میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 جولای 2020 ساعت 9:37 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 271 بازدید

نخستین نشست «سه شنبه های تکریم» در منزل شهید «نجفعلی مفید» برگزار شد

نخستین نشست «سه شنبه های تکریم» در منزل شهید «نجفعلی مفید» برگزار شد

نخستین جلسه طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» در جنوب فارس، شامگاه سه‌شنبه (٧ مرداد) با حضور مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس به صورت ویدئو کنفرانس و حضور مسئولین شهرستانی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران، اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی و معاونت فرمانداری ویژه لارستان در منزل خانواده سردار شهید نجفعلی مفید برگزار شد.

احمد دلاور معاون فرمانداری ویژه لارستان در ابتدای این دیدار با تقدیر و تشکر از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، طرح «سه شنبه های تکریم» را برنامه ای برای تحکیم و گسترش آرمان های مقدس شهدا دانست و افزود: همه ما مدیون شهدای گرانقدری هستیم که با نثار جان خود، آزادی و آزادگی امروز را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آوردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان فارس در این جلسه با بیان اینکه «سه شنبه های تکریم» سعادتی بوده که نصیب ما شده است تا به خدمت خانواده معظم شهدا برسیم، گفت: از وصیت نامه سردار شهید نجفعلی مفید باید استفاده کنیم و توصیه های شهدا را برای همیشه به عنوان خط مشی و سرلوحه کارمان قرار دهیم تا بتوانیم خدمتی کوچک به مردم عزیز به خصوص خانواده معظم شهدا انجام دهیم؛ چرا که همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم.

صابر سهرابی با تقدیر از راه اندازی و اجرای طرح «سه شنبه های تکریم»، افزود: إن شاءالله سه شنبه های تکریم تداوم داشته باشد که ما بتوانیم از نزدیک، خدمت خانواده های عزیز شهدا برسیم و توصیه پدر، مادر و همسر شهید را بشنویم و سرلوحه کارهامان قرار دهیم.

مدیر کل بنیاد شهید استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه با دیدن خانواده معظم شهدا روحیه و انرژی مثبت می گیریم، اظهار کرد: اقتدار و سرافرازی نظام اسلامی، مدیون خون های پاک شهدا است که با اقتدار ایستادند و نقشه دشمنان داخلی و خارجی را نقش بر آب کردند.

رجبعلی راهی با درخواست از خانواده شهدا مبنی بر اینکه خدمت گذاران خود را از دعای خیر خویش فراموش نکنند، ادامه داد: در این زمان که درگیر ویروس منحوس کرونا هستیم، خانواده شهدا و جانبازان آمارشان در این بیماری بالا نبوده و امیدواریم که تست مثبت خانواده ها در سطح استان به حداقل برسد.

همچنین مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس که از دیگر میهمانان این برنامه بود، طی سخنانی بیان کرد: خاستگاه انقلاب اسلامی ما ایثار و شهادت بوده و آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرده است، ایثار و از خودگذشتگی شهدا و خانواده های معظم شهدا بوده است.

حجه الاسلام مهرابی با تاکید بر اینکه می بایست طرح «سه شنبه های تکریم» در تمامی شهرستان ها برگزار شود، اضافه کرد: ما باورمان بر این است که بر سر سفره خانواده های شهدا نشسته ایم و استمرار انقلاب هم در همین تکریم و تعظیم ها است که بنده از ابتکار گران‌قیمت مسئولین در اجرای این طرح صمیمانه تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: هر مقدار که بتوانیم خودمان را به فرهنگ ایثار و شهادت نزدیک تر کنیم، قطعا خودمان را بیمه کرده ایم؛ چرا که هر جا فرهنگ ایثار و شهادت حاکم هست، سامان و هنجار وجود دارد و هرجا که از فرهنگ شهادت فاصله بگیریم، نابسامانی ها و ناهنجاری ها خودشان را نشان می دهند.

در پایان این دیدار، همسر سردار شهید نجغعلی مفید با اشاره به خاطرات و ویژگی های شخصیتی شهید مفید گفت: ایشان تمام وجودشان را وقف اسلام، دین و قرآن کرده بود و می‌خواستند که پشتیبان ولایت باشیم.

وی با اشاره به تأکید شهید مفید بر اهمیت بیت المال و خدمت به محرومان جامعه، خطاب به مسئولان افزود: از مسئولان می خواهیم که به مشکلات مردم، خصوصا محرومین رسیدگی کنند و نگذارند که مردم زندگی سختی را سپری کنند.

گفتنی است، طرح ملی «سه شنبه های تکریم»  هر هفته، با رعایت پروتکل های بهداشتی، سه شنبه ها در منزل یکی از شهدا به صورت هماهنگ در سطح کشور به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در حال انجام است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان