ضمن نیروی قرضی از نهادی دیگر به سه سازمان بی پول و صاحب مثل ارشاد، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی جواب نمیده چون شخص مدیر شهرستان این سه نهاد در بالادست هیج متولی ندارد حتی حقوقش را هم نمی دهند.

 23. اسماعیل نژاد گفت:

  0

  0

  جعفرپور کجایی که یادت بخیر …

 24. لاری کارمند گفت:

  0

  0

  کار نماینده در مورد عدم دخالت در کارهای اجرایی کاملا درست است ایشان به وظیفه قانونی خود اگاه هستند ومانند جعفر پور نستند که نخود همه اش ها باشند ودرکارهایی این چنانی دخالت کنند با سپاس

 25. رحیم گفت:

  0

  0

  اقای ناشناس نه اینکه نماینده اسبق برای شما حسابی کار میکرد و منافع شخصی شما را تامین قدرتمند بودولی اقای حسین زاده دنبال اینکارها نیست جعفرپور دانشگاه علمی کاربردی لار و دانشگاه علوم قرانی گراش را نابود کرد زمین صداو سیما را فروخت هیچ اعتراضی نکردید در عجبم اینها که زیر ساخت شهر را تشکیل میداد ولی الان برای تغییر رییس اداره این همه هیاهو واقعا سوال اینجاست قضیه چیست؟؟نماینده باید دنبال منافع منطقه باشد نه افراد اینقدر برای نماینده جوانمان حاشیه سازی نکنید

 26. بیدار گفت:

  0

  0

  متاسفانه عده ای کارهای اشتباه جعفرپور را بعنوان عادت قبول کرده اند چرا نماینده در امور اجراییشهر دخالت کند ؟؟!!!جعفرپور تمام وقتش را صرف جابجایی مدیران میکرد در واقع برای خشنودی دل اطرافیان چرا یک نماینده بجای پیگیری امور زیربنایی و توسعه ای منطقه باید دنبال اینکارها باشد ؟؟؟مگر نماینده وکیل مردم حوزه انتخابیش نیست که پیگیر مسائل کلان باشد ؟؟؟پس دقت فرمایید باید از نماینده بخواهیم مسائل مهم از قبیل راه اهن جاده بازگرداندن دانشگاه علمی کاربردی برای جوانانمان و فسخ فروش قراداد زمین صدا و سیما که واقعا متعلق به مردم است و همچنین استقرار ادارات شهرستان اوز وپیگیری بودجه سهم نفت گاز برای ابادی بیرم و غیره

 27. افرین بر نماینده گفت:

  0

  0

  نماینده مردم خوب تشخیص دادند که در چنین کارهای کم اهمیتی دخالت نگند اصولا کارهای مهمتر وبزرگتری برای نماینده مجلس تعریف شده است دیر ویا زود این حرفها تمام میشود ویک سر پرست هم برای این اداره تعیین میشود وخوشحال شدم که نماینده محترم خوب تشخیص میدهند که الت دست عده ای روشنفکر نشدند ومردمی وبا ظرفیت کار میکنند

 28. رضا گفت:

  0

  0

  اقای محبی بهتر است اول تحقیق کنی بعد نظر دهی در واقع نماینده مردم‌ به عنوان وکیل مردم انتخاب شده که رابطی باشد بین مردم و وزرا و مسولین پس انتظار زیادی نیست پیگیری امور حوزه انتخابیه ضمنا شما چه سمتی داری که برای هنرمندان تعیین تکلیف میکنی اصلا چه میدانی جز اینکه خودت را به این و آن بچسبانی شاید آبی برایت گرم شود ولی سخت در اشتباهی مردم شما را خوب میشناسند بهتر است کمی بخود ایی ودست از کارت برداری و بخواسته بحق هنرمندان احترام گذاری

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  بهتر بود جناب نماینده در این رابطه تلاش خودش می کرد. نماینده ای که نتواند با وزیران تامل وارتباط بر قرار کند مشکل برایش بوجود می آید. خود نماینده در اولین سخنرانی که در شورای اداری لارستان داشتند عنوان نمود که در عزل ونصب ها اگر مردم بخواهند ورود می کنم. حال هنرمندان ورود کردند مگر هنرمندان جزیی از مردم نیستند؟

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  هنرمند..ورزشکار…که حرفش خریدار نداره..برادران..دلسوز هم نداره

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان