میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 629 بازدید

نشست یاوران جدید شورا با اعضای شورای شهر لار برگزار شد

نشست یاوران جدید شورا با اعضای شورای شهر لار برگزار شد

اولین نشست اعضای شورا با منتخبین جدید یاوران شورای محلات برگزار شد. دوشنبه شب اعضای شورای اسلامی شهر لار میزبان یاوران شورای محلات این شهر بودند.

ابتدا خلیل نامدار نایب رئیس دوره چهارم شورا و عضو دوره پنجم ضمن بیان خیر مقدم به یاوران شورا در محلات شهر لار، ضرورت تشکیل یاوران شورا در محلات و ساختار آن در هر محله را تشریح کرد و گفت: تشکیل جلسات بصورت حداقل یک بار در ماه، شناسایی مسائل و مشکلات محله و بررسی آنها در جلسات، اولویت بندی براساس برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت و جهت دهی کارهای فرهنگی، مذهبی و عمرانی در محلات اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ وی همچنین ارائه پیشنهادها و طرح هایی در جهت پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه و آموزش پدافند غیرعامل برای شهروندان را از وظایف مهم یاوران شورا دانست و افزود: شما قطعا می توانید در برقراری آرامش و امنیت شهری و مبارزه با آسیب های اجتماعی و حذف زمینه های جرم مشارکت اساسی داشته باشید.

اشکان عسکری عضو شورا و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی نیز مشارکت مردم را به عنوان مهمترین مؤلفه مورد توجه حکومت ها و دولت ها در عصر جدید برشمرد و اضافه کرد: ارتقای حس مطالبه‌گری در شهروندان و سوق دادن مدیریت اجرایی به پاسخگویی باید در دستور کار یاوران شورا به عنوان برگزیدگان توده‌ی مردم قرار گیرد.

وی ایجاد «سرای محلات» را موجب اثربخشی و بهبود کیفیت زندگی خواند و ضمن تأکید بر بازآفرینی نقش محلات در ارتقای مناسبات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گفت: شهروندمداری، توسعه عدالت محور، شکل دادن پارلمان های کوچک محلی و تهیه دفترچه جامع اطلاعات محلات شهر می تواند محور کار یاوران شورا در این دوره باشد.

عسکری همچنین در مورد تدوین نظام برنامه نویسی و بودجه ریزیِ محلی با رویکرد ایجاد انگیزه، تشویق شهروندان به مشارکت و اشتغال‌زایی مطالبی بیان کرد. عضو دوره های چهارم و پنجم شورای شهر افزود: طرح های بهسازی بافت های فرسوده، اجرای برنامه های منظم فرهنگی و ورزشی و نیز مشارکت در زیباسازی محلات، به فعالیت یاوران شورا رونق و پویایی می بخشد.

در ادامه جلسه عبدالله محبی رئیس شورای شهر لار نیز ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از حضور در جمع یاوران شورا، پیگیری امور مربوط به شهر و مطالبه گری مردم در احقاق حقوق خود را مهم برشمرد.

وی با اشاره به مصاحبه قبلی خود (در سایت میلاد لارستان)؛ دلیل نامگذاری لار به «روستا» را که بعضاً توسط مردم تأیید می شود، عدم کار در شهرقدیم با توجه به مشکلات بافت فرسوده عنوان کرد و افزود: بافت قدیمی و فرسوده نیاز به رسیدگی جدی دارد و از نماینده مردم و فرماندار خواستار پیگیری تأمین اعتبار در رفع این مشکل شد.

عدم رونق اقتصادی در شهر لار از دیگر مسائلی بود که محبی از آن انتقاد کرد و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولین به این امر مهم شد. رییس شورای شهر لار همچنین به اعتراض مردم و عدم پاسخگویی مدیران شرکت سیمان لارستان اشاره کرد و پیگیری مدیران ارشد استان و شهرستان را خواستار شد.

وی در پاسخ به اعتراض یکی از حضار مبنی بر عدم اعلام گزارش کار شورا طی هفت ماه گذشته، از پیگیری ساخت ترمینال و روشنایی ورودی شهر لار گزارش کوتاهی داد و اظهار داشت: طی روزهای آینده گزارش کاملتری از این کارها و دیگر فعالیت های انجام شده در شورای پنجم ارائه خواهد شد.

محبی همچنین با تأکید بر اینکه اعضای شورا در کنار شهردار یک تیم هشت نفره است، افزود: با اقتدار در کنار مردم برای رفع مشکلات شهر تلاش خواهیم بود و قول به ثمر نشستن کارها در سال ۹۷ را می دهیم.

رحیم بیژنی نایب رئیس شورا هم در سخنانی ترکیب اعضای یاوران شورا را، که برگزیده ای از گروه های مختلف اجتماعی است را ارزشمند توصیف کرد و فرصت خدمت برای اعضای شورا و یاوران آن را غنیمت دانست. وی ضمن اعلام خبر سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهر لار، از یاوران شورا در محلات خواست با توجه به دغدغه اعضای شورا راهکارها و پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

عشرت جهاندیده رئیس کمیسیون امور بانوان و خانواده و عضو کمیسیون فرهنگی شورا هم با اشاره به صحبت های دیگر اعضای شورا مبنی بر پرسش و مطالبه گری، آگاهی و دانستن امور را حق مردم و یاوران شورا در محلات دانست و از ارائه گزارش فعالیت های شورا در آینده ای نزدیک خبر داد.

پیگیری احداث پارک بانوان و شروع کار آن در سال جدید، احداث پارک در شهرقدیم با توجه به درخواست مردم، تأکید بر ایجاد سرای محلات، ساخت پارکینگ در سطح شهر (به عنوان مطالبه ای جدی از سوی مردم) و تأکید آحاد مردم بر رعایت عدالت در احقاق حقوق خود، از دیگر مسائلی بود که جهاندیده به آنها اشاره کرد.

سید عبدالمهدی میرپور رئیس کمیسیون عمران شورا با تبریک به یاوران شورا در دوره جدید، گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ فعالیتهای یاوران شورا با مسائل عمرانی، انتقاد و ارائه پیشنهاد، ایده و طرحهای یاوران شورا را ضروری دانست و از فعالیت بیشتر در اموری همچون مبلمان شهری که در دوره های قبل کمتر کار شده است خبر داد.

در ادامه نشست، تعدادی از اعضای یاوران شورا به نمایندگی از محلات خود به بیان نقطه نظراتی در زمینه مسائل عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پرداختند.


1 نظر

  1. شهرک اندیشه گفت:

    0

    0

    جلسه ای کم محتوا و طبق معمول شعاری

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان