میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۰۷ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 879 بازدید

نجنبیم تمام فرصت ها برای میراث فرهنگی لار از بین می رود/ حاضر بودم بدون حقوق کار کنم اما اجازه ندادند!

مدیر سابق پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی لار:

نجنبیم تمام فرصت ها برای میراث فرهنگی لار از بین می رود/ حاضر بودم بدون حقوق کار کنم اما اجازه ندادند!

رئیس سابق پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی لار در تماس و گفت و گو با «آفتاب لارستان» با گلایه از برخی قضاوت های یکطرفه و فضاسازی ها علیه وی از جمله این مطلب که او همه چیز را در میانه راه رها کرده و به شهرداری کنارتخته رفته است گفت: من درطول یک سال و نیمی که مسئولیت پایگاه را برعهده داشتم از دل و جان مایه گذاشتم اما هیچ حمایتی نشدم.

خشایار شیبانی افزود: طی این مدت بنده با یک حقوق حداقلیِ قانون کار و بدون بیمه کار کردم؛ هیچ امکاناتی هم در اختیار من نگذاشتند و تمام سفرها را با ماشین شخصی انجام می دادم. در سفرهای متعدد با مهمانان و مسئولان به لار هم حتی مهمانسرا نداشتیم و برای این کار از شهرداری کمک می گرفتیم که جا دارد از آقای قنبرنژاد تشکر کنم.

او در ادامه با تاکید بر اینکه براساس علاقه و عرق خود به لارستان حتی پس از تقبل شهرداری کنارتخته و تا تعیین مدیر جدید حاضر بودم بدون حقوق همچنان در پایگاه میراث فرهنگی فعالیت کنم افزود: متاسفانه علیرغم این پیشنهاد توسط بنده اما آقای معینی معاون میراث فرهنگی استان اجازه نداد و بعد آن تاکنون نیز این پایگاه هیچ مسئولی نداشته و تمام کارها بر زمین مانده است.

شیبانی در ادامه همچنین از دست تنها بودنش در پایگاه میراث فرهنگی گفت و اینکه تنها یک سرباز در اختیار او بوده که آن هم از تیرماه سال قبل با اتمام دوران سربازی ترکش کرده است. وی در ادامه گلایه هایش به عدم همکاری و کارشکنی های اداره میراث فرهنگی لارستان به مدیریت سیما علویه نیز اشاره و تاکید کرد علیرغم این تنگناها طی این مدت کوتاه کارهای بزرگی نیز انجام شد.

محوطه سازی باغ نشاط، مرمت برج مادر نادر، نصب درب و محکم سازی پی قلعه اژدهاپیکر، مرمت خانه های محمودی و مویدی، همچنین بهسازی سقف بازار قیصریه و شروع طرح ویژه خیابان طالقانی و… ازجمله طرح هایی بود که شیبانی از انجام و پیگیری آنها طی مدت تصدی خود عنوان کرد.

وی در پایان ضمن تاکید مجدد بر اینکه حاضر است تا تعیین مدیر جدید و بدون حقوق همچنان امور پایگاه را پیگیری کند تاکید کرد: متاسفانه درحال حاضر همه کارها نیمه تمام است و اگر پیگیری نشود چه از حیث جذب اعتبار و چه موارد فنی تمام فرصت ها از بین می رود.

سایت آفتاب لارستان ضمن انعکاس دیدگاه های این مسئول، حاضر است پاسخ و توضیحات افراد و نهادهایی که در این مطلب به آنها نقد یا تعریض شده نیز منعکس نماید


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ینی واقعا این دوره زمونه کسی حاضره بدون حقوق و فقط بر اساس علاقه به لارستان مسئولیت قبول کنه!!! من که باور نمی کنم!! مگر اینکه در قبل این شغل لقمه های چربی هم ایجاد بشه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  به بين به كجا رسيديم !

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  نگران نباش کارها روی روال پیش می رود

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا که

 5. تغییر مدیریت میراث فرهنگی# بهبود وضعیت ابنیه تاریخی لارستان گفت:

  0

  0

  متاسفانه رییس فعلی میراث فرهنگی لار بیش از ده ساله که بر صندلی این اداره تکیه داده و حاضر نیست جاش رو به افراد کاردان بده. هر دفعه هم زمزمه جابجاییش میاد فورا به بیت علما و دفتر نماینده شهرستان […] میشه و مسیر انتخاب یک رییس متخصص و کاربلد رو منحرف میکنه. نه خودش اخلاق مناسبی جهت تعامل با مردم و گروههای خودجوش مربوط به میراث فرهنگی داره و نه میزاره کسی کاری بکنه. تمام فعالان میراث فرهنگی به خاطر […] دور کارهای خودجوش مربوط به همکاری با میراث رو خط کشیدن. دهها کارشناس تحصیلکرده رشته هاي مربوط به میراث بعد فارغ التحصیلیشون اومدن که بدون توقع مالی تو این حوزه فعالیت کنن و برحسب علاقشون کاری برای شهرشون بکنن ولی ایشون با ترس اینکه بخوان جاشو بگیرن با اخلاق تندی که داره همه رو فراری داده.

 6. لاری گفت:

  1

  0

  بله حاضرن انسانهایی که دلسوز شهرشون هستن آفرین آقای شیبانی اگه تو لار کسی مثل شما پیدا میشد تابحال لارهم بجایی رسیده بود لار پر شده از غیربومی که دلشون هم نمیسوزه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان