میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 سپتامبر 2020 ساعت 8:01 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 9 دیدگاه 490 بازدید

نشست معرفی سرپرست جدید اداره ارشاد باحضورِ بدون‌دعوت و خودجوش هنرمندان/ فرماندار و هنرمندان به تداوم تلاش ها برای بازگشتِ «حجتی» تاکید کردند+ گزارش تصویری

نشست معرفی سرپرست جدید اداره ارشاد باحضورِ بدون‌دعوت و خودجوش هنرمندان/ فرماندار و هنرمندان به تداوم تلاش ها برای بازگشتِ «حجتی» تاکید کردند+ گزارش تصویری

آفتاب لارستان:‌ درست در اوج تلاش هنرمندان منطقه برای حفظ «مجید حجتی» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و درخواست آنها از مسئولان ارشد منطقه خصوصا نماینده مجلس برای بازگشت وی از مجموعه آموزش و پروش استهبان به اداره ارشاد لارستان، نشست معرفی سرپرست جدید این اداره در فرمانداری ویژه لارستان در سکوت خبری و سریعتر از هر زمانی برگزار شد!

همین موضوع باعث شد تا تعدادی از نمایندگان انجمن های هنری و اصحاب رسانه بدون دعوت و بصورت خودجوش خود را به این مراسم برسانند و اعتراض خود به وضعیت موجود اداره ارشاد و کم توجهی مدیران ارشد به درخواست هنرمندان را با بانیان این نشست مطرح کنند.

در این نشست که با هدف معرفی «مهدی امیدبخش» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با حفظ سمت به عنوان سرپرست موقت اداره ارشاد لارستان برگزار شد، بر حضور سه روزه وی در لارستان تاکید شد.

در آغاز نشست جلیل حسنی، فرماندار ویژه لارستان البته همچنان بازگشت و سرپرستی «مجید حجتی» را بهترین حالت برای مدیریت این اداره عنوان کرد.

وی گفت: پیگیری شود که مأموریت مجید حجتی سرپرست سابق، از وزارت آموزش و پرورش به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمدید، تا دغدغه تمامی هنرمندان، خبرنگاران، اصحاب رسانه و مسئولین این شهرستان پایان یابد و مجددا شاهد حضور او در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان باشیم.

حسنی همچنین روحیه مشارکت جویانه هنرمندان منطقه و حمایت چشمگیر و کم سابقه مردمی از یک مدیر در مجموعه اداری خود را ظرفیتی برای منطقه و نظام دانست که ضرورت دارد از این ظرفیت استفاده بهتر و بیشتری کرد.

پس از فرماندار هم «غلامرضا یوسفی» معاون توسعه مدیریت و فرهنگی اداره کل ارشاد ضمن بیان اهمیت و جایگاه لارستان در فرهنگ و هنر فارس تاکید کرد که انتخاب معاون فرهنگی اداره کل و قبول مسئولیت آقای امیدبخش برای سرپرستی موقت اداره ارشاد لارستان نشانه اهمیت ویژه این اداره نزد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است.

در ادامه «حمید منشی» مدیرمسئول سایت آفتاب لارستان به نمایندگی از طرف جامعه فرهنگ و هنر شهرستان گفت: اگر این نشست به معنی پایان تلاش‌ها برای حضور آقای حجتی به مدیریت اداره ارشاد است، درخواست لغو آن را داریم! وی همچنین تاکید کرد از نظر ما تلاش های کافی برای حفظ این مدیر جوان و توانمند انجام نشده و این عجله برای جایگزینی وی را با تمام احترامی که برای آقای امیدبخش قائلیم، درک نمی کنیم! وی همچنین با اشاره به کم توجهی گذشته و اکنونِ مدیران فرهنگ و هنر استان به منطقه لارستان کمبودهای عدیده این مجموعه اعم از نیروی انسانی، ساختمان اداری و وضعیت مدیریتی آن را مورد انتقاد قرار داد.

در ادامه نیز یوسفی معاون توسعه مدیریت اداره کل در پاسخ به نماینده هنرمندان گفت: شک نکنید راه بازگشت آقای حجتی همچنان باز است و معرفی سرپرست جدید خللی در آن هدف ایجاد نمی کند و هر زمان موانع اداری این موضوع حل شود مجددا حکم سرپرستی آقای حجتی صادر می شود.

وی دلیل سرعت عمل در معرفی سرپرست جدید را هم اهمیت لارستان در حوزه فرهنگ و هنر دانست و اینکه نمی خواستیم در غیاب آقای حجتی وضعیت این اداره در بلاتکلیفی بماند.

پس از این نشست نیز معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در محل اداره ارشاد پاسخگوی سوالات و مطالبات تعداد دیگری از هنرمندان بودند.

ساختمان اجاره ای و نامناسب اداره ارشاد، بلاتکلیفی مدیریت این اداره در ادوار گذشته تاکنون، فقدان نیروی رسمی و بلاتکلیفی دو نیروی فعلی یعنی خانم ها «دیکن» و «روانشید»، تاخیر در تجهیز و راه اندازی مجتمع خیرساز علیشیری و… عمده مطالبی بود که در این نشست مطرح شد.

معاون توسعه مدیریت اداره کل نیز در سخنانی قول داد به زودی غیر از تعیین تکلیف مدیریت اداره، یک نیروی رسمی به این مجموعه اضافه همچنین اقدامات لازم برای جابجایی اداره به مکان جدید انجام شود. وی همچنین وعده کرد تلاش می کند حداقل یک سهمیه نیروی شرکتی را که با خروج آقای «امین شریفی» از لارستان گرفته شده بود، بازگرداند.

امیدبخش، معاون فرهنگی اداره کل و سرپرست جدید اداره ارشاد لارستان نیز تاکید کرد در مدتی که در لارستان حضور دارد تلاش می کند مشکلات این مجموعه را بطور ویژه پیگیری و بخش زیادی از دغدغه هنرمندان را با کمک آنها رفع نماید.

در ادامه تعدادی از عکس های «ریحانه دوست کامی» از این دو نشست را ببینید:


9 نظر

 1. معلم گفت:

  0

  0

  جناب آقای حجتی ، همکار گرامی و فرهیخته.
  بگذارید شما را نصیحتی نمایم به عنوان یک همکار و یک برادر.
  به نظر من ماندن شما در آموزش و پرورش خیلی بهتره چون فقط با قشر خاصی روبرو هستید ولی ماندن در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اوضاع نبودِ بودجه برای امور فرهنگی، و جواب پس دادن به بالادستی و زیردستی ، کاری بس مشکل و دشوار است.
  اگر توان و حوصله روبرو شدن با این مسائل را دارید بسم الله. البته این را هم به یاد داشته باشید که احتمالا با نامهربانی های زیادی هم در طی این مدت مواجه شده اید.
  پس جایگاه شما در همان آموزش و پرورش است و توان و توشه خود را برای تعلیم به نسل آینده به کار گیرید تا برای اداره ای که ظاهرا مسئولین لارستان به آن توجه خاصی نمی کنند خصوصا نماینده محترم مردم

 2. نکته سنج گفت:

  0

  0

  سلام
  انگار سرنوشت ورزش کشور و هنر لارستان به هم گره خورده و پروژه تلاشها برای بازگشت آقای حجتی هم شبیه بازگشت استراماچونی باشد

 3. امین گفت:

  0

  0

  آفرین به هنرمندان پر تلاش و پیگیر شهر لار

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  نماینده […] و فرماندار […] .خدا به داد شهر برسد

 5. لارستانی واداره ارشاد گفت:

  0

  0

  قضیه ارشاد لار را خیلی بزرگش کردین اینگار قراره این اداره ارشاد چکاره کند توی این وانفسای ومشکلات اقتصادی دولت مثلا چکار فرهنگی مهمی میشود انجام داد که این همه برای سرپرستی یک اداره معمولی جو شهرستان را منقلب کرده اید این ادارات انقدرها برای مردم مهم نیستند

 6. افشین افکاری گفت:

  0

  0

  با سلام‌ ودرود بر جناب آقای منشی و جناب آقای حجتی
  جناب آقای ححتی اگر فقط تنها دستاوردش اتحاد وهمراهی همه فعالان فرهنگی وهنری باشد همین یک قلم کافی است تا لایق بازگشت به جایگاه سرپرستی وریاست این اداره مهم اما مهجور باشند. تعامل و همراهی با هنرمندان و فعالین فرهنگی و مطبوعاتی با هر گرایش فکری همراه با انسجام برنامن ها و پی گیری درخواست ها خصوصیت مدیریت کوتاه مدت جناب آقای حجتی بود،فرزند لارستان بزرگ به لارستان بازگرد که مام‌ وطن وزادگاهت تشنه به آغوش کشیدن فرزند خلف خویشتن است و هیچ مادری مخالفت و کوتاهی دراین وصال فرزندش را نه بخشیده ونه فراموش خواهند کرد.نماینده محترم‌،فرماندار ارجمند این موضوع کاملا جدی است و این درخواست ومطالبه ای است که محدود به قشر وشهر وجنس خاصی نیست بلکه‌ افکار عمومی است که این خواسته را به جد دنبال و تا حصول نتیجه سخت‌ پی گیری خواهند نمود, این سنگ محکی است جهت تشخیص عیار ‍‍‍کارآمدی و احترام به افکار عمومی کل شهرستان

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  همه چیز بعدا معلوم می شود، وقتی آب قطع شود، هر آفتابه ای مدام پر می شود.

 8. لاری گفت:

  0

  0

  ۳۰۰ نفر فقط طومار امضا کرده اند. اگر جرات داشتید اعتراض خود را به صورت حضوری در فرمانداری و دفتر نماینده انجام میدادید . طومار امضا کردن که کاری ندارد از یک دانش اموز هم ساخته است.واقعا که ترسو هستید. حالا بنشینید و درخواست مطالبه گری کنید.

 9. لاری قانون مدار گفت:

  0

  0

  درخواست عیر قانونی از نماینده مجلس نکنید حتی اگر ۳۰۰ نفر باشید تعویض روسای ادارات کار نماینده مجلس نیست این کار خلاف مقررات است سعی کنیم کارهای قانونی را پیگیری کنیم نه هز راه غلط

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان