میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 ژانویه 2017 ساعت 12:12 ق.ظ سرویس:اجتماعی, فرهنگ و هنر 8 دیدگاه 1,847 بازدید

نخستین شماره نشریه «ایراهستان» با مدیریت «حمید منشی» منتشر شد

نخستین شماره نشریه «ایراهستان» با مدیریت «حمید منشی» منتشر شد

نخستین شماره نشریه «ایراهستان» به مدیریت مسئولی «حمید منشی» در ۱۲ صفحه منتشر شد.

ایراهستان نشریه ای تحلیلی و انتقادی است و در اولین شماره آن حدود ۳۰ نفر از نویسندگان، هنرمندان و فعالان فرهنگی منطقه لارستان مشارکت دارند. تمرکز روی نقد، تحلیل، گزارش و مصاحبه و اجتناب از درج «اخبار» به همراه اندازه کوچکتر صفحات، این نشریه را از  دیگر نشریات لارستان متمایز کرده است.

Irahestan-1

عکسی از مراسم ختم آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه اعظم لار به همراه سه صفحه «سوگ نامه»ی آن مرحوم، حال و هوای شماره اول را تحت تاثیر خود قرار داده است. در این سوگنامه مقالات و یادداشت هایی از دانیال افتخاری، سید مهدی عسکری، محمد امین جعفری، نیما نبئی، احمد حسینی، کاظم رحیمی نژاد، حبیب مقیمی و عکس هایی از حسین بامداد و مهدی ابراری دیده می شود.

این نشریه همچین سعی کرده مواضع و مرام خود را به قلم مدیر مسئول تشریح کند و ستون «حرف اول» را به آن اختصاص داده است. پاسخ چند تن از فعالان فرهنگی و رسانه ای منطقه درباره رویکرد این نشریه نیز در ادامه «مرام نامه» ایراهستان آمده که آقایان: محمد زارع، محمد خواجه پور، سید محمد زندوی، ابراهیم احمدی و سردار نوروزی از آن جمله اند.

گفت وگوی مفصل و صریح با سرهنگ دیندارلو فرمانده نیروی انتظامی لارستان، گفت و گوی ویژه این شماره را تشکیل می دهد. سرهنگ دیندارلو در این مصاحبه به موارد متعددی از جمله انواع و فراوانی جرایم در لارستان می پردازد و آمار جالبی ارائه می دهد.

مرور مطبوعات لارستان به قلم «مرضیه شمس» و گزارشی از کمبودهای محله «پل جلدان» لار در مصاحبه با «حمیدرضا پریدار» عضو یاوران شورای این محله نیز مطالب صفحه «شهر» را تشکیل می دهند.

فرهنگ و هنر نیز دو صفحه ایراهستان را به خود اختصاص داده که در آن یادداشت هایی از سعیده آرین، مجید بامدادی، حجت دهقانی، عدنان کارگزارفرد، مسلم ابراهیمی و البته اشعاری از ایوب محمودی، ابراهیم خوشه چرخ و صادق اخضری درج شده است.

دو صفحه جامعه و تحلیل نیز دیگر صفحات شماره اول ایراهستان هستند و تحلیل گرانی از جمله مجید عباسی، نیما نبئی، ایوب محمودی و هادی زارع هر یک در موضوعی مقاله نوشته اند. مرور کامنت های سایت آفتاب لارستان نیز در همین صفحات آمده است.

در صفحه پایانی نیز عکسی از مهدی ابراری، طرحی از تارونه خوشه چین، اشعاری از عبدالرضا مفتوحی و یادداشتی از سید مهدی عسکری درج شده است.

نخستین شماره «ایراهستان» از روز گذشته به روی گیشه مطبوعات لارستان رفته است.


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  تبریک عرض میکنم حمید آقای عزیز
  انشالله همیشه پیروز و سربلند باشی

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا آقای هاشمی را بیامرزد
  سختی های زیادی حتی از برخی دوست نماها کشید و فشارها و هجمه ها و تهمت هایی که روزنامه های اصلاح طلب در خرداد ۷۶ مانند عالیجناب سرخ پوش و… و بعد در جریان مجلس ششم از اصلاح طلب ها دید و او را با فضاسازی ها و… از رفتن به مجلس ششم محروم کردند که مجبور شد آن نامه پر از درددل را بنویسد و نیز فشارهایی که از برخی طیف های دیگر بر ایشان وارد کردند همه را تحمل کرد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بله واقعا درست می فرمایید این مخصوصا که این اصلاح طلب ها بودند که به ایشان می گفتند فتنه گر و می گفتند … برگرد به باغ پسته
   می گم برادر یا خواهر ناشناس عزیز شما که درباره ی اتفاقاتی که همین چند روز پیش افتاده این همه دروغ می گویید چطور توقع دارید مردم حرف شمارا درباره ی چیزهایی که صد سال یا هزار سال پیش اتفاق افتاده باور کنند این شعار ها روشما می دادید یا اصلاح طلب ها ؟

 3. احمدخضرى گفت:

  0

  0

  مبارك است ، جناب منشى موفق باشى

 4. مرتضی شمالی گفت:

  0

  0

  درود بر حمید خان منشی پر تلاش
  پاینده باشی

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب آقای منشی و همکاران ارجمند. تبریک می گم تولد این نشریه رو. به امید اثربخشی این رسانه در ذهن و ضمیر و عمل مردم لارستان. دوست دارم استانی شدن این نشریه رو هم ببینم

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  هر چه بود گذشت دیگه پشت سر مرده حرف نزنید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این حرف شما درباره ی رجال مهم کشور که با بسیاری از اسرار نگفته می میرند درست نیست اگر اینطوره که شما می گویید که پشت سر مرده نباید چیزی گفت پس درباره ی هیچ کس نباید حرفی بزنند مثلا درباره ی ناصرالدین شاه یا میرزا کوچک خان یا همه ی کسانی که بخشی از تاریخ کشور ما و یا جهان هستند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان