میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 فوریه 2017 ساعت 3:46 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 1,026 بازدید

نشست اهالی فرهنگ و هنر شهرستان با مدیر کل ارشاد استان/گزارش تصویری

نشست اهالی فرهنگ و هنر شهرستان با مدیر کل ارشاد استان/گزارش تصویری

بهزاد مریدی مدیر کل ارشاد فارس در جمع هنرمندان لارستان، از آنان خواست تا انجمن های فرهنگی و هنری را به بهترین شکل تقویت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان؛ یکشنبه ۱۷ بهمن اهالی فرهنگ و هنر شهرستان لار در فضایی صمیمانه مهمان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بودند.

file_743

این نشست که در حسینیه ابوالفضل (ع) شهرقدیم برگزار شد، بهزاد مریدی به تشریح برنامه های خود از ابتدای مسئولیت در این اداره کل پرداخت و اظهار داشت: فضا و فعالیت های فرهنگی از دیرباز جزء مهمترین تعلقات خاطر ما بود و ما نیز از هنگامه شروع به کار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دور از این فضا و فعالیت ها نبودیم و کاملا باید ها و نباید های آن را می دانستیم.

وی با تأکید بر حمایت این اداره کل از انجمن ها و هنرمندان، به ترسیم چارچوب های «اقتصاد هنر» اشاره کرد و گفت: در اندیشه خود به این باور رسیدیم که اگر هنرمند مجبور شود همسو با دیدگاه دولتی و حاکمیتی قرار بگیرد، آزاداندیشی خود را از دست خواهد داد و این بزرگترین خطای ممکن در این حوزه است. بدین جهت مبحث اقتصاد هنر را تعریف و چارچوب کلی آن را ترسیم نمودیم. از سویی دیگر بحث حمایتی اداره فرهنگ و ارشاد را دنبال کردیم و انجمن ها را از حالت صوری در آوردیم.

مریدی با بیان اینکه «در انتخابات انجمن ها، بسیاری از افراد حتی از بنده، از ما انتقاد می کردند»، خاطرنشان کرد: ما انتخابات انجمن ها را به شکل واقعی آن برگزار کردیم؛ به عنوان مثال در انجمن های نمایش و تجسمی استان در نهایت از سی اداره و نمایندگی ارشاد و پنج نفر از خود شهر شیراز در انتخابات شرکت کردند و سرانجام آن، انتخاب بچه های شهرستانی به ریاست این انجمن ها بود.

مدیر کل ارشاد فارس با اشاره به فعالیت ۱۴ انجمن و اتحادیه در مجموعه اداره کل، تأکید کرد: در راستای همین سیاست گذاری حمایتی، اتحادیه هایی از قبیل اتحادیه نشر و کتاب، چاپخانه داران و… به انجمن های قبلی اضافه شده اند.

وی اضافه کرد: به دنبال برنامه حمایت از انجمن ها و احیای مبحث بنیادین اقتصاد هنر، برگزاری تمامی جشنواره ها از قبیل جشنواره موسیقی، فیلم و تئاتر فجر را به انجمن های مربوطه سپردیم و در نهایت این سودآوری مادی و معنوی بود که نصیب ما و هنرمندان شد.

دکتر مریدی ماحصل این چهارده انجمن، را شکل گیری بنیادی تحت عنوان «بنیاد فرهنگ و هنر فارس» ذکر کرد و ادامه داد: رؤسای انجمن ها هیئت رئیسه این بنیاد را به دست گرفتند؛ سیاست های کلی برنامه های هنری در این بنیاد شکل می گیرد و سودآوری حاصل از این برنامه ها نیز به همین بنیاد تزریق می شود.

این مدیر فرهنگی لارستانی از مدیران، هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان خواست که انجمن ها را به بهترین شکل تقویت کنند و تأکید کرد: البته تقویت انجمن ها به عنوان بازوان اجرایی در نهایت به تقویت خود فرهنگ و ارشاد می انجامد.

وی با تأکید بر اینکه «ما در عرصه فرهنگ چیزی به نام رد کردن نداریم»، تصریح کرد: از دوستان بازبین و بازخوان در عرصه موسیقی و نمایش می خواهم که هیچ کاری را مردود نکنند؛ ما ممیزی نداریم، البته اصلاح اثر به دلایل منطقی مقبول و شایسته است.

پس از اتمام این جلسه هنرمندان به نمایندگی از انجمن های مربوطه مسائل و مشکلات خود را با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در میان گذاشتند.

بهزاد مریدی همچنین به همراه رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی آقایان مؤمن، باقرنژاد و لادنی دیدن کرد. وی به تماشای نمایش های ” ب ب یعقوب” و “خر شیطون و شرک” نیز رفت و به هرکدام از هنرمندان یک جلد دیوان حافظ و سعدی اهدا کرد.

file_741file_738file_749file_752file_744file_745


1 نظر

  1. فرهنگی گفت:

    0

    0

    چه رویکرد قابل تحسینی! ای کاش همه مدیران فرهنگی کشور اینچنین می اندیشیدند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان