میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 سپتامبر 2019 ساعت 5:08 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 704 بازدید

نشست مدیر «ایرنا»ی فارس با نمایندگان روابط عمومی ادارات و اصحاب رسانه لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری

نشست مدیر «ایرنا»ی فارس با نمایندگان روابط عمومی ادارات و اصحاب رسانه لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری

آفتاب لارستان: مدیر خبرگزاری «ایرنا»ی فارس سه شنبه ۱۲ شهریورماه در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه درحضور مسئولان لارستان به گفت و گو با مدیران روابط عمومی ادارات و تعدادی از اصحاب رسانه لارستان پرداخت. هرچند موضوع نشست، تبیین راهبردهای خبرگزاری ایرنا در استان فارس انتخاب شده بود اما عملا این مراسم تحت تاثیر گشایش دفتر خبرگزاری ایرنا در لارستان در آینده نزدیک قرار گرفت که اگر عملی شود لارستان نخستین شهرستان فارس بعد شیراز خواهد بود که «ایرنا» در آن دفتر و نمایندگی خواهد داشت.

سرپرست اداره ارشاد: رسانه های آنلاین لارستان روزانه بیش از ۲۰ هزار بیننده دارند

در این نشست ابتدا مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکاتی را درباب تفاوت محسوس تیراژ مطبوعات ایران به نسبت دیگر کشورها مطرح کرد و نسبت تعداد خانواده ها به تیراژ مطبوعات در ایران را بیشتر از ۲۳ برابر اعلام کرد که این رقم در ترکیه حدود ۶ و در کشورهای پیشرفته کمتر از سه برابر است.

حجتی در ادامه وضعیت چاپ مطبوعات در لارستان را هم به تبع کشور رو به افول دانست و اضافه کرد: البته سایت ها و کانال های خبری آنلاین در این مدت فعال تر شده و گسترش یافته اند بطوری که مجموع آنها در لارستان روزانه بیش از ۲۰ هزار بیننده دارند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تاسیس نمایندگی ایرنا در لارستان در اطلاع رسانی بهتر اخبار و مطالب کارگشا و موثر باشد.

مدیرمسئول میلاد لارستان: گاهی آمپول های بدی به خودمان می زنیم!

ابواحسن مویدی، مدیرمسئول نشریه و سایت میلاد لارستان در ادامه مراسم نکاتی را مطرح کرد. وی ابتدا به پیشینه غنی فرهنگ و مطبوعات منطقه لارستان اشاره کرد و گفت: جالب است که تعداد نشریات لارستان در سال ۱۳۳۰ بیشتر از الان بوده که عمده مشکل البته به بحران کاغذ و چاپ برمی گردد هرچند در فضای مجازی وضعیت بد نیست و پوشش خبری منطقه روی هم رفته مناسب است.

مویدی در ادامه از نشریات و رسانه ها خواست مسائل و مشکلات مردم را مطرح و از مسئولان پاسخگویی و تلاش برای رفع این مشکلات را طلب کرد.

مدیرمسئول میلاد لارستان با انتقاد از برخی مسئولان گفت: ما گاهی آمپول های بدی به خودمان می زنیم و دائما می گوییم بودجه نداریم، اعتبار نداریم و وضعیت مناسب نیست درصورتی که اگر وضع بد است باید همه جا بد باشد! و این وضعیت مردم را دلسرد می کند.

مدیرمسئول آفتاب لارستان: در برابر رسانه های معاند نیاز به کیفیت افزایی در روابط عمومی ها داریم

مدیرمسئول سایت «آفتاب لارستان» نیز در این نشست بابیان مقدمه ای از سوابق مطبوعاتی لارستان همچنین تعداد اخبار تولیدی رسانه ها و روابط عمومی های ادارات و سازمان های این شهرستان گفت: مجموع رسانه های لارستان بطور متوسط روزانه بیشتر از ۲۵ خبر و مطلب تولید می کنند که آماری قابل توجه است.

حمید منشی در این باره افزود: همچنین فعالیت نزدیک به ۴۰ عکاس و خبرنگار فعال در منطقه، برگزاری دوره های متعدد آموزش خبرنگاری، میزبانی جشنواره مطبوعات فارس و… همگی قابلیت های لارستان در موضوع رسانه را مشخص می کند.

وی سپس با اشاره به فعالیت گسترده، حرفه ای و جذاب رسانه های معاند و تلاش آنها برای ناامید کردن مردم به ضرورت تقویت و کیفیت افزایی رسانه ها همچنین واحدهای روابط عمومی تاکید کرد.

وی در این باره گفت: به نظر می رسد رسانه های معاند خارج از کشور از یک سو و رسانه های منتقد و مخالف دولت در داخل و حتی صدا و سیمای ملی از سوی دیگر در تلاش هستند تا دستاوردها و خدمات دولت منتخب مردم به خوبی منعکس نشود و همین امر ضرورت فعالیت بهتر و بیشتر خبرگزاری مثل ایرنا و روابط عمومی دستگاه های دولتی را دوچندان می کند.

منشی سپس به برخی کمبودهای بخش روابط عمومی نیز پرداخت و گفت: غالب ادارات و سازمان ها که واحد روابط عمومی ندارند، تعدادی از ادارات نیز به یکی از کارکنان خود این مسئولیت را واگذار کرده که هم سمت اصلی دیگری در آن اداره دارند و هم توانمندی خاصی در این بخش ندارند و غالب محتوای تولیدی آنها غیراستاندارد است و فقط انگشت شماری ادارات در لارستان هستند که این مسئولیت را به نحو شایسته ای انجام می دهند.

وی در پایان ضمن استقبال از راه اندازی دفتر ایرنا در لارستان انتصاب فردی شایسته، توانمند و واجد سواد رسانه ای را به عنوان مدیر آن ضروری دانست.

مدیر ایرنای فارس: راه اندازی دفتر ایرنا در لارستان یک ضرورت است

مدیر خبرگزاری ایرنا در فارس سخنران بعدی این مراسم بود. سیداحمد نجفی ابتدا اهداف و برنامه های خبرگزاری ایرنا در فارس را تشریح و از رویکردهای تازه و به روز این خبرگزاری برای اثربخشی بهتر در جامعه گفت.

وی سپس به گشایش دفتر ایرنا در لارستان اشاره کرد و گفت: استان فارس دارای ۲۹ شهرستان است و قطعا لارستان بنا به ظرفیت های بزرگش این شایستگی را دارد تا با حمایت فرمانداری ویژه آن بتوانیم دفتر ایرنا را در آن راه اندازی کنیم.

وی افزود: البته در شرایط فعلی توسعه دولت جزو خط قرمزها تلقی می شود اما با دفاعی که از ضرورت راه اندازی این دفتر در لارستان کردیم با خلع مجوز یکی دیگر از دفاتر ایرنا، دفتر جدید را در لارستان مستقر خواهیم کرد.

نجفی افزود: شک نفرمایید حضور ما در این فصل و زمان گرم در لارستان نشاندهنده عزم ما برای راه اندازی این دفتر در لارستان است و افتخار خواهیم کرد نخستین دفتر ایرنا پس از شیراز در استان فارس را در لارستان راه اندازی کنیم.

فرماندار لارستان: ماهیت روابط عمومی ها با رسانه های مستقل متفاوت است

فرماندار ویژه لارستان نیز در این مراسم ابتدا از اثرگذاری رسانه ها بر تمام وجوه زندگی اجتماعی و فردی افراد جامعه گفت و در ادامه دعوت از اصحاب رسانه در این نشست را نشانه اهمیت رسانه ها، ضرورت پرسشگری و البته انتقاد پذیری خود دانست.

حسنی در ادامه و در موضوع روابط عمومی ادارات ضمن تفکیک هدف و روش روابط عمومی ها و رسانه های مستقل گفت: ماهیت شغلی روابط عمومی ها با رسانه های مستقل تفاوت دارد و روابط عمومی ها چشم و زبان دستگاه خود و تلطیف کننده روابط جامعه و دولت هستند اما رسانه های مستقل آزادی عمل بیشتری دارند و حتی می توانند روابط عمومی ها را فعال تر کنند و معایب آنها را برطرف سازند.

فرماندار لارستان در پایان با اشاره راه اندازی دفتر خبرگزاری ایرنا در لارستان گفت: فرمانداری ویژه لارستان فراهم کردن مکان و دفتر این خبرگزاری را متقبل شده و ان شالله با مشارکت خبرنگاران و اصحاب رسانه، ایرنای لارستان بتواند زبان گویای مردم منطقه و یار و همراه آنها باشد.

در این نشست همچنین دانیال افتخاری از روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان لارستان و مجید بامدادی از روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نکاتی را مطرح کردند.

افتخاری ضمن مناسب دانستن فعالیت رسانه های محلی لارستان اظهار امیدواری کرد راه اندازی ایرنا در لارستان بتواند صدای مردم لارستان و مشکلات آنها را در استان و کشور نیز منعکس نماید.

بامدادی نیز با اشاره به تعداد زیاد رسانه ها و انعکاس خبرهای متعدد توسط آنها از ضرورت تولید محتوای تحلیلی توسط این خبرگزاری گفت و اینکه فعالیت های آن به اطلاع رسانی اخبار و گزارش ها محدود نشود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان