میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۳:۴۶ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر یک دیدگاه 928 بازدید

نشست صمیمانه اهالی نمایش با فرماندار لارستان

به بهانه روز جهانی «تئاتر» انجام شد

نشست صمیمانه اهالی نمایش با فرماندار لارستان

پنج شنبه گذشته، فرمانداری ویژه لارستان میزبان نشست صمیمانه هنرمندان و پیشکسوتان هنرهای نمایشی و تنی چند از مسئولان انجمن های هنری با فرماندار این شهرستان بود. نشست امسال که به بهانه بزرگداشت روز جهانی تئاتر برگزار شد، متفاوت تر از برنامه سال های پیشین بود و هنرمندان توانستند مشکلات خود را با عالی ترین مقام اجرایی شهرستان در میان بگذارند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان؛ در ابتدای این نشست سید علی اصغر رفعت حقیقی گزارشی مبسوط از برگزاری دوره های آموزشی، جشنواره ها و همچنین ساخت فضاهای ساختمانی (در دست احداث و آماده بهره برداری) ارائه نمود و در این زمینه ابراز داشت: پس از تکمیل مجموعه فرهنگی هنری تالار وحدت از سال ۱۳۸۰ تاکنون، هیچ امکانات زیرساختی و فیزیکی به این اداره تعلق نگرفته بود که با پیگیری های به عمل آمده و مشارکت خیرین محترم مجموعه اداری، فرهنگی و هنری در زمین کنار تالار وحدت احداث شد و همچنین با همکاری شهرداری محترم به دنبال ایجاد دو مجموعه پلاتو نگارخانه در شهرجدید و شهر قدیم لار هستیم. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان افزود: با در نظر گرفتن نسبت جمعیتی بین شهرستان های استان فارس، فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان لارستان با فاصله بسیار زیاد نسبت به شهرستان های دیگر در رتبه اول قرار دارد که این مهم مورد توجه معاونین وزرات فرهنگ و ارشاد نیز قرار گرفته است.

وی گفت: تعدد کلاس ها و دوره های آموزشی از یک طرف و کمبود فضاهای مناسب این اداره از طرفی دیگر، برای هنرمندان تبدیل به معضل شده که البته بخشی از این معضل با همکاری ادارات دیگر از جمله آموزش و پروش، شورای شهر، ورزش و جوانان و مخابرات مرتفع شده است که همین جا از همکاری آنان صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

پس از آن جمشید طاهریان از فعالان عرصه تئاتر شهرستان در سخنان کوتاهی تأکید کرد: تئاتر لار، سابقه ای پنجاه ساله دارد و نیم قرن حضور مستمر، نشان از فرهیختگی و بزرگی مردم لار دارد. وی اولین و مهمترین درخواست قاطبه هنرمندان از مسئولان ارشد شهرستان را «حضور داشتن و اعلام حمایت معنوی آنان» خواند. مسئول گروه هنری سکوت در ادامه از برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر با حضور گروه های نمایشی از سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان تحت عنوان جشنواره «بیست شب با تئاتر» خبر داد.

سپس مسئولان انجمن های هنری به نوبت راهکارها و پیشنهادهای خود را در میان گذاشتند و فرماندار ویژه لارستان قول داد به این درخواست ها ترتیب اثر دهد.

در پایان این نشست جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن جمع بندی مطالب بیان شده، گفت: طی مدت حضور خود در لارستان بیش از هر شهرستان دیگر شاهد رویش استعدادها و برگزاری برنامه های هنری بوده ام، به‌طوری که شما هنرمندان اینجانب را پا به پای خود به سالن ها و مراکز فرهنگی کشانده اید. معاون استاندار فارس ادامه داد: هرچه در این عرصه کار کنیم، بازخورد مثبت آن به جامعه منعکس می شود و ما می توانیم بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را در قالب هنر از جامعه بزداییم.

وی در پایان سخنانش خطاب به اهالی نمایش تأکید کرد: در آثار تولیدی‌تان از تمسخر زبان و فرهنگ و آداب و رسوم بومی خود بپرهیزید و هرگز نوع زندگی منطبق با فرهنگ بومی شهرستان را نوع زندگی عقب مانده جلوه ندهید.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    در آثار تولیدی‌تان از تمسخر زبان و فرهنگ و آداب و رسوم بومی خود بپرهیزید و هرگز نوع زندگی منطبق با فرهنگ بومی شهرستان را نوع زندگی عقب مانده جلوه ندهید.
    کاملا موافقم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان