میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژانویه 2017 ساعت 1:59 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 2,405 بازدید

نخستین بار در لارستان: عمل جراحی تومور مغزی در قاعده جمجمه

%202_11نخستین عمل جراحی تومور مغزی در قاعده جمجمه در لارستان

آفتاب لارستان: بامداد سه‌شنبه (امروز) بیماری ۷۲ ساله با علائم تشنج و سردرد، به اورژانس مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) لارستان مراجعه و طی معاینات اولیه پزشک، انجام سی‌تی‌اسکن و سپس MRI اورژانسی، وجود تومور مغزی در قسمت قاعده جمجمه بیمار تشخیص داده و به دستور پزشک به اتاق عمل منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر مهران صداقت جراح عمل این بیمار در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری در لارستان، با اشاره به اهمیت این موضوع و خطر بالای عمل برای بیمار، اظهار داشت: با توجه به اینکه تومور موردنظر درست در قسمت قاعده جمجمه و چسبیده به شریان خون‌رسان به مغز است و عصب بینایی در آن قسمت وجود دارد، خطر بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه دسترسی به تومور به دلیل قرار گرفتن در قاعده جمجمه و زیر مغز مشکل بود که نیاز به فن‌های ویژه برای رسیدن به تومور داشت، افزود: خطرهای احتمالی پیش روی بیمار شامل فلج اندام‌ها و فلج اعصاب مغزی، نابینایی و خونریزی بود که بیمار توسط پزشک در جریان عوارض و عواقب جراحی به‌طور کامل قرار گرفت و با آگاهی کامل به انجام عمل رضایت داد.

این متخصص جراح مغز و اعصاب افزود: با توجه به سن و وزن بالای بیمار و محل تومور، بیهوشی آن‌ نیز به مدت طولانی بسیار مشکل بود.

صداقت با اشاره به اینکه انجام این عمل به مدت ۹ ساعت به طول انجامید، تصریح کرد: در پایان ۹۰ درصد از تومور بیمار به کمک «میکروسکوپ» خارج و ۱۰ درصد باقی‌مانده به دلیل چسبندگی به عناصر حیاتی و برای جلوگیری از عوارض خطرناک ناشی از آسیب آنها در محل باقی گذاشته شد و بعد از عمل عارضه‌ای برای بیمار ایجاد نشد.

وی با ابراز خرسندی از انجام نخستین بار جراحی تومور مغزی در قاعده جمجمه در بیمارستان امام رضا (ع) لارستان، از تیم پزشکی و همچنین متخصص بیهوشی، تشکر کرد.

این متخصص مغز و اعصاب ابراز امیدواری کرد در ادامه راه، با کمک و همیاری مسئولان بتوان مشکلات بیماران را در شهرستان لارستان برطرف و در حد توان از اعزام بیمار به مرکز استان فارس و شهرهای اطراف جلوگیری کرد.

وی در پایان در مورد امکانات موجود در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) لارستان به‌ویژه اتاق عمل، گفت: بیمارستان و مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) شهر لار از لحاظ امکانات مانند میکروسکوپ قوی و با دقت بالا از نظر کیفیت و تعداد خوب است که پزشکان را در انجام این عمل و عمل‌های سخت یاری می‌کند.


4 نظر

 1. تقی زادگان شیراز گفت:

  0

  0

  جناب اقای دکتر صداقت .از اینکه در عمل جراحی تومور مغزی موفق بوده اید بشما وهمکاران پرتلاش شما تبریک میگویم .اینجانب با توجه باینکه شناختی از هویت شناسنامه ای شما ندارم اس
  شناختی ازهویت شناسنامه شماوبیمار ندارم برایتان ارزوی سلامتی وموفقیت بیشتردارم.شمارابه خدا میسپارم و شاخه گلی تقدیم میکنم بشما وهمکارانتان دراطاق عمل.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ظاهرا امروز حال بیمار دوباره وخیم شده و مجددا تحت عمل قرار گرفته

 3. دلسوز گفت:

  0

  0

  متاسفانه شنيده ها حاکي از اينه ساخت و ساز مجتمع دانشگاه علوم پزشکي متوقف شده و اونم بدليل آب پاکي هست که رو دستمون ريختن و گفتن دانشکده لارستان به دانشگاه ارتقا پيدا نميکنه و ساخت اين ساختمانها الکيه.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  من شنیدم برخی پرستاران بیمارستان لار به مشکلات بیماران و همراهان آنها رسیدگی نمی کنن و خیلی بی خیال و راحت طلب تشریف دارن و بیماران به بیمارستانهای شهرهای همجوار می رن
  کسی مسئول رسیدگی هست؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان