میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 نوامبر 2019 ساعت 12:52 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 169 بازدید

نشست اخیر شورای شهرستان باحضور معاون فرماندار برگزار شد/ «مقیمی» برای بار سوم رئیس شد

نشست اخیر شورای شهرستان باحضور معاون فرماندار برگزار شد/ «مقیمی» برای بار سوم رئیس شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان لارستان بیست و سومین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان باحضور معاون فرماندار ویزه لارستان برگزار شد.

علیپور: همه ما و شما نمایندگان شوراها باید زمینه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم

مهمان بیست و سومین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان، علی اصغر علی‌پور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری لارستان بود که پیش از برگزاری انتخابات هیئت رییسه آن شورا، در سخنان کوتاهی با اشاره به انتخاباتِ پیشِ رو، از «فعالیت‌های مختلف دشمنان برای دلسرد کردن مردم از حاکمیت و حاکمان نظام» گفت و تأکید کرد: همه ما و شما نمایندگان شوراها باید زمینه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

وی با برجسته خواندن سطح دموکراسی در ایران، برگزاری به‌طور متوسط یک انتخابات در سال را نشانی از این موضوع دانست و افزود: البته اکثریت مردم ما آگاه هستند و حضور در صحنه انتخابات را مهم و سرنوشت ساز می‌دانند.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان در ادامه با تمجید از پیگیری‌ها و اقدامات اساسی رییس شورای شهرستان، تصریح کرد: این شورا در دو سال آینده نیز با قوت به فعالیت خود ادامه خواهد داد؛ ما هم در فرمانداری، همه خواسته‌ها و مسائل شوراها را دنبال خواهیم کرد.

مقیمی: هیچ‌گاه نگاه جناحی و حزبی بر فعالیت‌های شورای شهرستان حاکم نبوده است

در آغاز نشست روز پنج‌شنبه، رییس شورای شهرستان به اقدامات و دسیسه‌های گوناگون دشمنانِ شرف و انسانیت برای ناامید کردن مردم از نظام اشاره کرد و گفت: انتخابات اسفندماه می‌تواند این حرکت‌ها را خنثی کند.

وی با تبریک دوباره‌ی ارتقای «اوز»، ابراز امیدواری کرد اتحاد و انسجام مردم در لارستان بزرگ تقویت شود و همه بخش‌ها بتوانند به پیشرفت و توسعه دست یابند.

مقیمی با تأکید بر این‌که «هیچ‌گاه نگاه جناحی و حزبی بر فعالیت‌های شورای شهرستان حاکم نبوده»، نمونه‌هایی از نامه‌نگاری این شورا با نهادهای عالی کشور از جمله وزارتخانه‌ها را برشمرد و تصریح کرد: با وجود آن‌که در وظایف اصلی شورا، برخی از این موارد نیامده است اما چون مطالبات مردم و شوراها به‌طور مداوم به ما می‌رسد، وظیفه شورای شهرستان هم پیگیری و مطالبه‌گری است.

در ادامه این نشست، که به‌رغم دعوتِ رسمی، هیچ یک از خبرنگاران رسانه‌ها حضور نیافته بودند، رییس شورای پنجم شهرستان، به جنبه دیگری از فعالیت‌های این شورا پرداخت و اظهار داشت: با همکاری برخی اعضا به‌ویژه اعضای هیئت رییسه، در اکثر جلسات و کمیسیون ها حضور مؤثر داشته‌ایم. معاون پیشین فرمانداری لارستان افزود: ما بر اساس وظایف نظارتی، سعی کرده‌ایم کم‌کاریِ مدیران اجرایی را به اطلاع مسئولان بالاتر برسانیم اما هرگز به‌دنبال مچ‌گیری یا تسویه حساب سیاسی نبوده و نخواهیم بود.

درخواست های اعضا خطاب به معاون فرماندار

در نشست روز پنج‌شنبه شورای شهرستان که یک غایب (نماینده شهر بیرم) داشت، تعدادی از اعضا به بیان گزارش کوتاهی از فعالیت‌های شوراهای بخش و شهر پرداختند؛ برخی از اعضا نیز مواردی از معضلات و خواسته‌های مردم را در حضور معاون سیاسی فرمانداری لارستان مطرح کردند.

موضوع گران شدن قیمت نان و لزوم نظارت بر نانوایی ها، در سخنان اکثر نمایندگان شورای شهرستان مورد اشاره قرار گرفت. همچنین رفع نشدنِ گلایه‌های اکثر روستاییان نسبت به اقدامات بنیاد مسکن، موضوع سخنان انتقادی ۲ تن از اعضا بود که علی‌پور ضمن تأیید آن موارد، برای پیگیری آنها قول مساعد داد.

کمبودها در بعضی جاده‌های روستایی، مشکلات اینترنت همراه در برخی روستاها، و لزوم بازدید جمعی شورا از واحدهای تولیدی و صنعتی، بخش دیگری از سخنان نمایندگان حاضر در جلسه‌ی بیست و سوم شورای شهرستان بود.

در پایان این جلسه، رییس و اعضای شورا ضمن تبریک دوباره به اهالی اوز بخاطر ارتقا به شهرستان، از دو همکار خود (نمایندگان شهر و بخش اوز) که در این ۲ سال پرتلاش و صمیمی در مجموعه شورای شهرستان فعالیت داشتند، قدردانی کردند.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان هم تأکید کرد: به محض شروع به کارِ فرمانداری اوز، این دو عضو به شورای آن شهرستان منتقل خواهند شد.

انتخاب «مقیمی» به عنوان رئیس شورای شهرستان برای بار سوم

گفتنی است دستور کار اصلی بیست و سومین نشست علنی شورای شهرستان لارستان، انتخابات هیئت رییسه شورا در سال سوم بود.

در این انتخابات، که با حضور علی‌پور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، در رأی‌گیریِ نخست، آقای عبدالرحیم مقیمی برای سومین سال پیاپی به عنوان رییس انتخاب شد.

برای نایب رییسی شورا نیز آقای محمد نوروزی نماینده شورای بخش بیرم نامزد شده بود که با اکثریت قاطع اعضا انتخاب شد.

همچنین برای سمت «منشی» یا دبیر شورا نیز آقای احمد خرمی همچون ۲ سال گذشته، با رأی اعضای حاضر در جلسه انتخاب شد.

آقای علی رام برزین نیز برای دومین سال پیاپی «سخنگوییِ» شورا را کسب کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان