میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 فوریه 2015 ساعت 7:19 ب.ظ سرویس:مطلب شما 14 دیدگاه 1,235 بازدید

نسلي كه با روياي انقلاب زندگي كرد

نسلي كه با روياي انقلاب زندگي كرد

آفتاب لارستان: مطلب حاضر با امضاي «ايراني» براي اين سايت ارسال شده است كه در ادامه مي توانيد آن را با اندكي جرح و تعديل و تغيير تيتر بخوانيد:

5تصمیم گرفته ام پیر نشوم، نه اینکه رنگی بپاشم روی موهای سفیدم، برای چین و چروکهای صورتم فکری بکنم، آزمایش بوتاکس و اقسام کرمها و ورزش ها، با پوشیدن لباس های جوانانه حس کنم جوان شده ام، نه از کهنه شدن لباسهایم باکی ندارم و تا دور انداختنی نشوند می پوشم شان. همین موی های سفید و چین، چروکها و لباسهای کهنه اراده مرا برای پیر نشدن راسخ تر می کنند. به من یادآوری می کنند جوان بمان.
سالگرد پیروزی انقلاب است و ما با رویای انقلاب زندگی کردیم. برای تحقق این رویا جوانی و میانه سالی مان را گذاشتیم؛ گاهي [احساس] شکست [كرديم] ولی از پا نیفتادیم. نمی گذاریم پیری از پایمان بیاندازد. می ایستیم تا این رویا در شبیخون غارت گران فراموش نشود! آنقدر از سودای آزادی بگوییم تا همه بدانند انقلاب ۵۷ کنشی نبود جز برای بسط آزادی و پس زدن استبداد.
روزهایمان با تلخی می گذرد و شبهایمان با کابوس، اما می دانم نسل ما اگر نسبت به خود وفادار است، اگر دیروزش دروغ نباشد باید ایستاده بمیرد. مرگش برای مردم باشد اگر زندگی اش برای آنها بود. این شعار نیست، همه زندگی نسل ماست. البته کسانی که پیری شان را با عمل، بوتاکس و سرخوشی جوانان به انکار نمی ایستند.
جوانی یعنی جنگ برای زندگی بهتر؛ تلاش برای مقابله با غارت و رستگاری از طریق آزادی. با این تلاش است که پیری فتح مان کند. با این ایستاده گی مهم نیست فرسوده گی جسم را ببینی. هر چقدر جسم ات پیرتر می شود روح ات جوانی بیشتر می کند. برای رویای […] سال ۵۷ و یافتن فرصت گفتن این حرف مهم که وضع موجود [فاصله زيادي با] رویای آن سال پر شکوه [دارد].


14 نظر

 1. آهو گفت:

  0

  0

  شعار اصای انقلاب استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی بود.
  مردم تقریبا” همه جور آزادی قبل از انقلاب داشتند.پس منظور از آزادی در این شعار چه بوده؟
  خوب معلوم است.آزادی سیاسی.یعنی اینکه زندانی سیاسی نداشته باشیم.یعنی اینکه در بیان عقاید و نظرات آزاد باشیم.یعنی اینکه به معنای واقعی جمهوریت حاکم باشد.یعنی نظر هیچ فرد یا گروهی به اکثریت مردم تحمیل نشود.یعنی مردم سالاری.
  اما به نظر اینجانب و حتم دارم خیلی های دیگر ما هنوز به این هدف از انقلاب نرسیده ایم.

  • جوان ایرانی گفت:

   0

   0

   آهو برای همین است که نباید دست از تلاش برداریم و فریاد ٱزادی سر دهیم.رویای پنجاه و هفت نه تنها به واقعیت تبدیل نشده بلکه […]

  • سکینه گفت:

   0

   0

   اواین آزادی ، آزاد شدن از منیت و نفسانیت خودمان است ، به خودمان بنگریم آیا از پای بند هوس فراتر رفته یام ؟؟ بعد لاف گزاف بزنیم و….نق زدن راحت ترین کار ممکن است …

 2. حامدپور گفت:

  0

  0

  می ایستیم تا این رویا در شبیخون غارت گران فراموش نشوند ، آنقدر از سودای آزادی بگوییم تا همه بدانند انقلاب ۵۷ کنشی نبود جز برای بسط آزادی و پس زدن استبداد درود بر آزاد اندیشان

 3. جوان ایرانی گفت:

  0

  0

  جوانی یعنی جنگ برای زندگی بهتر ، تلاش برای مقابله با غارت و رستگاری از طریق آزادی ، با این تلاش است که پیری فتح مان کند ، با این ایستاده گی مهم نیست فرسوده گی جسم را ببینی ، هر چقدر جسم ات پیرتر می شود روح ات جوانی بیشتر می کند ،

 4. !!!! گفت:

  0

  0

  با مسعود رجوی محشور شوی !!!
  عقاید آن بشر و همفکرانش نیز دقیقا بر این اساس بود

  • علی گفت:

   0

   0

   مسعود رجوی را تا حدی میشناسم که خیانت کرد و با متجاوزین به میهنمان همدست شد. ولی آزادیخواهی و فریاد زدن علیه بی عدالتی نه تنها خیانت نیست بلکه میهن دوستی و یکتا پرستی محض است .آزادیخواهان و ظلم ستیزان با امام حسین محشور میشوند و کسانی که در برابر بی عدالتیها و فسادها سکوت کرده اند با یزید و شاید هم رجوی محشور شوند

 5. محمد گفت:

  0

  0

  این روزها همه دست به کار شده اند آدم سالم را حذف کنند ، دیگر هیچکس صداقت را دوست نمی دارد ، ساده گی و قناعت دشمنی همه را بر می انگیزد ، ظاهر و باطن کسی یکی باشد داد همه را در می آورد ، سال پنج و هفت همه چیز بر عکس بود ، خیر حرمت داشت و شر را باید دفع می کردی و شر چیزی نبود جز غارت ، هزار فامیل و از همه مهمتر استبداد و یک تلاش بزرگ ساماندهی شد تا […] ، پوست بماند و مغز برود

 6. ایران گفت:

  0

  0

  سال ۲۰۰۱ بوش گفت همه باید تکلیف خودشان را روشن کنند یا با ما هستند یا با تروریستها.دقیقا” جریان اصول گرایی همین را می گوید یا با ما هستید یا با امثال مسعود رجوی.نه خیر خیلی ها هستند که نه با شما هستند نه با امثال مسعود رجوی.

 7. مونا گفت:

  0

  0

  چند مورد البته با ارائه سند از گفته های امام راحل:
  *ما علاوه بر اينكه زندگى مادى شما را مى ‏خواهيم مرفه بشود، زندگى معنوى شما را هم مى ‏خواهيم مرفه باشد. شما به معنويات احتياج داريد. معنويات ما را بردند اينها. دلخوش نباشيد كه مسكن فقط مى ‏سازيم، آب و برق را مجانى مى‏ كنيم ( براى طبقه مستمند)، اتوبوس را مجانى مى ‏كنيم (براى طبقه مستمند)، دلخوش به اين مقدار نباشيد. معنويات شما را، روحيات شما را عظمت مى‏ دهيم؛ شما را به مقام انسانيت مى ‏رسانيم. اينها شما را منحط كردند؛ اين قدر دنيا را پيش شما جلوه دادند كه خيال كرديد همه چيز اين است. ما، هم دنيا را آباد مى‏ كنيم و هم آخرت را. يكى از امورى كه بايد بشود همين معناست كه خواهد شد… آنها حرف مى‏ زنند ما عمل مى ‏كنيم… ما پس از اين، راجع به بانكها هم طرحهايى داريم كه از اين وضع رقّت بار برگردد، ازاين وضع استعمارى برگردد. بانكها بتدريج بايد تعديل بشود، و «ربا» بكلى قطع بشود. (صحيفه امام/ جلد ۶/ص ۲۷۳)
  *مطبوعات در نشر همه‌ی حقایق و واقعیات آزادند. (مصاحبه با پائزه‌سرا ایتالیایی،۱۱ آبان ۵۷، پاریس، صحیفه نور ،ج۴ص۲۶۶)
  *در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند. (مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت، ۷ نوامبر ۱۹۷۸،صحیفه نور، ج۴ص۳۶۴)
  *ايران به سرعت مى‏ تواند مشكل كشاورزى خود را حل كند، به طورى كه هم كشاورز به يك زندگى انسانى در حد ديگران برسد و هم مملكت از واردات مواد غذايى بى‏ نياز گردد. و ما براى صنعتى شدن كشور تلاش مى ‏كنيم، و لكن نه صنعت مونتاژ كه هم كشور را هر چه بيشتر به اجانب وابسته كرده است و هم اكثريت فقير و محروم را در خدمت مشتى ثروت‏ اندوز متجاوز قرار داده است. (صحيفه امام، ج‏۴ ، ص ۴۱۴)
  *اوضاع اقتصادى عوض خواهد شد و يك اقتصاد صحيح و سالم ما عرضه مى ‏كنيم و الآن اينها اقتصاد ما را ورشكست كرده و از بين برده‏ اند. اينها خرجهايى كرده ‏اند كه خلاف مصلحت بوده است، دزديهايى كرده ‏اند كه خيانت بوده است و براى حفظ خود به اشخاصى پولهايى بسيار گزاف داده است. ما تمام اينها را از بين مى ‏بريم و اطمينان داريم كه ديگر اقتصادى عقب مانده نخواهيم داشت و به نيازهاى مردم محروممان جواب مثبت خواهيم داد. (صحيفه امام، ج‏۴، ۴۵۷)
  *چنانچه دست دزدها و غارتگران داخلى و خارجى كوتاه شود و برنامه‏ هاى اقتصادى بر اساس نيازهاى معقول و منطقى جامعه طرح‏ريزى و اجرا گردد، و نيز قوانين غير الهى كه وسيله دست سودجويان است از ميان برود، مسأله‏اى به نام تورم براى مملكت باقى نخواهد ماند. (صحيفه امام، ج‏۴، ۵۰۷)
  *اما راجع به بهره بانكى، ما بانكهايى كه بى ‏بهره باشد بايد تأسيس كنيم. ما بهره‏ ها را جايز نمى ‏دانيم. اما راجع به صنايع، صنايع را در ايران به بهترين وجه پايه گذارى خواهيم كرد. و اما آنچه كه امروز به عنوان صنايع است در ايران، مونتاژى بيش نيست و اصولًا به درد نمى‏ خورد. (صحيفه امام، ج‏۵، ص: ۱۸۲)
  حالا کسانی که دم از پیروی از اما راحل می زنند بفرمایند تا کنون به همین چند مورد از بیانات امام عمل کرده اند و توانسته اند به این اهداف برسند ؟

 8. دایی گفت:

  0

  0

  دور هم جمع شدین لالایی میخونین حال میکنینا !!
  بندگان خدا امام ، چگوارا نیست که از انقلاب این مدل حرفا دربیاد !!
  این مدل آزادی هایی که شما عزیزان دنبالش می گردین با محمد رضا شاه خاک شد رفت !!
  از باب تذکر هم خدمت شما عرض کنم که به فکر مصادره انقلاب با تفکر مسعود رجوی ها نباشین ، اگه داخلیا و خارجیا بزارن انقلاب راهشو خوب داره میره …

  • خداداد گفت:

   0

   0

   به به .دو کلام هم از آقای گل جهان دایی. راستی هنوز پورشه سوار میشی یا مازاراتی ! ؟

 9. دایی گفت:

  0

  0

  به جان تو یه ۱۲۵ دارم که جا پای سمت راست و جعبه بغل سمت چپش شکسته و هنوز دنبال ساندیس سیب موزی های نظام هستم !!

 10. دایی گفت:

  0

  0

  مونا خانوم
  ( با توجه به سند شما نه … ) امام گفته :
  * زندگى معنوى شما را هم مى ‏خواهيم مرفه باشد. حالا همین حرف رو تو مسئله حجاب که مقایسه کنیم بعضی ها بودند که به حرف اسلام و انقلاب و امام را با توجیه کردن با بهانه های واهی را بی تاثیر کردند دیگری را مقصر نکنید !
  * مطبوعات در نشر همه‌ی ((حقایق و واقعیات)) آزادند . اختلاس ها و پرونده رحیمی و … همین رسانه ها و مطبوعات به گوش مردم رساندند .
  اما توجه داشته باشین ((حقایق و واقعیات)) !!
  اگر امام هم بود روزنامه هایی مثل وطن امروز که به جای برائت از شارلی ابدو از جرج کلونل تیتر بزند (( من هم شارلی هستم )) را توقیف می کرد
  و به قول سعدی نه چندان نرمی کن که بر تو دلیر شوند و نه چندان درشتی کن که از تو سیر شوند .
  * در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند.
  گر چه امام خميني (ره) در جملات نقل شده به صراحت بر آزادي عقيده توسط اقليت ها تاكيد مي نمايد اما در بحث فقهي خويش بر حدود عقلي ـ شرعي آن اشاره دارند. ايشان در بيان شرايط كفار، خواه اهل ذمه باشند يا خير مي گويد: كفار ( غير مسلمانان )، خواه ذمي يا غير ذمي در جامعه و كشور اسلامي ، حق ندارند به تبليغ مذاهب فاسدشان و نشر كتاب هاي ضاله خود بپردازند و يا مسلمانان و فرزندان مسلمانان را به مذاهب باطل خود فراخوانند. در صورت انجام چنين كاري ، واجب است تعزير شوند و بر كار گزاران دولت هاي اسلامي است كه به هر وسيله ممكن از اين كار ممانعت به عمل آورند . علاوه بر اين ها بر مسلمانان نيز واجب است كه از كتاب ها و مجالس آن ها اجتناب كنند و به فرزندان خود نيز اجازه ندهند كه به چنين مجالسي رفت و آمد نمايند. در صورتي كه از كتاب ها و ساير مكتوبات ضاله آن ها چيزي به دست مسلمانان برسد واجب است آن را از بين ببرند. (امام خميني، ۱۴۰۷ق، ج ۲، صص ۴۶۲-۴۶۱)
  یعنی قرار نیست به اسم آزادی عقیده هر چرت و پرتی گفته بشه !
  * اما آنچه كه امروز به عنوان صنايع است در ايران، مونتاژى بيش نيست و اصولًا به درد نمى‏ خورد.
  به عنوان مثال چقدر به ایران خودرو و … بگن که آقا با کیفیت تولید کن و گرون نده و … !
  چون بخش خصوصیه ، حرفا خریدار نداره ، اگر هم بخش دولتی بود یه ماجرای دیگه بود .
  حالا مقصر انقلابه با شرکت ها ؟
  به قول شما :حالا کسانی که دم از پیروی از اما راحل می زنند بفرمایند تا کنون به همین چند مورد از بیانات امام عمل کرده اند و توانسته اند به این اهداف برسند ؟
  به شرط آنکه حق و باطل را رعایت کنید ، احسنت به شما که روحیه مطالبه گری دارید مطابق همان حرفی که رهبری فرمودند :
  جوان باید مطالبه کند !!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان