میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 سپتامبر 2020 ساعت 5:10 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 244 بازدید

نخبگان و اثرگذاران «نشان لارستان» دریافت می کنند

نخبگان و اثرگذاران «نشان لارستان» دریافت می کنند

اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان، در اقدامی ابتکاری، طرحی را با عنوان «نشان لارستان» تصویب کردند که بر اساس آن نخبگان، شایستگان، صاحبنظران و تاثیرگذاران این شهرستان به فراخور اقدام‌ها و تاثیرگذاری در تحولات، توسعه و رونق این منطقه، نشان «لارستان» دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، امام جمعه لار، چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان، در مورد این طرح گفت: طرح نشان لارستان بر پایه طلایی، نقره‌ای و لوح سپاس است و افرادی موفق به کسب نشان طلای لارستان خواهند شد که بیشترین میزان تاثیرگذاری، محبوبیت، ارجحیت و نقش را در تحول، توسعه و شکوفایی این شهرستان داشته باشند.

حجت‌الاسلام سید مختار موسوی خرم، افزود: ممکن است نخبگانی در این دیار بوده و یا باشند که در سیر تحولات، توسعه و شکوفایی لارستان ایفای نقش کرده باشند اما بر اساس شاخص‌ها و ارزیابی‌ها که باید این شاخص‌ها نیز به تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان برسد، موفق به دریافت مدال طلا لارستان نشوند و به آنان نشان نقره اهدا شود.

امام جمعه لار اضافه کرد: دریافت نشان لارستان، خود یک امتیاز مهم برای نخبگان، صاحبنظران و دلسوزان این دیار محسوب می‌شود و پشتوانه محکمی برای ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای مثبت و توسعه مدارانه این اشخاص در آینده خواهد بود.

موسوی خرم اظهار داشت: طرح نشان لارستان نیز یک حرکت تکاملی، انسجام بخش و یکپارچگی میان مجموعه نخبگان، صاحب منصبان، دلسوزان، صاحب‌نظران و آحاد مختلف جامعه در این منطقه خواهد بود و البته شاخص و سنجشی برای میزان حرکت و تلاش مردمان این دیار برای ایفای نقش بیشتر در توسعه و تحول لارستان است.

امام جمعه لار در بخش دیگری از سخنان خود همچنین بر ضرورت حضور همه مدیران و اعضای اصلی این شورا در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان تاکید و بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی، مرجع و قرارگاه اصلی در پیاده سازی و تصمیم سازی بسیاری از امور در حوزه‌های مختلف و مسائل مبتلابه جامعه و همچنین تاکیدات، اولویت‌ها و سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب است.

موسوی خرم گفت: البته، گاه موازی‌کاری و روزمرگی‌ها نیز مانع کارآمدی و اثرگذاری شورای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه اصلی و عالی‌ترین مرجع تصمیم سازی و سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ عمومی این شهرستان می‌شود که باید در این زمینه نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی ادامه داد: این موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی‌ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگی می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار ویژه لارستان نیز در این نشست، بر ضرورت ایجاد تعادل و تناسب بین موضوع‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند مبنای تصمیم سازی‌ها، ارائه طریق و راهگشا در مسائل مبتلابه حوزه فرهنگی و اجتماعی باشد.

نسا خیل تاش، افزود: دولت و مجموعه مدیریت اجرایی و فرمانداری لارستان نیز در راستای تاکیدهای رهبر معظم انقلاب و شرایط حاکم، برخی مسائل و آسیب‌های اجتماعی را در اولویت برنامه‌های اجتماعی خود قرار داده و البته وظایف و رسالت ذاتی هر دستگاهی برای ورود به این مسائل نیز مشخص است.


5 نظر

 1. دانشجوی لاری گفت:

  2

  0

  مطمئن هستم که این هم با آشنایی و باند بازی هست و نخبه های واقعی رو حتی تقدیر هم نمیکنند. مهندس کارکن ۲بار به عنوان تنها ایرانی تو مسابقات ناسا برنده شد. حتی ازش تشکر هم نکردن همین آقایون. همین مهندس کارکن بچه هایی که تو تیمش پارسال از طرف لار تو مسابقه ماهواره اول شدن رو حتی کسی نمیشناسه چه برسه بخوان ازشون تقدیر کنن. مهندس ناظمی دوسال پیش تو یک مسابقه تو آمریکا عضو تیم ایران بود. مخترع و نخبه توی لار کم نیستند ولی چه فایده ای داره.

 2. لاری مخالف شعارهای مصرف گذشته گفت:

  0

  0

  نشان لارستان هم مقوله ای از جنس مسایلی مانند لارستان بزرگ ویا لارستان کهن وایراهستان است که ما لاریها به انها دلخوش ومشغول هستیم در حالیکه شهرهای مجاور ما مانند جهرم ولامرد در فکر توسعه وتحول وتحرک هستند ولخوش الفاظ وکلمات پیشوند بزرگ وکهن ونشان ومدال نیستند اری برادر لارستانی تعارف کم وکن وبر مبلغ افزا دیگر دنیای تحولات ورونق وعمران ابادی است نه اینگونه دلخوشی ها

 3. امین گفت:

  2

  0

  امیدوارم این نشان رو بی ارزش نکنن و واقعا به اونهایی که لیاقتش رو دارن اهدا بشه

 4. لاریها این لا بخوانند گفت:

  2

  0

  شهرستان لار هم یکی از ۳۶ شهرستان استان فارس است زیادی دچار خود بزرگ بینی نشویم بقیه شهرهای بزرگ استان مانند جهرم فسا مرودشت کازرون و…… به دنبال ترقی وتوسعه هستند وکاری فه این برنامه هایی مانند لارستان بزرگ ونشان ومدال لارستان نیستند وانصافا این شهرها خوب هم پیشرفت کرده اند اما ما در لار به این الفاظ وعنواین مانند نشان ومدال لار لارستان کهن ایراهستان مشغول هستیمواز قافله پیشرفت وتحول عقب ماندیم این کارها بیشتر مصرف داخلی لار دارد وما در سطح استان شهرستان درجه دوم هستیم بهتر است ازین مسایل فاصله بگیریم ومانند لامرد وجهرم وداراب به فکر کارهای اساسی وصنعت وعمران وابادی باشیم وتنها دلخوش تاریخ گذشته نباشیم این را صادقانه وبخاطر زادگاه عرض کردم

 5. ای با با گفت:

  0

  0

  ول این کارها سطحی را مردم درگیر گرفتاری ومشکلات ومعیشت روزگارشان هستند شما ها هم در فکر کارهای نشان ومدال و…… الان نصف مردم لار ستان در حد خط فقر هستند فکری بحال اینها بکنید لا اقل مثل مردم سایر شهرستانهای دیگر باشید ودنبال کارهای الکی ودلخوش کنک نیستند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان