میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 سپتامبر 2020 ساعت 2:04 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 150 بازدید

نخستین پرواز لار به دوحه پس از ۶ ماه تعطیلی انجام شد

نخستین پرواز لار به دوحه پس از ۶ ماه تعطیلی انجام شد

نخستین پرواز مسیر لار– دوحه(پایتخت قطر) پس از حدود ۶ ماه تعطیلی، پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹ در فرودگاه بین‌المللی لارستان انجام شد و مسافران از طریق هواپیمای ایرباس ۳۲۰ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لار را به مقصد دوحه ترک کردند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان گفت: پرواز این مسیر روزهای پنجشنبه هر هفته برقرار است، ساعت رفت پرواز لار- دوحه  ۷و ۴۵ دقیقه و ساعت برگشت از دوحه به لار  نیز ۱۱و ۴۵ دقیقه به وقت ایران است.

امین الله صولتی در مصاحبه با ایرنا بیان کرد: تمام مسافران پس از انجام مراحل مربوط به رعایت موارد بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا می توانند از این مسیر پروازی بهره مند شوند.

۶ شهریور ۹۹ نیز پروازهای مسیر دبی-لار- دبی از طریق شرکت هواپیمایی فلای دبی که از بیش از یک ماه تعطیل شده بود، دوباره برقرار شد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان ادامه داد: هم اینک در طول هفته ۵ پرواز داخلی درمسیر تهران و۱۰پرواز خارجی به مقصد دبی از این فرودگاه انجام می شود.

وی بیان کرد:‌ پیگیری های لازم برای برقراری مجدد پروازهای مسیر کویت، شارجه و عمان که پیش ازکرونا از این فرودگاه برقرار بود نیز درحال انجام است.

احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود که پس از آن باتوجه به کسب وکار اکثرمردم منطقه درکشورهای حوزه خلیج فارس این فرودگاه به سرعت مسیر توسعه را طی کرد.

فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی و۲۰درصد پروازهای داخلی یکی از مهمترین فرودگاه های کشور محسوب می شود و سایت رادار RCAG، که پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در برمی گیرد زیر نظر این فرودگاه قرار دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.


1 نظر

  1. براک گفت:

    0

    0

    لطفا در هر جا تعریف از فرودگاه لار میکنید این هم زکر کنید که ۲۹۹ هکتار از زمین کشاورزی که ۱۸۰ هکتار ان نخلستان و زمین های مردم بود گرفته شده و تا الان ۱ تومن هم به هیچ یک از کسانی که زمینشان خورده شد و به فرودگاه تبدیل شد ندادند ممنون میشیم بگین ۲۹۹ هکتاز نخلستان نابود کردند یعنی بزرگ ترین منطقه نخلستانی در کل لار

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان