میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند یک دیدگاه 459 بازدید

نشست فرمانداران، شهرداران و شوراها برای بافت‌های تاریخی و فرسوده/ تأکید بر نگاه ویژه به شهرهای جنوب فارس در موضوع «بازآفرینی»

دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری لارستان در تهران برگزار شد

نشست فرمانداران، شهرداران و شوراها برای بافت‌های تاریخی و فرسوده/ تأکید بر نگاه ویژه به شهرهای جنوب فارس در موضوع «بازآفرینی»

دومين جلسه ى «ستاد بازآفرينى شهرها»ى حوزه استحفاظى اداره كل راه و شهرسازى لارستان در سالن جلسات شركت مادر تخصصى عمران و بهسازى شهرى ايران برگزار شد.

در فاصله كمتر از دو هفته و پس از برگزارى اولين جلسه در اداره كل راه و شهرسازى لارستان با حضور دكتر مجید روستا عضو هيأت مديره شركت مادر تخصصى عمران و بهسازى، اين بار و در دومين جلسه با هماهنگى اداره كل راه و شهرسازى لارستان، فرمانداران، رؤساى شوراهاى شهر و شهرداران لارستان، خنج، گراش و لامرد با هدف پيشبرد مسائل به تهران فراخوانده شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی، در اين جلسه دكتر روستا در خصوص راه اندازى ستاد بازآفرينى حوزه استحفاظي اين اداره كل كه شامل چهار شهرستان لارستان، خنج، گراش و لامرد است؛ همگرايى و هماهنگى آنها را كم نظير دانست و تأكيد كرد: با توجه به متفاوت بودن جنس مقولات بازآفرينى اين چهار شهرستان از ساير مناطق استان، مستلزم نگاه ويژه ملى به منطقه جنوب فارس و ايجاد شبكه با رويكرد منافع مشترك هستيم.

وى افزود: بحمدالله در اين چهار شهر با مسائلى مربوط به بافت تاريخى و بافت فرسوده شهرى و روستايي درگيريم و كمتر با معضلات حاشيه نشينى و سكونتگاه هاى غير رسمى مواجهيم. دکتر روستا همچنين اداره كل راه و شهرسازى لارستان را به عنوان سومين پايلوت كارگروه تخصصى وقف در ستاد ملى بازآفرينى دانست.

در ادامه فرمانداران، شهرداران و رؤساى شوراهاى اسلامی لار، خنج، گراش و لامرد به طرح مسائل مربوط به بافت هاى فرسوده و تاريخى در شهرهاى خود پرداختند و پس از تشريح مشكلات موجود در منطقه، نوبت به نماينده سازمان اوقاف و امور خیریه رسيد تا ضمن ابراز اميدوارى نسبت به حل مسائل املاک موقوفى در محلات هدف بازآفرينى در كارگروه وقف، خواستار تشكيل اين كارگروه در ستادهاى شهرستاني شود.

سپس نماينده سازمان ميراث فرهنگى در اين جلسه عنوان كرد: پرداخت تسهيلات در جهت مقاوم سازى و مرمت خانه ها در بافت تاريخى و ارائه تجربيات موفق پروژه هاى مشاركتى، رويكرد سازمان ميراث فرهنگى است كه پيوندى در حوزه برنامه ريزى و بافت فرسوده و بافت تاريخى در ستادهاى بازآفرينى شهرى است.

در بخش ديگر اين جلسه نماينده سازمان شهردارى ها و دهيارى ها در سخنانی تصريح كرد: بايستى محله بندى شهرهاى مد نظر در دستور كار قرار گيرد و ما نيز در مورد تخصيص اعتبار و تجهيز منابع و ماشين آلات براى يک پروژه به عنوان پايلوت در اين منطقه بسترهاى لازم را فراهم خواهيم كرد.

در پايان مدير كل راه و شهرسازى لارستان نیز اظهار داشت: استفاده از ظرفيت هاى قانونی و بودجه سالانه و قانون برنامه ششم توسعه و نيز فراهم آورى بخش خصوصى و حمايت از سرمايه گذاران رويكرد مناسبى است كه می تواند نتايج زوده بازدهى را در بر داشته باشد.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    اینهمه آدم رو جمع کردن با خودشون بردن تهران…انشالله که نتیجه بخش باشه و مثل بقیه جلسات تنها جنبه خبری نداشته باشه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان