میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 مارس 2015 ساعت 2:04 ق.ظ سرویس:اجتماعی 40 دیدگاه 4,760 بازدید

نامه سرگشاده علي مطهري به آيت الله ايماني را «جعفرپور» پاسخ داد

njidنامه سرگشاده علي مطهري به آيت الله ايماني را «جعفرپور» پاسخ داد

همانطور كه كمتر كسي فكر مي كرد نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس تنها نماينده فارس باشد كه عليه برخورد فيزيكي عده اي با علي مطهري در شيراز بيانيه بدهد (اينجا) حالا اين جعفرپور است كه بار ديگر در قالب نوشتن نامه به اين مناقشه وارد شده است. او اين بار در نامه اي كه در سايتش منتشر كرده علي مطهري را به دليل آنچه استفاده از ادبيات «مشحون از الفاظ توهين آميز» خطاب به نماينده ولي فقيه در فارس خوانده مورد انتقاد قرار مي دهد. جعفرپور همچنين در اين نامه بار ديگر بر اختلاف خود با علي مطهري در موضوع «فتنه و سران آن» تاكيد كرده است. در ادامه مي توانيد ابتدا نامه سرگشاده علي مطهري به آيت الله ايماني و سپس نامه جعفرپور به مطهري را بخوانيد:

***

نامه علی مطهری به امام جمعه شیراز

جناب آقای اسداله ایماني/ امام جمعه شیراز
با اهداء سلام، در خطبه نماز جمعه در ارتباط با حادثه تلخ سوء قصد به اینجانب در شیراز، گفته‌اید «اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟ اگر باد را کاشتید مگر نه این است که طوفان درو می‌کنید؟»
با این دو جمله از ضاربان اینجانب حمایت و کار آنها را تأیید کرده‌اید. خوشحالم که نقش خود در این حادثه را آشکار نمودید و طبعاً هیئت تحقیق وزارت کشور باید به شما به عنوان متهم بپردازد.
امیدوارم متهم دیگر نیز که موتورهای سنگین و گاز فلفل در اختیار آن فرومایگان قرار داده بود مانند شما اقرار و اعتراف کند گرچه برای همگان شناخته شده است.
ماجرای دوشنبه سیاه شیراز را یک «حادثه سیاسی» نامیده و از این که همه مضطرب شده‌اند اظهار تعجب کرده‌اید. ظاهرا از نظر شما این که عده‌ای مزدور – که بعدا معلوم شد برخی از آنها مسلح به سلاح گرم بودند – به سخنران مدعو دانشگاه شیراز که از قضا نماینده مجلس هم هست به قصد کشت حمله کنند، صرفا یک مسئله سیاسی و نه انسانی و اخلاقی و حقوقی است و قابل اعتنا نیست.
ای کاش آن روز در کنار من می‌بودید و یکی از آن آجرها به سر مبارک اصابت می‌کرد، آنگاه می‌دیدیم که آیا باز هم قضاوت شما همین است؟
این جمله در همه ادیان آمده است که آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران بپسند و آنچه برای خود نمی‌پسندی برای دیگران مپسند.
گفته‌اید «با وجود مشکلاتی چون بیکاری، تعطیلی کارخانه‌ها، خشکسالی، حاشیه‌نشینی و گسترش آن به مرکز شهر، آیا واقعا مشکل این است که هر روز سخنرانی دعوت شود؟» معلوم نیست چه ارتباطی بین مشکلات یک شهر و ضرورت لغو یک سخنرانی فکری و علمی وجود دارد، در حالی که ممکن است همین سخنرانی‌ها به حل آن مشکلات اجتماعی و اقتصادی کمک کند.
با این حساب، همه مجالس سخنرانی مذهبی و علمی و فکری در شیراز باید تا زمان حل مشکلات این شهر تعطیل شود!
علاوه بر این، برگزاری یک جلسه سخنرانی در دانشگاه یک شهر چه ربطی به امام جمعه آن شهر دارد. مگر امام جمعه باید در همه مسائل شهر خود دخالت کند؟ حتما به یاد دارید که در دهه شصت زمانی که برخی فرماندهان سپاه درباره وقایع اتفاقیه مجلس اظهارنظر کردند امام خمینی(ره) فرمودند «به سپاه چه مربوط که در مجلس چه می‌گذرد؟!» بنا براین هر شخص حقیقی و حقوقی باید به جای دخالت در کار دیگران کار خودش را درست انجام بدهد.
ضرب المثلی ذکر کرده‌اید که «اگر باد کاشتید طوفان درو می‌کنید». این ضرب‌المثل درباره شما صادق است که با حمایت و تحریک آن اراذل باد می‌کارید و در آینده طوفان درو خواهید کرد زیرا نوبت شما هم خواهد رسید. این چاقوی احساس و هیجان چند جوان جاهل را که تیز می‌کنید روزی دست خود شما را هم خواهد برید، همان طور که طالبان و القاعده روزی علیه آمریکا و اسرائیل فعال شدند.
گفته‌اید «اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟»
سؤال این است که اینجانب در کجا حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکسته‌ام؟ تا آنجا که به خاطر دارم درباره خبرگان رهبری گفته‌ام که باید به وظیفه نظارت خود از جمله نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری بپردازند، چیزی که خود مقام رهبری بر آن تأکید دارند و نص قانون اساسی است. مطابق نظر شما خود قانون اساسی حریم خبرگان رهبری را شکسته است!
اما درباره حریم ولایت، شما فکر کرده‌اید اگر کسی در موضوعی نظری مخالف نظر مقام رهبری داشته باشد حریم ولایت را شکسته است. این برخلاف نظر رهبر گرامی انقلاب است. ایشان همین چند ماه پیش در جمع دانشجویان فرمودند «برخی فکر کرده‌اند که باید حرفهای من را تکرار کنند، خیر هرکسی نظر خودش را بگوید». پس در واقع شما حریم ولایت را شکسته‌اید و برخلاف نظر ولی فقیه عمل می‌کنید و اصل مترقی ولایت فقیه را امری مخالف آزادی بیان و دموکراسی جلوه می‌دهید و ضرب و جرح افرادی را که نظر خود را بیان می‌کنند تجویز و بلکه ترغیب می‌کنید.
از نظر شما هرکس که بخواهد نظری مخالف نظر شما ابراز کند باید از ورود او به شهر شیراز جلوگیری کرد حتی به قیمت مضروب شدن و از دست رفتن جانش. واقعا همه باید اسلام را از جناب‌عالی بیاموزند! یک نسخه از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران از استاد شهید آیت‌الله مطهری را برای شما ارسال می‌کنم تا با ماهیت و آرمانهای انقلاب اسلامی آشنا شوید.
شما و دوستانتان در شیراز سنگ را بسته و سگ را رها کرده‌اید. اگر مایل به زورآزمایی اجتماعی هستید مخالفان این داعشی‌های وطنی را نیز آزاد بگذارید تا ببینید چه بر سر این اراذل می‌آورند.
اینجانب به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید آیت‌الله مطهری، حاصل عمر و پاره تن امام خمینی، به شما و دوستانتان اعلام می‌کنم که به نوبه خود اجازه نخواهم داد فضای خفقان بر کشور حاکم شود و در راه آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی آزادی تفکر و آزادی بیان تا پای جان ایستاده‌ام.
به شما نصیحت می‌کنم که تقوای الهی را رعایت کنید، ‌روش خود یعنی جمود و افراط را که دفع‌کننده دلهای پاک و آگاه است، به حکمت و موعظه حسنه و جدال به احسن تغییر دهید و با هیئت تحقیق وزارت کشور برای ریشه‌کن کردن غده سرطانی افراط و خوارج‌صفتی در شیراز همکاری نموده طرحی نو در آن سامان در اندازید.
والسلام
علی مطهری/ ۲۳ اسفند ۹۳
***

نامه نماينده مردم لارستان، خنج و گراش به علي مطهري

همكار محترم جناب آقاي دكتر علي مطهري
با سلام و تحيات؛

احتراما نامه سرگشاده جنابعالي خطاب به حضرت آيت الله ايماني نماينده معزز ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه محترم شيراز ملاحظه گرديد.

اگر به اطلاع رسانده باشند اينجانب بعنوان اولين نفر از مسئولان استان واقعه تلخ ۱۸ اسفند شيراز و تهاجم به جنابعالي را به روشني محكوم و خواهان شناسايي و معرفي عوامل پيدا و پنهان آن گرديدم و اين موضعگيري از پايگاه اصولگرايي و عليرغم اختلاف نظر بيّن با جنابعالي در موضوع فتنه و سران آن بود، كه جنابعالي كاملا از آن مطلعيد.

ولي متاسفانه نامه شما مبتني بر ادبيات و حاوي محتوايي است كه قابل دفاع و مورد تائيد نمي باشد. ادبيات مشحون از الفاظ توهين آميز خطاب به نماينده محترم ولي فقيه در استان بزرگ فارس بدور از ادبي است كه از فرزند شهيد مطهري انتظار رفته و غير قابل دفاع مي باشد.

خطابات و الفاظ بكار رفته نسبت به نماينده محترم ولي فقيه در استان نيز  بر خلاف موعظه حسنه و جدال به احسني است كه بدان دعوت كرده ايد.

جنابعالي خود را به شهيد مطهري، حاصل عمر و پاره تن امام، منتسب نموده ايد ولي بخاطر داشته باشيم در فرهنگ قرآني انتساب فكري و عملي بيش از نسبت خوني ملاك تقرب است: «إِنَّ أَوْلَى النَّاسِ بِإِبْرَاهِيمَ لَلَّذِينَ اتَّبَعُوهُ»

مطمئن باشيد اينجانب نيز بر مبناي اعتقادي و اصولي خود بدنبال نهادينه كردن آزادي تفكر و بيان، در چارچوب اسلام و اصول قانون اساسي كه مورد تائيد ملت ايران بوده و ما نمايندگان به آن سوگند خورده ايم، مي باشم.

جمشيد جعفرپور/ نماينده لارستان، خنج و گراش

 


40 نظر

 1. نادر گفت:

  0

  0

  سلام عليكم.
  درود بر نماینده شجاع و حقیقت گو.

  ما هم اهانت به فرزند شهید یررگوار مطهری و هم جسارت به نماینده ولی فقیه در استان را محکوم می کنیم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درودبر نماینده وظیفه شناس مردم لار که به حفظ ارزشها اقدام کرداگرشهید مطهری هم بودبه پسرش ادب یاد می داد گیرم پدرتورا بود فاضل …..

 2. معلم گفت:

  0

  0

  وای که این نماینده ما چقدر سمج تشریف دارند. ای کاش برای گرفتن بودجه برای لارستان نیز همین قدر سمج می بودید.

 3. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  هیچ توهینی نکرده.شما یک جمله توهیم آمیز و غیر منطقی بیابید بعد این گونه بیانیه بدهید.

 4. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  دکترجون احسنت
  باعالم ماهرکه درافتاد ورافتاد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  دردود خدا بر نماینده ی لارستان که با دیدی بصیر اقدامی به موقع انقلابی را گرفتند

 6. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  جعفرپور نمی تواند از اخلاق دم بزند ایشان در مورد همشهریهای خود بی اعتنا و بد اخلاقی می کند و این پاسخ ها به خاطر حفظ جایگاهش است نه برای […]. خواهشمندیم جمعی از نمایندگان هنرمندان و مردم از دکتر مطهری به خاطر حرفهای […] نماینده عذرخواهی کنیم و اظهار شرمندگی و بگوییم که این نماینده هم در غیاب نمایندگان واقعی مردم […]

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا داره ازجرات نماینده خوشم میاد،آفرین.

 8. امیر گفت:

  0

  0

  احسنت

 9. منصفانه گفت:

  0

  0

  آقای جعفرپور آزاد اندیش!!!! چگونه وقتی ایمانی به آقای دکتر مطهری توهین می کرد رگ غیرتتان به جنبش نیامد! الان در حفظ منافع دنیوی خود سخن می رانید و خود را آزاد اندیش معرفی می کنید ! […]

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالب بود،استقلال رای و شجاعت نماینده قابل تقدیر هست.البته منظور از بی ادبی دکتر مطهری مشخص نیست،ولی در هر صورت من باز صداقت نماینده محترم ودر این دوران بی صداقتی ها رو تحسین می کنم و دوره بعد رو براشون طلایی تر می بینم.

 11. بیدار گفت:

  0

  0

  آقای جعفر پور شما از این جمله چه برداشت می کنید
  اگر باد را کاشتیدمگر نه این است که طوفان رادرو میکنید
  این جمله یعنی اینکه شما خودتان مقصر بوجود آمدن این جریان بودید
  این جمله یعنی اگه یک عده که مثل گرگ وحشی به یک نماینده مردم حمله کرده اول خودش شروع کننده بوده نه آن گرگ های زبان بسته
  این جمله یعنی فراتر از قانون اگه یک نفر خلاف نظر ما حرف زد باید با فحش وآجر به او حمله کرد
  این جمله یعنی صدورمجوزی که اگه فردا شما که نماینده هستید برخلاف عقیده بعضی ها صحبت کردید با فحش وآجر به شما نیز حمله کنند
  شما تا کی می خواهید بدون در نظر گرفتن خواسته مردم منطقه اتخاباتی خودبه عنوان یک شهروند اظهار نظر کنید شما دیگر یک شخص نیستید بلکه شما را به عنوان یک نماینده منطقه وسیع لارستان بزرگ می شناسند اگه راست می گویید راجب این قضیه نظر سنجی بکنید تا مردم نسبت به این عمل وحشیانه عقیده خودشان را ابراز دارند

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   بیدار …برادر یا خواهر محترم
   این به اصطلاح نماینده مجلس چرا باید جواب نامه مطهری را بدهد.؟
   مطهری به کسی نامه سرگشاده نوشته و کس دیگری جواب می دهد.این را چگونه می شود تفسیر کرد؟
   من که می گویم پاچه خواری مطلق این نماینده !

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت به نماینده منصف و اخلاقی منطقه

 13. لاری گفت:

  0

  0

  آقا یا خانم اسفند که میفرمایید کار نماینده فقط گرفتن بودجه نیست. حرف شما صحیح و منطقی
  ولی چطور خود همین نمایندگان وقتی میخوان رای جمع کنند هزار وعده و وعید میدن که بودجه میگیریم.

 14. لارستانی گفت:

  0

  0

  درود بر شهید مطهری و فرزند برومندش

 15. لارستانی گفت:

  0

  0

  حمله کنندگان به علی مطهری نشون دادن که برای شهید مطهری هم ارزش قایل نیستند چون اگه بودند به پسرش همچین توهینی نمیکردند

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر نماینده محترم شهرمان احسنت بر شما

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا امشب خدا رو بخاطر داشتن نماینده شجاع و منصف شکر کردم.من به مسائل سیاسی کاری ندارم،ولی انصافا مطالب نماینده عادلانه و خدا پسندانه بود.خدا ایشان رو برای مردم منطقه و کشور حفظ کنه.

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   این جور که شما از ایشان تمجید می کنید به نظر می رسد گویا قصد دارید مثل احمدی نژاد ایشان را یک قدیس و الهه معرفی کنید .

  • مهدی گفت:

   0

   0

   جعفر پور رو شکر کنید ب خاطر این همه بیکاری و فساد و فقر وفحشا ک داریم ن بخاطر طرفداری از ایمانی

 18. salman گفت:

  0

  0

  تعداد مثبت و منفی کامنتها نشاندهنده میزان طرفداران جعفر پور است.
  همه چیز روشنه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خانم یا آقای دشتی واقعا بی انصاف عمل کردید.من این کار آقای دکتر رو دنبال کردم و واقعا منصفانه و با صداقت برخورد کرده بودن.شما هم بهتره انصاف به خرج بدید و سیاسی نگاه نکنید.

 19. رضا گفت:

  0

  0

  در این مملکت همیشه کسانی که در قدرت هستند هر جور دلشان میخواهد با مخالفین عمل میکنند در اول انقلاب چپی ها این کار را میکردند وحالا راست توصیه من به راست تندرو این است که. از سرنوشت چپی ها عبرت بگیرید که وضع موجود به یک چشم بر هم زدن میگذرد

  در مورد

 20. اسماعیل گفت:

  0

  0

  درود بر مطهری و درود بر افکار خوبش
  بنده از جناب جعفرپور گله دارم به خیلی چیزا. چند با ربه حوزه انتخاباتی خودشون اومدن که با مردم باشن و مشکلات مردم رو از نزدیک حس کنن. ایشون چند بار تو مجلس صحبت کرده و از حقوق مردم لارستان و حقوق شهروندی ملت ایران و… دفاع کرده ایشان نماینده ی حکومتی هستند نه یک نماینده مردمی .

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  تکبیر!!!!!!
  الله اکبر
  مرگ برآمریکا
  مرگ براسرائیل

 22. دوست گفت:

  0

  0

  همین که نماینده لارستان داره از اصولگرایانی دفاع میکنه که اینهمه به وضع اقتصادی ایران ضربه زدند و اختلاس های عجیب و غریب داشتند
  نمیتونه نقطه قوت یک نماینده باشه

 23. احسان گفت:

  0

  0

  دوستانی که دارید از نماینده دفاع می کنید و میگید کارای زیادی انجام داده
  لطفا چند تا کاری که انجام داده رو بگین ما هم بفهمیم. شاید واقعا ما بی خبریم.

 24. علی گفت:

  0

  0

  من که چند ماه پیش نامه مهمی دادم دست آقای نماینده که برسونه به وزارتخانه ای در تهران.
  الان بعد از گذشت چند ماه نه خبر از نامه شد نه جواب نامه….

 25. صحرای باغ گفت:

  0

  0

  من اهل عمادده هستم. آقای نماینده محترم
  مثلا ما هم جزئی از لارستان بزرگیم. چرا تشریف نمیارید این طرفا؟
  فقط برای جمع کردن رای میاین؟ پس به هوش باشید که ایندفعه دیگه از این خبرا نیست

 26. محمد گفت:

  0

  0

  ما به لارستان رای دادیم نه به جعفرپور. ما میخواستیم یک لاری بره مجلس
  پس نماینده هم وظیفه داشت که به همه تفکرات احترام بذاره نه فقط اصولگرایان

 27. لاري گفت:

  0

  0

  اگر ميشد ايشان رو قديس معرفي كرد باز هم كم بود!!انماينده هاي دوره هاي قبل را من ميشناسم اگه تونستن دو خط از أمثال چنين نامه هايي را بنويسند !!!!!

 28. اهلی گفت:

  0

  0

  به نظر من بازی قشنگیه
  اولا هر سه نفر مشغول کاشتن باد هستند متاسفانه امثال ما درو خواهیم کرد
  دوم اینکه گنه کرد در بلخ آهنگری به ششتر زدند گردن مسگری
  عاقلان داس را کنار بگذارید تا قرعه درو کردن طوفان به نام خودشان افتد

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جناب نماینده
  لارستان بزرگ را زیر سوال برده اید؟!!!!!!!!!!!!!

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام درود بر مطهری شجاع

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  قرنها بعد مجسمه ی حافظ وسعدی و مولوی رو وسط شهرها می زنند نه مجسمه ی سیاستمدارها را

 32. مجتبی گفت:

  0

  0

  آقای مطهری توهین نکرد فقط بر اساس گفته های آقای ایمانی موضعی قاطع گرفت تعجب بنده از آقای جعفرپور هستش که از آقای ایمانی دفاع بیش از حد میکنه نماینده ولی فقیه هستش درست اما معصوم که نیست

 33. مسعود محبی اوز گفت:

  0

  0

  با سلام . نماینده محترم لارستان. علی رغم ثروتمند بودن مردم منطقه , متاسفانه لارستان یکی از مناطق توسعه نیافته ایران میباشد. مسئولین دلسوز و توانمند میتوانند نقش مهمی در پیشرفت توسعه و آبادانی لارستان و همچنین جلوگیری از مهاجرت مردم داشته باشند. مثلا ایجاد کارخانه ها و شرکتهای مختلف , توسعه راهها. ساخت سدها جهت مهار ابهای سیلابی. و غیره. یکی از این موارد اجرائی شدن ساخت و احیای جاده اناخ میباشد. این طرح علاوه بر رونق و آبادانی منطقه باعث کوتاه شدن مسیر غرب لارستان به بندعباس همچنین کاهش سوخت و صرفه جوئی در وقت و زمان مسافرین و نیز باعث کاهش حوادث جاده ای میگردد. بالطبع رضایت مردم غرب لارستان نقش مهمی در اتحاد منطقه و شرکت مسئولانه در اختخابات مجلس خواهد داشت. با سپاس

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان